piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 27.01.2023 19:36
Wskoczyć na podium
autor: me Pogoń Szczecin rozpoczyna walkę o punkty w 2023 roku. Po raz pierwszy Portowcy wystąpią na nowym obiekcie Widzewa Łódź. Dumę Pomorza od razu czeka poważne wyzwanie. Choć łodzianie są ligowym beniaminkiem, to mają za sobą udaną rundę jesienną. Widzewiacy plasują się na podium z takim samym dorobkiem punktów jak Pogoń. Początek sobotniego spotkania o godzinie 17:30. Arbitrem głównym meczu będzie Daniel Stefański.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 25.01.2023 11:05
Kamil Drygas odchodzi z Pogoni Szczecin
autor: miedzlegnica.euKamil Drygas opuszcza Pogoń Szczecin. Pomocnik przenosi się na zasadzie transferu definitywnego do Miedzi Legnica. Dumę Pomorza reprezentował przez 6,5 roku.

Pomocnik dołączył do Pogoni w lipcu 2016 roku. Spędził w Szczecinie 2399 dni, przez długi okres był kapitanem Portowców. Był też ważną postacią drużyny, która dwukrotnie wywalczyła dla klubu brązowe medale. Dwa razy reprezentował też Pogoń na arenie międzynarodowej.

Granatowo-bordowy licznik Kamila Drygasa zatrzymał się na 196 meczach. Złożyło się na to:
- 176 spotkań PKO Bank Polski Ekstraklasy (28 strzelonych goli)
- 6 meczów Ligi Konferencji Europy UEFA (2 bramki)
- 14 spotkań Fortuna Pucharu Polski (6 goli)

piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 19.01.2023 07:17
Komplet zwycięstw na obozie w Belek!
autor: pogonszczecin.plW ostatnim meczu testowym w Belek zawodnicy Pogoni Szczecin wygrali 4:2 z azerskim Karabachem Agdam.

Bramki dla Dumy Pomorza strzelali Vahan Bichakhchyan, Pontus Almqvist, Leo Borges oraz Dawid Rezaeian. Tym samym nasza drużyna odniosła na obozie w Turcji komplet trzech sparingowych zwycięstw.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 18.01.2023 09:24
Ostatni sprawdzian w Turcji
Na koniec obozu przygotowawczego w tureckim Belek naszych zawodników czeka rywalizacja z Karabachem Agdam. Czy Portowcom uda się sięgnąć po trzecią wygraną w trzecim teście nad Bosforem?

Piłkarze Pogoni Szczecin przebywają w Belek od 9 stycznia. Od tamtej pory zdołali już zanotować w Turcji dwa mecze sparingowe. W pierwszym zwyciężyli 2:1 Petrolul Ploiesti, a w drugim ograli 2:0 FCSB. Teraz przed nimi starcie z 9-krotnym Mistrzem Azerbejdżanu, zespołem Karabachu Agdam.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 16.01.2023 06:10
Tomasz Adamczyk przestaje pełnić funkcję wiceprezesa zarządu
autor: pogonszczecin.plZ dniem 15 stycznia 2023 roku Tomasz Adamczyk przestaje pełnić obowiązki w zarządzie Pogoni Szczecin SA. Wiceprezes postanowił przejść na zasłużoną emeryturę i złożył rezygnację ze swojej funkcji.

Prezes Tomasz Adamczyk z Pogonią Szczecin związany jest, odkąd głównym udziałowcem klubu została spółka EPA z o. o. W 2013 roku został powołany na stanowisko wiceprezesa Zarządu Pogoni Szczecin SA. Od tego czasu do lutego 2022 roku dbał jednocześnie o finanse klubu, pełniąc obowiązki Dyrektora Finansowego. Od marca ubiegłego roku koncentrował się już wyłącznie na zadaniach związanych z obecnością w zarządzie spółki.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 16.01.2023 06:05
Zwycięska niedziela w Belek
autor: pogonszczecin.plZa Portowcami już drugi sparing podczas zgrupowania w Turcji. Dziś na stadionie głównym hotelu Regnum w Belek nasi piłkarze pokonali rumuński FCSB 2:0. Bramki dla Dumy Pomorza zdobywali Mariusz Fornalczyk i Luka Zahović.

Pierwszy strzał w meczu oddał Kamil Grosicki. Pomocnik Pogoni Szczecin uderzył sprzed pola karnego wysoko ponad bramką rywali. FCSB groźnie odpowiedziało w 11. minucie. Edjouma z około osiemnastu metrów trafił w słupek bramki strzeżonej przez Klebaniuka. W 14. minucie urazu po starciu z jednym z rywali doznał Linus Wahlqvist. Szweda na placu gry natychmiast zastąpił Dawid Rezaeian. Mecz przez pierwsze pół godziny miał dość wyrównany przebieg, a żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć naprawdę dogodnej sytuacji do strzelenia gola. Portowcy mocniej przycisnęli w ostatnim kwadransie pierwszej połowy. Gola szukaliśmy chociażby za sprawą strzałów Stolarskiego i Dąbrowskiego, jednak oba przeleciały wysoko ponad bramką Vlada.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 15.01.2023 09:58
Pora na drugi test podczas tureckiego obozu
W piątek nasza drużyna wygrała w pierwszym sparingu podczas obozu w Belek 2:1 z Petrolulem Ploiesti. Teraz przed Portowcami kolejny sprawdzian z ekipą rodem z Rumunii. Tym razem na naszej drodze stanie najbardziej utytułowany zespół z tego kraju, FCSB.

Pierwszy test na tureckiej ziemi na pewno można uznać za udany. Duma Pomorza kontrolowała całe piątkowe spotkanie z Petrulolem i dzięki bramkom Sebastiana Kowalczyka oraz Pontusa Almqvista pokonała 'Olejarzy'. Trener Jens Gustafsson w obu połowach posłał do gry niemal dwie zupełnie inne jedenastki (przez całe spotkanie grał jedynie Dante Stipica), więc zdecydowana większość naszych zawodników miała szansę zanotować cenne minuty na boisku.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 14.01.2023 10:36
Wygrana w pierwszym sparingu w Belek
autor: pogonszczecin.plPortowcy pokonali w pierwszym meczu sparingowym podczas obozu w Belek rumuński Petrolul Ploiesti 2:1. Bramki dla naszej drużyny zdobywali Sebastian Kowalczyk i Pontus Almqvist.

Sztab szkoleniowy nie mógł skorzystać w sparingu z usług Michała Kucharczyka, który zmaga się z drobnym urazem i obecnie trenuje indywidualnie. Od początku meczu rywale oddali inicjatywę Portowcom. To Pogoń prowadziła grę, a Petrolul szukał swoich szans głównie w kontratakach. Pierwszą niezłą okazję do zdobycia gola mieliśmy w 10. minucie gry, po ciekawie, niekonwencjonalnie rozwiązanym rzucie wolnym.