koszykówka / PLK pszczolek - 16.01.2018 19:21
Nietypowo bo we wtorek
www.ligowiec.netWe wtorek (16.01) AZS Koszalin rozegra kolejne spotkanie w Energa Basket Lidze (Polska Liga Koszykówki). Akademicy w 17. kolejce zagrają na wyjeździe z Polskim Cukrem (Twardymi Piernikami) Toruń.
King Wilki Morskie Szczecin przegrały 69:80 w Starogardzie Gdańskim z miejscową Polpharmą w meczu 16. kolejki Energa Basket Ligi.

Nerwowy początek przyniósł kilka strat po obu stronach boiska, ale to Polpharma dzięki trójkom Przemysława Szymańskiego i Joe Thomassona prowadziła 10:4. Trener Mindaugas Budzinauskas poprosił o przerwę, a King błyskawicznie zanotował serię 8:0. Starogardzianie mogli liczyć na Andriję Bojicia - po jego zagraniu 2+1 było 18:14. W drugiej kwarcie świetnie radził sobie Thomasson, który dawał nawet siedmiopunktowe prowadzenie gospodarzom. Rzuty Pawła Kikowskiego i Taurasa Jogeli pozwalały szczecinianom na zbliżanie się do rywali, ale nie na doprowadzenie chociażby do remisu. Trójka Thomasa Davisa ustawiła wynik spotkania po pierwszej połowie na 41:30.
koszykówka / PLK pszczolek - 11.01.2018 23:49
AZS postraszył lidera [wideo]
Anwil Włocławek pokonał w Koszalinie AZS 91:80 w jedynym czwartkowym (11.01) meczu i umocnił się na pozycji lidera Energa Basket Ligi.

Spotkanie zdecydowanie lepiej rozpoczął Anwil, który po trafieniach Ivana Almeidy i Kamila Łączyńskiego prowadził 14:6. Dzięki kolejnym rzutom Damiana Jeszke i Igora Wadowskiego AZS zbliżył się jeszcze na trzy punkty, ale później włocławianie znowu odskakiwali, nie pozwalając na nic więcej. Trójka Michała Nowakowskiego ustawiła wynik spotkania po 10 minutach na 28:18. W pewnym momencie drugiej kwarty zespół trenera Dragana Nikolicia zanotował serię 9:0 i po przechwycie oraz akcji Qyntela Woodsa zmniejszył straty do zaledwie dwóch punktów. Włocławianie potrafili odpowiadać, ale ekipa z Koszalina robiła teraz wszystko, aby być blisko. Ostatecznie po trafieniu z dystansu Kamila Łączyńskiego goście wygrywali 47:38 po pierwszej połowie.

koszykówka / PLK Kawaler - 11.01.2018 11:18
Nastraszyć lidera
autor: K.Grzeszkowiak /KoGut/Rozpoczynamy drugą rundę rozgrywek Energa Basket Ligi. Koszalinianie zmierzą się z aktualnym liderem tabeli, Anwilem Włocławek. Zadanie dla Akademików jest proste: nastraszyć i ograć lidera.

Do Koszalina przyjeżdża najlepsza drużyna pierwszej rundy rozgrywek. Anwil Włocławek wygrał trzynaście spośród szesnastu meczów. To z pewnością nie będzie łatwe spotkanie dla Akademików. Chociaż, w ostatnim pojedynku przeciwko BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, koszykarze AZS również byli skazywani na porażkę. Walka, determinacja i świetna obrona była wizytówką biało - niebieskich w tym meczu.
koszykówka / PLK Kawaler - 11.01.2018 11:10
Grają w PLK
www.ligowiec.netW najbliższe dni rozegrane zostaną kolejne spotkania w Polskiej Lidze Koszykówki w sezonie 2017/2018. W tej serii spotkań AZS Koszalin zagra z Anwilem Włocławek, natomiast King Wilki Morskie Szczecin czeka wyjazdowe starcie z Polpharmą Starogard Gdański.
koszykówka / PLK Kawaler - 10.01.2018 12:53
Malešević wzmacnia AZS
Nowym zawodnikiem koszalińskiego AZS został grający na pozycji skrzydłowego Nikola Malešević.

Malešević (202 cm) rozpoczynał swoją koszykarską karierę w serbskiej drużynie KK Sloboda Uzice (2008-2009), po czym przez kolejne cztery sezony reprezentował barwy amerykańskiego uniwersytetu Rhode Island (NCAA). W rozgrywkach 2012-2013 występując w 28 meczach swojej uczelnianej drużyny Serb notował średnio 10,3 punktu oraz 5,3 zbiórki na mecz. Po powrocie do Europy w sezonie 2013-2014, bardzo krótko reprezentował ponownie KK Sloboda Uzice, następnie przenosząc się do WKS Śląska Wrocław oraz KK Mladost Mrkonjic Grad (Bośnia).
koszykówka / PLK pszczolek - 09.01.2018 18:04
Rozgrywki PLK ze sponsorem strategicznym
Grupa Energa nawiązała współpracę z Polskim Związkiem Koszykówki, stając się sponsorem strategicznym reprezentacji Polski koszykarzy i koszykarek. Ponadto będzie także sponsorem tytularnym zarówno ekstraklasy męskiej - od teraz Energa Basket Ligi, jak i żeńskiej - Energa Basket Ligi Kobiet.

- Cieszymy się, że tak rozpoznawalna firma jak Energa postanowiła rozszerzyć swoją aktywność w koszykówce i będzie teraz wspierać zarówno reprezentacje, jak i obie ekstraklasowe ligi. Grupa Energa to mocny partner biznesowy, znany z promocji polskiego sportu. Zawiązana współpraca pozwoli nam dalej rozwijać koszykówkę w naszym kraju, zarówno pod względem sportowym, jak i marketingowym - mówi Grzegorz Bachański, prezes Polskiego Związku Koszykówki.

koszykówka / PLK Bengoro - 08.01.2018 20:16
Wilki pokonały Trefla
autor: Adam PilarczykW jedynym poniedziałkowym spotkaniu Polskiej Ligi Koszykówki King Szczecin pokonał Trefla Sopot 95:82. Świetny mecz rozegrał Carlos Medlock, który rzucił 28 punktów.

Goście rozpoczęli to spotkanie od prowadzenia 9:0 - a większość akcji kończył Steve Zack. Tę serię przerwał Carlos Medlock rzutem z dystansu, a King dość szybko najpierw zbliżył się na punkt, a po trójce Pawła Kikowskiego zdobył przewagę. Mecz się zdecydowanie wyrównał, chociaż to sopocianie byli stroną z inicjatywą ofensywną.