bengoro
piłka nożna / III liga arti15 - 18.11.2018 19:23
Remis z outsiderem
autor: http://gwardia-koszalin.pl/Gwardia Koszalin zremisowała 2:2 z Wdą Świecie w ostatnim wyjazdowym spotkaniu rundy jesiennej trzeciej ligi.

W pierwszej połowie oba zespoły stworzyły po jednej groźnej sytuacji. W 30 minucie Dulewicz wygrał pojedynek sam na sam z napastnikiem Wdy. Niedługo później Aleksander Karbowiak uderzył ładnie pod poprzeczkę, ale efektownie futbolówkę odbił bramkarz gospodarzy.

Po zmianie stron niestety Dulewicz niefortunnie przy interwencji przewrócił rywala w polu karnym. Goście wykorzystali jedenastkę, ale warto dodać, że Dulewicz był blisko obronienia rzutu karnego. Gwardia odpowiedziała silnym strzałem z dystansu, który doprowadził do remisu 1:1, a autorem gola okazał się Dominik Drzewiecki.
piłka nożna / III liga arti15 - 18.11.2018 19:22
Bałtyk nieskuteczny. Sokół triumfuje
autor: arti15Koszaliński Bałtyk przegrał przed własną publicznością z Sokołem Kleczew 0:1. Jedyna bramka w meczu padła w pierwszej połowie. Goście na początku rywalizacji posiadali przewagę. Zespół z Kleczewa na prowadzenie wyszedł w 27 minucie, a na listę strzelców wpisał się Norbert Grzelak.

W dalszej części spotkania Bałtyk starał się odrobić straty, ale w decydującym momencie brakowało szczęścia. Ostatecznie koszalinianie przegrali 0:1 z Sokołem Kleczew.

Podopieczni Mariusza Lenartowicza rundę jesienną zakończą wyjazdowym spotkaniem z KKS Kalisz, który odbędzie się 24 listopada. Początek spotkania o godzinie 17:00 w Kaliszu.
piłka nożna / III liga Bengoro - 17.11.2018 17:35
Wygrana Świtu w Derbach Szczecina
autor: pogonszczecin.pl Rezerwy Pogoni Szczecin przegrały ze Świtem Skolwin 0:1. Tym samym zakończyła się seria zwycięstw Portowców. - Nie podeszliśmy do tego meczu tak, jak powinniśmy. Nie widziałem w chłopakach agresji i determinacji, właściwych dla derbowego pojedynku - ocenił mecz szkoleniowiec Pogoni.

Zespół Tychowskiego wystąpił w tym spotkaniu w bardzo mocnym ustawieniu. W defensywie zagrali David Stec, Jarosław Fojut, Sebastian Rudol i Mariusz Malec, w pomocy m.in. Stanisław Wawrzynowicz i Dawid Błanik. W ataku debiut w III lidze zaliczył natomiast Hubert Turski. - Na pewno nie oczekiwaliśmy, że piętnastolatek wygra nam mecz. To, że Hubert pojawił się dzisiaj na boisku, jest kolejnym krokiem w jego rozwoju. Chcemy mu pokazać, jak od środka wygląda seniorska piłka. Po dzisiejszym spotkaniu z pewnością sam dojdzie do wniosku, że przed nim jeszcze dużo ciężkiej pracy - powiedział dla pogonszczecin.pl trener granatowo-bordowych.
piłka nożna / III liga arti15 - 17.11.2018 07:38
Gwardia jedzie do Świecia po trzy punkty
autor: JurgolW sobotę 17 listopada Gwardia Koszalin zagra ostatni wyjazdowy mecz w rundzie jesiennej. Rywalem koszalinian będzie przedostatnia w tabeli trzeciej ligi Wda Świecie.

Podopieczni Tadeusza Żakiety w ostatnich tygodniach mają problem z ustabilizowaniem formy. W pięciu spotkaniach poprzedzających sobotnią konfrontację koszalinianie przegrali 1:3 z Pogonią II Szczecin, wygrali 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz, zostali rozbici 0:4 przez Górnik Konin, pokonali 3:2 Wierzycę Pelplin, a także ulegli 0:2 Świtowi Skolwin. Warto zaznaczyć, że Gwardia wygrała trzy ostatnie wyjazdowe spotkania, co stawia ich w roli faworytów sobotniego pojedynku.

piłka nożna / III liga Swit1952 - 16.11.2018 08:50
Derby Szczecina na zakończenie
autor: K. Grzeszkowiak /KoGut/W sobotę 17 listopada o godzinie 13.00 Świt Szczecin rozegra ostatnie tegoroczne spotkanie ligowe w roli gospodarza, w którym zmierzy się z będącą na fali Pogonią Szczecin.

Portowy wygrali 4 z ostatnich 5 spotkań, dzięki czemu opuścili strefę spadkową III ligi. W składzie drużyny Andrzeja Tychowskiego regularnie występują zawodnicy z kady pierwszego zespołu jak chociażby Sebastian Rudol, Tomasz Hołota (ponad 120 występów w ekstraklasie i 9 bramek), Dawid Błanik czy Łukasz Budziłek. Przed tygodniem Duma Pomorza rozbiła przy Twardowskiego Wierzycę Pelplin aż 5:0, a dorobkiem strzeleckim podzielil się młodzi zawodnicy pretendujący do gry w pierwszym zespole.
piłka nożna / III liga arti15 - 12.11.2018 07:38
Świt wygrywa z Gwardią
Gwardia Koszalin w Święto Niepodległości przed własną publicznością przegrała ze Świtem Skolwin 0:2. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Świtu w trwającym sezonie.
Pierwsze fragmenty rywalizacji należały do zespołu ze Skolwina. Swoje okazję mieli Nagórski i Wyganowski. Ataki gości przyniosły efekt w 36 minucie, wówczas jeden z defensorów Gwardii sfaulował rywala w polu karnym. Sędzie wskazał na 11 metr, a  piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Nagórski. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

piłka nożna / III liga Bengoro - 10.11.2018 16:25
Kolejna wygrana rezerw Pogoni
autor: Aszef Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały Wierzycę Pelplin 5:0. - Jakość piłkarska była dziś po naszej stronie. Myślę, że kibice - którzy mimo chłodu przyszli na mecz - nie mogli narzekać - mówił po meczu szkoleniowiec Pogoni.

Trener Tychowski miał w tym meczu do dyspozycji zawodników trenujących z pierwszym zespołem, na bramce Łukasz Budziłek, w obronie Sebastian Rudol, Mariusz Malec, Dawid Stec i Paweł Marczuk, a w ofensywie Tomasz Hołota, Stanisław Wawrzynowicz, Michał Graczyk, Dawid Błanik, Marcel Wędrychowski i  Adrian Benedyczak. Szczecinianie od początku przejęli kontrolę nad meczem. Prowadzenie w 6. minucie Portowcom dał Adrian Benedyczak, który wykorzystał podanie Hołoty. Dwanaście minut później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Graczyk.