pszczolek
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 16.02.2018 10:29
Espadon jedzie na Śląsk

W sobotę, 17 lutego w Katowicach o 17:00 siatkarze Espadonu Szczecin zagrają z miejscowym GKS-em. Będzie to spotkanie 21. kolejki fazy zasadniczej Plus Ligi.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 17.02.2018 20:57
Espadon przegrywa w czterech setach
Miłe złego początki - tymi słowami można określić to, co przydarzyło się dziś (17.02) ekipie z Pomorza Zachodniego. Szczecinianie prowadzili na wyjeździe 1:0 w setach, ale trzy kolejne partie padły łupem GKS-u Katowice.

W sobotnim spotkaniu trener Michał Gogol zdecydował się postawić na Justina Duffa i Bartosza Gawryszewskiego na środku siatki, Michała Ruciaka i Marcina Wikę na przyjęciu, Eemiego Tervaporttiego na rozegraniu oraz Mateusza Malinowskiego w ataku. Pozycję libero dzielili między sobą Adrian Mihułka (przyjęcie) i Marcin Jaskuła (obrona).
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 15.02.2018 11:55
Sytuacja robi się coraz bardziej gorąca
Już w najbliższą sobotę siatkarze Espadonu Szczecin staną przed kolejną szansą na odniesienie upragnionego zwycięstwa. Tym razem rywalem ekipy z Pomorza Zachodniego będzie zespół GKS-u Katowice. Początek wyjazdowego meczu naszej drużyny zaplanowano na godzinę 17:00.

W zeszłym tygodniu drużyna Michała Gogola była bliska sprawienia miłej niespodzianki. Szczecinianie wygrali pierwszą partię spotkania z faworyzowanym ONICO Warszawa, a w czwartym secie (przy stanie 1:2) prowadzili różnicą pięciu „oczek” i wszystko wskazywało na to, ze doprowadzą do tie-breaka, dzięki czemu urwą graczom ze stolicy co najmniej punkt. Niestety, końcówka należała do warszawian i ostatecznie to właśnie oni zgarnęli w Netto Arenie pełną pulę. - Wielka szkoda, bo to były dla nas kolejne stracone punkty i sytuacja robi się coraz bardziej gorąca - mówi Mateusz Malinowski, atakujący Espadonu.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 07.02.2018 21:36
ONICO wygrywa w Szczecinie
autor: Biuro Prasowe EspadonuSiatkarze z Pomorza Zachodniego dobrze weszli w mecz, ale nie udało im się wyszarpać upragnionego zwycięstwa. Pierwsza partia padła łupem szczecinian, kolejne trzy trzeba było zapisać po stronie gości ze stolicy.

Największym wygranym początku środowego spotkania był Marcin Wika. Doświadczony przyjmujący gospodarzy najpierw skutecznie zaatakował, później dwukrotnie zapunktował zagrywką i wyprowadził swój zespół na prowadzenie 6:3. Oprócz dobrej dyspozycji w polu serwisowym szczecinianie mogli się też pochwalić dokładnym przyjęciem. Dzięki temu Eemi Tervaportti miał dużą swobodę rozegrania i bardzo często wykorzystywał w ataku środkowych Justina Duffa i Bartosza Gawryszewskiego. Kolejne minuty mijały, a miejscowi wciąż prowadzili różnicą 3-4 punktów.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Kawaler - 07.02.2018 09:44
Espadon powalczy o pierwszą wygraną w 2018 roku
autor: materiały prasowe EspadonEspadon Szczecin wciąż poszukuje pierwszego zwycięstwa w roku 2018. W ostatnich meczach podopieczni Michała Gogola wyrwali po jednym punkcie Cerradowi Czarnym Radom oraz Łuczniczce Bydgoszcz, dwukrotnie goniąc wynik ze stanu 0:2 w setach. W środę ekipę z Pomorza Zachodniego czeka kolejna okazja na przełamanie. Tym razem do Szczecina przyjedzie jednak bardzo mocny zespół ONICO Warszawa.

Piątkowe spotkanie w Bydgoszczy było niesamowicie emocjonujące i na trwałe zapisało się w historii plusligowych rozgrywek. Obie ekipy przez ponad trzy godziny zaciekle walczyli o zwycięstwo, a czwarta partia tego meczu skończyła się rekordowym wynikiem 42:40 na korzyść Espadonu. - Na pewno widziałem wcześniej pojedynki, w których rezultat był podobnie wysoki, ale chyba nigdy dotąd w takim nie grałem - opowiada Tomasz Kowalski, rozgrywający drużyny ze Szczecina.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Kawaler - 07.02.2018 09:06
Espadon z Onico

W środę, 07 lutego w hali Netto Arena o 19:00 siatkarze Espadonu Szczecin zagrają z Onico Warszawa. Będzie to spotkanie 20. kolejki fazy zasadniczej Plus Ligi.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 04.02.2018 23:42
Espadon wrócił do domu z punktem
Takich emocji nie było już dawno. Zawodnicy Łuczniczki Bydgoszcz i Espadonu Szczecin zaserwowali kibicom pasjonującą i pełną zwrotów akcji siatkarską ucztę, zakończoną ostatecznie rezultatem 3:2 na korzyść gospodarzy. Najwięcej mówić się jednak będzie o czwartym secie, w którym podopieczni Michała Gogola wygrali w stosunku 42:40.

Piątkowe starcie zaczęło się dla Espadonu perfekcyjnie. Gospodarze popełniali błędy własne, a po drugiej stronie znakomicie atakowali Marcina Wika, Mateusz Malinowski oraz Bartosz Gawryszewski i błyskawicznie zrobiło się 6:1. Przerwa, o którą poprosił w tym momencie trener Jakub Bednaruk pozytywnie wpłynęła jednak na jego zawodników i po powrocie obu ekip na parkiet do głosu coraz wyraźniej zaczęli dochodzić bydgoszczanie.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 28.01.2018 09:36
Sparing Espadonu z Cuprum na plus [wideo]
autor: Biuro Prasowe EspadonuSiatkarze Espadonu Szczecin wykorzystując dłuższą przerwę spowodowaną turniejem finałowym Pucharu Polski zaprosili na sparing Cuprum Lubin. Goście z zaproszenia skorzystali i w piątek obie ekipy odbyły wspólny ponad dwugodzinny trening, Jego formuła w trakcie zmieniała się.

Pierwsze dwa sety siatkarze grali z 'dorzucanymi piłkami' gdzie dopiero dwie skuteczne akcje z rzędu dawały punkt, Później grano z normalną punktacją, w piątek partii do 25. Przez cały sparing obaj szkoleniowcy bardzo mocno rotowali składem, pozwalając na grę wszystkim zdolnym do gry siatkarzom.