koszykówka / PLK pszczolek - 09.12.2017 09:57
10. kolejka PLK
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne spotkania w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2017/2018. W tej serii spotkań nasi przedstawiciele zagrają przeciwko Stali oraz Turowowi. Najpierw w sobotę (01.12) na parkiet w Ostrowie Wlkp. wyjdą Wilki a dzień później w Zgorzelcu Akademicy.
koszykówka / PLK pszczolek - 10.12.2017 20:07
Bez obrony i bez zwycięstwa
AZS Koszalin uległ na wyjeździe PGE Turowowi Zgorzelec 106:78. Wśród Akademików wyróżniali się Jakub Dłoniak (21 pkt.) i Diante Baldwin (14 pkt.).

Akademicy do meczu z PGE Turowem Zgorzelec przystępowali po świetnym spotkaniu z Rosą Radom, w którym pokonali podopiecznych Wojciecha Kamińskiego 92:75. Było to pierwsze zwycięstwo AZS na wyjeździe oraz pierwsze trenera Dragana Nikolicia, który objął stanowisko pierwszego szkoleniowca biało-niebieskich kilka dni przed tym pojedynkiem i od razy zmienił obraz gry koszalińskiego zespołu. AZS w Radomiu zagrał tak, jak każdy sobie by tego życzył. Podczas przerwy reprezantacyjnej w Zgorzelcu zmieniono trenera i po odejściu Mathiasa Fischera zespół objął Michael Claxton. W odróżnieniu do Akademików, zgorzelczanie swój pierwszy pojedynek pod wodzą nowego szkoleniowca przegrali z MKS Dąbrową Górniczą 84:95.
Dogrywka była potrzebna by wyłonić zwycięzce meczu 10. kolejki Polskiej Ligi Koszykówki pomiędzy Stalów Ostrów Wielkopolski a King Wilkami Morskimi. Szczecinian podrażnił Jure Škifić, który w ostatniej akcji regulaminowego czasu wyrównał. Dodatkowe pięć minut gry to już popis Pawła Kikowskiego i Carlosa Medlockwy dzięki czemu wygrywając 101:91 podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa zadomowili się najlepszej ósemce ligi.

Pierwsze minuty meczu ułożyły się po myśli zespołu trenera Emila Rajkovicia. Dzięki trafieniom Michała Chylińskiego i Jure Skificia było już 12:4. Na to odpowiadał przede wszystkim Carlos Medlock. To jednak było za mało. Po akcjach D.J. Richardsona oraz Tomasza Ochońki BM Slam Stal prowadziła po pierwszej kwarcie 22:14.
koszykówka / PLK pszczolek - 05.12.2017 20:41
Nikola Sarić w AZS-ie
Nikola Sarić będzie asystentem pierwszego trenera koszalińskiej drużyny do końca sezonu 2017/2018.

Nikola Sarić od kilku lat mieszka w Polsce. 38-latek pracował m.in. w PGE Turowie Zgorzelec, gdzie odpowiadał za szkolenie młodzieży, jak również współpracował ściśle ze sztabem szkoleniowym pierwszej drużyny z Dolnego Śląska. Zanim trafił do Polski pracował z grupami młodzieżowymi Partizana Belgrad oraz Crveny Zvezdy Belgrad.
Kontrakt z serbskim szkoleniowcem został podpisany do końca sezonu. Sarić pojawi się w Koszalinie w środę (6 grudnia) rano.
koszykówka / PLK pszczolek - 05.12.2017 20:28
Gavin odchodzi
autor: youtube.com
Jak informuje oficjalna strona klubu Jimmy Gavin nie jest już zawodnikiem King Wilków Morskich Szczecin. Jego kontrakt został rozwiązany za porozumieniem stron.

Amerykanin zagrał w dziesięciu spotkaniach szczecińskiego zespołu., dwa razy wychodząc w wyjściowym składzie. W ciągu średnio szesnastu minut gry gromadził na swoim koncie osiem punktów, 0.9 zbiórki i 1.5 asysty.
autor: Adam PilarczykDo sporej niespodzianki a wręcz sensacji doszło dzisiaj (02.12) w Radomiu. Wicemistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski z 2016 roku, Rosa Radom uległa na własnym parkiecie AZS-owi Koszalin. Wszyscy zadają sobie teraz pytanie czy to pierwsze efekty pracy Dragana Nikolicia tak odmieniły Akademików?

Goście w pierwszych minutach trochę zaskakiwali i dzięki rzutom Qyntela Woodsa oraz Laimonasa Chatkeviciusa prowadzili 8:5. Rosa szybko opanowała sytuację i po trójkach Ryana Harrowa oraz Kevina Puntera zdobyła przewagę. Jak się okazało - tylko na chwilę, bo taką samą bronią odpowiadali Jakub Dłoniak i Damian Jeszke. Ostatecznie po 10 minutach gry był remis po 25 po rzucie wracającego do gry Daniela Szymkiewicza.
koszykówka / PLK Bengoro - 02.12.2017 14:12
Po punkty z nowym trenerem
W sobotę, 2 grudnia o 18:00 AZS Koszalin z nowym szkoleniowcem Draganem Nikoliciem powalczy o punkty z Rosą w Radomiu.

Koszalinianie od wtorku mają nowego trenera, Dragana Nikolicia. - Mamy spory potencjał, ale przed nami jeszcze dużo pracy. Musimy poprawić obronę, która we wcześniej rozegranych meczach sprawiała nam wiele problemów. Nasza drużyna ma dużo biegać i zdobywać punktów z kontry - mówił dla azs.koszalin.pl serbski szkoleniowiec. Wiele zmian w grze czeka Akademików, żeby mogli pokazać swój potencjał.
koszykówka / PLK pszczolek - 01.12.2017 23:20
Wilki z trzecią wygraną z rzędu
Bardzo udanie zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin na Lubelszczyznę. W piątek (01.12) podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa ograli 81:77 w Lublinie miejscowy Start i notując trzecią wygraną z rzędu wyrównali swój bilans zwycięstw do porażek.

Zespół z Lublina bardzo dobrze wszedł w to spotkanie i po trafieniach Marcina Dutkiewicza prowadził już 6:0. Później goście co prawda potrafili zbliżyć się nawet na punkt dzięki akcjom Taurasa Jogeli i Carlosa Medlocka, ale Chavaughn Lewis oraz James Washington nie pozwalali na więcej. Po 10 minutach TBV Start prowadził 23:14. W drugiej kwarcie za odrabianie strat wzięli się Jogela oraz Kikowski i trzeba przyznać, że było to całkiem skuteczne. Lublinianie mieli swoje problemy w ofensywie i po trafieniu Michaela Gospodarka wygrywali po pierwszej połowie zaledwie 34:30, co oznaczało duże emocje w kolejnych częściach meczu.