piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 22.01.2019 12:36
Budżet przyjęty!
autor: pogonszczecin.plpW trakcie II zwyczajnej sesji Rady Miasta Szczecin miało miejsce głosowanie nad budżetem miasta na 2019 rok. Z punktu widzenia osób bliskich Pogoni Szczecin było to szczególnie istotne, ponieważ w projekcie zostało uwzględnione zwiększenie budżetu, z przeznaczeniem na budowę docelowego kompleksu stadionowego.

Przypomnijmy - Komisja do spraw Inicjatyw Społecznych, Sportu i Młodzieży Rady Miasta zwróciła się do Prezydenta Szczecina z wnioskiem o zabezpieczenie w budżecie miasta na rok 2019 kwoty umożliwiającej przystąpienie do realizacji zamówienia publicznego na budowę Centrum Szkolenia Dzieci i Młodzieży wraz z przebudową i rozbudową Stadionu Miejskiego im. Floriana Krygiera, boisk piłkarskich i infrastruktury towarzyszącej.
piłka nożna / Ekstraklasa maggi - 22.01.2019 09:44
Dobre wyniki badań Adama Frączczaka
autor: Krzysztof GrzeszkowiakW miniony piątek, 18 stycznia, Adam Frączczak przeszedł rutynową kontrolę u profesora Grzegorza Zielińskiego, który na początku grudnia operował kapitana w Warszawie. Wyniki badań są optymistyczne. 'Frączu' jest na dobrej drodze do powrotu na boisku.

- Stan i wyniki Adama są bardzo dobre - mówi klubowy lekarz Dumy Pomorza, Mariusz Pietrzak. - On sam był bardzo ucieszony po wizycie u profesora, od razu do mnie zadzwonił. Wspólnie postanowiliśmy, że Adam w najbliższych dniach będzie mógł podejmować lekki i spokojny wysiłek fizyczny. Na razie mowa o długich spacerach, joggingu. Od początku lutego wejdzie w indywidualny plan treningowy, który ustalimy wraz z trenerami po powrocie z Turcji. Wtedy nastąpi pierwszy krok do powrotu do gry w piłkę i do intensywnego wysiłku typowego dla piłkarzy.

Przypominamy, że na Adama można głosować w Plebiscycie na Piłkarza Roku.
Jak głosować?
Wystarczy na naszym portalu wybrać ligę, w której chce się oddać głos. A następnie zagłosować na wybranego zawodnika. Jeden głos oddany na portalu ligowiec.net liczony będzie w plebiscycie jako 2 punkty. Codziennie możesz oddać maksymalnie 3 głosy na dowolną osobę z każdej ligi (co 8 godzin). Głosowanie potrwa 3 lutego do godziny 22:00.

Sprawdź aktualne wyniki!. Wyniki aktualizowane są co 6 godzin.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 21.01.2019 22:59
Milan Baroš i koledzy pokonują Pogoń
autor: pogonszczecin.pl Duma Pomorza przegrała drugi mecz kontrolny tej zimy. Tym razem szczecinianie byli minimalnie gorsi od Banika Ostrawa 1:0 (0:0). Mecz toczył się w trudnych warunkach. Piłkarze zmagali się ze swoimi rywalami oraz ulewą. W 20. minucie gola dla Pogoni zdobył Adam Buksa, ale arbiter nie uznał trafienia uznając, że zawodnik Dumy Pomorza był na spalonym. Efektownego gola chciał zdobyć także Iker Guarrotxena, który próbował zaskoczyć Frantiska Chmiela uderzeniem niemal z połowy boiska. Czesi najlepszą okazję mieli po strzale Nemanji Kuzmanovicia. Uderzenie Serba odbił jednak Łukasz Załuska.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 21.01.2019 09:41
Sparing z Banikiem
autor: pogonszczecin.plpW poniedziałek, 21 stycznia o 12:00 Portowcy rozegrają swój trzeci sparing. Ich rywalem będzie Banik Ostrawa.

Trener Runjaic w meczu z czeskim zespołem nie będzie mógł skorzystać z dwóch piłkarzy, którzy zmagają się z urazami, czyli Hostikki i Benyaminy. Team z Ostrawy prowadzi Bohumil Panik, który był trenerem szczecinian w latach 2004/2005. Gwiazdą Banika jest Milan Baros, były gracz Liverpoolu. Najskuteczniejszym piłkarzem team z Czech jest Dame Diop, który ma swoim koncie 4 bramki.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 19.01.2019 20:01
Kowalczyk z nową umową
autor: MENową umowę z Pogonią Szczecin parafował Sebastian Kowalczyk. Kontrakt piłkarza z Dumą Pomorza będzie obowiązywał przez 3 najbliższe lata, z opcją przedłużenia o kolejny rok!

Kowalczyk jest pomocnikiem, wychowankiem Pogoni Szczecin, srebrnym medalistą juniorskich Mistrzostw Polski oraz reprezentantem juniorskich i młodzieżowych kadr narodowych. W 2017 roku zadebiutował w Lotto Ekstraklasie. Dotąd rozegrał 25 ligowych spotkań, w których strzelił jedną bramkę. Wystąpił też w 3 meczach Pucharu Polski.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 18.01.2019 22:15
Dinamo lepsze od Portowców
autor: Pogoń Szczecin/Wiola Ufland W drugim dzisiejszym sparingu Pogoń Szczecin przegrała z Dinamem Moskwa 3:1. Szczecinianie prowadzili do przerwy 1:0, ale w drugiej części gry lepsi byli Rosjanie. Portowcy wyszli na prowadzenie po tym jak dośrodkowanie Davida Steca na gola zamienił Spas Delev. Bułgar zdobył gola strzałem głową. Zespół ze stolicy Rosji wyrównał w 55. minucie. Miguel Cardoso dośrodkował piłkę w pole karnego Pogoni, a akcję wykończył Evgeni Markov. Siedem minut później Dinamo wyszło na prowadzenie.
piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 18.01.2019 11:59
Remis w pierwszym piątkowym sparingu
autor: pogonszczecin.pl Remisem Pogoni z Hermannstadt Sibiu 1:1 zakończył się pierwszy mecz kontrolny podczas obozu w Belek.

Portowcy przystąpili do tego spotkania w składzie rezerwowym, można zauważyć że trener szczecinian szuka różnych ustawień i rozwiązań taktycznych. Od początku na meczu na środku obrony wystąpił testowany Ronaldo Rudović. Pogoń prowadzenie objęła w 11. minucie po strzale zza szesnastki Kamila Drygasa. Futbolówka odbiła się od zawodnika Hermannstadt i wpadła do siatki rywali.

piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 18.01.2019 11:02
Dvali odchodzi z Pogoni
autor: http://www.fradi.hu/Lasha Dvali żegna się z Pogonią Szczecin. Gruzin przechodzi do węgierskiego Ferencvárosi TC na zasadzie transferu definitywnego.

Do Pogoni Dvali trafił ze Śląska Wrocław w letnim okienku transferowym 2017/18, już po rozpoczęciu sezonu. Z Gryfem na piersi przez półtora roku rozegrał 46 spotkań w Lotto Ekstraklasie, w których strzelił 3 bramki. Wystąpił też w trzech meczach Pucharu Polski. W tym czasie był regularnie powoływany do reprezentacji Gruzji.

Wrocławski Klub Sportowy Śląsk Wrocław Spółka Akcyjna

dane uzupełnić pomogli: MrFootball10, maksiu1986, maksiu1986, Lukas1986, Lukas1986 - dziękujemy