pszczolek
koszykówka / PLK pszczolek - 04.11.2017 23:12
Wilki na tarczy ze Zgorzelca [wideo]
Po emocjonującej końcówce King Wilki Morskie Szczecin uległy Turowowi Zgorzelec 82:89 w meczu 6. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Początek meczu można uznać za wyrównany, chociaż to PGE Turów był stroną przeważającą. Po wsadzie Kacpra Borowskiego to właśnie ta ekipa prowadziła 11:7. King ciągle był jednak niezwykle blisko, dlatego trafienia Taurasa Jogeli i Jimmy’ego Gavina dały tej ekipie przewagę. Ostatecznie po 10 minutach to szczecinianie wygrywali 24:22. Zaraz na początku drugiej kwarty gospodarze doprowadzali do remisu, a po trójce Francisa Hana wychodzili nawet na prowadzenie. Mecz był niezwykle zacięty - ostatecznie dzięki rzutowi wolnemu Bartosza Bochny pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 42:41 dla ekipy trenera Mathiasa Fischera.
koszykówka / PLK pszczolek - 04.11.2017 09:09
Szósta kolejka PLK
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne spotkania w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2017/2018. W tej serii spotkań nasi przedstawiciele zagrają przeciwko Polpharmie i Turowowi. Gości z Kociewa podejmie AZS Koszalin, natomiast do Zgorzelca pojadą King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie długiej przerwy na odpoczynek mieć nie będą, bo już w środę czekają na nich Czarni Słupsk.
koszykówka / PLK Kawaler - 30.10.2017 09:42
Festiwal trójek dla Rosy [wideo]
Choć King Wilki Morskie Szczecin zagrał dobre spotkanie to jednak uległ na własnym parkiecie 94:103 Rosie Radom w niedzielnym meczu Polskiej Ligi Koszykówki. Wicemistrzowie Polski oraz zdobywcy Pucharu Polski pokonali Szczecinian prezentując zabójczą, bo na poziomie 65,4% skuteczność zza linii 6,75 metra, zdobywając w ten sposób niemal połowę swoich punktów.

Lepiej w ten mecz weszli gospodarze, którzy po akcji 2+1 Taurasa Jogeli prowadzili 9:3. Rosa dość szybko zbliżyła się na zaledwie punkt, a późniejsza trójka Roberta Witki doprowadziła do wyrównania. King korzystał z tej samej „broni” - dzięki trafieniu Sebastiana Kowalczyka znowu miał przewagę. Później uaktywnił się też Paweł Kikowski, a szczecinianie po 10 minutach prowadzili 30:21.
koszykówka / PLK Kawaler - 28.10.2017 08:54
Pojedynki z czołówką
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne spotkania w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2017/2018. W tej serii spotkań nasi przedstawiciele zagrają czołowymi drużynami poprzedniego sezonu. Najpierw AZS zmierzy się wyjeździe ze Stelmetem a potem King Wilki Morskie zagrają Rosą Radom.
koszykówka / PLK pszczolek - 27.10.2017 23:14
Mistrz Polski za mocny
AZS Koszalin nie zdołał pokonać na wyjeździe aktualnego Mistrza Polski - Stelmet Zielona Góra. Akademicy przegrali z podopiecznymi Artura Gronka 102:79.

AZS Koszalin wszedł w mecz bardzo dobrze. Akademicy od samego początku z dużą determinacją atakowali kosz Mistrzów Polski, co dawało bardzo dobry efekt w postaci kolejnych punktów. Nie do zatrzymania był w pierwszych minutach Jakub Dłoniak. Po ośmiu punktach z rzędu kapitana koszalińskiego zespołu, koszalinianie wyszli na najwyższe prowadzenie w meczu 20:14. Podopiecznym Dariusza Szczubiała udało się utrzymać przewagę nad rywalami do końca pierwszej kwarty, która zakończyła się wynikiem 24:23
koszykówka / PLK pszczolek - 22.10.2017 21:42
Pierwsza wygrana AZS-u
To był mecz, na jaki wszyscy w Koszalinie czekali. Koszykarze AZS-u prowadzili od początku spotkania aż do samego końca. Zespołowa ofensywa oraz twarda obrona wystarczyły do pokonania Trefla Sopot 82:72.

Akademicy powrócili do Hali Widowiskowo-Sportowej mocno zmotywowani po wysokiej przegranej z Kingiem Szczecin. Od początku sezonu podopieczni Dariusza Szczubiała nie zaznali wygranej, co zadziałało na nich jak płachta na byka. Mecz z Treflem Sopot miał być rehabilitacją koszalińskiej drużyny za słabe występy w trzech pierwszych pojedynkach sezonu.
koszykówka / PLK pszczolek - 22.10.2017 14:53
Porażka po dogrywce [wideo]
King Wilki Morskie Szczecin uległy po dogrywce 95:w Krośnie miejscowemu Miastu Szkła w meczu czwartej kolejki Polskiej Ligi Koszykówki.

Koszykarze Kinga Szczecin fenomenalnie rozpoczęli spotkanie z Miastem Szkła w Krośnie. Podopieczni trenera Mindaugasa Budzinauskasa zagrali bardzo dobrze w ataku i świetnie radzili sobie w obronie. Wygrali pierwszą odsłonę 33:13.

Kolejną partia była już bardziej wyrównana. Gospodarze otrząsnęli się po słabym początku i zmniejszyli straty o pięć oczek. W zespole Kinga w świetnej formie byli Mateusz Bartosz oraz Paweł Kikowski. Po pierwszej połowie goście ze Szczecina prowadzili 50:35.
koszykówka / PLK pszczolek - 21.10.2017 09:15