koszykówka / I liga
koszykówka / I liga pszczolek - 08.01.2018 23:28
Szesnasta victoria Spójni
Koszykarze Spójni Stargard pokazali, że przedświąteczna porażka w Lesznie była tylko wypadkiem przy pracy. W Święto Trzech Króli biało-bordowi rozgromili 103:79 w Pruszkowie miejscowy Znicz Basket Pruszków rozgrywając chyba jedno z najlepszych spotkań w bieżącym sezonie, dominując nad rywalem w każdym aspekcie koszykarskiego rzemiosła.

Chociaż pierwsi zapunktowali miejscowi to jednak od pierwszych minut można było zobaczyć kto jest liderem zaplecza Polskiej Ligi Koszykówki. M. in. po punktach dopingowanego przez rodzinę, znajomych oraz zaproszoną grupę dzieci z warszawskiej szkoły podstawowej nr 204, Alana Czujkowskiego goście rozpoczęli od prowadzenia 17:4 a potem 21:5 oraz 35:13. Ostatecznie po trójce Cetnara przyjezdni zakończyli pierwszą odsłonę prowadząc różnicą 19 punktów!

koszykówka / I liga Kawaler - 07.01.2018 23:52
Poznańska hala Cityzen niezdobyta
autor: Beata Brociek Fotografia - ReporażNie tak dla gości miało się zakończyć to spotkanie pomiędzy Basketem Poznań a Energą Kotwicą Kołobrzeg. Po trzech tygodniach przerwy nasi koszykarze, naładowani pozytywną energią pojechali do Poznania walczyć nie tylko o punkty, ale również o honor, utracony w meczu z Pogonią Prudnik. Niestety i tym razem musieli uznać wyższość rywali.

Rozpoczęliśmy spokojnie, na każde trafienie zawodników z Poznania odpowiadaliśmy tym samym. Taki stan trwał do wyniku 9:9. Dalej było już jednak gorzej, bo przeciwnik niespodziewanie odjechał nam na 9 oczek. Przed końcem kwarty udało się zniwelować stratę do 6pkt.
koszykówka / I liga pszczolek - 06.01.2018 08:24
Pierwsze mecze A.D. 2018
www.ligowiec.netPrzed nami pierwsze w roku spotkania koszykarskiej I ligi. Kotwica 50 Kołobrzeg w 17. serii zmierzy się na wyjeździe z Basketem Poznań, natomiast Spójnia Stargard udaje się do Pruszkowa, gdzie zmierzy się z miejscowym Zniczem Basket.
koszykówka / I liga Kawaler - 05.01.2018 12:30
Do Poznania po zwycięstwo
autor: materiały prasowe KotwicaEnerga Kotwica Kołobrzeg po blamażu w meczu z Pogonią Prudnik chce się zrehabilitować podczas kolejnego wyjazdu, tym razem w spotkaniu z  zespołem Biofarmu Basket Poznań.
Do sobotniego starcia oba zespoły na wszelkich stopniach rozgrywkowych (ekstraklasa, 1 i 2 liga) spotykały się 23 razy: 11-krotnie zwyciężała Kotwica natomiast 12 razy drużyna z Poznania. W Poznaniu bilans Kotwicy to 3 zwycięstwa i 8 porażek.
Nasz najbliższy przeciwnik zajmuje obecnie 13 miejsce z 21-punktami zdobytymi w 15 meczach. Zespół z Poznania jest zespołem z najniższą średnią wieku, wynoszącą 21,6 lat (średnia wieku zawodników Kotwicy to 24,25 lat).
koszykówka / I liga pszczolek - 22.12.2017 12:05
Porażka w meczu na szczycie
autor: Tomasz Surma materiały prasowePierwszej ligowej porażki doznali wczoraj (21.12) koszykarze Spójni Stargard. Biało-bordowi ulegli na wyjeździe w meczu na szczycie Polonii Leszno. Tym samym porażka 67:76 oznacza, że rekord zwycięstw z rzędu stargardzian na poziomie ogólnopolskim wynosi piętnaście wygranych.

Gospodarze już od pierwszych minut pokazali, że to oni bardzo chcą być pierwszym zespołem, który pokona przyjezdnych. Miejscowi m. in. po punktach Macieja Rostalskiego prowadzili 10:0 a potem 14:2.

W Spójni na normalnym poziomie punktował tylko Wojciech Fraś, dlatego nie ma co się dziwić, że do przerwy przegrywali oni 28:42.
koszykówka / I liga pszczolek - 22.12.2017 11:36
Czarodzieje z wydm z wizytą w Okruszku
autor: materiały prasowe Kotwica 50Delegacja Energi Kotwicy, czyli Czarodziejów z wydm, tradycyjnie już, ze świątecznymi życzeniami, odwiedziła w środę (20 grudnia) kołobrzeski Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy Okruszek.
Pod przewodnictwem 'czarodzieja starszego', czarodziejscy uczniowie, praktykowali jako elfy; rozmawiając, pozując z wychowankami ośrodka do zdjęć, wręczając przygotowane przez koszykarzy paczki. Początkowe zaskoczenie, nieśmiałość i ciekawość dzieciaków, szybko zastąpiła chęć pokazania gościom swoich dokonań oraz prac, jakie pod kierunkiem pedagogów aktualnie wykonywali. Lody zostały natychmiast przełamane i ośmieleni już wychowankowie, 'przybijali piątki' z, czasem prawie dwukrotnie wyższymi od siebie, sportowcami.
koszykówka / I liga Bengoro - 21.12.2017 12:31
Wesołych Świąt!
autor: maggiTo już jedenaste święta, które spędzamy razem (szybko zleciało ;) ). Po raz kolejny składamy tradycyjne życzenia - 'zdrowych, wesołych' oraz sportowych świąt. Ale jako redakcja portalu Ligowiec.net nie zamierzamy się wymądrzać i zgadywać.

Sami wiecie najlepiej czego chcecie i potrzebujecie, a my właśnie tego Wam życzymy :).

Znacie możliwości portalu. Możecie dodawać swoje życzenia - zarówno w komentarzach, jako zdjęcia lub wideo.

koszykówka / I liga pszczolek - 20.12.2017 22:18
Spójnia będzie jeszcze bardziej mocniejsza
Zaledwie w sobotę (16.12) Spójnia Stargard ustanowiła swój rekord piętnastu zwycięstw na poziomie pierwszo i drugoligowym a już okazuje się, że jej kadra będzie jeszcze mocniejsza.
Wczoraj (19.12) ze stargardzkim klubem kontrakt podpisał Marcel Wilczek. Koszykarz ten w sezonie 2010/2011 występował w biało-bordowych barwach. Nie pograł jednak za dużo, bowiem wystąpił tylko w pięciu pojedynkach. Marcel urodził się w 1986 roku, czyli ma 31 lat i mierzy 204 cm wzrostu. Zadebiutował w rozgrywkach 1 ligi w sezonie 2005/6 w zespole Grono Zielona Góra.
Wilczek występuje na pozycji silnego skrzydłowego - środkowego. Ostatnie trzy sezony występował w barwach Legii Warszawa.