Remis Kotwicy w Poznaniu
Remisem 1:1 zakończyło się spotkanie Kotwicy Kołobrzeg z Wartą w Poznaniu. Bramkę dla przyjezdnych zdobył Piotr Giel.

W zespole znad morza wystąpiło siedmiu debiutantów, co było widoczne w zgraniu zespołu. Zieloni od początku spotkania grali bardziej składnie, a w poczynaniach gości widoczny był chaos. Na bramkę Roberta Błąkały strzelali Michał Cywiński i Michał Ciarkowski. W 12. minucie Warta objęła prowadzenie, dośrodkowanie z rzutu wolnego Białożyta wykorzystał Bartosz Kieliba, który posłał futbolówkę do siatki 'za kołnierz' golkipera gości. Szansę na podwyższenie wyniku miał Krzysztof Biegański. Ale dwukrotnie spudłował.
20. minut później zespół prowadzony przez trenera Tworka zaczął mieć przewagę w posiadaniu piłki. Gospodarze mieli problem z upilnowanie Bartlewskiego i Giela. W 32. minucie Piotr Giel w sytuacji sam na sam nie dał szans Filipowiakowi i było 1:1. Takim rezultatem zakończyła się pierwsza połowa spotkania.

Po przerwie kołobrzeżanie zaatakowali, swoją szansę miał Świechowski i Bartlewski. W teamie gospodarzy próbowali Ciarkowski i Spławski. Mimo to futbolówka nie wpadła do siatki rywali. Zespołom brakowało skuteczności. Najlepszą okazję pod koniec meczu dla poznaniaków miał Filip Brzostowski, ale piłka po jego strzale poleciała nad poprzeczką. Ostatecznie spotkanie zakończyło się rezultatem 1:1. W następnej kolejce Kotwica w Kołobrzegu zmierzy się ze spadkowiczem z I ligi, GKS-em Bełchatów.

1:0 - Bartosz Kieliba 12'
1:1 - Piotr Giel 32'

Warta: Mateusz Filipowiak - Artur Marciniak, Tomasz Dejewski, Bartosz Kieliba, Jakub Kiełb - Alain Ngamayama, Łukasz Białożyt - Krzysztof Biegański (76' Dominik Chromiński), Michał Cywiński (66' Filip Brzostowski), Michał Ciarkowski - Łukasz Spławski.

Kotwica: Robert Błąkała - Błażej Chouwer, Jakub Poznański, Mateusz Jagiełło, Remigiusz Szywacz - Łukasz Kacprzycki (75' Piotr Paprocki), Korneliusz Sochań (46' Mateusz Świechowski), Maciej Załęcki, Karol Żmijewski (87' Karol Zieliński) - Sebastian Bartlewski, Piotr Giel (83' Hubert Laskowski).

Żółte kartki: Chromiński (Warta) oraz Żmijewski, Sochań, Poznański, Bartlewski (Kotwica).

1:1 - 32' - Piotr Giel
Warta: 93. Mateusz Filipowiak - 18. Artur Marciniak, 4. Tomasz Dejewski, 5. Bartosz Kieliba, 3. Jakub Kiełb - 19. Krzysztof Biegański (76' 22. Dominik Chromiński), 16. Alain Ngamayama, 14. Łukasz Białożyt, 15. Michał Cywiński (66' 11. Filip Brzostowski), 7. Michał Ciarkowski - 9. Łukasz Spławski

Kotwica: 12. Robert Błąkała - 3. Błażej Chouwer, 18. Jakub Poznański, 6. Mateusz Jagiełło, 4. Remigiusz Szywacz - 7. Łukasz Kacprzycki (74' 22. Piotr Paprocki), 5. Maciej Załęcki, 14. Korneliusz Sochań (46' 8. Mateusz Świechowski), 19. Sebastian Bartlewski, 15. Karol Żmijewski (86' 11. Karol Zieliński) - 9. Piotr Giel (82' 26. Hubert Laskowski)

żółte kartki: Dominik Chromiński (Warta) - Jakub Poznański, Korneliusz Sochań, Sebastian Bartlewski, Karol Żmijewski (Kotwica) sędzia: Marcin Liana (Bydgoszcz)

Dane pomogli uzupełnić: adirexx26, royal447 - dziękujemy