Olimpia żegna się z Ekstraligą
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin wysoką porażką przypieczętowały spadek z Ekstraligi. Na boisku przy Pomrańczowej przegrały z Czarnymi Sosnowiec 0:7. O 11:00 swój mecz rozgrywały piłkarki AZS Biała Podlaska, które 1:1 zremisowały z KKP Bydgoszcz, co oznaczało, że Olimpia niezależnie od wyniku opuści najwyższą klasę rozgrywkową. O końcowym rezultacie spotkania zadecydowała pierwsza połowa a w szczególności jej 20 minut, w ciągu których do bramki, strzeżonej przez Beatę Watychowicz piłka wpadała trzy razy. Gdyby nie postawa szczecińskiej bramkarki wynik w tym spotkaniu mógł być dużo wyższy.
Czarne do Szczecina przyjechały w dwunastoosobowym składzie a między słupkami z konieczności stanęła zawodniczka z pola - Anna Wójcik, która w trakcie meczu doznała kontuzji. Zastąpiła ją Anna Maria Smidova. Liderką w zespole Czarnych była bez wątpienia reprezentantka Polski Nikol Kaletka, która raz po raz przedostawała się w pole karne gospodyń i wykorzystała cztery ze swoich wielu okazji.

Po zmianie stron podopieczne Natalii Niewolnej próbowały zmienić jeszcze rezultat spotkania. Nie można im było odmówić zaangażowania. Tyle, że piłkarki z Sosnowca, mimo wysokiego prowadzenia wcale nie zamierzały odpuszczać. Przez co często dochodziło do starć na pograniczu faulu a atmosfera na boisku robiła się bardzo gorąca. W 70 minucie boisko z czerwoną kartką opuściła Izabela Frączek. Wydawało się wówczas, że Olimpijkom będzie prościej. Jednak grając w osłabieniu Czarne jeszcze dwa razy trafiły do bramki gospodyń. Najlepszą okazję do zdobycia honorowego gola Olimpijki miały w ostatnich minutach spotkania. Joanna Preś przebiegła połowę boiska i przerzuciła piłkę do wbiegającej w pole karne Natalii Niewolnej. Grająca trener nie zdołała jednak wykorzystać sytuacji sam na sam z bramkarką.

Olimpia Szczecin - Czarne Sosnowiec 0:7

Olimpia: Beata Watychowicz - Joanna Preś, Karolina Semczyszyn, Weronika Szymaszek, Katarzyna Tarnowska (46′ Tokarska), Magdalena Lachman, Magdalena Szwed, Patrycja Falborska (46′ Trzcińska), Katarzyna Michalska, Roksana Ratajczyk, Natalia Niewolna

Czarne: Anna Wójcik (Anna Maria Smidova) - Karolina Gruszka, Julia Wycisk, Patricia Fischerova, Ewelina Prokop, Izabela Frączek, Joanna Operskalska, Renata Warunek, Nikol Kaletka, Angelika Gębka, Petra Zdechovanova

Ekstraliga Kobiet - grupa spadkowa (2015/2016)