koszykówka / PLK maggi - 11.11.2019 16:41
King pokonany w Warszawie
autor: FB King SzczecinPierwszych osiem punktów dla Legii zdobył Michał Michalak, a po trafieniu Filipa Matczaka drużyna prowadziła już 10:4. King krok po kroku odrabiał straty, a po serii 10:0 i rzutach Clevelanda Melvina oraz Pawła Kikowskiego zdobył przewagę! Drew Brandon sprawił, że po 10 minutach był remis - po 25. Początek drugiej kwarty był bardzo wyrównany, a żadna z ekip nie potrafiła zbudować większego prowadzenia. Dopiero po trójce Bena McCauleya i trafieniu Melvina szczecinianie uciekli na siedem punktów. Ponownie starał się to zmieniać Michał Michalak, który odpowiadał na trafienia Dustina Ware’a. Pierwsza połowa zakończyła się jednak wynikiem 49:48 dla gości.

Trzecią kwartę zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa rozpoczął od serii 12:0 i po trafieniu Bena McCauleya było już 61:48. To jednak nie załamało gospodarzy. Kolejne akcje Przemysława Kuźkowa i Filipa Matczaka ponownie zbliżyły ekipę z Warszawy na dwa punkty. M.in. po rzutach wolnych Pawła Kikowskiego po 30 minutach było 70:67.
koszykówka / PLK royal447 - 27.10.2019 00:25
King Wilki Morskie cały czas w czołówce
Czwarty mecz z rzędu wygrały King Wilki Morskie Szczecin. Szczecinianie pewnie zwyciężyli na wyjeździe z BM Slam Stalą Ostrów Wielkopolski. Początek spotkania był wyrównany. Gospodarzy w grze utrzymywał Jakub Garbacz, który trzy razy trafił za trzy. Od połowy pierwszej kwarty goście zaczęli powoli budować przewagę. Szczecinianie skutecznie rozegrali trzy akcje za dwa punkty i ze stanu 17:15, zrobiło się 23:15 po pierwszej kwarcie. Miejscowi zupełnie stanęli w drugiej kwarcie. Goście nie mieli za to problemów ze skutecznością.
koszykówka / PLK royal447 - 23.10.2019 23:24
Przebudzenie Spójni
Koszykarze GTK Gliwice i PGE Spójni Stargard rozpoczęli V kolejkę Energa Basket Ligi. W Gliwicach nie zabrakło emocji, a do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była dogrywka. Na początku spotkania to gospodarze mieli lekką przewagę, co było możliwe głównie dzięki trafieniom Kacpra Radwańskiego czy Brandona Tabba. Sytuacja zmieniała się dość szybko, a po trójce Piotra Pamuły to stargardzianie wychodzili na prowadzenie. Grę GTK uspokoił jednak Duke Mondy - jego akcje sprawiły, że po 10 minutach było 23:22.
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 12:37
Wypuszczone zwycięstwo
Dwie różne odsłony miało spotkanie pomiędzy Treflem Sopot, a PGE Spójnią Stargard. Pierwsza część meczu należała do gości, a w drugiej zdecydowanie lepsi byli żółto-czarni. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień z linii rzutów wolnych Mateusza Kostrzewskiego, byłego zawodnika Trefla Sopot. Po chwili tym samym odpowiedział Cameron Ayers, a gdy Paweł Leończyk, wychowanek PGE Spójni Stargard ponowił wyczyn swoich kolegów, żółto-czarni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Do połowy inauguracyjnej części meczu gra była wyrównana, lecz z czasem to zespół gości radził sobie coraz lepiej. Efektem tego była seria dziewięciu punktów z rzędu i prowadzenie PGE Spójni Stargard 22:14.
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 11:51
Na fali zwycięstw
King Wilki Morskie Szczecin wróciły do własnej hali. W pierwszym domowym pojedynku szczecinianie pokonali TBV Start Lublin 90:81. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować większej przewagi. Kibice obejrzeli jednak sporo ciekawych akcji, zakończonych punktami. Kiedy Thomas Davis wykorzystał trzy z rzędu rzuty osobiste szczecinianie prowadzili 24:18. Było to najwyższe prowadzenie gospodarzy w pierwszej kwarcie.
koszykówka / PLK maggi - 15.10.2019 11:09
King wygrywa we Wrocławiu, 24 punkty Kikowskiego
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LPaweł Kikowski rzucił 24 punkty, a jego King Szczecin pokonał WKS Śląsk Wrocław 83:73 w pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniach Pawła Kikowskiego prowadzili 6:2. Później nieźle spisywał się też Ben McCauley, a przewaga Kinga wzrastała do ośmiu punktów. Wrocławianie odpowiedzieli na to serią 7:0, ale dzięki kolejnej akcji Kikowskiego to zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa po 10 minutach był lepszy - 16:15. Zaraz na początku drugiej kwarty WKS Śląsk wychodził na prowadzenie, a było to możliwe głównie dzięki Mathieu Wojciechowskiemu. Do ataku włączyli się też Torin Dorn i Devoe Joseph, a przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu punktów! Goście starali się tę różnicę ciągle zmniejszać, ale ostatecznie to wrocławianie po pierwszej połowie wygrywali 36:32.
koszykówka / PLK royal447 - 13.10.2019 20:03
Anwil potwierdził formę
Nie było niespodzianki w Stargardzie. PGE Spójnia uległa mistrzowi Polski, Anwilowi Włocławek 95:82. Włocławianie szybko uzyskali przewagę. Tony Wroten rzucił pierwszą trójkę w meczu i goście prowadzili 9:2. Stargardzianie także trafili za trzy, ale Tony Wroten poprawił drugą trójką z rzędu. Anwil dominował w ofensywie i wygrał pierwszą kwartę aż 36:18. Na początku drugiej części meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał rzutem za trzy Jakub Karolak. Celny lay-up Krzysztofa Sulimy wyprowadził gości na przewagę aż 23 oczek (44:21). Do przerwy przyjezdni prowadzili 56:37.
koszykówka / PLK royal447 - 11.10.2019 01:14
Mistrz odwiedzi Stargard
Koszykarze PGE Spójni Stargard w poprzedniej kolejce wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. W najbliższą sobotę stargardzian czeka trudny sprawdzian. We Własnej hali PGE Spójnia Stargard zmierzy się z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. W ubiegłym sezonie stargardzianie pokonali Anwil na jego parkiecie, czym sprawili wielką sensację. Na podobną niespodziankę kibice ze Stargardu liczą w najbliższą sobotę. Transmisja na żywo w Polsacie Sport od godziny 12:30.