pszczolek
koszykówka / PLK Kawaler - 16.10.2018 10:22
Trefl kontrolował mecz ze Spójnią [wideo]
Trefl Sopot kontrolował wyjazdowe spotkanie z beniaminkiem Energa Basket Ligi Spójnią Stargard i ostatecznie zwyciężył 82:76.

Łukasz Kolenda był bardzo aktywny od samego początku - głównie dzięki niemu oraz trafieniu Vernona Taylora Trefl miał sześć punktów przewagi. W ekipie gospodarzy nieźle prezentował się Byron Wesley, ale m.in. po akcji Pawła Leończyka to goście po 10 minutach wygrywali 24:16. Spójnia w drugiej kwarcie zaczęła grać trochę lepiej w ataku, a trójki trafiał Wesley. Nie robiło to wrażenia na sopocianach, którzy cały czas kontrolowali sytuację. Świetny był Ian Baker, a po akcji Grzegorza Kulki pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 47:35.
koszykówka / PLK Kawaler - 16.10.2018 10:03
Mistrzowie lepsi od Kinga [wideo]
autor: Andrzej Romański / Energa BasketAnwil Włocławek bardzo długo musiał odrabiać straty do szczecinian, ale ostatecznie wygrał z Kingiem 86:82 w ostatnim niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi.

Jakub Schenk i Paweł Kikowski od początku spotkania byli nie do zatrzymania. To głównie dzięki tym zawodnikom oraz trójce Darrella Harrisa King miał nawet siedem punktów przewagi. Anwil starał się reagować akcjami Walerija Lichodieja oraz Josipa Sobina, ale po 10 minutach to szczecinianie prowadzili 22:15.
koszykówka / PLK arti15 - 14.10.2018 07:41
Akademicy walczyli do końca
autor: Adam PilarczykKoszykarze AZS-u Koszalin we własnej hali przegrali z Polskim Cukrem Toruń 73:82. Najskuteczniejszym graczem gości był Robert Lowery zdobywca 17 punktów, 3 zbiórek i 4 asyst.

Pierwsze minuty należały do graczy z Torunia, którzy po wsadach Aarona Cela i Karola Gruszeckiego prowadzili 10:3. Akademicy odpowiedzieli bardzo dobrze, bo serią 8:0, po której prowadzili. Spotkanie do końca pierwszej kwarty było już wyrównane, ale to goście prowadzili 22:19. W drugiej kwarcie przewagę powiększyli gracze z Torunia. Po 20 minutach rywalizacji AZS przegrywał 34:44.

Po zmianie stron podopieczni trenera Dragana Nikolicia zbliżyli się do rywala na sześć punktów, ale po 30 minutach Polski Cukier prowadził 59:51. AZS w ostatniej kwarcie poderwał się jeszcze do ataku, był nawet bliski sprawienia niespodzianki. Dwie minuty przed końcem akademicy tracili zaledwie dwa punkty do rywala. Ostatecznie Polski Cukier Toruń wygrał 82:73.
koszykówka / PLK pszczolek - 11.10.2018 22:09
Porażka z podniesioną głową
Pomimo ambitnej gry, Akademicy musieli uznać wyższość zdecydowanie lepiej dysponowanego rywala (10/17 za 3) i ulegli Stelmetowi ENEA BC Zielona Góra 97:80.

Reputacja zielonogórskiego rywala, obca hala i dopiero pierwszy ligowy mecz, nie przeszkodziły Akademikom w ambitnej grze w pierwszej kwarcie. Solidna obrona i skuteczne ataki pary Tejić-Surmacz sprawiły, iż AZS po 10 minutach porowadził 23:18.

- Samo otwarcie meczu wyszło nam bardzo dobrze, narzucaliśmy tempo i na tablicy widniał korzystny dla nas rezultat. Niestety po przeprowadzeniu kilku zmian, nasza gra po prostu upadła, dlatego będę musiał poważnie porozmawiać z kilkoma zawodnikami. Oni muszą rozumieć co mamy zamiar tu stworzyć i to, że naszym celem jest faza Play-Off - powiedział szkoleniowiec AZS-u Dragan Nikolić.

koszykówka / PLK pszczolek - 07.10.2018 11:10
Deklasacja w derbach [wideo]
King Wilki Morskie Szczecin pokazały beniaminkowi Energa Basket Ligi Spójni Stargard, że różnica między pierwszą ligą a PLK jest ogromna. Stargardzian po porażce 64:95 we własnej hali czeka jeszcze sporo pracy, jeśli chcą powalczyć z inni zespołami.

Goście ze Szczecina, którzy w tym roku zapowiadają walkę o medale, już od pierwszej akcji zdominowali przeciwnika. Rozpoczęli od prowadzenia 6:0, dopiero potem pierwsze punkty na poziomie PLK dla Spójni po czternastu latach przerwy zdobył Piotr Pamuła. Ponieważ było to tylko jedno z trzech trafień gospodarzy w pierwszych dziesięciu minutach to biało-bordowi już w pierwszej kwarcie skazali się na porażkę.
koszykówka / PLK Kawaler - 03.10.2018 09:55
Oficjalna prezentacja Akademików
Sezon tuż, tuż, więc już w sobotę (06.10) prezentacja AZS Koszalin w Galerii Emka. Chcielibyście zobaczyć na żywo zespół? Zrobić wspólne zdjęcie z zawodnikiem? Dostać autograf? Porozmawiać z wybranym graczem lub członkiem sztabu? Najbliższa okazja już w sobotę!

Już w 6-go października w  sobotę o godzinie 16, w Galerii Emka zostanie zaprezentowany zespół AZS Koszalin na sezon 2018/2019.

koszykówka / PLK Kawaler - 01.10.2018 10:27
Ratajczak odchodzi, Bochno przychodzi
W ostatnich dniach w AZS-ie Koszalin doszło do drobnych roszad kadrowych. Łukasz Ratajczak opuścił Akademików a na jego miejsce zameldował się Bartosz Bochno.

Ratajczak rozstał się z klubem za porozumieniem stron. Natomiast Bochnto to 30-letni zawodnik z powodzeniem może występować na pozycji rzucającego obrońcy i niskiego skrzydłowego. Wychowanek Turowa Zgorzelec, specjalizuje się w dwóch elementach koszykarskiego rzemiosła, obronie i rzutach trzypunktowych. To właśnie te czynniki zadecydowało o tym, iż to właśnie ta kandydatura znalazła uznanie w oczach sztabu trenerskiego.

koszykówka / PLK pszczolek - 26.09.2018 00:11
Wilki po raz kolejny
autor: Adam PilarczykKing Wilki Morskie Szczecin po raz trzeci z rzędu zostały triumfatorem Memoriału im. Romana Wysockiego, czyli można powiedzieć, że zostały nieoficjalnym mistrzem województwa zachodniopomorskiego.
W niedzielę (23.09) szczecinianie po zaciętym meczu pokonali 77:70 gospodarzy IX edycji tego turnieju Spójnię Stargard. Natomiast dzień wcześniej rozgromili 103:51 grającą w pierwszej lidze Energę Kotwicę Kołobrzeg.
Zwycięstwo drużyny to nie jedyne nagrody dla Wilków tego popołudnia, bowiem Martynas Paliukenas został wybrany MVP turnieju, a najlepszym zawodnikiem meczu finałowego wybrano Pawła Kikowskiego (19 pkt.).