skryba1213
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga royal447 - 16.02.2019 23:14
Kołobrzeżanie na fali zwycięstw
Bardzo dobrze atut własnej hali wykorzystują kołobrzeżanie. Energa Kotwica wygrała u siebie trzecie mecz z rzędu. W sobotę z Kołobrzegu na tarczy wraca Elektrobud-Investment Pruszków. Kotwica udanie rozpoczęła mecz. Po trójce Jakuba Zalewskiego miejscowi prowadzili 5:0. W połowie pierwszej kwarty gospodarze byli w jeszcze lepszej sytuacji. Skutecznie rzuty wolne egzekwował Łukasz Bodych, a trójkę dołożył Jakub Stanios (14:8). Koszykarze z Pruszkowa obudzili się jednak w końcówce. Rzutem za trzy do remisu doprowadził Wojciech Hałas. Pierwsze dziesięć minut pozostało bez rozstrzygnięcia (22:22).
koszykówka / I liga maggi - 15.02.2019 09:29
Pora odebrać #PasMistrzowskiPLK
autor: Kotwica KOłobrzegGwoli wyjaśnienia „#PasMistrzowskiPLK” jest to twitter-owa gra, której zasady podobne są do walk bokserskich. Gra powstała po zdobyciu mistrza Polski przez Stelmet w 17/18 i od tego czasu pierwszy zespół, który pokonał Mistrza zdobywa umowny pas, a później kto pokonuje zdobywcę przejmuje ten pas. 13.09.2018 po zwycięstwie Polfarmexu Kutno nad Anwilem Włocławek pas opuścił PLK i trafił do 1 ligi a od 19.01.2019 od zwycięstwa Elektrobud-Investment ZB Pruszków nad GKS Tychy jest w posiadaniu Pruszkowian.

Odrywając się od tych wszystkich internetowych zabaw trzeba napisać, iż Znicz jest drużyną z aktualnie najdłuższą serią zwycięstw w 1 lidze. Na ten moment licznik wskazuje sześć i Nasi „Czarodzieje z Wydm” już w najbliższą sobotę (16.02.2019) o godzinie 18:00 w Hali Milenium niesieni dopingiem Swoich kibiców będą starali się zatrzymać tę serię.
koszykówka / I liga royal447 - 14.02.2019 00:20
Ligowy sąsiad pokonany
autor: Kotwica KOłobrzeg Ważne zwycięstwo odnieśli koszykarze Energi Kotwicy Kołobrzeg. We własnej hali pokonali sąsiadów z tabeli Polfarmex Kutno 102:80. Pierwsza kwarta obfitowała w dużą ilość celnych rzutów. Jedni i drudzy zdobyli z w sumie 63 punkty. Ta część gry zakończyła się nieznacznym zwycięstwem miejscowych 32:31. Goście zdobyli aż 27 punktów rzutami za trzy. Wachlarz zdobyczy punktowych gospodarzy był bardziej zróżnicowany. Kotwica przewagę zaczęła budować w drugiej kwarcie. Trzy akcje z rzędu za dwa oczka doprowadziły do wyniku 41:37. Po rzucie Jakuba Zalewskiego Kotwica prowadziła już 54:44. Gospodarze utrzymali dystans do przerwy.
koszykówka / I liga royal447 - 03.02.2019 13:41
Niespodzianka w Kołobrzegu
Miłą niespodziankę swoim kibicom sprawili koszykarze z Kołobrzegu. Energa Kotwica pokonała u siebie faworyzowany WKK Wrocław 79:68. Początek meczu to wyrównana walka. Kotwica prowadziła 6:2 po rzutach wolnych Jakuba Zalewskiego, ale po trójce Damiana Pielocha to goście uzyskali nieznaczną przewagę 10:8. Końcówka kwarty to udane ataki miejscowych. Po akcji 2+1 Daniela Grujicia oraz trójce Jakuba Zalewskiego Kotwica wygrała 20:15.
koszykówka / I liga royal447 - 27.01.2019 02:56
Bydgoska klęska Kotwicy
Mimo obiecującego początku Kotwica wysoko przegrała w Bydgoszczy. Astoria przebudziła się po przegranej kwarcie i w kolejnych częściach spotkania rozbiła przyjezdnych z Kołobrzegu. Kołobrzeżanie szybko zbudowali sobie wysoką przewagę. Szymon Ryżek dwa razy trafił za trzy, a  jedną trójkę dorzucił Jakub Stanios i Kotwica prowadziła 14:5. Skuteczne rzuty wolne i dwójka Daniela Grujicia wprowadziły jeszcze większe zaskoczenie wśród miejscowych kibiców. Po kolejnych celnych rzutach za trzy Kotwica zwiększyła swoją przewagę 24:12. Goście znakomicie rozpoczęli spotkanie i zdeklasowali miejscowych w pierwszej odsłonie 32:16.
koszykówka / I liga maggi - 22.01.2019 09:52
Jutro derby!
autor: Energa kotwicaJuż jutro o godzinie 18:30 czeka na nas nie lada gradka - DERBY z zespołem STK Czarni Słupsk. Mecz o olbrzymim znaczeniu dla obu ekip, ponieważ tak Kotwica jak i Czarni grają poniżej przedsezonowych oczekiwań. Z tym, że drużyna ze Słupska po roszadach w składzie (zakończenie kariery zawodniczej przez Mantasa Cesnauskisa i rozpoczęcie przez niego kariery trenerskiej oraz zatrudnienie „naszego” Szymona Rducha) zaczyna grać coraz lepiej.

Potwierdzeniem tego jest trwająca seria czterech kolejnych wygranych (od kiedy stery jako trener przejął Cesnauskis). Czy podobnie jak w czwartej kolejce odniesiemy zwycięstwo z lokalnym rywalem? Czy zapowiadane wsparcie „Kotwica Kołobrzeg Kibicowsko” przypomni nam ducha PLK??
koszykówka / I liga royal447 - 19.01.2019 23:19
Kotwica lepsza od Pogoni
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wykorzystali atut własnej hali. Kołobrzeżanie pokonali u siebie słabą na wyjazdach Pogoń Prudnik 87:81. Aż 50 punktów rzucili koszykarze obu zespołów w pierwszej kwarcie. Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Wojciech Pisarczyk trafił za dwa, a trójką poprawił Marcin Sroka - lider gości z Prudnika w sobotnim meczu. Kotwica szybko wyrównała i w kolejnych minutach non stop doskakiwała do gości, którzy uciekali na 3-4 punkty. Dopiero na nieco ponad trzy minuty przed końcem gospodarze objęli prowadzenie 21:19, którego nie oddali już do końca kwarty.
koszykówka / I liga skryba1213 - 18.01.2019 09:31
Jakóbczyk rozwiązał umowę z AZS-em
autor: http://www.azs.koszalin.pl/Krzysztof Jakóbczyk nie jest już zawodnikiem koszalińskiego klubu. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Obecny sezon gracz dokończy w zespole FutureNet Śląsk Wrocław.

Decyzją sztabu szkoleniowego Krzysztof Jakóbczyk opuszcza szeregi koszalińskiej drużyny, jednocześnie wzmacniając I-ligowy zespół FutureNet Śląsk Wrocław. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Krzysztof Jakóbczyk w ciągu piętnastu meczów w barwach AZS, zdobywał średnio 5.6 pkt. Najlepszym spotkaniem rzucającego obrońcy w barwach AZS był ostatni pojedynek z Treflem Sopot, w którym zdobył 17 pkt. (4/4 za 3 pkt.) i 4 asysty. Krzysztofowi dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze.