piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 15.12.2018 22:15
Niewykorzystana szansa Pogoni
autor: aszef Pogoń Szczecin nie zdobyła obiektu przy Kałuży. Choć Duma Pomorza prowadziła do przerwy w Krakowie to do Szczecina wróci bez punktów. Mimo naprawdę dobrej formy Pogoni, jej gra na wyjazdach w tym sezonie to coś co wiosną musi ulec poprawie, jeśli szczecinianie chcą zakończyć rozgrywki w czołówce. Przełomowym momentem w meczu z Pasami była 36. minuta i czerwona kartka dla Sebastiana Rudola. Pogoń co prawda objęła prowadzenie przed przerwą, ale po niej to gospodarze zyskali wyraźniejszą przewagę.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 14.12.2018 18:05
Ostatnia delegacja
Portowcy udali się do Krakowa, aby poprawić wyjazdowy dorobek w tym sezonie. W sobotnie popołudnie Duma Pomorza zmierzy się z Cracovią. - Nie ma co ukrywać, że chcemy walczyć o mistrzostwo Polski - powiedział przed sezonem Michał Probierz. Odważna deklaracja opiekuna Pasów okazała się być zbyt odważną. Jego podopieczni nie sprostali oczekiwaniom i na dzień dzisiejszy Cracovia musi walczyć o miejsce w pierwszej ósemce. Po słabym początku sezonu Pasy podobnie jak Pogoń odbiły się od ligowego dna.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 14.12.2018 13:57
Nowa umowa z Canal+ i TVP
Ekstraklasa SA podpisała umowy ze stacjami Canal+ i TVP w zakresie krajowych transmisji telewizyjnych rozgrywek w sezonach 2019/2020 oraz 2020/2021.

Dzięki nowej, innowacyjnej konstrukcji pakietów mediowych wszystkie 296 meczów w roku będzie transmitowanych na platformie nc+, a jednocześnie TVP pokaże w telewizji otwartej aż 37 meczów - po jednym spotkaniu rozgrywanym w sobotę lub niedzielę w każdej kolejce. Będzie to 12 meczów pierwszego 12 drugiego i 13 meczów trzeciego wyboru. Gwarantowana wartość kontraktów z nadawcami, obejmująca licencje i koszty produkcji sygnału telewizyjnego, ma osiągnąć rekordowy poziom blisko 250 mln zł na sezon. Tym samym Ekstraklasa z 11. miejsca wskoczy na 8. pozycję w Europie pod względem wartości praw mediowych. Ligowa spółka zamierza jeszcze sprzedać pozostałe pakiety mediowe na te sezony.
piłka nożna / Ekstraklasa yodastars - 13.12.2018 16:29
Konferencja przed meczem z Cracovią
autor: Bengoro Dzisiaj w czwartek, 13 grudnia 2018r. odbyła się konferencja prasowa z udziałem trenera Pogoni Szczecin Kosty Runjaicia. Tematem głównym spotkania z mediami był nadchodzący mecz wyjazdowy z Cracovią Kraków, który zostanie rozegrany w najbliższą sobotę o godzinie 15.30.
Pierwsza kwestia do której odniósł się szkoleniowiec Portowców, dotyczyła stricte założeń, jakie mają zostać zrealizowane w sobotnim spotkaniu. „Mamy plan na ten mecz, ale niezależnie od wyniku jaki osiągniemy, można być już zadowolonym z rezultatu jaki uzyskaliśmy w tej rundzie. Najważniejsze jest dla mnie jak gramy jako drużyna, czy realizujemy założenia, które sobie zakładamy przed każdym meczem.”
Runjaić mimo iż zostały tylko dwa mecze ligowe w bieżącym roku kalendarzowym, podsumował generalnie ostatnie 12 miesięcy. „Był to rok pełen wrażeń. Utrzymanie w lidze, 70-lecie klubu, dużo kontuzji i przy tym improwizacji w składzie. Jestem ogólnie zadowolony z efektów, jakie uzyskaliśmy w tym czasie.'
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 11.12.2018 20:27
Sroga kara za faul na Walukiewiczu
autor:   Pogoń Szczecin/Wiola Ufland, Komisja Ligi Ekstraklasy SA zdyskwalifikowała piłkarza Zagłębia Sosnowiec Alexandre Cristóvão na 10 spotkań oraz nałożyła 20 tys. zł kary.

25-letni napastnik otrzymał czerwoną kartkę w sobotnim meczu z Pogonią za faul brutalny na Sebastianie Walukiewiczu. Klub z Zagłębia Dąbrowskiego przeprosił zawodnika Portowców za zaistniałą sytuację. Poza tym Cristovão został wystawiony na listę transferową i przesunięty do rezerw ostatniej drużyny Ekstraklasy.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 09.12.2018 11:20
Runjaic: To bardzo ważny mecz na własnym boisku
autor: pogonszczecin.plKosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - To bardzo ważny mecz na własnym boisku, a najważniejsze, że wygrany. Przed nami jeszcze dwa spotkania, w tym jeden u siebie. Nie mamy żadnego wpływu na kalendarz rozgrywek. Gramy dalej. Warunki są jednakowe dla wszystkich. Każdy ma swoje problemy. Odpoczniemy po zakończeniu rozgrywek. Wtedy będziemy mieć też zasłużoną przerwę i urlopy. Mam nadzieję, że do stycznia wszyscy wyleczą kontuzje.
piłka nożna / Ekstraklasa WpV - 08.12.2018 18:33
Skromna wygrana Portowców
autor: meW meczu XVIII kolejki piłkarskiej ekstraklasy Pogoń Szczecin pokonała Zagłębie Sosnowiec 1:0, a złote trafienie w tym meczu zanotował Spas Delev. Podopieczni Kosty Runjaicia ponownie nie zagrali na poziomie, do jakiego zdążyli już przyzwyczaić kibiców w meczach z Legią Warszawa i Lechem Poznań, jednak pokazali również, że wysoka porażka w Gliwicach była tylko jednostkowym przypadkiem. Zwycięstwo Pogoni w sobotnim meczu mogło być wyższe, jednak w doliczonym czasie gry rzutu karnego nie wykorzystał Kamil Drygas, którego dość słabe uderzenie pewnie wybronił były bramkarz Pogoni Dawid Kudła.
piłka nożna / Ekstraklasa yodastars - 07.12.2018 22:00
Czas na rewanż
autor: Krzysztof Grzeszkowiak
Już jutro o godzinie 15.30, na stadionie miejskim im. Floriana Krygiera, w 18. kolejce Ekstraklasy zmierzą się ze sobą Pogoń Szczecin i Zagłębie Sosnowiec. Spotkanie to od dawna elektryzuje kibiców obu drużyn. Każdy z zespołów chce się zrehabilitować się za wyniki w poprzedniej serii gier. Zapowiada się więc widowisko pełne walki i dużego zaangażowania ze strony piłkarzy. Pod względem kibicowskim mecz także nie powinien rozczarować.
W zeszłą niedzielę drużyna z Sosnowca musiała uznać wyższość gości. W pojedynku dwóch drużyn o nazwie Zagłębie padł wynik 1:2, na korzyć lubinian. Sosnowiczanie już w pierwszych 12 minutach stracili dwa gole przeciwko Zagłębiu Lubin i choć w 33 minucie zdobyli gola kontaktowego, nie potrafili wyrównać. Portowcy z kolei, wrócili z ostatniego meczu na tarczy. Skończyła się seria czterech wygranych z rzędu. Szczecinianie zagrali słaby mecz w Gliwicach. Już po pierwszej połowie przegrywali 0:2, a ostatecznie mecz zakończył się rezultatem 0:3.

Morski Klub Sportowy Pogoń Szczecin SA

dane uzupełnić pomogli: arik, McMagic, royal447, marcinfl, chelseaLKS, Lilo, baaru, Kilym, main88, chelseaLKS, szpadelek, Pogon1948x2, chelseaLKS, matixd23, Pogon1948x2, chelseaLKS, Pogon1948x2, chelseaLKS, spojniapogon, boycottwear, chelseaLKS, Szumi, maksiu1986, krab, chelseaLKS, KRY, szymon19, baniak, subaru260, CzarniJR, Lukas1986 - dziękujemy