pszczolek
koszykówka / PLK Kawaler - 23.02.2018 08:46
Kyle Benjamin Wilkiem
Jak informuje szczeciński klub Amerykański podkoszowy dołącza do zespołu Wilków Morskich. Kyle Benjamin ma 206 centymetrów wzrostu. W 2017 roku ukończył Bridgeport University. W tamtej kampanii NCAA wystąpił w 27 spotkaniach, w których notował średnio 15 punktów, 10 zbiórek, 3 bloki i 2 asysty na mecz.

Obecny sezon Kyle Benjamin rozpoczął w barwach łotewskiego Betsafe/Liepaja. W tym zespole rozegrał 16 pojedynków w lidze LBL. Na parkiecie spędzał średnio 28 minut. W tym czasie zdobywał 12 punktów, 9 zbiórek, asystę, przechwyt i blok na mecz.
koszykówka / PLK Kawaler - 23.02.2018 08:44
King Szczecin w turnieju na Litwie
Zespół Kinga Szczecin, z uwagi na przerwę na mecze reprezentacji Polski, która panuje w Energa Basket Liga, weźmie udział w towarzyskim turnieju koszykarskim. Gospodarzami imprezy są: występujący w litewskiej ekstraklasie zespół BC Vytautas Prienai - Birštonas oraz organizacja Big Baller Brand.

Podczas turnieju Wilki Morskie zmierzą się z drużynami z Łotwy(VEF Riga), Słowenii 🇸🇮 ️(Helios Suns) i Litwy (BC Vytautas).
koszykówka / PLK Kawaler - 20.02.2018 08:14
Porażka w Sopocie
autor: Adam PilarczykTrefl Sopot pokonał AZS Koszalin 100:73 w rozgrywanym w poniedziałek spotkaniu 19. kolejki Energa Basket Ligi.

AZS świetnie wszedł w to spotkanie i prowadził nawet 5:0. Gospodarze od razu odpowiedzieli i zdobywali przewagę. Później to koszalinianie znowu mieli ofensywną inicjatywę, a po trafieniu Kacpra Młynarskiego było 18:12. Sopocianie zanotowali jednak serię 9:0 i m.in. dzięki temu oraz akcji Michała Kolendy wygrywali po 10 minutach 26:24.
koszykówka / PLK pszczolek - 19.02.2018 05:34
AZS w Trójmieście
W poniedziałkowy wieczór Trefl Sopot będzie gościł AZS Koszalin w zaległym meczu 19. kolejki Energa Basket Ligi. To będzie kolejne spotkanie, w którym Akademicy nie będą faworytem, jednak podopieczni trenera Dragana Nikolicia zapowiadają zgodnie, że chcą wywalczyć trzecie zwycięstwo z rzędu.

Ostatnie dwa mecze w wykonaniu Akademików były bardzo udane. Pod koniec stycznia biało - niebiescy rozprawili się ze szczecińskim Kingiem, a ostatnio sprawili ogromną niespodziankę i pokonali aktualnych mistrzów Polski, Stelmet Enea BC Zielona Góra. To był zdecydowanie najlepszy występ koszalińskiej drużyny w tym sezonie. Podopieczni trenera Dragana Nikolicia prowadzili przez większą część spotkania i kontrolowali wydarzenia na parkiecie.
koszykówka / PLK pszczolek - 17.02.2018 10:47
Trafiaj do właściwego kosza
W ramach współpracy AZS Koszalin, Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej w Koszalinie z gminą Bobolice, koszalińscy koszykarze spotkali się z dziećmi ze szkół podstawowych z naszego regionu.

Stu sportowców, nie licząc zawodników AZS, pojawiło się na hali w Bobolicach. Spotkanie z gośćmi specjalnymi, czyli Akademikami, miało charakter sportowo - edukacyjny, ponieważ oprócz ćwiczeń sprawnościowych, poruszana była kwestia ochrony środowiska. Podczas segregowania odpadów, chroni się środowisko, tak więc cała zabawa miała na celu pokazać uczestnikom, że warto na co dzień trafiać do właściwego kosza - tak, jak robią to zawodnicy AZS.
koszykówka / PLK Bengoro - 16.02.2018 10:21
AZS jedzie do Sopotu
www.ligowiec.netW poniedziałek (19.02) AZS Koszalin rozegra swoje kolejne spotkanie w Energa Basket Lidze (Polska Liga Koszykówki). Akademików czeka wyjazd do Sopotu na pojedynek z Treflem.
koszykówka / PLK pszczolek - 12.02.2018 22:13
Porażka Wilków w Radomiu [wideo]
autor: Adam PilarczykW sobotni (10.02) wieczór King Wilki Morskie Szczecin przegrały w Radomiu z miejscową Rosą 77:90. Porażka ta nieco komplikuje drogę podopiecznych Mindaugasa Budzinauskasa do play-off.

Początek spotkania zdecydowanie należał do gości, którzy po trafieniach Łukasza Diduszki i Martynasa Paliukenasa prowadzili nawet 7:0. Straty oczywiście zmniejszali Ryan Harrow i Igor Zajcew, ale to King kontrolował sytuację. Po 10 minutach prowadził 19:15. Paweł Kikowski oraz Tauras Jogela sprawiali, że ekipa trenera Mindaugasa Budzinauskasa utrzymywała przewagę. Dopiero późniejsze akcje Harrowa i Puntera dały wyrównanie. Jak się okazało - na krótko. Po rzucie Carlosa Medlocka to szczecinianie wygrywali po pierwszej połowie 43:41.

koszykówka / PLK arti15 - 11.02.2018 09:14
Mistrz na kolanach w Koszalinie
Na takie zwycięstwa warto czekać. Koszykarze AZS-u Koszalin pokonali we własnej hali mistrza Polski - Stelmet Zielona Góra 82:80. Akademików do zwycięstwa poprowadził Damian Jeszke, który zdobył 18 punktów.

Już pierwsze fragmenty rywalizacji były szczęśliwie dla AZS-u, który w 4 minucie prowadził 9:4. W dalszej części pierwszej kwarty koszalinianie utrzymywali przewagę, a nawet ją powiększyli. Po 10 minutach gry było 29:20 dla AZS-u.

Kolejna kwarta, również była dobra w wykonaniu gospodarzy. Akademicy utrzymywali wypracowane prowadzenie. W 13 minucie rywalizacji było 36:28. W pozostałej części pierwszej połowy utrzymała się przewaga koszalinian. Po 20 minutach gospodarze prowadzili 50:43.