Pierwszy krok w stronę Mistrzostwa Polski zrobiony!
W pierwszym spotkaniu finałowym Centralnej Ligi Juniorów Pogoń Szczecin wygrała 2:0 w Warszawie z Legią. Bramki dla szczecinian zdobyli Michał Walski i Gracjan Jaroch.

Początek spotkania był wyrównany, oba zespoły grały zachowawczo. W 16. minucie na bramkę Legionistów z dystansu uderzał Jakub Piotrowski, ale niecelnie. Po 60. sekundach szczecinianie prowadzili. Błąd defensorów Legii wykorzystał Michał Walski, który skierował futbolówkę do siatki obok Radosława Majeckiego. Po zdobyciu bramki zespół Pawła Crettiego bardzo mądrze grał w obronie. Warszawianie starali się prowadzić akcję prawym skrzydłem, gdzie grał Konrad Michalak. Jego centry nie zagroziły jednak bramce strzeżonej przez Patryka Brzozowskiego.
Po przerwie trener Wojskowych na boisko desygnował Tomasza Nawotkę i Filipa Karbowskiego. Szczecinianie jako pierwsi strzelali na bramkę Legii. Niecelnie uderzał po dośrodkowaniu Marczuka Maćkowski, po chwili z rzutu wolnego próbował sam Marczuk. Dla warszawskiego zespołu dwukrotnie w stronę bramki piłkę słał Konrad Michalak.

W 57. minucie zespół Pawła Crettiego mógł prowadzić już 2:0. Ale uderzenie Maćkowskiego i Jarocha zablokowali obrońcy Legii. Kilka minut później Waleński minął defensorów gospodarza zagrał piłkę do Maćkowskiego, ten jednak nie trafił. Portowcy podwyższyli swoje prowadzenie w 66. minucie. Gracjan Jaroch będąc w polu karnym posłał piłkę po ziemi, ta odbiła się od słupka i wpadła do bramki.

Legioniści w ostatnim kwadransie starali się odrabiać straty. Granatowo-bordowi bardzo mądrze grali jednak w defensywie, a miejscowym brakowało szczęścia. W 87. minucie Jaroch miał szansę na kolejnego gola, jednak z bliska nie trafił w światło bramki. W doliczonym czasie gry przed szansą stanął Jakub Piotrowski, ale górą był Radosław Majecki.

Zespół prowadzony przez Pawła Crettiego zrobił pierwszy krok do mistrzostwa Polski Juniorów Starszych zwyciężając przy Łazienkowskiej. Mecz rewanżowy już w środę, 8 czerwca o godzinie 18:00 w Szczecinie na płycie głównej stadionu im. Floriana Krygiera. Wstęp na ten pojedynek jest darmowy, warto się wybrać na ten mecz, aby dopingować Młodych Portowców. Wstęp na ten pojedynek jest darmowy.

0:1 - Michał Walski 17’
0:2 - Gracjan Jaroch - 66’

Żółte kartki: Mateusz Bondarenko(Legia Warszawa) - Jakub Piotrowski, Gracjan Jaroch (Pogoń Szczecin)

Legia Warszawa: 1. Radosław Majecki - 2. Bartosz Skowron, 3. Maciej Ostrowski (64’ 18. Grzegorz Aftyka) , 4. Adrian Małachowski, 5. Mateusz Żyro - 15. Mateusz Bondarenko, 7. Konrad Michalak (83’ 22. Piotr Cichocki) , 8. Filip Karbowy (46’ 19. Michał Trąbka), 9. Eryk Więdłocha (46’ 17. ), 20. Aleksander Waniek - 11. Mateusz Leleno

Pogoń Szczecin: 1. Patryk Brzozowski - 5. Paweł Marczuk, 3. Patryk Adamczuk, 4. Jakub Kuzko, 7. Szymon Waleński - 11. Marcin Listkowski (62’ 17. Krystian Peda), 6. Michał Walski, 8. Sebastian Kowalczyk (76’ 19. Damian Pawłowski), 18. Jakub Piotrowski, 10. Rafał Maćkowski (67’ 15. Gracjan Kuśmierek) - 9. Gracjan Jaroch (19’ 14. Mateusz Bartolewski)
ďż˝rďż˝dďż˝o: własne/pogonszczecin.pl