skryba1213
koszykówka / PLK skryba1213 - 23.06.2019 13:24
Jakov Mustapić zagra w King Szczecin
autor: King SzczecinDo zespołu Kinga Szczecin dołącza reprezentant Chorwacji, Jakov Mustapić. Chorwat to combo guard, który ma 25 lat i z powodzeniem może występować na wszystkich pozycjach obwodowych.

- Szukaliśmy właśnie takiego gracza. To bardzo uniwersalny, wszechstronny i atletyczny zawodnik. Potrafi dobrze podawać i penetrować. Jest dobrym obrońcą i dobrze gra w ataku. To taki zawodnik, który świetnie łączy niskich i wysokich zawodników. Obserwowaliśmy tego zawodnika od kilku lat. Chcieliśmy zatrudnić go już wcześniej. Cieszę się, że teraz nam się to udało. Doskonale wiemy, jaki on ma charakter. To prawdziwy wojownik, a takich graczy szukamy. Jakov będzie bardzo pasował do tych graczy, których już mamy i do tych, których jeszcze chcemy mieć - mówił trener Mindaugas Budzinauskas.
koszykówka / PLK royal447 - 13.06.2019 23:17
PGE sponsorem Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Spójnia Stargard pozyskała silnego sponsora. W nadchodzącym sezonie zespół będzie wspierała PGE Polska Grupa Energetyczna. Umowa została podpisana na rok. Od września stargardzki zespół będzie nosił nazwę PGE Spójnia Stargard. - To wielki dzień dla klubu, ponieważ wiążemy się umową z tak uznanym partnerem, jakim jest PGE Polska Grupa Energetyczna, będąca jednym z liderów polskiej gospodarki. Jestem przekonany, że podpisany właśnie kontrakt otworzy przed klubem nowe możliwości i nadchodzący sezon drużyna zakończy z rezultatem satysfakcjonującym zarówno klub, kibiców, jak i naszego nowego sponsora. W tym roku świętujemy również 70-lecie istnienia, więc nowe otwarcie, które niesie za sobą ten kontrakt, doskonale wpisuje się w obchody jubileuszu klubu z tak długą tradycją - mówi Paweł Ksiądz, prezes zarządu Spójni Stargard Sportowej S.A
koszykówka / PLK skryba1213 - 10.06.2019 21:43
Ben McCauley zawodnikiem Kinga Szczecin
autor: King SzczecinBen McCauley podpisał kontrakt z zespołem Kinga Szczecin i w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Wilków Morskich w Energa Basket Lidze. Amerykanin ma 32 lata, mierzy 206 centymetrów wzrostu i występuje na pozycjach podkoszowych.

W sezonie 2012/2013 współpracował już z trenerem Mindaugasem Budzinauskasem, grając w Polpharmie Starogard Gdański. Przez szkoleniowców, dziennikarzy i koszykarskich ekspertów uznawany był za jedną z największych gwiazd całej polskiej ligi. W barwach Polpharmy zagrał w 29 spotkaniach i notował średnio 19 punktów, 8 zbiórek, 2 asysty i przechwyt na mecz. Rekord zdobytych punktów ustanowił w meczu z Czarnymi Słupsk. Na swoim koncie zgromadził wtedy 34 oczka. Wystąpił w Meczu Gwiazd Polskiej Ligi Koszykówki oraz konkursie wsadów.
koszykówka / PLK paulinus - 18.05.2019 14:08
Cleveland Melvin w Kingu Szczecin!
autor: R. MachowiczAmerykanin, Cleveland Melvin podpisał kontrakt z Kingiem Szczecin w sezonie 2019/2020 będzie reprezentował barwy Wilków Morskich w rozgrywkach Energa Basket Ligi!
Melvin występuje na pozycji skrzydłowego, a miniony sezon spędził w MKS Dąbrowa Górnicza. Był jednym z liderów tego zespołu, znacząco przyczyniając się do awansu drużyny do fazy play-off oraz rozgrywek o Puchar Polski.

koszykówka / PLK paulinus - 05.05.2019 12:31
Promocja biletowa
Klub King Szczecin już po raz trzeci przystąpi do walki o medale Energa Basket Ligi. Tym razem przeciwnikiem szczecińskiego zespołu w ćwierćfinale EBL będzie Polski Cukier Toruń. Wilki Morskie ponownie znalazły się w gronie ośmiu najlepszych polskich zespołów koszykarskich. Z tej okazji Klub przygotował wielką promocję biletową.

Ceny wszystkich wejściówek na niezwykle emocjonujący mecz z Polskim Cukrem Toruń (8 maja o godzinie 20:00 w Netto Arenie) zostały obniżone o 50%!

koszykówka / PLK royal447 - 04.05.2019 14:55
W Toruniu przesądziła trzecia kwarta
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L King Wilki Morskie Szczecin rozpoczęły zmagania w fazie play-off. Pierwsza potyczka z Polskim Cukrem Toruń zakończyła się ich porażką. Początek meczu w Toruniu nie obfitował w emocje. Lepiej prezentowali się jednak goście. Po rzucie Mateusza Bartosza szczecinianie prowadzili 11:4. W obu drużynach brakowało jednak skuteczności. Kwarta zakończyła się wygraną Wilków 15:11. Druga odsłona to lepsza gra jednych i drugich. Bartosz Diduszko wyprowadził miejscowych na pierwsze prowadzenie w spotkaniu 17:15. Żadna ze stron nie potrafiła jednak odskoczyć na dłużej. Na przerwę szczecinianie schodzili z prowadzeniem 34:29.
koszykówka / PLK royal447 - 14.04.2019 00:05
Siódme zwycięstwo Spójni
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Spójnia Stargard wygrała siódmy mecz w tym sezonie. Stargardzianie we własnej hali pokonali Polpharmę Starogard Gdański 72:65. Gospodarze zaliczyli udany start. Po tech minutach gry Spójnia prowadziła 9:2, a pięć punktów na koncie miał Tweety Carter. Najwyższe prowadzenie stargardzianie osiągnęli po celnym rzucie za dwa Huberta Pabiana 16:6. Dzięki znakomitej postawie Kacpra Młynarskiego (dziewięć punktów z rzędu), goście przegrali pierwszą kwartę tylko 18:14.
koszykówka / PLK royal447 - 23.03.2019 21:43
Wilki blisko setki
autor: Andrzej Romański/Energa Basket L Sukcesem zakończyła się wyprawa King Wilków Morskich Szczecin do Starogardu Gdańskiego. Szczecinianie pokonali na wyjeździe Polpharmę 99:84. Początek spotkania należał do gości. Po serii punktów Taurasa Jogėli szczecinianie wyszli na prowadzenie 17:10. Miejscowi w półtorej minuty byli jednak w stanie odrobić straty z nawiązką. Po trójce Justina Bibbinsa to oni prowadzili w meczu - 24:17. Tre Bussey ustalił wynik kwarty na 28:19.