koszykówka / PLK royal447 - 03.02.2019 14:03
Pozostało dobre wrażenie
Spójnia Stargard dzielnie walczyła z faworytem z Torunia. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył w Stargardzie 85:75. Miejscowi rozpoczęli od dwóch trójek Norbertasa Gigi. Spójnia nieznacznie prowadziła przez większość pierwszej kwarty. Straciła przewagę dopiero po celnym rzucie z dystansu Michaela Umeha na 15:14. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się jednak remisem, po tym jak swoją akcję wykończył Wojciech Fraś. Druga kwarta rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od celnej trójki gospodarzy (Roda Camphora).
koszykówka / PLK royal447 - 03.02.2019 13:04
Wilki wygrywają w Radomiu
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Cenne zwycięstwo w Radomiu odnotowały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie pokonali HydroTruck 79:61. Pierwsza kwarta nie obfitowała w dużo ciekawych i skutecznych akcji. Obie drużyny rzuciły zaledwie 24 punkty. Słabe i wyrównane dziesięć minut zakończyło się zwycięstwem gości 14:10. Po krótkiej przerwie poprawili się przyjezdni. Łukasz Diduszko oraz Maciej Majcherek trafili za trzy i szczecinianie prowadzili 24:12. W końcówce kwarty kolejne trójki dołożyli Paweł KikowskiTauras Jogela, a goście schodzili na przerwę przy wyniku 42:23.
koszykówka / PLK arti15 - 02.02.2019 08:13
AZS zamierza wygrać po raz piąty
autor: Robert MachowiczKoszykarze AZS-u Koszalin w najbliższą niedzielę 3 lutego zmierzą się z GTK Gliwice. Obecnie zespół z Gliwic zajmuje 11 lokatę z 23 punktami na koncie, zaś AZS z 21 oczkami zajmuje 13 pozycję.

Siłą zespołu Pawła Turkiewicza są Amerykanie (Mack, Washington, LaChance, Dodd), a liderem gliwiczan jest jeden z nich - Myles Mack, który średnio zdobywa 16.2 punktów na mecz. Należy także wspomnieć o byłych Akademikach, którzy w obecnych rozgrywkach reprezentują GTK, są to Szymon Kiwilsza i Jakub Dłoniak.

koszykówka / PLK royal447 - 28.01.2019 21:28
Piechucki zaczyna od zwycięstwa
Efekt nowej miotły zadziałał w przypadku Spójni Stargard. Po pięciu porażkach z rzędu stargardzianie pokonali w niedzielę na wyjeździe Trefl Sopot 98:96. Pierwsza kwarta obfitowała w wysoką skuteczności obu zespołów. Miejscowi nieco odskoczyli Spójni przy stanie 14:9, ale po dwóch trójkach Piotra Pamuły oraz Norbertasa Gigi to goście wyszli na prowadzenie. Trefl odzyskał jednak prowadzenie, które w pewnym momencie wynosiło już dziewięć punktów (po trójce i jednym rzucie wolnym Iana Bakera) 27:18. Spójnia powalczyła w końcówce i przegrała tę część 31:28.
koszykówka / PLK Bengoro - 23.01.2019 21:23
Kamil Piechucki trenerem Spójni
autor: http://spojniastargard.comZarząd Spójni Stargard SSA w trosce o ciągłość i stabilność pracy z drużyną koszykówki Energa Basket Ligi postanowił nie zwlekać z reakcją na rezygnację trenera Krzysztofa Koziorowicza.

Decyzją z dnia 23 stycznia 2019 roku trenerem pierwszego zespołu Spójni Stargard został Kamil Piechucki, były zawodnik Spójni, trener z doświadczeniem zagranicznym i ekstraklasowym. Innych zmian w sztabie szkoleniowym Zarząd Spójni Stargard SSA nie przewiduje.

koszykówka / PLK skryba1213 - 22.01.2019 12:57
Koziorowicz odchodzi ze Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LZ dniem 22 stycznia 2019 roku Krzysztof Koziorowicz przestaje być trenerem drużyny ekstraklasy koszykówki Spójnia Stargard.

Rezygnacja została złożona na ręce Zarządu Spółki i po rozmowach z trenerem oraz konsultacjach z Radą Nadzorczą została przyjęta. Powodem przyjęcia rezygnacji są niezadowalające wyniki sportowe i niepewność utrzymania zespołu w najwyższej klasie rozgrywkowej. Zarząd Spójni Stargard SSA docenia zaangażowanie trenera Krzysztofa Koziorowicza i historyczne zasługi dla klubu, jako zawodnika oraz trenera, ze szczególnym uwzględnieniem niewątpliwego sukcesu, jakim był awans do rozgrywek Energa Basket Ligi w sezonie 2017/2018. Za wszystkie lata poświęcone stargardzkiej Spójni Zarząd Spółki przekazuje Krzysztofowi Koziorowiczowi wyrazy uznania i składa serdeczne podziękowania.

koszykówka / PLK maggi - 22.01.2019 09:48
Stelmet Enea wygrywa w Koszalinie
autor: http://www.azs.koszalin.pl/Stelmet Enea BC Zielona Góra był skuteczny w końcówce i dzięki temu pokonał AZS Koszalin 81:72 w jedynym poniedziałkowym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Stelmet Enea pokazywał więcej energii w pierwszych minutach i po trafieniu Żeljko Sakicia prowadził już 8:2. W AZS krótko na swój debiut czekał Torey Thomas i szybko trafił nawet trójkę. Zielonogórzanie ciągle utrzymywali jednak przewagę, bo z dystansu rzucali Markel Starks i Łukasz Koszarek. Po 10 minutach było 22:16. W drugiej kwarcie nieźle radzili sobie Jarosław Mokros i Przemysław Zamojski, a po akcji 3+1 Michała Sokołowskiego zespół trenera Igora Jovovicia prowadził już 23 punktami. Koszalinianie nie potrafili zatrzymać świetnej ofensywy gości i niewiele zmieniały trafienia Dragoslava Papicia i Drew Brandona. Po pierwszej połowie ekipa z Zielonej Góry wygrywała 57:37.
koszykówka / PLK royal447 - 20.01.2019 20:38
Wilki rozszarpały Spójnię
King Wilki Morskie Szczecin nie miały problemów ze Spójnią Stargard. W derbowej potyczce szczecinianie rozbili beniaminka ligi 91:62. Gospodarze od początku postawili swoje warunki gry i szybko objęli prowadzenie 8:0. Pierwsze punkty dla Spójni rzucił Rod Camphor, po akcji 2+1. Szczecinianie nie mieli problemów z forsowaniem obrony przyjezdnych. Trójka Pawła Kikowskiego dała wynik 21:6. Stargardzianie osłabieni brakiem swojego lidera Anthony'ego Hickeya, który opuścił zespół mieli olbrzymie kłopoty ze skutecznością. Pierwsza kwarta zakończyła się pogromem, 30:11.