piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 20.01.2018 12:10
Gra Superliga kobiet
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w 2018 roku spotkania w Superlidze kobiet. SPR Pogoni Szczecin jedzie do Elbląga gdzie zmierzy się z miejscowym Startem, natomiast Energa AZS Koszalin podejmować będzie Koronę Handball Kielce.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 21.01.2018 22:13
Wysoka wygrana Energi AZS
Energa AZS bez większych problemów pokonała Koronę Handball Kielce 40:29. Akademiczki do zwycięstwa poprowadziła Hanna Rycharska, która rzuciła 7 bramek.

Stawiane w roli faworyta zawodniczki Energi AZS w pierwszych minutach rywalizacji miały trudności z wyjściem na prowadzenie. Po pierwszych 5 minutach rywalizacji niespodziewanie kielczanki prowadziły 4:1. Koszalinianki odpowiedziały dość szybko serią ośmiu bramek z rzędu, po której prowadziły 11:5 w 15 minucie. Podopieczne Anity Unijat utrzymały wywalczoną przewagę do końca pierwszej połowy. Po 30 minutach gry Energa AZS prowadziła 22:16.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 20.01.2018 08:13
Akademiczki podejmują Koronę
Energa AZS do spotkania z Koroną Handball Kielce podchodzi po odniesieniu ważnego zwycięstwa w meczu z Zagłebiem Lubin. Teraz przed akademiczkami wydaje się łatwiejsze zadanie, ale z pewnością zawodniczek z Kielc lekceważyć nie można.

Zawodniczki Korony na wyjeździe nie wywalczyły jeszcze punktów i właśnie ta informacja powinna 'martwić' Anitę Unijat, trenerkę gospodyń. Kielczanki w każdym meczu wyjazdowym zamierzają odwrócić kartę. Miejmy nadzieję, że nie uda im się ta sztuka w najbliższym spotkaniu. W 13 spotkaniach Korona wywalczyła sześć punktów (dwa zwycięstwa we własnej hali). Warto wspomnieć, że u siebie Kielce grają zdecydowanie lepiej. Problemy w odniesieniu zwycięstwa miały m.in. Pogoń Szczecin (24:25 dla Szczecina), KPR Kobierzyce 26:27, a także Energa AZS Koszalin, która wygrała 24:22. Punkty Korona wywalczyła w spotkaniach z Ruchem Chorzów 35:33 oraz w ostatniej kolejce z PCM Kościerzyna 31:24.
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 13.01.2018 09:27
Grają tylko koszalinianki
www.ligowiec.netPrzed nami kolejne w 2018 roku spotkania w Superlidze kobiet. Spotkanie Pogoni Szczecin zostało przełożone, więc na parkiecie będzie można zobaczyć jednie Energę AZS Koszalin.
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 08.01.2018 20:45
Pogoń lepsza po karnych
Nie wykorzystujesz szansy w regulaminowym czasie gry - przegrywasz w karnych... Tak można krótko podsumować derbowe spotkanie pomiędzy Energą AZS Koszalin z SPR Pogonią Szczecin. Koszalinianki miały wszystko na tacy. Dwie sekundy przed końcem Romana Roszak stanęła na siódmym metrze oko w oko z Martą Wawrzynkowską, rywalizację wygrała szczecinianka i do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne. Po siedmiu seriach ostatecznie górą była Pogoń, która wygrywając 5:4 odniosła trzecią z rzędu victorię nad akademiczkami.
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 06.01.2018 08:55
Derby na początek
www.ligowiec.netPrzed nami pierwsze w 2018 roku spotkania w Superlidze kobiet. Los chciał, że zaczynamy od mocnego uderzenia, bowiem Energa AZS Koszalin podejmie Pogoń Szczecin. Ostatnie sparingowe starcie w Sławnie zakończyło się sukcesem Szczecinianek. Czy tym razem będzie inaczej?
piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 29.12.2017 22:38
Zagrały w Sławnie
W 1317 na podstawie prawa lubeckiego Sławno otrzymało prawa miejskie. Oznacza to, że kończący się już 2017 rok jest dla tego miasta jubileuszowym. Świętowanie 700 lecia miasta to szereg różnych imprez a jedną z nich był okazjonalny turniej szczypiorniaka kobiet. Nie mogło w nim zabraknąć zachodniopomorskich zespołów SPR Pogoni Szczecin oraz Energi AZS Koszalin. Przeciwnika miały ciężkiego bo same Mistrzynie Polski - Vistal Gdynia.

Pierwsze na plac boju wyszły koszalinianki oraz drużyna z Trójmiasta. Mimo, że większość spotkania prowadziły Gdynianki to niespodziewanie starcie zakończyło się sukcesem 22:21 Energi AZS-u.

piłka ręczna / Superliga kobiet pszczolek - 29.12.2017 11:34
Rozlosowano pary 1/8 Pucharu Polski
autor: crashWczoraj (28.12) w siedzibie Związku Piłki Ręcznej w Warszawie odbyło się losowanie par 1/8 finału Pucharu Polski Kobiet. Akademiczki z Koszalina czeka wyprawa do Gliwic, natomiast SPR Pogoń Szczecin czeka także starcie na Śląsku z Ruchem Chorzów.

Spotkania zaplanowano na 17 stycznia. O awansie do 1/4 finału zadecyduje jeden mecz. Kolejna runda odbędzie się 28 lutego, półfinałowy dwumecz 11 i 18 kwietnia. Finał wyznaczono na weekend 12-13 maja.