pszczolek
koszykówka / PLK pszczolek - 24.04.2018 20:42
Kibice jadą do Ostrowa Wielkopolskiego
autor: AszefKibice King Wilków Morskich Szczecin w Sopocie byli szóstym zawodnikiem szczecińskiego zespołu. Dlatego też władze klubu postanowiły zorganizować wyjazd do Ostrowa Wielkopolskiego na mecz z BM Slam Stalą. Termin wyjazdu to niedziela (29 kwietnia). Spotkanie rozpocznie się o godzinie 20:00.

Kibice zgłoszenia chęci wyjazdu muszą wysyłać na adres e-mail: p.sierakowski@kingwilki.pl lub w wiadomości prywatnej na profilu klubu na Facebooku. W wiadomości zgłoszeniowej musi być podany kontaktowy numeru telefonu. Cena wyjazdu to 60 złotych. Obejmuje wyjazd do Ostrowa, bilet na mecz i powrót do Szczecina.

koszykówka / PLK pszczolek - 23.04.2018 19:50
AZS zakończył sezon
To nie było wymarzone pożegnanie z sezonem 2017/2018 dla AZS Koszalin. Koszalinianie przegrali na własnym parkiecie z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski 69:92.

W ostatnim spotkaniu Akademików w Energa Basket Lidze biało-niebiescy przede wszystkim chcieli się pożegnać z kibicami w dobrym stylu. Zwycięstwo nad zajmującą obecnie ekipą BM Slam Stali na pewno byłoby pozytywnym zwieńczeniem rozgrywek. To zadanie jednak wymagałoby od podopiecznych Dragana Nikolicia rozegrania świetnego meczu przeciwko, mającej grać o medale, drużynie z Ostrowa Wielkopolskiego. AZS jednak udowodnił, że jest to możliwe wygrywając na parkiecie dzisiejszego rywala 83:80.
autor: Andrzej Romański / Energa BasketKing Wilki Morskie Szczecin pokonały w Sopocie Trefla 76:64 i dzięki temu zagra ze Stalą Ostrów Wielkopolski w play-off Energa Basket Ligi.

Mimo, że King rozpoczął ten mecz od prowadzenia 12:6 po trafieniu Martynasa Paliukenasa, to później Trefl nie tylko odrobił straty, ale też wychodził na prowadzenie - było 21:16 po 10 minutach dzięki akcjom Jermaine’a Love’a. Ten mecz decydował jednak o play-off, więc szczecinianie robili wszystko, aby wygrać.
koszykówka / PLK pszczolek - 21.04.2018 10:45
Ostatni akord sezonu zasadniczego
www.ligowiec.netW niedzielę (22.04) dojdzie do finałowych rozstrzygnięć w sezonie zasadniczym Energi Basket Ligi (Polska Liga Koszykówki). Dostaniemy odpowiedź kto i z jakim numerem awansuje do play-off.

W grze o najlepszą ósemkę ligi są King Wilki Morskie Szczecin. Warunek jest jeden muszą w Sopocie ograć bezpośredniego rywala Trefl Sopot. AZS Koszalin gra co prawda tylko o honor, ale także rozdaje karty. Od wyniku jego spotkania ze Stalą Ostrów zależy rozstawienie pierwszych trzech drużyn w lidze.
koszykówka / PLK Kawaler - 18.04.2018 22:18
Wysoka porażka w Lublinie
AZS Koszalin wysoko uległ w Lublinie miejscowemu Startowi w meczu 29. kolejki Energa Basket Ligi. Dzięki temu zwycięstwu gospodarze zachowali szanse na udział w play-off.

Najważniejsze wydarzenia: Początek meczu był zaskakujący - po trafieniu Nikoli Malesevicia to AZS prowadził 10:4. Lublinianie się zbliżali, ale dzięki akcjom Diante Baldwina oraz Igora Wadowskiego to goście wygrywali po 10 minutach 22:16. W drugiej kwarcie TBV Start pokazał swój potencjał ofensywny i zaczął budować przewagę, co było możliwe po trafieniach Marcina Dutkiewicza oraz Urosa Mirkovicia. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 44:40. Chavaughn Lewis i James Washington robili swoje w trzeciej kwarcie, a do ataku włączył się też Darryl Reynolds. Ekipa trenera Dragana Nikolicia nie była w stanie gonić rywali. Po 30 minutach było 70:56. Ostatnia kwarta już niczego nie zmieniła, bo drużyna z Lublina ciągle pokazywała solidną postawę w ataku. TBV Start zwyciężył 92:74.

koszykówka / PLK Kawaler - 16.04.2018 09:37
Asseco wyraźnie lepsze
autor: materiały prasowe / sportowiec.iAZS uległ na własnym parkiecie Asseco Gdynia 66:84. Najwięcej 27 punków dla podopiecznych Dragana Nikolicia zdobył Nikola Maleśević.

Pojedynek pomiędzy AZS Koszalin a Asseco Gdynia zapowiadał się bardzo interesująco. Kibice na pewno pamiętali dramaturgię pierwszego spotkania pomiędzy drużynami, gdy w Gdyni podopieczni Przemysława Frasunkiewicza odrobili 20-punktową stratę w drugiej połowie meczu i ostatecznie wygrali różnicą dwóch 'oczek' 83:81 w ostatnich sekundach spotkania.
koszykówka / PLK pszczolek - 14.04.2018 08:54
Zbliżają się ku finiszowi
www.ligowiec.netW najbliższych dniach AZS Koszalin czekają dwa spotkania w Enerdze Basket Lidze (Polska Liga Koszykówki). Akademicy w 28. kolejce zagrają na wyjeździe z Asseco Gdynia a parę dni później czeka ich wyjazd do Lublina i pojedynek z miejscowym Startem. Ponieważ King Wilki Morskie Szczecin swoje spotkania rozegrały awansem teraz Szczecinianom pozostało im trzymać kciuki o korzystne rozstrzygnięcia w walce o play-off.
koszykówka / PLK pszczolek - 09.04.2018 19:31
Wilki nie składają broni [wideo]
autor: Andrzej Romański / Energa BasketKing Wilki Morskie Szczecin powinny chyba większość sezonu grać z tzw. nożem na gardle. Już w drugim pojedynku z serii, 'który trzeba wygrać by zakwalifikowywać się do play-off' Szczecinianie wygrali i nie to byle z kim. W roli pokonanego w Hali Mistrzów zostawili lidera rozgrywek, tj. Anwil Włocławek.

Początek spotkania był wyrównany, chociaż można było zauważyć małą przewagę zespołu z Włocławka. W końcówce kwarty King zdobywał przewagę po trafieniu Martynasa Paliukenasa, a dzięki trójce Pawła Kikowskiego było 17:15 dla gości po 10 minutach. W drugiej części meczu szczecinianie prowadzili już siedmioma punktami, ale Anwil potrafił doprowadzić do remisu. Skuteczny na linii rzutów wolnych był Paweł Kikowski - po jego trafieniach było 34:32.