bengoro
koszykówka / PLK arti15 - 17.11.2018 08:07
AZS kolejny raz na deskach
autor: Robert MachowiczSiódme spotkanie przegrali koszykarze AZS-u Koszalin. W miniony piątek 16 listopada Start Lublin nie miał litości dla AZS-u Koszalin. Start pokonał koszalinian, aż 81:59. W drużynie AZS-u wyróżnił się, tylko Marko Tejić, który rzucił 19 punktów i odnotował 13 zbiórek. W starcie najskuteczniejszy Mateusz Dziemba rzucił 13 punktów.

Już pierwsza kwarta pokazała, że Start nie powinien mieć problemów z pokonaniem AZS-u. Po 10 minutach Start miał już trzynaście punktów przewagi. Druga odsłona była jeszcze skuteczniejsza w wykonaniu gospodarzy, w pewnym momencie było już 40:13. Na przerwę AZS schodził ze stratą dwudziestu-czterech oczek - 24:48.

koszykówka / PLK maggi - 11.11.2018 22:38
King zwycięża w Dąbrowie Górniczej
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Szczecin, grając bez Pawła Kikowskiego, pokonał w Dąbrowie Górniczej MKS 91:82 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi. Nerwowy początek spotkania bardziej sprzyjał gospodarzom, którzy po trafieniu Treya Davisa prowadzili 11:4. Później ta przewaga wzrosła do nawet 12 punktów dzięki trójce Bena Richardsona.

King rozbudził się w ofensywie, ale na tym etapie nie mógł dogonić rywali. Po 10 minutach było 25:13. W pewnym momencie drugiej kwarty szczecinianie zanotowali serię 7:0 i dzięki Jakubowi Schenkowi zbliżyli się na zaledwie cztery punkty. Mecz zdecydowanie się wyrównał, a do remisu doprowadził Tauras Jogela. Ostatecznie po rzucie Mateusza Zębskiego to dąbrowianie schodzili na przerwę wygrywając 48:46.
koszykówka / PLK Bengoro - 04.11.2018 13:12
King lepszy od Miasta Szkła
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LKing Szczecin, po wyrównanym spotkaniu, pokonał przed własną publicznością Miasto Szkła Krosno 74:66 w sobotnim meczu Energa Basket Ligi.

King rozpoczął to spotkanie rewelacyjnie - po trafieniach Paweła Kikowskiego i Taurasa Jogeli było już 13:0! Straty starał się odrabiać głównie Jabarie Hinds, ale gospodarze kontrolowali wynik. Po rzutach wolnych Kasparsa Vecvagarsa po 10 minutach prowadzili 27:18. Na początku drugiej kwarty Miasto Szkła zbliżyło się na cztery punkty, ale dzięki Jogeli szczecinianie bardzo szybko ponownie uciekali. Później ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa zdobywała większość punktów z linii rzutów wolnych, a rywale nie byli w stanie się zbliżyć. Po pierwszej połowie było 46:30.
koszykówka / PLK Tauri - 03.11.2018 22:22
Sensacja we Włocławku
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LSpora sensacja na początek 5 kolejki Energa Basket Ligi. Anwil Włocławek przegrał ze Spójnią Stargard 80:81. Mistrz Polski uległ beniaminkowi, który wystąpił bez kilku podstawowych koszykarzy.

Obie drużyny w piątkowym meczu były bardzo osłabione. Trener Anwilu Igor Milicić dał odpocząć Kamilowi Łączyńskiemu. W Spójni oprócz Alberta Owensa, z którym rozwiązano kontrakt brakowało również Byrona Wesley’a (z którym klub również rozwiązał kontrakt) i Huberta Pabiana. Beniaminkowi w starciu z mistrzem Polski nie dawano żadnych szans. Tym bardziej przy takim osłabieniu.
koszykówka / PLK arti15 - 03.11.2018 07:07
Piąty mecz i piąta porażka AZS-u
autor: Robert MachowiczAZS Koszalin doznał piątej ligowej porażki. W meczu piątej kolejki Energi Basket Ligi. Koszalinianie przegrali z Polpharmą Starogard Gdański 84:99.

W pierwszych minutach skuteczność Dragoslava Papić'a pozwoliła AZSowi objąć prowadzenie 8:2. W kolejnych minutach udawało się utrzymywać akademikom prowadzenie i po pierwszej ćwiartce AZS prowadził 24:20.

Kolejne dziesięć minut to bezradność koszalinian, co wykorzystywali gospodarze. Bardzo szybko Polpharma objęła prowadzenie, a następnie je powiększała. Po 20 minutach gry AZS przegrywał już 31:50.

koszykówka / PLK pszczolek - 31.10.2018 19:00
Owens odchodzi
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LJak informuje klub za pomocą mediów społecznościowych Albert Owens odchodzi ze Spójni Stargard. Amerykański koszykarz sam zaproponował rozwiązanie kontraktu. Jego statystyki w czterech spotkaniach Energa Basket Ligi nie powalały. Zdobywał średnio 3,5 pkt, 3,8 zbiórki na spotkanie.

Władze biało-bordowych rozpoczęły poszukiwania nowego zawodnika na jego pozycję.
koszykówka / PLK Kawaler - 29.10.2018 09:38
Legia wygrywa z Kingiem [wideo]
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LW niedzielnym meczu Energa Basket Ligi drużyna trenera Tane Spaseva wygrała z Kingiem Szczecin 75:70.

Pierwsze minuty można uznać za wyrównane, ale po wsadzie Rusłana Patiejewa Legia dość szybko zdobyła pięć punktów przewagi. Goście doprowadzali do remisu, bo ważne rzuty trafiali Martynas Paliukenas i Paweł Kikowski. Z drugiej strony aktywny był jednak Jakub Karolak - to dzięki niemu drużyna trenera Tane Spaseva prowadziła po 10 minutach 21:16.
Spójnia Stargard wygrywa swój pierwszy mecz w tym sezonie Energa Basket Ligi. Stargardzianie pokonali w Koszalinie AZS 74:68.

Od samego początku spotkanie było bardzo wyrównane, a w ekipie gości trzeba wyróżnić Anthony’ego Hickeya, który robił wszystko, aby to jego drużyna była na prowadzeniu. W drużynie gospodarzy starał się na to odpowiadać Marko Tejić, ale dzięki rzutom Marcina Dymały to Spójnia wygrywała po 10 minutach 16:13. Po trójce Dragoslava Papicia AZS w drugiej kwarcie zbliżał się już na jeden punkt, ale później lepszą ofensywę ponownie pokazywali Hickey z Dymałą i drużyna ze Stargardu prowadziła już 30:23. Kolejne trafienie amerykańskiego rozgrywającego ustawiło wynik spotkania po pierwszej połowie na 37:28.

Ludowy Klub Sportowy Spójnia Stargard

dane uzupełnić pomogli: Koko15, predazzo, bullasLKS, Maciek11, Blazo, kawami, Blazo, spojniapogon, Blazo, spojnia1949, bieniasbsst82, srodekTabeli, basket, spojniainfo, service, Arwey, baggio - dziękujemy