pszczolek
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga pszczolek - 24.02.2017 16:04
24. kolejka pierwszej ligi
Przed nami kolejne w tym roku spotkania koszykarskiej I ligi. Spójnię Stargard czeka w Lesznie z miejscową Polonią, natomiast Kotwica 50 Kołobrzeg zmierzy się z SKK Siledlce.
koszykówka / I liga Kawaler - 27.02.2017 09:48
Z Siedlec na tarczy
Nie zaliczy Kotwica Kołobrzeg do udanych, wyjazdu na niedzielny (26 lutego) mecz z SKK Siedlce.
Już pierwsze jego minuty wskazywały na ogromną wolę zwycięstwa miejscowych, a wstępna trzyminutowa seria 8:0 tę tezę potwierdzała. Goście wydawali się trochę zagubieni przy pełnych determinacji, solidnych akcjach siedlczan. Kreowali oni niezrozumiałą chyba dla przyjezdnych grę, kończoną celnymi rzutami. Od ósmej minuty tej kwarty i stanu 18:12, popisując się nadal dobrą skutecznością punktował już tylko SKK (kolejna ośmiopunktowa seria i 64 proc. za „dwa” w kwarcie, przy 22 procentach Kotwicy).
koszykówka / I liga pszczolek - 24.02.2017 23:12
Wygrana zapewniająca play-off
W pierwszym meczu 24. kolejki pierwszej ligi koszykarzy po niezbyt porywającym widowisku Spójnia Stargard pokonała na wyjeździe Polonię Leszno 68:65. Tym samym biało-bordowi odnosząc siedemnaste zwycięstwo w sezonie jako trzeci zespół z kolei zapewnili sobie udział w play-off.

Podopiecznych Krzysztofa Koziorowicza przed 'derbowym' starciem z Kotwicą Kołobrzeg czekał dzisiaj (24.02) chyba ważniejszy sprawdzian. Mecz na parkiecie rewelacyjnego beniaminka, który niespodziewanie dobił do czołówki ligi i jest jedną z drużyn, której oddech na plecach czują stargardzianie.
koszykówka / I liga pszczolek - 21.02.2017 11:44
Powiedzieli po meczu
autor: Adam PilarczykW sobotę (18.02) Spójnia Stargard bardzo przekonywająco rozprawiła się z SKK Siedlce. Zastawialiście się Państwo co do powiedzenia po tym starciu miały osoby związane ze stargardzkim klubem? Zapraszamy więc do lektury.

- Ostatnia porażka z Legią na własnym parkiecie nas podrażniła. Kolejny mecz chcieliśmy wygrać i zagrać dla tej publiczności, która tak licznie przychodzi. To nam się udało. Efektowne zwycięstwo. Rzuciliśmy ponad 100 punktów, natomiast mamy nad czym pracować. Nasza defensywa nie do końca jest taka, jaka powinna być. Mamy czasami problemy z komunikacją. To musimy poprawić do fazy play-off - powiedział po meczu portalowi Sportowe Fakty Hubert Pabian
koszykówka / I liga pszczolek - 19.02.2017 18:00
Rozgrywający 'Czarodziejów' z przytupem wraca do gry
autor: materiały prasoweWyraźną zwyżkę formy po przebytym zabiegu i rehabilitacji zasygnalizował Dawid Mieczkowski. Wracający do gry rozgrywający Kotwicy Kołobrzeg nie tylko pomógł znacznie zespołowi w sobotnim meczu z Notecią Inowrocław w jego zdobyczy punktowej, ale i poprowadził go w sferze mentalnej. Jego kreowanie gry, jak też pokrzykiwania z ławki do kolegów, będących na parkiecie, w każdej chwili przypominały o przygotowanych przez sztab trenerski zasadach prowadzenia tego meczu. I taka jest rzeczywista rola wiodącego rozgrywającego na placu gry, jak i poza nim.
koszykówka / I liga pszczolek - 19.02.2017 08:00
Skuteczna Spójnia gromi SKK
Spójnia Stargard rozgromiła 104:70 SKK Siedlce w meczu 23. kolejki pierwszej ligi koszykówki. Podopieczni Krzysztofa Koziorowicza wygrali tym samym po raz szesnasty w sezonie i już mają o cztery takie victorie więcej niż w całych poprzednich rozgrywkach.

Chociaż wynik po pierwszych minutach tego nie pokazywał (goście prowadzili 7:2) to
biało-bordowi we wczorajszym (19.02) meczu zdominowali przeciwnika we wszelkich aspektach koszykarskiego rzemiosła, zaskakiwali rywali różnorodnością rozwiązań, będąc do bólu skuteczni.
koszykówka / I liga pszczolek - 18.02.2017 08:21
Pojedynek sąsiadów
autor: PszczółekDzisiaj (18.02) o godz. 18.00 w kołobrzeskiej hali Milenium (na zdj.) dojdzie do pojedynku 23. kolejki pierwszej ligi koszykarzy, w którym miejscowa Kotwica podejmie swojego sąsiada w ligowej tabeli Noteć Inowrocław.
Obydwa zespoły w tej chwili na swoim koncie mają po trzydzieści punktów jednak trzeba zaznaczyć, że gracze z Kujaw grali jeden raz mniej. Zapowiada to nam bardzo ważny dla obydwu piątek pojedynek, w którym każdy myśli tylko o zwycięstwie. Kołobrzeżanie nawet o wysokim?
- W Inowrocławiu Kotwica przegrała 54:75. Chcąc więc stać w tabeli wyżej, różnica wygranej musi wynieść ponad 21 punktów - pisze wiceprezes Kotwicy Jerzy Koralczyk
koszykówka / I liga pszczolek - 18.02.2017 07:44
Lider dolnej połówki przyjeżdża do Stargardu
autor: Adam PilarczykSKK Siedlce to drużyna, która w tej chwili prowadzi w wyścigu o zapewnienie sobie utrzymania bez grania w 'śmiercionośnych' play-out. Pomarańczowo-niebiescy myślą jednak o play-off a do tego jak płuca tlenu potrzebują zwycięstw, zwłaszcza na wyjeździe.
Podopieczni Teochara Mollova niezbyt dobrze radzą sobie poza domem. Na jedenaście gier wygrali tylko raz z przedostatnią w tabeli Astorią Bydgoszcz. Przy takim bilansie ciężko myśleć o czymś więcej. Tak więc muszą go poprawić, ale przed sobą mają najtrudniejszy bo najdalszy wyjazd.
640 km tyle dzieli Siedlce ze Stargardem, dodatkowo hala OSiR nie jest przyjezdna w tym sezonie gościom. Przez długi czas była to twierdza biało-bordowych, która co prawda w końcu padła dwa razy, ale ileż to razy goście mięli nadzieje na końcowy sukces a ostatecznie wygrywała Spójnia?