skryba1213
koszykówka / PLK maggi - 15.03.2019 22:47
Stelmet Enea lepszy od Kinga
autor: http://www.kingwilki.pl/Spore emocje w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi w Szczecinie! Stelmet Enea Zielona Góra pokonał Kinga 87:80, a aż 36 punktów rzucił Darko Planinić.

Szczecinianie świetnie rozpoczęli to spotkanie - byli skuteczni, wymuszali straty rywali, a po trafieniach Jakuba Schenka było już 10:4. Trener Igor Jovović poprosił o przerwę i to przyniosło rezultaty - jego drużyna odpowiedziała serią 9:0 i zdobyła przewagę. King ciągle był bardzo blisko i dlatego dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego oraz Taurasa Jogeli po 10 minutach był remis po 20. W drugiej kwarcie sporo akcji kończyło się w polu trzech sekund, a po rzutach wolnych Justina Wattsa to gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko - późniejsze trójki Łukasza Koszarka i Jarosława Mokrosa sprawiały, że na siedmiopunktowym prowadzeniu był Stelmet Enea. Zielonogórzanie przejęli kontrolę na meczem i po pierwszej połowie wygrywali 44:37.
koszykówka / PLK adi1990 - 14.03.2019 14:38
PLK: King zmierzy się ze Stelmetem
King Szczecin wciąż czekają na zwycięstwo z drużyną z TOP 5. Dzisiejszym rywalem szczecinian w Netto Arena będzie mocny Stelmet Zielona Góra
koszykówka / PLK royal447 - 03.03.2019 16:19
Kolejne zwycięstwo Wilków
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Trwa dobra seria King Wilków Morskich Szczecin. Szczecinianie wygrali wczoraj czwarty mecz z rzędu. Pierwsze minuty gry spotkania w Krośnie to wyrównana walka. Dopiero od trójki Jakuba Schenka Wilki nieco odskoczyły, 14:8. Przyjezdni roztrwonili przewagę w końcówce kwarty. Jordan Loveridge rzucił za trzy i zrobiło się 20:19. Wilki zdołały jednak wygrać tę część, 22:21.
koszykówka / PLK royal447 - 03.03.2019 13:00
Rewanż mistrza
Koszykarze Spójni Stargard nie zdołali sprawić niespodzianki we własnej hali. Stargardzianie przegrali z Anwilem Włocławek 91:75. Pierwsza połowa meczu to dobra gra Spójni, która postawiła trudne warunki drużynie z Włocławka. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i po trójce Norbertasa Gigi prowadzili 8:1. Chwilę później było już 15:3, kolejną trójkę dorzucił Rod Camphor. Zaspani mistrzowie zaczęli się budzić i gonić Spójnię. Ta przestała rzucać i za sprawą Aarona Broussarda Anwil na nieco ponad 30 sekund przed końcem pierwszej kwarty po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie 22:21. Ostatnie słowo należało jednak do Macieja Raczyńskiego, który dwa razy trafił z linii rzutów osobistych.
koszykówka / PLK royal447 - 11.02.2019 00:49
Wilki po raz trzeci
autor: FB King Szczecin Trwa dobra passa King Wilków Morskich Szczecin. Szczecinianie wygrali trzeci mecz z rzędu. Tym razem we własnej hali rozprawili się z Legią Warszawa 80:72. Pierwsze minuty meczu należały do gości ze stolicy. Wojskowi dwa razy trafili za trzy co dało im prowadzenie 10:2. Gospodarze przebudzili się za sprawą trójki Pawła Kikowskiego oraz skutecznej akcji za dwa oczka Łukasza Diduszki. Wilki objęły prowadzenie 18:17 w końcówce kwarty, ale ostatnie słowo należało do gości, którzy wygrali tę część dzięki celnym rzutom wolnym Sebastiana Kowalczyka 19:18.
koszykówka / PLK royal447 - 10.02.2019 01:06
Spójnia wygrywa w końcówce
W meczu zespołów z dołu tabeli Spójnia Stargard pokonała u siebie AZS Koszalin 76:73. Stargardzianie drugi raz w tym sezonie znaleźli patent na zespół z Koszalina. Mecz lepiej otworzyli gospodarze. Rod Camphor rozwiązał worek z punktami rzutem za dwa oczka, a po minucie dołożył trójkę. Goście odpowiedzieli celnymi rzutami wolnymi i było 7:4. Od połowy kwarty gospodarze zaczęli uciekać. Rod Camphor doprowadził do wyniku 19:9, co zwiastowało kłopoty koszalinian. Spójnia nie roztrwoniła tej przewagi i pierwszą kwartę wygrała 26:15.
koszykówka / PLK arti15 - 09.02.2019 07:17
Mecz z tych o cztery punkty
autor: Przemysław Fabiański - KudłatyWalczący o utrzymanie w lidze koszaliński AZS w sobotę zmierzy się w Stargardzie z będącą w podobnej sytuacji Spójnią. Spotkanie zapowiadane jest jako mecz o tzw.”cztery punkty”. Emocji z pewnością nie zabraknie.

Przeciwnik akademików stargardzka Spójnia w ostatnim meczu Energa Basket Ligi przegrała we własnej hali z Polskim Cukrem Toruń 75:85. AZS w ostatniej kolejce uległ przed własną publicznością zespołowi GTK Gliwice 82:85. Teraz obie drużny czeka bezpośredni pojedynek. Sytuacja Stargardu i Koszalina jest bardzo zbliżona, oba zespoły mają na swoim koncie, po zaledwie cztery zwycięstwa wywalczone w dwudziestu dwóch spotkaniach.

koszykówka / PLK royal447 - 03.02.2019 14:03
Pozostało dobre wrażenie
Spójnia Stargard dzielnie walczyła z faworytem z Torunia. Ostatecznie Polski Cukier zwyciężył w Stargardzie 85:75. Miejscowi rozpoczęli od dwóch trójek Norbertasa Gigi. Spójnia nieznacznie prowadziła przez większość pierwszej kwarty. Straciła przewagę dopiero po celnym rzucie z dystansu Michaela Umeha na 15:14. Pierwsze dziesięć minut zakończyło się jednak remisem, po tym jak swoją akcję wykończył Wojciech Fraś. Druga kwarta rozpoczęła się tak jak pierwsza, czyli od celnej trójki gospodarzy (Roda Camphora).