piłka nożna / III liga Bengoro - 17.05.2018 07:46
29. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net Przed nami kolejne spotkania III Ligi grupy 2. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 20.05.2018 00:31
Rollercoaster w Budzisławiu Kościelnym
autor: Świt Skolwin FbW 29. kolejce spotkań III ligi Świt Szczecin zremisował w Budzisławiu Kościelnym z Sokołem Kleczew 1:1. Pojedynek był pełen zwrotów akcji i emocji, ale ostatecznie zakończył się takim samym wynikiem jak jesienne starcie obu zespołów w Skolwinie.

Już w pierwszej minucie spotkania doskonałą szansę do zdobycia gola miał Kamil Walków, lecz przegrał pojedynek sam na sam z bramkarzem gospodarzy. Tymczasem po kwadransie gry i rzucie rożnym, Mikołaj Pingot uderzył piłkę głową, ta odbiła się jeszcze po drodze od Grzegorza Szczepanika i ku uciesze biało-zielonych zatrzepotała w siatce Świtu. Zawodnicy Sokoła od tego momentu grali bardziej wycofani, upatrując szans na kolejne gole w kontratakach. Świt natomiast miał dużą przewagę w posiadaniu piłki i aż 11 rzutów rożnych, z których jednak nic nie wynikało i nie stworzył poważniejszego zagrożenia pod bramką Kleczewian. Najlepszą okazję w końcówce pierwszej połowy miał Paweł Krawiec, ale Hubert Świtalski był ponownie na posterunku i nie dał się zaskoczyć.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 18.05.2018 08:15
Wielkopolska wyprawa Świtu
autor: Świt Skolwin FBW 29. serii gier III ligi zawodnicy Świtu Szczecin zmierzą na wyjeździe z Sokołem Kleczew. Mecz odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 w Budzisławiu Kościelnym, gdzie swoje spotkania z uwagi na przebudowę stadionu w Kleczewie rozgrywa drużyna Sokoła.

Podopieczni trenera Tomasza Bekasa to pierwszy zespół, który urwał w tym sezonie punkty Świtowi w Skolwinie, kiedy to jesienią padł remis 1:1 po bramkach Filipa Brzostowskiego oraz Kamila Walkowa. Wyróżniającymi się piłkarzami Sokoła są bez wątpienia Jakub Antosik, czyli najlepszy snajper (5 bramek) oraz przebojowy nigeryjski skrzydłowy Joshua Balogun (4 bramki). Przed tygodniem Kleczewianie pokonali w Kołobrzegu Kotwicę 0:1 po golu właśnie Jakuba Antosika, natomiast w środę w zaległym spotkaniu ulegli 3:0 we Wronkach rezerwom poznańskiego Lecha. Gospodarze to zgrana i ambitna drużyna, której siła tkwi w grze zespołowej, i która nieprzypadkowo w ostatnich sezonach plasuje się w czołówce ligowej klasyfikacji.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 16.05.2018 07:51
Matłoka: Apeluje do kibiców, aby byli razem z nami
autor: Świt SkolwinPodczas porannej kawy, czy też przerwy w pracy, zachęcamy Państwa do przeczytania rozmowy z bramkarzem Świtu - Przemysławem Matłoką. Urodzony w Tczewie golkiper, jest jednym z najbardziej doświadczonych zawodników w zespole z północnego Szczecina.

Twoja pewna postawa między słupkami przyczyniała się w dużej mierze do dobrych wyników zespołu w rundzie wiosennej, czy Ty też tak to widzisz?
- To pytanie należałoby zadać raczej sztabowi szkoleniowemu, ponieważ to trenerzy są recenzentami naszej gry i to oni rozliczają nas z boiskowych dokonań. Ja po prostu ciężko pracuje, aby dawać drużynie jak najwiecej od siebie, aby koledzy z zespołu czuli, że mają za plecami zawodnika, który jest w stanie im pomóc.
piłka nożna / III liga Bengoro - 15.05.2018 11:44
Sikora odejdzie z Pogoni
autor: EBP Pogoń SzczecinPaweł Sikora, trener rezerw Pogoni Szczecin po zakończeniu sezonu w III lidze odejdzie z  klubu.

Jest to samodzielna decyzja Sikory, który chciałby spróbować się jako trener w wyższej lidze. - Dużo ostatnio rozmawialiśmy z Pawłem i coraz częściej przewijał się taki wątek - powiedział dla pogonszczecin.pl Maciej Stolarczyk, dyrektor sportowy Pogoni Szczecin. - Doceniamy warsztat trenera Sikory i rozumiemy jego decyzję. Uważamy też, że szybko znajdzie nowego pracodawcę, bo to fachowiec w pełnym tego słowa znaczeniu.. Paweł Sikora w zespole Portowców pracował od 2014 roku. Był m.in. asystentem I trenera, szefem banku informacji. Od kilku lat prowadził rezerwy Pogoni. Po zakończeniu rozgrywek przedstawiony zostanie nowy szkoleniowiec drugiego zespołu Dumy Pomorza.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 13.05.2018 19:01
III liga: Świt wygrywa przy Twardowskiego
autor: K. Grzeszkowiak /KoGut/W meczu zamykającym 28. kolejkę spotkań III ligi zawodnicy Świtu Szczecin pokonali w derbach Szczecina drugi zespół Pogoni 0:1. Samo spotkanie obejrzała z trybun liczna grupa Szczecinian.

Początek spotkania należał do Świtowców. Pierwszy sygnał ostrzegawczy dał Adam Nagórski, który w 7 minucie trafił w słupek z rzutu wolnego, a chwilę pózniej strzał Macieja Wyganowskiego z kolejnego stałego fragmentu gry obronił z trudem Jędrzej Grobelny. Po kwadransie gry spotkanie się wyrównało, a młodzi Portowcy poczuli że mogą przeciwstawić się liderowi. Zaczęli grać odważnie, szybko operując piłką i sprawiając tym sporo trudności rywalom. W 40 minucie tylko dzięki fantastycznej interwencji Przemysława Matłoki utrzymał się do przerwy wynik bezbramkowy.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 12.05.2018 01:16
Derby numer dwa
W niedzielę o godzinie 11.00 dojdzie do kolejnego pojedynku derbowego z udziałem piłkarzy Świtu, którzy po ubiegłotygodniowym spotkaniu z Kotwicą, tym razem zmierzą się przy Twardowskiego z drugim zespołem szczecińskiej Pogoni. Wszystkich kibiców już teraz zachęcamy do przybycia na to spotkanie i obejrzenie go z wysokości trybun.

Portowcy dzień wcześniej zmierzą się w ostatnim meczu ekstraklasy przed własną publicznością w bieżącym sezonie z walczącą o utrzymanie Lechią Gdańsk. Jest to o tyle istotne, że ciężko do końca przewidzieć w jakim składzie przystąpią do pojedynku ze Świtem podopieczni Pawła Sikory. Przed tygodniem Pogoń ulegała w Torunie Elanie 4:1, choć trener gospodarzy chwalił drużynę rywali za dobrą grę, natomiast w środę rezerwiści ulegli w rzutach karnych w ramach rozgrywek wojewódzkiego Pucharu Polski liderowi IV ligi z Koszalina.
piłka nożna / III liga Bengoro - 11.05.2018 07:55