koszykówka / PLK paulinus - 18.05.2019 14:08
Cleveland Melvin w Kingu Szczecin!
autor: R. MachowiczAmerykanin, Cleveland Melvin podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Wilków Morskich w rozgrywkach Energa Basket Ligi!
Melvin występuje na pozycji skrzydłowego, a miniony sezon spędził w MKS Dąbrowa Górnicza. Był jednym z liderów tego zespołu, znacząco przyczyniając się do awansu drużyny do fazy play-off oraz rozgrywek o Puchar Polski.

koszykówka / PLK paulinus - 05.05.2019 12:31
Promocja biletowa
Klub King Szczecin już po raz trzeci przystąpi do walki o medale Energa Basket Ligi. Tym razem przeciwnikiem szczecińskiego zespołu w ćwierćfinale EBL będzie Polski Cukier Toruń. Wilki Morskie ponownie znalazły się w gronie ośmiu najlepszych polskich zespołów koszykarskich. Z tej okazji Klub przygotował wielką promocję biletową.

Ceny wszystkich wejściówek na niezwykle emocjonujący mecz z Polskim Cukrem Toruń (8 maja o godzinie 20:00 w Netto Arenie) zostały obniżone o 50%!

koszykówka / PLK royal447 - 04.05.2019 14:55
W Toruniu przesądziła trzecia kwarta
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L King Wilki Morskie Szczecin rozpoczęły zmagania w fazie play-off. Pierwsza potyczka z Polskim Cukrem Toruń zakończyła się ich porażką. Początek meczu w Toruniu nie obfitował w emocje. Lepiej prezentowali się jednak goście. Po rzucie Mateusza Bartosza szczecinianie prowadzili 11:4. W obu drużynach brakowało jednak skuteczności. Kwarta zakończyła się wygraną Wilków 15:11. Druga odsłona to lepsza gra jednych i drugich. Bartosz Diduszko wyprowadził miejscowych na pierwsze prowadzenie w spotkaniu 17:15. Żadna ze stron nie potrafiła jednak odskoczyć na dłużej. Na przerwę szczecinianie schodzili z prowadzeniem 34:29.
koszykówka / PLK royal447 - 14.04.2019 00:05
Siódme zwycięstwo Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Spójnia Stargard wygrała siódmy mecz w tym sezonie. Stargardzianie we własnej hali pokonali Polpharmę Starogard Gdański 72:65. Gospodarze zaliczyli udany start. Po tech minutach gry Spójnia prowadziła 9:2, a pięć punktów na koncie miał Tweety Carter. Najwyższe prowadzenie stargardzianie osiągnęli po celnym rzucie za dwa Huberta Pabiana 16:6. Dzięki znakomitej postawie Kacpra Młynarskiego (dziewięć punktów z rzędu), goście przegrali pierwszą kwartę tylko 18:14.
koszykówka / PLK royal447 - 23.03.2019 21:43
Wilki blisko setki
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Sukcesem zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin do Starogardu Gdańskiego. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Polpharmę 99:84. Początek spotkania należał do gości. Po serii punktów Taurasa Jogėli szczecinianie wyszli na prowadzenie 17:10. Miejscowi w półtorej minuty byli jednak w stanie odrobić straty z nawiązką. Po trójce Justina Bibbinsa to oni prowadzili w meczu - 24:17. Tre Bussey ustalił wynik kwarty na 28:19.
koszykówka / PLK royal447 - 22.03.2019 11:59
Wiosna przyniosła zwycięstwo
Koszykarze Spójni Stargard przerwali passę trzech porażek z rzędu. W spotkaniu drużyn z dołu tabeli stargardzianie pokonali u siebie Miasto Szkła Krosno 90:78. Początek meczu był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Od trójki Macieja Bojanowskiego zespół z Krosna zaczął jednak uciekać. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem kwarty goście prowadzili już 22:10. Spójnia zniwelowała część strat. Pierwsze dziesięć minut to wygrana gości 25:17. Po krótkiej przerwie przyjezdni bezbłędnie wykorzystywali rzuty wolne i znów mieli dziesięć punktów przewagi (30:20). Miejscowych w grze utrzymywał Jimmie Taylor, który zdobył sześć oczek z rzędu.
koszykówka / PLK maggi - 15.03.2019 22:47
Stelmet Enea lepszy od Kinga
autor: http://www.kingwilki.pl/Spore emocje w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi w Szczecinie! Stelmet Enea Zielona Góra pokonał Kinga 87:80, a aż 36 punktów rzucił Darko Planinić.

Szczecinianie świetnie rozpoczęli to spotkanie - byli skuteczni, wymuszali straty rywali, a po trafieniach Jakuba Schenka było już 10:4. Trener Igor Jovović poprosił o przerwę i to przyniosło rezultaty - jego drużyna odpowiedziała serią 9:0 i zdobyła przewagę. King ciągle był bardzo blisko i dlatego dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego oraz Taurasa Jogeli po 10 minutach był remis po 20. W drugiej kwarcie sporo akcji kończyło się w polu trzech sekund, a po rzutach wolnych Justina Wattsa to gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko - późniejsze trójki Łukasza Koszarka i Jarosława Mokrosa sprawiały, że na siedmiopunktowym prowadzeniu był Stelmet Enea. Zielonogórzanie przejęli kontrolę na meczem i po pierwszej połowie wygrywali 44:37.
koszykówka / PLK adi1990 - 14.03.2019 14:38
PLK: King zmierzy się ze Stelmetem
King Szczecin wciąż czekają na zwycięstwo z drużyną z TOP 5. Dzisiejszym rywalem szczecinian w Netto Arena będzie mocny Stelmet Zielona Góra