Olimpia bez punktów, spadek coraz bardziej realny
autor: paulinusPiłkarki Olimpii Szczecin po raz kolejny w tym sezonie nie zdołały pokonać Sztormu Gdańsk. Wyraźnie szczeciniankom nie leży zespół z Trójmiasta. Podopieczne Natalii Niewolnej, mimo ambitnej gry, przegrały w pierwszym meczu grupy spadkowej 1:2 a zespół gości dzięki temu zwycięstwu zapewnił sobie utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Szanse szczecinianek po tym spotkaniu na pozostanie w Ekstralidze wyraźnie zmalały. Zwycięstwo nad KKP Bydgoszcz odniosły również Gosirki z Piaseczna, tym samym także gwarantując sobie utrzymanie. Niespodziewanie wysoką porażką AZS PSW Biała Podlaska zakończył się mecz z Czarnymi Sosnowiec, co w teorii daje jeszcze szczeciniankom szansę na pozostanie w Ekstralidze. Olimpia musiałaby wszystko wygrać, a Biała wszystko przegrać...
Goście objęli prowadzenie już w jedenastej minucie. Gdańszczanki atakowały na bramkę Watychowicz z wiatrem i ten okazał się być ich sprzymierzeńcem przy egzekwowaniu rzutu wolnego. Do siatki trafiła Klaudia Słowińska. Kilka minut później rzut karny podyktowany po faulu Magdaleny Szwed obroniła Beata Watychowicz. Sztorm nie zamierzał zwalniać tempa, ale Olimpijki nie zamierzały również się poddawać i do końca pierwszej połowy wynik nie uległ zmianie.

Druga połowa rozpoczęła się dobrze dla przyjezdnych. Sztorm stworzył sobie dwie sytuacje, jednak na posterunku były bramkarka Olimpii Beata Watychowicz. Olimpia miała okazję przy rzucie wolnym po faulu na Michalskiej, jednak Joanna Tokarska posłała piłkę ponad bramką. Trzy minuty później Wiktoria Słowy wychodziła sam na sam z Watychowicz, ale odważne wyjście szczecińskiej golkiperki zażegnało niebezpieczeństwo. Watychowicz nie miała niestety już nic do powiedzenia kilka minut później. Wówczas piłka zatrzepotała w siatce po ładnym strzale Karoliny Wierzbickiej. Sześc minut później mogło być już 3:0. Na szczęście piłka zatrzymała się na poprzeczce po rzucie wolnym bitym przez Słowińską. Ambitna postawa i waleczność szczecinianek nagrodzona została w 90 minucie. Kontaktowe trafienie zaliczyła grająca trener Olimpii Natalia Niewolna. Olimpijki jeszcze raz zerwały się do walki, ale nie zdołały zmienić rezultatu spotkania.

Olimpia Szczecin - Sztorm Gdańsk 1:2 (0:1)

0:1 11' Słowińska
0:2 66' Wierzbicka
1:2 90' Niewolna

OLIMPIA: Watychowicz - Preś, Semczyszyn, Szwed, Szymaszek (82′ Kita), Lachman, Falborska, Trzcińska (46′ Michalska), Niewolna, Tokarska (68′ Tarnowska), Ratajczyk

SZTORM: Kołacz - N. Świętoniowska , A.Bużan, Zawadzka, Słowy (80 Kryger) - Zańko, K.Bużan, Słowińska, Cywińska (P. Świętoniowska), Kamińska (80 Kozłowska) - Wierzbicka (75 Sirant)
�r�d�o: wlasne

relacjďż˝ dodaďż˝: paulinus

Ekstraliga Kobiet - grupa spadkowa (2015/2016)