inne / LONDYN 2012
inne / LONDYN 2012 pszczolek - 08.08.2012 09:50
Kolejny start Skrzypulec
autor: http://www.skrzypulec.plZ 'naszych' sportowców podczas Igrzysk Olimpijskich na olimpijskich arenach pojawi się dzisiaj tylko Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin), która razem z Jolantą Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) startuje w żeglarskiej klasie 470. Po ośmiu wyścigach Polki są trzynaste w klasyfikacji ogólnej. Dzisiaj (08.08) około godziny 13.00 i 14.15 wystartują w kolejnych wyścigach.

Obie debiutują w klasie 470 w igrzyskach. Marzyły, by znaleźć się w pierwszej dziesiątce klasyfikacji generalnej, czy osiągną cel, po ostatnich występach będzie bardzo trudno. W piątek (10.08) odbędzie się jeszcze wyścig medalowy, w którym wystartuje najlepsza dziesiątka.
inne / LONDYN 2012 pszczolek - 08.08.2012 09:12
Lewandowski odpada po półfinale
autor: C80Na półfinale zakończył się start Marcina Lewandowskiego w biegu na 800m podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Policzanin wystartował w drugim biegu, miał mocnych przeciwników m.in. David Rudisha, mimo to do końca walczył o czwarte miejsce z Jurijem Borżakowskim i wpadł na linię mety niemalże w tym samym momencie co Rosjanin. Ostatecznie był szybszy o jedną setną sekundy od niego z czasem 1:45,08.

Do półfinału awansowało dwóch najlepszych zawodników z każdego z trzech biegów plus dwóch z najlepszymi czasami. Niestety nie było w nich Lewandowskiego i Adama Kszczota.
inne / LONDYN 2012 paulinus - 07.08.2012 19:02
Odległe miejsce Jaskółki
autor: http://www.marekjaskolka.de/Marek Jaskółka (KS 'Biuro Podróży' AS Szczecin) zajął odległe 47. miejsce podczas zawodów triathlonowych mężczyzn podczas igrzysk olimpijskich w Londynie. Wygrał Brytyjczyk Alistair Brownlee, który na mecie wyprzedził Javiera Gomeza (Hiszpania) a także swojego brata Jonathana Brownlee. Po pierwszej konkurencji, którą było pływanie był 27. Po etapie rowerowym awansował na 25. pozycję. Najgorzej szczecinianinowi poszło podczas biegu, po którym spadł na 47. lokatę i ostatecznie zawody zakończył ze stratą 6 minut i 13 sekund do mistrza olimpijskiego.
inne / LONDYN 2012 paulinus - 07.08.2012 18:46
Kuczyński odpada w repasażach
autor: paulinusKamil Kuczyński (Piast Szczecin) nie zdołał awansować do półfinałów w keirinie, jednej z konkurencji kolarstwa torowego podczas rozgrywanych w Londynie Igrzysk Olimpijskich. W eliminacjach szczecinianin zajął czwarte miejsce. Wyścig z udziałem Polaka wygrał Niemiec Maximilian Levy, a bezpośredni awans do finału wywalczył także Teun Mulder z Holandii. W swoim wyścigu repasażowym Polak zajął także czwarte miejsce i odpadł z dalszej rywalizacji. Do półfinałów awansowało po trzech najlepszych kolarzy z każdego wyścigu.
inne / LONDYN 2012 paulinus - 07.08.2012 18:40
Wojtyra kończy na jedenastym
autor: bogo.szczecin.plMałgorzata Wojtyra (Bogo Szczecin) zakończyła start w kolarskim wyścigu omnium na jedenastym miejscu. Po udanym pierwszym dniu zawodów olimpijskich szczecinianka zajmowała szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Niestety w drugim dniu rywalizacji kolarka nie prezentowała już takiej formy. W wyścigu na 3000 metrów na dochodzenie była dwunasta, ale miała jeszcze szanse na medal. W piątym wyścigu, czyli scratchu szczecinianka straciła je całkowicie, zajmując 13. lokatę. W generalce spadła na dziesiąte miejsce. W ostatniej konkurencji, jeździe na czas, Polka zajęła dopiero 14. pozycję i nie poprawiła swojego wyniku. Wygrała Laura Trott, przed Sarah Hammer i Annette Edmontson.
inne / LONDYN 2012 pszczolek - 07.08.2012 18:30
Skrzypulec i Ogar trzynaste
autor: www.skrzypulec.plPo kolejnym dniu rywalizacji w żeglarskiej klasie 470 Agnieszka Skrzypulec (Sejk Pogoń Szczecin) i Jolanta Ogar (AZS AWFiS Gdańsk) zajmują trzynastą lokatę w klasyfikacji ogólnej podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie.
Pierwszy wyścig Polski rozpoczęły od 11. lokaty, jednak z biegiem czasu spadały w klasyfikacji coraz niżej. W pewnym momencie płynęły na ostatniej, 20. pozycji. Ostatecznie udało im się zająć 18. miejsce.

Dużo lepiej było w drugiej odsłonie rywalizacji. Skrzypulec i Ogar niemal przez cały dystans utrzymywały się na 8. pozycji i tak też dopłynęły do mety. Ciąg dalszy rywalizacji w środę.
autor: bogo.szczecin.plMałgorzata Wojtyra zajmuje szóste miejsce w klasyfikacji generalnej po trzech konkurencjach w omnium podczas Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Kolarka torowa Bogo Szczecin po pierwszej konkurencji - okrążeniu ze startu lotnego plasowała się na 13. miejscu. Świetny drugi start Wojtyry, w którym Polka zgromadziła 34 oczka pozwolił jej wygrać wyścig punktowy, kolejną konkurencję w omnium! W trzeciej z konkurencji - wyścigu australijskim zajęła odległe 11. miejsce i traci siedem punktów do trzeciej lokaty. W klasyfikacji generalnej prowadzi Brytyjka Laura Trott. Do rywalizacji Polka powróci jutro. We wtorek zawodniczki będą rywalizowały w wyścigu pościgowym, scratchu i jeździe na czas.
inne / LONDYN 2012 krab - 06.08.2012 14:59
Lewandowski jednak wystąpi w półfinale
autor: C80Policzanin Marcin Lewandowski, obecnie reprezentujący Zawiszę Bydgoszcz, wystartuje jednak w półfinale biegu na 800 metrów mężczyzn.
Sędziowie rozpatrzyli pozytywnie protest polskiej reprezentacji i pomimo słabego czasu powalczy o finał. Kuwejtczyk Mohammad Al-Azemi uderzył łokciem Lewandowskiego na ostatniej prostej biegu, co wyraźnie wybiło Polaka z rytmu. Al-Azemi został zdyskwalifikowany za ten czyn.