koszykówka / PLK Bengoro - 21.04.2019 12:40
Wesołych Świąt
Redakcja portalu Ligowiec.net z okazji Świąt Wielkanocnych składa wszystkim użytkownikom, sportowcom, sponsorom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie. Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.
koszykówka / PLK royal447 - 14.04.2019 00:05
Siódme zwycięstwo Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Spójnia Stargard wygrała siódmy mecz w tym sezonie. Stargardzianie we własnej hali pokonali Polpharmę Starogard Gdański 72:65. Gospodarze zaliczyli udany start. Po tech minutach gry Spójnia prowadziła 9:2, a pięć punktów na koncie miał Tweety Carter. Najwyższe prowadzenie stargardzianie osiągnęli po celnym rzucie za dwa Huberta Pabiana 16:6. Dzięki znakomitej postawie Kacpra Młynarskiego (dziewięć punktów z rzędu), goście przegrali pierwszą kwartę tylko 18:14.
koszykówka / PLK royal447 - 23.03.2019 21:43
Wilki blisko setki
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Sukcesem zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin do Starogardu Gdańskiego. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Polpharmę 99:84. Początek spotkania należał do gości. Po serii punktów Taurasa Jogėli szczecinianie wyszli na prowadzenie 17:10. Miejscowi w półtorej minuty byli jednak w stanie odrobić straty z nawiązką. Po trójce Justina Bibbinsa to oni prowadzili w meczu - 24:17. Tre Bussey ustalił wynik kwarty na 28:19.
koszykówka / PLK royal447 - 22.03.2019 11:59
Wiosna przyniosła zwycięstwo
Koszykarze Spójni Stargard przerwali passę trzech porażek z rzędu. W spotkaniu drużyn z dołu tabeli stargardzianie pokonali u siebie Miasto Szkła Krosno 90:78. Początek meczu był wyrównany, z lekkim wskazaniem na gospodarzy. Od trójki Macieja Bojanowskiego zespół z Krosna zaczął jednak uciekać. Na nieco ponad trzy minuty przed końcem kwarty goście prowadzili już 22:10. Spójnia zniwelowała część strat. Pierwsze dziesięć minut to wygrana gości 25:17. Po krótkiej przerwie przyjezdni bezbłędnie wykorzystywali rzuty wolne i znów mieli dziesięć punktów przewagi (30:20). Miejscowych w grze utrzymywał Jimmie Taylor, który zdobył sześć oczek z rzędu.
koszykówka / PLK maggi - 15.03.2019 22:47
Stelmet Enea lepszy od Kinga
autor: http://www.kingwilki.pl/Spore emocje w czwartkowym meczu Energa Basket Ligi w Szczecinie! Stelmet Enea Zielona Góra pokonał Kinga 87:80, a aż 36 punktów rzucił Darko Planinić.

Szczecinianie świetnie rozpoczęli to spotkanie - byli skuteczni, wymuszali straty rywali, a po trafieniach Jakuba Schenka było już 10:4. Trener Igor Jovović poprosił o przerwę i to przyniosło rezultaty - jego drużyna odpowiedziała serią 9:0 i zdobyła przewagę. King ciągle był bardzo blisko i dlatego dzięki trafieniom Pawła Kikowskiego oraz Taurasa Jogeli po 10 minutach był remis po 20. W drugiej kwarcie sporo akcji kończyło się w polu trzech sekund, a po rzutach wolnych Justina Wattsa to gospodarze mieli trzy punkty przewagi. Sytuacja zmieniała się bardzo szybko - późniejsze trójki Łukasza Koszarka i Jarosława Mokrosa sprawiały, że na siedmiopunktowym prowadzeniu był Stelmet Enea. Zielonogórzanie przejęli kontrolę na meczem i po pierwszej połowie wygrywali 44:37.
koszykówka / PLK adi1990 - 14.03.2019 14:38
PLK: King zmierzy się ze Stelmetem
King Szczecin wciąż czekają na zwycięstwo z drużyną z TOP 5. Dzisiejszym rywalem szczecinian w Netto Arena będzie mocny Stelmet Zielona Góra
koszykówka / PLK royal447 - 03.03.2019 16:19
Kolejne zwycięstwo Wilków
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Trwa dobra seria King Wilków Morskich Szczecin. Szczecinianie wygrali wczoraj czwarty mecz z rzędu. Pierwsze minuty gry spotkania w Krośnie to wyrównana walka. Dopiero od trójki Jakuba Schenka Wilki nieco odskoczyły, 14:8. Przyjezdni roztrwonili przewagę w końcówce kwarty. Jordan Loveridge rzucił za trzy i zrobiło się 20:19. Wilki zdołały jednak wygrać tę część, 22:21.
koszykówka / PLK royal447 - 03.03.2019 13:00
Rewanż mistrza
Koszykarze Spójni Stargard nie zdołali sprawić niespodzianki we własnej hali. Stargardzianie przegrali z Anwilem Włocławek 91:75. Pierwsza połowa meczu to dobra gra Spójni, która postawiła trudne warunki drużynie z Włocławka. Gospodarze rozpoczęli od mocnego uderzenia i po trójce Norbertasa Gigi prowadzili 8:1. Chwilę później było już 15:3, kolejną trójkę dorzucił Rod Camphor. Zaspani mistrzowie zaczęli się budzić i gonić Spójnię. Ta przestała rzucać i za sprawą Aarona Broussarda Anwil na nieco ponad 30 sekund przed końcem pierwszej kwarty po raz pierwszy w meczu wyszedł na prowadzenie 22:21. Ostatnie słowo należało jednak do Macieja Raczyńskiego, który dwa razy trafił z linii rzutów osobistych.