koszykówka / PLK royal447 - 23.11.2020 12:10
Pewna wygrana PGE Spójni
PGE Spójnia Stargard kontrolowała wydarzenia na boisku i pewnie pokonała Polpharmę Starogard Gdański 71:60 w 14. kolejce Energa Basket Ligi. Gospodarze zdecydowanie lepiej weszli w mecz i to trafieniu Tomasza Śniega z kontrataku prowadzili już 13:4. Trójkami reagował na to Steven Haney, ale różnica ciągle była spora. Zespół trenera Macieja Raczyńskiego cały czas był niezwykle skuteczny, a dzięki rzutowi z dystansu Raymonda Cowelsa po 10 minutach prowadził 26:15. W drugiej kwarcie zespół ze Stargardu budował jeszcze większą przewagę - po trafieniu Mateusza Kostrzewskiego uciekał nawet na 16 punktów. W Polpharmie sytuację starał się zmieniać Joe Furstinger, ale to nie wystarczało, bo rywale całkowicie kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 43:25.
autor: www.kingwilki.pl HydroTruck nieźle rozpoczął to spotkanie i po trafieniu Jabariego Hindsa prowadził nawet 8:3. Dzięki serii 6:0 inicjatywę na chwilę przejął King, ale ciągle świetnie radził sobie Hinds i to gospodarze prezentowali się lepiej. Później jednak do remisu doprowadził Michael Fakuade, a dzięki świetnemu fragmentowi Jakuba SchenkaDustina Ware’a po 10 minutach było 23:17 dla przyjezdnych. W drugiej kwarcie radomianie swoje pierwsze punkty zdobyli po blisko czterech minutach, a zespół trenera Łukasza Bieli uciekał już na 10 punktów. Bardzo aktywny starał się być jednak Roberts Stumbris, a gdy dodatkowo zaczął trafiać Dayon Griffin, to HydroTruck zbliżył się nawet na cztery punkty! Zagranie Fakuade ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 38:32.
koszykówka / PLK royal447 - 21.11.2020 01:14
Ponad 200 punktów i porażka
autor: Andrzej Romański Spotkanie na początku było bardzo wyrównane, ale później po akcji 2+1 Damiana Kuliga gospodarze uciekali na pięć punktów. To nie był koniec dobrej ofensywy - nieźle spisywał się Donovan Jackson, a po kolejnym zagraniu Kuliga przewaga Polskiego Cukru urosła do 11 punktów. W ekipie przyjezdnej z dobrej strony pokazywał się Tomasz Śnieg, ale po 10 minutach było 29:17. W drugiej kwarcie nadal świetny był Kulig, a dodatkowo trzeba też wyróżnić zarówno Aarona Cela, jak i Obiego Trottera. W pewnym momencie przewaga ekipy trenera Jarosława Zawadki urosła do 18 punktów. PGE Spójnia odpowiedziała na to serią 14:0, a rewelacyjną formę potwierdzali Filip Matczak oraz Ricky Tarrant. Po późniejszej akcji 2+1 tego drugiego goście zbliżyli się na dwa punkty! Trójka Trottera ustawiła wynik po pierwszej połowie na 55:50.
koszykówka / PLK royal447 - 15.11.2020 17:45
Wygrana w Gdyni
Co to był za mecz w wykonaniu Filipa Matczaka! PGE Spójnia Stargard pokonała Asseco Arkę Gdynia 92:82 - to trzecie z rzędu zwycięstwo tej ekipy w Energa Basket Lidze z trenerem Maciejem Raczyńskim. Na początku spotkania nieźle radzili sobie Adam HrycaniukPrzemysław Żołnierewicz, ale dzięki trójkom Baylee Steele’a mieliśmy remis. Asseco Arka odpowiedziała jednak na to serią 9:0 i po trójce Krzysztofa Szubargi uciekała rywalom. Sytuację PGE Spójni poprawiał nieco Filip Matczak, ale to gospodarze po 10 minutach byli lepsi - 21:17. W drugiej kwarcie zespół trenera Przemysława Frasunkiewicza błyskawicznie zdobywał nawet 15 punktów przewagi po rzutach SzubargiWołoszyna. Za odrabianie strat znowu wziął się Matczak, ale to gdynianie kontrolowali już wydarzenia na parkiecie. Zespół ze Stargardu się jednak nie poddawał, a efektownie grał Steele. Ostatecznie po pierwszej połowie było jednak 44:37.
koszykówka / PLK royal447 - 08.11.2020 20:21
Sprawcy niespodzianki
autor: Anwil Włocławek Hala Mistrzów została zdobyta przez PGE Spójnię Stargard. Koszykarze Macieja Raczyńskiego sprawili niespodziankę i pokonali na wyjeździe Anwil Włocławek 96:84. Początek meczu to celne próby z dystansu w wykonaniu obu zespołów i wynik 6:3 dla gości. Kolejne minuty to jednak dużo lepsza skuteczność stargardzian. Anwil często próbował punktować rzutami za 3, ale bez efektu. Osiem oczek wywalczonych przez gospodarzy w pierwszej kwarcie to wynik kompromitujący. PGE Spójnia była trzykrotnie skuteczniejsza i zasłużenie prowadziła w meczu.
koszykówka / PLK royal447 - 08.11.2020 00:33
Porażka we Wrocławiu
Mimo dobrego początku, King Wilki Morskie Szczecin przegrały na wyjeździe ze Śląskiem Wrocław. Po trafieniach Jakuba SchenkaThomasa Davisa goście prowadzili 8:4. W ekipie z Wrocławia nieźle radzili sobie Elijah Stewart oraz Aleksander Dziewa, ale to King ciągle był stroną przeważającą. Dzięki zagraniom Mateusza Bartosza było 19:16 po 10 minutach rywalizacji. Drugą kwartę znowu świetnie rozpoczął Dziewa (m.in. dwa bloki), a wrocławianie zdobyli minimalne prowadzenie. Mecz był ciągle bardzo wyrównany, ale WKS Śląsk robił wszystko, aby to zmienić. W końcu po trójce Michała Gabińskiego uciekł na osiem punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 46:37.
koszykówka / PLK royal447 - 30.10.2020 00:58
King w siódemkę pokonał Trefla
King Szczecin korzystał tylko z siedmiu zawodników, ale i tak pokonał na wyjeździe Trefla Sopot 82:77 w pierwszym meczu 11. kolejki Energa Basket Ligi. King zdecydowanie lepiej rozpoczął ten mecz, bo po trójce Clevelanda Melvina prowadził już 8:2. Później ta przewaga rosła nawet do dziewięciu punktów po rzucie z dystansu Thomasa Davisa. Gospodarze mieli spore problemy z grą w ofensywie, a rywale wykorzystali to idealnie. Dzięki rzutom wolnym Michaela Fakuade po 10 minutach było 22:8. Drugą kwartę Trefl rozpoczął od świetnej serii 10:0 i głównie dzięki Dominikowi Olejniczakowi powoli nawiązywał rywalizację. Po chwili kolejne trafienia Martynasa PaliukenasaDariousa Motena pozwoliły ekipie trenera Marcina Stefańskiego zbliżyć się na trzy punkty. Szczecinianie znowu zaczęli trafiać trójki - po rzutach DavisaMelvina uspokoili sytuację. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 34:29.
koszykówka / PLK paulinus - 01.10.2020 10:42
Piąta wygrana Kinga! Anwil na deskach!
autor: www.kingwilki.plFenomenalne zespołowe granie zaprowadziło Kinga Szczecin do piątego zwycięstwa w tym sezonie Energa Basket Ligi. Podopieczni trenera Łukasza Bieli pokonali Anwil Włocławek 80:71!
Już od pierwszych sekund spotkania Wilki Morskie kipiały pozytywną energią. Szczecinianie wiedzieli co chcą grać w obronie oraz ataku. To właśnie dobra defensywa sprawiła, że King potrafił wyjść na prowadzenie. Tylko dobra postawa Ivana Almeidy powodowała, że Anwil Włocławek trzymał kontakt ze szczecińskim zespołem.