Awans się oddala
W pierwszym meczu barażowym Vineta Wolin przegrała przed własną publicznością z Odrą Opole 0:2. Rewanż w środę w Opolu o 16:00. Bezpośrednia transmisja z tego spotkania w TVP3.
Pierwsze minuty pojedynku nie wskazywały na to, że to goście będą stroną dominującą. Już w trzeciej minucie Jakub Tarka stanął przed szansą pokonania bramkarza Odry. Niestety będąc w doskonałej sytuacji, z kilku metrów - nie potrafił skierować piłkę głową w światło bramki. Po kwadransie gry inicjatywę przejęli przyjezdni. Stworzyli w pierwszej połowie trzy doskonałe sytuację, przy których Vineta może mówić o dużym szczęściu. Gospodarze - mimo, że z przodu robili co mogli Adrian i Adam Nagórscy -to nie przekładało się to na sytuację bramkowe.
Po zmianie stron obraz gry Vinety się nie poprawił, a wręcz przeciwnie. Środek pola całkowicie zdominowała Odra, ale nie potrafiła tego udokumentować bramką. Aż do 80 minuty. Wtedy 'nastrzelony' w rękę został Jakub Tarka, a sędzia podyktował rzut karny. Co prawda Oskar Rechtziegel obronił rzut karny, ale już przy dobitce Waldemara Gancarczyka był bez szans.

Vineta po stracie gola rzuciła się do śmielszych ataków, ale zamiast wyrównania - ‘nadziała’ się na zabójczą kontrę. W 86 minucie wynik na 2:0 ustalił Dawid Wolny.

Rewanż odbędzie się w środę, 15 maja o 16:00. Bezpośrednia transmisja z tego pojedynku odbędzie się na antenie TVP3.