koszykówka / PLK maggi - 20.09.2021 09:43
Pewne zwycięstwo Kinga w Lublinie
autor: kingwilki/King Szczecin zagrał bardzo dobrze w ofensywie i ostatecznie pokonał na wyjeździe Polski Cukier Pszczółkę Start Lublin 92:73 w niedzielnym meczu 3. kolejki Energa Basket Ligi.

Lublinianie zdecydowanie lepiej weszli w to spotkanie - głównie dzięki trafieniom Jimmie Taylora prowadzili 10:5. W ekipie gości odpowiadali na to Jakub Schenk i Sherron Dorsey-Walker, a po późniejszej trójce Stacy’ego Davisa zbliżyli się nawet na dwa punkty. Z drugiej strony świetnie prezentował się Doron Lamb, a po 10 minutach było 19:16. Drugą kwartę King rozpoczął od trzech trójek z rzędu - dwóch w wykonaniu Pawła Kikowskiego - i szybko odskakiwał. Po kolejnym rzucie Davisa szczecinianie mieli aż 13 punktów przewagi! W ekipie Polskiego Cukru Pszczółki Startu nadal wyróżniał się Lamb, ale to było za mało. Po rzucie Mateusza Bartosza pierwsza kwarta zakończyła się wynikiem 46:31.
koszykówka / PLK Bengoro - 17.09.2021 19:42
Spójnia zagra z Treflem
Przed nami 3 kolejka Energa Basket Ligi, w której podejmiemy drużynę Trefla Sopot. Spotkanie odbędzie się w sobotę 18.09.2021r. w hali OSiR w Stargardzie. Transmisja na platformie emocje.tv.

Będzie to trzeci z rzędu mecz domowy biało-bordowych, po którym rozpoczniemy serię trzech spotkań wyjazdowych. Do hali w Stargardzie wrócimy niemal za miesiąc bo 16.10.2021r. Dla naszego rywala z kolei będzie to pierwszy wyjazd w sezonie. Sopocianie, podobnie jak my, przegrali swój pierwszy mecz sezonu ulegając Twardym Piernikom 89:91 i wygrali, tym razem zdecydowanie, kolejny pokonując aż 91:68 GTK Gliwice. W pierwszym meczu najskuteczniejsi byli Yannick Franke - 24 punkty i 8 asyst i Darious Moten - 18 punktów i 10 zbiórek. W drugim natomiast Brandon Young - 17 punktów i 4 asysty i ponownie Darious Moten z 12-ma punktami.
koszykówka / PLK Bengoro - 03.09.2021 22:06
Derby w Stargardzie dla Kinga!
King Szczecin pokonał po dogrywce w derbowym spotkaniu w Energa Basket Lidze PGE Spójnię Stargard 81:75.

Jonas Zohore na początku spotkania był niezwykle aktywny i to dzięki jego akcjom gospodarze prowadzili 7:2. PGE Spójnia nie potrafiła jednak włączyć do ataku kolejnych graczy, a dzięki akcji 2+1 Stacy’ego Davisa to przyjezdni zdobywali przewagę. King skończył na serii 14:0 - po trafieniu Kacpra Borowskiego było 13:20 po 10 minutach. Stargardzianie świetnie weszli w drugą kwartę, a ważną postacią był ponownie Zohore - po jego wsadzie gospodarze byli na prowadzeniu. Obie ekipy ciągle nie pokazywały jednak najlepszej formy ofensywnej, co przekładało się na niski wynik. Dzięki trójce Jacobi Boykinsa pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 36:28.
koszykówka / PLK futbolkoszalin - 17.08.2021 09:08
PGE Spójnia Stargard z duńskim centrem
autor: PGE SpójniaDo biało-bordowych dołącza mierzący 210cm reprezentant Danii Jonas Zohore Bergstedt.

Zawodnik gra na pozycji centra, ma duże doświadczenie - w dotychczasowej karierze grał w wielu europejskich ligach, rywalizując w takich krajach jak Cypr, Litwa, Belgia, Szwajcaria, Włochy, Dania, Serbia, Bułgaria i w ostatnim sezonie w Hiszpanii, gdzie grał w drużynie HLA Alicante. Od lat reprezentuje Danię w międzynarodowych rozgrywkach. Jak na swój wzrost jest mobilnym graczem. Dobrze gra nad obręczą i w akcjach typu pick and roll.
koszykówka / PLK Bengoro - 15.08.2021 19:43
Ido Flaisher dołącza do Kinga Szczecin
autor: kingwilki.plIdo Flaisher urodził się w 1998 roku w Tel Awiwie w Izrealu.

Nowy zawodnik Wilków Morskich posiada także polskie obywatelstwo. Mierzy 208 centymetrów wzrostu i występuje na pozycjach podkoszowych. Flaisher zamyka polską rotację zespołu Kinga Szczecin. - Jestem podekscytowany tym, że dołączam do zespołu z Polski. Moi dziadkowie byli Polakami i dla mnie to niesamowite uczucie, że będę mógł reprezentować klub z państwa, w którym kiedyś żyli - mówi Ido Flaisher, nowy gracz Kinga Szczecin.
W dniach 14-15 sierpnia rozgrywany jest turniej Abramczyk Cup z udziałem gospodarzy- Enei Abramczyk Astorii Bydgoszcz, Legii Warszawa, Trefla Sopot oraz Kinga Szczecin.
Pierwszy mecz Szczecinianie zagrali z Legią Warszawa, która pozyskała w tym sezonie legendarnego Łukasza Koszarka a także znanego z gry w PGE Spójni Stargard Raymonda Cowelsa III.
Wilki Morskie musiały radzić sobie bez Filipa Matczaka i Mateusza Bartosza, którzy są kontuzjowani. Pierwsza kwarta była dość jednostonna, natomiast w drugiej kwarcie zespół ze Szczecina zaczął odrabiać straty tak samo jak w trzeciej kwarcie jednak na nic to się zdało i cały mecz wygrała Legia 91:78. Najwięcej punktów w meczu a także dla Legii zdobył Muhammad-Ali Abdur Rakham 26 punktów, a w zespole Kinga wyróżniał się Stacy Davis, który mecz zakończył z dorobkiem 17 punktów.
koszykówka / PLK paulinus - 11.08.2021 18:49
Stacy Davis nowym graczem Kinga Szczecin!
autor: www.kingwilki.pl/Stacy Davis to amerykański skrzydłowy, który w sezonie 2021/2022 będzie reprezentował barwy Kinga Szczecin w rozgrywkach Energa Basket Ligi.
Davis urodził się w 1994 roku i pochodzi z San Diego w stanie Kalifornia. Mierzy 198 centymetrów wzrostu. Jest absolwentem Uniwersytetu Pepperdine. Minione rozgrywki spędził w szeregach węgierskiej Alby Fehervar. Wystąpił w 31 meczach tej drużyny, notując średnio 18 punktów i 7 zbiórek.

koszykówka / PLK Bengoro - 28.07.2021 12:07
Djoko Salic koszykarzem Kinga Szczecin
autor: ABA LigaSalic urodził się w 1995 roku. Mierzy 210 centymetrów wzrostu i posiada dwa obywatelstwa: serbskie i bośniackie. W 2013 roku podpisał swój pierwszy profesjonalny kontrakt z zespołem Partizana Belgrad.

Tak o tym transferze pisał wtedy serwis Euroligi: „Partizan podpisał kontrakt z jednym z najbardziej utalentowanych młodych centrów w regionie„. Już w trakcie debiutanckich rozgrywek zdobył z Partizanem mistrzostwo Serbii pokonując w finale Crvene Zvezdę. W tamtym sezonie reprezentował barwy Partizana także w Lidze Adriatyckiej oraz Eurolidze.