Zwycięstwo na otarcie łez
autor: KoGutPiłkarze Pogoni Szczecin w ostatnim meczu sezonu na własnym stadionie pokonali Cracovię Kraków 3:2. Kibice po słabym niedzielnym spotkaniu z Zagłębiem doczekali się w końcu emocjonującego meczu, w którym padło sporo bramek. Niestety wyniki na innych stadionach nie były dla Granatowo - Bordowych korzystne i Pogoń straciła szansę na grę w pucharach.
Mecz rozpoczął się dobrze dla Pogoni, bo już w drugiej minucie Dawid Kort mógł dać prowadzenie swojemu zespołowi, ale trafił wprost w bramkarza. W 11 minucie na strzał z dystansu zdecydował się Budziński, jednak bez efektu. Osiem minut później ponownie próbował Kort, ale uderzył zbyt słabo by zaskoczyć Sandomierskiego. Chwilę potem z półobrotu uderzał Murawski, niestety piłka poszybowała obok słupka. W 30 minucie kibice gospodarzy mogli się cieszyć. Akcję zapoczątkował Dvalishvili, futbolówka trafiła do Murawskiego, który zagrał prostopadle do Gyursco, ten na pełnej szybkości idealnie obsłużył Dawida Korta, który nie miał problemu z wpakowaniem piłki do siatki.
W 37 minucie sędzia podyktował kontrowersyjny rzut wolny na linii pola karnego, ale fantastycznie interweniował Jakub Słowik. Pięć minut przed końcem pierwszej połowy dwójkową akcję przeprowadził Dvalishvili z Gyursco, niestety ten drugi strzelał niecelnie. Cracovia jeszcze atakowała, ale piłka szybowała albo obok bramki albo wprost w ręce bramkarza Pogoni.

Po zmianie stron nadal nic nie zapowiadało wielu emocji. W 56 minucie do piłki nie doszedł Jendrisek, ale już w 64 minucie wynik spotkania uległ zmianie. Niefortunna interwencja Jarosława Fojuta zakończyła się samobójczym trafieniem do własnej bramki. Chwile później Nunes trafił wprost w bramkarza a w odpowiedzi Cetnarski oddał kąśliwy strzał, na szczęście dla Portowców niecelny. Trybuny oszalały w 79 minucie. Rafał Murawski, najlepszy według wielu piłkarz Pogoni w ostatnim czasie wywalczył rzut karny. Z pełnym spokojem wykorzystał go Adam Frączczak, który ze zdobycia gola cieszył się z kibicami pod sektorem dwunastym. Cracovia odpowiedziała po chwili, w zamieszaniu w polu karnym po rzucie rożnym, piłkę pod nogi Cetnarskiego wybija Fojut i znów mamy remis. Podopieczni Czesława Michniewicza odpowiadają błyskawicznie. Z najbliższej odległości do bramki Cracovii trafia Łukasz Zwoliński. Cracovia próbowała jeszcze odrobić straty, do stałego fragmentu gry dołączył nawet Grzegorz Sandomierski, ale nie przyniosło to żadnego efektu.

Pogoń Szczecin - Cracovia 3:2
1:0 - Kort 30’
1:1 - Fojut 64’ (samobójcza)
2:1 - Frączczak 73’
2:2 - Cetnarski 80’
3:2 - Zwoliński 82’

Pogoń Szczecin: Słowik - Frączczak, Czerwiński, Fojut, Lewandowski - Matras, Rafał Murawski - Gyurcsó (69’ Przybecki), Kort (65’ Zwoliński), Nunes - Dvalishvili (86’ Obst)

Cracovia: Sandomierski - Deleu (60’ Vestenicky), Polczak, Wołąkiewicz, Jaroszyński - Čovilo, Budziński - Wójcicki, Cetnarski (85’ Zjawiński), Kapustka - Jendrišek (89’ Szewczyk)

Ekstraklasa - runda mistrzowska (2015/2016)
3:2 – Łukasz Zwoliński 82'
Pogoń Szczecin: 1. Jakub Słowik - 9.Adam Frączczak, 4. Jakub Czerwiński, 3. Jarosław Fojut, 33. Mateusz Lewandowski - 23. Mateusz Matras, 6. Rafał Murawski (k), 77. Ricardo Nunes, 10. Dawid Kort (93. Łukasz Zwoliński 66'), 7. Adam Gyurcsó (14. Miłosz Przybecki 70') - 11. Wladmier Dwaliszwili (32. Robert Obst 89')

Cracovia: 29. Grzegorz Sandomierski - 26. Deleu (99. Tomas Vestenicky 60'), 24. Piotr Polczak, 21. Hubert Wołąkiewicz, 44. Paweł Jaroszyński - 22. Jakub Wójcicki, 5. Miroslav Covilo, 27. Marcin Budziński, 10. Mateusz Cetnarski (9. Dariusz Zjawiński 86'), 67. Bartosz Kapustka - 62. Erik Jendrisek (32. Krzysztof Szewczyk 90')

Żółte kartki: Słowik (Pogoń)- Jaroszyński, Budziński, Covilo (Cracovia)

Czerwona kartka: Jaroszyński (89', druga żółta, Cracovia) sędzia: Krzysztof Jakubik (Siedlce)

Dane pomogli uzupełnić: ginol27, Bengoro - dziękujemy