Remis na inaugurację
autor: P.SkibaRemisem 1:1 zakończył się inauguracyjny mecz Pogoni Szczecin na stadionie przy Twardowskiego. Portowcy mimo dobrego początku nie potrafili wykorzystać stworzonych sytuacji a w drugiej połowie ich gra zamiast oklasków wzbudzała na trybunach gwizdy. jedynym pozytywnym akcentem spotkania było kapitalne uderzenie Dawida Korta, który trafił do bramki rywali z 30 metrów.
Początek należał do Portowców. Już w czwartej minucie na strzał z woleja zdecydował się Jakub Czerwiński, jednak obrońca Pogoni posłał piłkę nad poprzeczką. Po chwili przed szansą stanął Łukasz Zwoliński, ale strzał był zbyt lekki by zaskoczyć Peskovića. Korona stworzyła sobie sytuację w 13 minucie. Gabovs był bliski pokonania Słowika, na szczęście golkiper Pogoni na raty, ale obronił strzał. W 18 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Dawid Kort i kapitalnym uderzeniem z 30 metrów pokonał bramkarza gosci.
W 27 minucie piłka po rzucie rożnym trafiła na głowę Diawa, ale zawodnik Korony posłał futbolówkę na poprzeczkę. Po kilku minutach jeszcze goręcej zrobiło się w polu karnym Pogoni. Błąd popełnił Słowik i droga do bramki stała otworem, na szczęście z linii bramkowej piłkę wybił Jarosław Fojut i akcja skończyła się tylko rzutem rożnym. Pogoń grała na czas a Korona wykorzystała bierność granatowo - bordowych. W 42 minucie Pylypczuk w dziecinny sposób ograł obrońców Pogoni i skierował piłkę do siatki.

Druga połowa nie wniosła nic ciekawego a kibice narzekali na poziom meczu. Ani jedna, ani druga drużyna nie stworzyły żadnej sytuacji, która odmieniłaby losy spotkania.

Pogoń Szczecin - Korona Kielce 1:1

1:0 - Dawid Kort 19’
1:1 - Serhij Pylypczuk 43’

Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 11. Spas Delev (21. Sebastian Rudol 66’), 6. Rafał Murawski (k), 14. Kamil Drygas (23. Mateusz Matras 69’), 10. Dawid Kort (27. Takfaumi Akahoshi 79’), 7. Adam Gyurcso - 93. Łukasz Zwoliński.

Korona Kielce: 30. Michal Peskovic - 26. Bartosz Rymaniak, 23. Elhadji Pape Diaw, 32. Radek Dejmek (k), 19. Ken Kallaste - 28. Vladislavs Gabovs (11. Tomasz Zając 87’), 27. Rafał Grzelak, 8. Mateusz Możdzeń (7. Marcin Cebula 65’), 10. Nabil Aankour, 5. Serhij Pylypczuk - 44. Łukasz Sekulski (77. Michał Przybyła 61’).

Żółte kartki: Drygas - Kallaste, Sekulski, Aankour, Rymaniak

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraklasa - runda zasadnicza (2016/2017)
Pogoń Szczecin Korona Kielce
1 1
22-07-2016 18:00
widzów: 6234
1:0 - 20' - Dawid Kort
1:1 - 43' - Serhij Pyłypczuk
Pogoń: 1. Jakub Słowik - 9. Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 77. Ricardo Nunes - 7. Ádám Gyurcsó, 14. Kamil Drygas (68' 23. Mateusz Matras), 6. Rafał Murawski, 10. Dawid Kort (79' 27. Takafumi Akahoshi), 11. Spas Delew (65' 21. Sebastian Rudol) - 93. Łukasz Zwoliński

Korona: 30. Michal Peškovič - 26. Bartosz Rymaniak, 32. Radek Dejmek, 23. Elhadji Pape Diaw, 19. Ken Kallaste - 28. Vladislavs Gabovs (87' 11. Tomasz Zając), 27. Rafał Grzelak, 8. Mateusz Możdżeń (64' 7. Marcin Cebula), 10. Nabil Aankour, 5. Serhij Pyłypczuk - 44. Łukasz Sekulski (61' 77. Michał Przybyła)

żółte kartki: Kamil Drygas (Pogoń) - Bartosz Rymaniak, Ken Kallaste, Nabil Aankour, Łukasz Sekulski (Korona) sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, diabel10, royal447 - dziękujemy