koszykówka / PLK skryba1213 - 07.09.2020 12:09
Drugi mecz, drugie zwycięstwo Kinga Szczecin
autor: www.kingwilki.plDo Netto Areny w sobotę 6 września przyjechał Polski Cukier Toruń. Zespół, który ma swoje problemy kadrowe, ale w składzie Twardych Pierników wciąż znajdują się najbardziej gorące ligowe nazwiska. Aaron Cel, Damian Kulig, Bartosz Diduszko, czy Obie Trotter - to budzi szacunek.

Tego respektu dla rywala nie miał jednak Mateusz Zębski, który imponował fantastyczną obroną. Tylko w pierwszej połowie skrzydłowy Kinga zanotował pięć przechwytów (w całym meczu miał ich siedem) i zdobył 12 punktów! Wilki Morskie popełniały straty, ale dobra gra w obronie pozwoliła zejść do szatni w przerwie i prowadzić 43:33.
koszykówka / PLK royal447 - 06.09.2020 12:48
PGE Spójnia przegrywa w Sopocie
Ostatnia kwarta sobotniego meczu Energa Basket Ligi należała do Trefla. Sopocianie pokonali PGE Spójnię 91:81. Trafienia z dystansu Karola GruszeckiegoŁukasza Kolendy pozwoliły gospodarzom prowadzić na początku 7:2. PGE Spójnia przyspieszała i błyskawicznie odrabiała te straty. Atak napędzali Wayne Blackshear oraz Filip Matczak, a spotkanie zdecydowanie się wyrównało. Ostatecznie dzięki trafieniu Dominika Olejniczaka po 10 minutach był remis - po 21. W drugiej kwarcie Trefl był stroną przeważającą, głównie dzięki Kolendzie, który był niebezpieczny w ataku, a w dodatku świetnie dogrywał do kolegów. Po późniejszej trójce Dariousa Motena sopocianie uciekali nawet na 10 punktów. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 49:40.
koszykówka / PLK skryba1213 - 31.08.2020 09:54
Pierwszy mecz, pierwsza wygrana
autor: www.kingwilki.pl/ King Szczecin w pierwszym meczu sezonu 2020/2021 zmierzył się z MKS-em Dąbrową Górniczą. W Netto Arenie czuć było ekscytację z powodu powrotu rozgrywek. Koszykarze i trenerzy kipieli energią od momentu wejścia na parkiet.

Ta dobra energia udzieliła się gospodarzom. Wilki Morskie prowadzone przez duet trenerów Biela - Majcherek grały bardzo dobrze w obronie. Notowały kolejne przechwyty. Bardzo dobry start w meczu zaliczył Cleveland Melvin, który w ciągu kilku akcji zanotował trzy efektowne wsady do kosza. Po pierwszych dziesięciu minutach gry gospodarze prowadzili 24:14.
koszykówka / PLK paulinus - 19.08.2020 13:46
King Szczecin po testach
We wtorek cały zespół Kinga Szczecin, trenerzy i pracownicy klubu poddali się testom na obecność koronawirusa zgodnie z oczekiwaniami Energa Basket Liga
Wszystkie testy dały wynik negatywny. Do treningów z zespołem dołączył Kasey Hill. Rozpoczęliśmy także przygotowania na głównej płycie Netto Areny🔥
koszykówka / PLK paulinus - 08.08.2020 10:21
Jakub Parzeński kontuzjowany
Podczas jednego z pierwszych treningów w okresie przygotowawczym, do sezonu 2020/2021 Energa Basket Ligi, urazu doznał Jakub Parzeński. Wstępne diagnozy środkowego Kinga Szczecin wskazywały na kontuzję łąkotki przyśrodkowej, jednak dogłębne badania wykazały zerwanie prawego więzadła krzyżowego.

Jakub Parzeński rozpoczął już proces rehabilitacji.
koszykówka / PLK paulinus - 06.08.2020 13:48
Adam Łapeta na dłużej w Kingu Szczecin!
autor: www.kingwilki.plKing Szczecin porozumiał się z Adamem Łapetą w sprawie podpisania umowy na rozgrywki Energa Basket Ligi w sezonie 2020/2021. Tym samym środkowy, mierzący 217 centymetrów wzrostu, będzie zawodnikiem Wilków Morskich drugi rok z rzędu.

Łapeta w trakcie swojej kariery występował w najsilniejszych polskich klubach. Reprezentował barwy m.in: Asseco Gdynia, BM Slam Stali Ostrów Wielkopolski, Anwilu Włocławek, Stelmetu Zielona Góra i Prokomu Trefla Sopot. Był zawodnikiem także litewskiego Alytausu Dżukija oraz Lietuvos Rytasu Wilno.

koszykówka / PLK paulinus - 03.08.2020 19:10
Kasey Hill zagra w Kingu Szczecin!
Prosto z niemieckiego Eisbaren Bremerhaven do Kinga Szczecin trafi Kasey Hill. Amerykański koszykarz urodził się w 1993 roku i mierzy 185 centymetrów wzrostu. W trakcie swojej gry akademickiej reprezentował barwy dobrze znanej drużyny Florida Gators. Spędził tam cztery lata.

W 2017 roku, tuż po zakończeniu gry na Florydzie podpisał kontrakt z Albą Fehervar. Zagrał w 39 meczach węgierskiej ekstraklasy, na parkiecie spędzał około 26 minut. W tym czasie notował średnio 11 punktów, 5 asyst, 3 zbiórki i 2 przechwyty. Razem z Albą występował także w europejskich pucharach. W kwalifikacjach do Ligi Mistrzów zanotował cztery występy ze średnią 17 punktów. Alba ostatecznie występowała w popularnym FIBA Europe Cup. Hill zagrał w 13 meczach. Na parkiecie spędzał średnio 28 minut. W tym czasie notował średnio 13 punktów, 5 asyst, 4 zbiórki i 3 przechwyty.

koszykówka / PLK skryba1213 - 29.07.2020 12:17
Blackshear zawodnikiem PGE Spójni
autor: www.dnainfo.comPGE Spójnia Stargard podpisała kontrakt z amerykańskim skrzydłowym Waynem Blackshearem.

Mierzący 196cm i pochodzący z Chicago 28-latek grał już na europejskich parkietach. W sezonie 2015/2016 występował w pierwszej lidze włoskiej dla Giorgio Tesi Group Pistoia. W 31 meczach średnio 10,7 punktu i 3,4 zbiórki na mecz. Następnie po występie w Charlotte Hornets podczas Letniej Ligi Orlando, Blackshear wrócił do Włoch gdzie w drugiej lidze włoskiej w sezonie 2016/17 reprezentował zespół Unieuro Forlì i uzyskiwał średnio 15,5 punktu, 5,2 zbiórki, 1,7 asysty i 1,4 przechwytu na mecz. W kolejnym sezonie (2018/19) zawodnik przeniósł się do Finlandii, aby grać w Helsinkach dla drużyny Seagulls. W 24 meczach miał średnio 18,1 punktu, 4,5 zbiórki, 1,8 asyst i 1,1 przechwytu na mecz. Należy nadmienić także że Wayne był powołany do meczu McDonald’s All-American High School w 2011 oraz zdobył mistrzostwo NCAA w 2013 dla Louisville Cardinals, które otworzyły mu również drzwi do letniej ligi NBA dla drużyn San Antonio Spurs i Charlotte Hornets. W ostatnim sezonie - 2019/20 - grał w lidze NBA G League gdzie reprezentował barwy Maine Red Claws.