koszykówka / PLK royal447 - 09.12.2018 15:33
Polpharma z receptą na wygrywanie w Szczecinie
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L King Wilki Morskie Szczecin przegrały pierwszy mecz w tym sezonie we własnej hali. Kluczowa dla losów spotkania była trzecia kwarta, którą szczecinianie przegrali aż 15 punktami. W 9. kolejce podopieczni Mindaugasa Budzinauskasa zmierzyli się z Polpharmą Starogard Gdański. Goście przyjechali do Szczecina po dwóch porażkach z rzędu, z chęcią przełamania złej serii. Sami w konfrontacji ze szczecińską drużyną mogli pochwalić się passą trzech zwycięstw z rzędu.
koszykówka / PLK Bengoro - 25.11.2018 11:18
Udany debiut Łukomskiego
autor: azs koszalinUdany debiut trenera Marka Łukomskiego - AZS wygrał swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Koszalinianie pokonali Rosę Radom 78:75.

Po wyrównanym początku spotkania, lepiej zaczęli prezentować się gospodarze. Po kolejnych trafieniach Marko Tejicia oraz Drew Brandona mieli już siedem punktów przewagi. Później Rosa odrobiła wszystkie straty i po akcji Hannera Mosquera-Perei wyszła nawet na prowadzenie, ale po rzucie Brandona to AZS był po 10 minutach lepszy - 18:17. W drugiej kwarcie zespół trenera Roberta Witki miał problem z faulami zawodników wysokich - mimo tego po akcji 2+1 Filipa Zegzuły miał już pięć punktów przewagi. AZS starał się wykorzystywać grę w polu trzech sekund i doprowadził nawet do remisu. Ostatecznie po pierwszej połowie było 38:37 dla koszalinian.
koszykówka / PLK royal447 - 24.11.2018 23:18
Spójna znów zasnęła w końcówce
Trzeci mecz z rzędu przegrała Spójnia Stargard. Beniaminek Energa Basket Ligi znów rozegrał fatalną czwartą kwartę. W ósmej kolejce rozgrywek na drodze Spójni stanęło Miasto Szkła Krosno. Zespół z Podkarpacia przystępował do spotkania po dotkliwej porażce z Polskim Cukrem Toruń. Stargardzianie pojechali do Krosna z nadzieją na wygraną, która osłodziłaby daleką podróż. Goście sobotni mecz rozpoczęli od celnego rzutu za trzy Marcela Wilczka i stopniowo powiększali swoją przewagę. Największą przewagę w pierwszej kwarcie stargardzianie uzyskali przy wyniku 12:6.
koszykówka / PLK Bengoro - 24.11.2018 09:49
Z Gliwic na tarczy
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Wilki Morskie przegrały w Gliwicach z GTK 81:95. W zespole szczecinian debiutował Desmond Washington, który zdobył 20 punktów.

Początek spotkania był bardzo wyrównany - żadna z ekip nie potrafiła zbudować przewagi. Nieźle prezentowali się Piotr Robak i Szymon Kiwilsza - to dzięki nim GTK ciągle było w grze. Po późniejszych akcjach Kacpra Radwańskiego gospodarze prowadzili już pięcioma punktami. Po 10 minutach było 22:15. Desmond Washington drugą kwartę rozpoczął od pięciu kolejnych punktów i gliwiczanie powoli zaczęli kontrolować sytuację. Tauras Jogela i Martynas Sajus odpowiedzieli później serią 7:0, ale to nie wystarczyło, aby dogonić rywali. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 38:35.
koszykówka / PLK skryba1213 - 21.11.2018 14:19
Łukomski trenerem AZS-u
autor: http://www.azs.koszalin.pl/Marek Łukomski podpisał umowę z AZS Koszalin i do końca rozgrywek 2018/2019, będzie pełnił funkcję pierwszego trenera Akademików.

Rozgrywający z triple-double
Marek Łukomski zanim rozpoczął karierę trenerską, przeszedł długą drogę w roli zawodowego sportowca. Swoją koszykarską karierę rozpoczął w rodzimym Szczecinie w drużynie SKK Szczecin, gdzie w 1998 roku zadebiutował na poziomie ekstraklasy. Na poziomie najwyższej klasy rozgrywkowej w Polsce, Łukomski grał do sezonu 2000/2001 i to właśnie w tym sezonie jako pierwszy Polak w historii osiągnął zdobycz na poziomie triple-double, notując 21 punktów, 10 zbiórek i 10 asyst w meczu przeciwko AZS-owi Toruń.
koszykówka / PLK Bengoro - 18.11.2018 12:27
Zadecydowała czwarta kwarta
autor: Cichomski Spójnia Stargard przegrała z Legią Warszawa 72:94.

Dzięki trójkom Michała Kołodzieja i Mo Soluade Legia lepiej weszła w to spotkanie i miała nawet sześć punktów przewagi. Szybko szansę na debiut otrzymał Norbertas Giga, a kilka pozytywnych akcji pokazał Marcin Dymała. Ostatecznie dzięki trójce Sebastiana Kowalczyka zespół z Warszawy prowadził po 10 minutach 27:21. W drugiej kwarcie świetnie radził sobie Omar Prewitt, a goście utrzymywali przewagę. Spójnia nie zamierzała się poddawać - dzięki Raczyńskiemu i Dymale ciągle była w grze. Po późniejszej trójce Anthony’ego Hickeya i jego rzutach wolnych wygrywała punktem! Na koniec pierwszej połowy było 46:45.
koszykówka / PLK arti15 - 17.11.2018 08:07
AZS kolejny raz na deskach
autor: Robert MachowiczSiódme spotkanie przegrali koszykarze AZS-u Koszalin. W miniony piątek 16 listopada Start Lublin nie miał litości dla AZS-u Koszalin. Start pokonał koszalinian, aż 81:59. W drużynie AZS-u wyróżnił się, tylko Marko Tejić, który rzucił 19 punktów i odnotował 13 zbiórek. W starcie najskuteczniejszy Mateusz Dziemba rzucił 13 punktów.

Już pierwsza kwarta pokazała, że Start nie powinien mieć problemów z pokonaniem AZS-u. Po 10 minutach Start miał już trzynaście punktów przewagi. Druga odsłona była jeszcze skuteczniejsza w wykonaniu gospodarzy, w pewnym momencie było już 40:13. Na przerwę AZS schodził ze stratą dwudziestu-czterech oczek - 24:48.

koszykówka / PLK maggi - 11.11.2018 22:38
King zwycięża w Dąbrowie Górniczej
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Szczecin, grając bez Pawła Kikowskiego, pokonał w Dąbrowie Górniczej MKS 91:82 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Nerwowy początek spotkania bardziej sprzyjał gospodarzom, którzy po trafieniu Treya Davisa prowadzili 11:4. Później ta przewaga wzrosła do nawet 12 punktów dzięki trójce Bena Richardsona.

King rozbudził się w ofensywie, ale na tym etapie nie mógł dogonić rywali. Po 10 minutach było 25:13. W pewnym momencie drugiej kwarty szczecinianie zanotowali serię 7:0 i dzięki Jakubowi Schenkowi zbliżyli się na zaledwie cztery punkty. Mecz zdecydowanie się wyrównał, a do remisu doprowadził Tauras Jogela. Ostatecznie po rzucie Mateusza Zębskiego to dąbrowianie schodzili na przerwę wygrywając 48:46.