koszykówka / Pozostałe rozgrywki Kawaler - 20.01.2017 12:24
Gryf zagra AZS Politechniką
W drugiej lidze koszykarzy gr. A rozegrane zostaną kolejne w tym roku spotkania. Jedynego naszego przedstawiciela na tym poziomie rozgrywek Gryfa Goleniów czeka w niej starcie z AZS Politechnika Poznań.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki TexasRanger - 22.01.2017 12:35
Zwycięstwo bez historii
autor: TasiaZespół Gryfa zgodnie z planem pokonał outsidera II ligi - AZS Politechnikę Poznań 69:59 odnosząc tym samym piąte zwycięstwo w szóstym meczu w rundzie rewanżowej.

Spotkanie rozpoczęło się od mocnego uderzenia, a więc efektownego wsadu w wykonaniu Macieja Adamkiewicza, a kolejne minuty pierwszej kwarty potwierdzały że obie drużyny dzieli sportowa przepaść. Po 10 minutach gospodarze prowadzili 22:8, a zgromadzona publiczność mogła być zadowolona z efektowności i efektywności gry goleniowian.

W drugiej kwarcie na boisku w składzie Gryfa pojawili się zawodnicy, którzy do tej pory nie mieli na koncie zbyt wielu minut gry w II lidze, tak więc kibicom zaprezentowali się m.in. Motyl, Jakubiszak i Szymański. Do przerwy Gryf prowadził różnicą 22 punktów (39:17) i nic nie wskazywało, że cokolwiek może się zmienić.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki Bengoro - 20.01.2017 18:39
Sportowy weekend w regionie
Przed sportowy weekend oraz kilka możliwości na spędzenie wolnego czasu. Poniżej zapraszamy na wydarzenia sportowe, na które warto się wybrać.

W sobotę o 10 rano w Hali wiodowiskowo-sportowa przy ul. Wolińskiej w Kamieniu Pomorskim rozegrany zostanie VI Zachodniopomorski Turniej Mistrzów Futsalu. O turnieju w Kamieniu Pomorskim.

O godzinie 13:00 na boisku przy ulicy Pomarańczowej swój pierwszy mecz kontrolny rozegra Pogoń Szczecin, a jej rywalem będzie Jeziorak Szczecin.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki TexasRanger - 20.01.2017 17:57
Z outsiderem o ważne trzy punkty
Już w nadchodzącą sobotę goleniowski Gryf rozegra trzeci mecz przed własną publicznością w styczniu. Rywalem będzie aktualnie zamykający ligową tabelę zespół AZS Politechniki Poznań.

Przed spotkaniem wszystkie statystyki wskazują, że Gryf pomimo problemów zdrowotnych powinien sobie poradzić z rywalem. Ekipa AZS Politechnika Poznań zajmuje ostatnie miejsce w tabeli, legitymuje się bilansem 2 zwycięstw i 15 porażek i jak do tej pory jeszcze nie wygrała meczu wyjazdowego (0-7). W pierwszym meczu obu drużyn w Poznaniu Gryf zwyciężył 71:65. Wówczas w zespole gospodarzy najskuteczniejszy był Jan Sobiech (17pkt.), zaś w goleniowskiej ekipie Marcin Zarzeczny (23pkt.).
koszykówka / Pozostałe rozgrywki Kawaler - 18.01.2017 08:44
Wilki z szansami na udział w Pucharze Polski
autor: arti15Rozgrywki koszykarskiego Pucharu Polski 2017 odbędą się w Warszawie. Od czwartku, 16 lutego do niedzieli, 19 lutego 2017 r. hala Arena Ursynów (ul. Pileckiego 122) będzie miejscem zmagań finałowego turnieju w którym udział weźmie osiem najlepszych drużyn Polskiej Ligi Koszykówki.

Turniej finałowy Pucharu Polski po raz trzeci z rzędu zostanie rozegrany w formule final eight. W poprzednich latach podobne imprezy odbywały się w Gdyni i Dąbrowie Górniczej. Teraz najbardziej emocjonujące koszykarskie rozgrywki w Polsce przeprowadzone zostaną w Warszawie.

zdj. W maju 2010 ze zdobycia Pucharu Polski tak cieszyli się koszykarze AZS-u Koszalin, rok wcześniej koszykarze Kotwicy Kołobrzeg. Czy w tym roku powalczą o to trofeum Wilki?
koszykówka / Pozostałe rozgrywki tasia - 15.01.2017 17:39
Zwycięstwo po szalonym meczu
autor: tasiaPo szalonym meczu obfitującym w rzadko spotykany zwrot sytuacji Gryf Goleniów odniósł trzecie zwycięstwo w czwartym meczu w rundzie rewanżowej. Tym razem podopieczni duetu trenerskiego Andrzej Molenda - Marcin Zarzeczny odprawili z przysłowiowym kwitkiem zespół Sklep Polski MKK Gniezno.

Goście przyjechali do Goleniowa podbudowani dwoma z rzędu zwycięstwami odniesionym w styczniu, ale również chęcią zrewanżowania się za porażkę z pierwszej rundy, kiedy to w Gnieźnie Gryf triumfował 74:57 notując wówczas rekordowy wynik jednej z kwart (dokładnie pierwszej) zwyciężając 23:5. Nikt nie spodziewał się, że nastąpi powtórka z historii w rewanżu w Goleniowie.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki TexasRanger - 13.01.2017 20:20
Koszykarze Gryfa nie zwalniają tempa
autor: tasiaKoszykarze goleniowskiego Gryfa nie zwalniają tempa i już w nadchodzącą niedzielę 15 stycznia o godzinie 13.00 rozegrają trzeci ligowy mecz w styczniu. Przed własną publicznością w hali przy ul. Niepodległości 1 podejmą drużynę Sklep Polski MKK Gniezno.
Pierwsze spotkaniu obu ekip w Gnieźnie zakończyło się przekonującym zwycięstwem Gryfa, który rozegrał tam jedno ze swoich lepszych spotkań w lidze. Rekordowym wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta tamtego meczu, po której goleniowianie prowadzili 23:5, a całe spotkanie ostatecznie zwyciężyli 74:57.
Aktualnie w tabeli 2 ligi obie ekipy mają rozegrane po 16 spotkań. Zespół z Gniezna legitymuje się bilansem 7 zwycięstw - 9 porażek i zajmuje dziewiąte miejsce w stawce. Gryf jest o dwie pozycje wyżej, a na swoim koncie ma 8 zwycięstw i tyle samo porażek.
koszykówka / Pozostałe rozgrywki Kawaler - 13.01.2017 11:34
Pracowite dni Gryfa - cd.
W drugiej lidze koszykarzy gr. A w raz z Nowym Rokiem ostro do pracy wzięli się zawodnicy. Choć w najbliższe dni rozegrane zostaną dwie kolejki, jedynego naszego przedstawiciela na tym poziomie rozgrywek Gryfa Goleniów czeka jedno spotkanie. W niedzielę zagrają z MKK Gniezno.