piłka nożna / kobiety
piłka nożna / kobiety paulinus - 17.05.2018 09:40
Grają panie
www.ligowiec.netTrwają finałowe rozgrywki w Ekstralidze. Zapraszamy do śledzenia poczynań piłkarek w tym sezonie. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / kobiety paulinus - 22.05.2018 11:07
Porażka Błękitnych w Międzyzdrojach
W niedzielę 20 maja 2018r drużyna KP Błękitni Stargard rozegrała ostatni mecz sezonu 2017/2018. Pierwotnie mecz miał się odbyć tydzień wcześniej, 12 maja, ale na prośbę Błękitnych został przełożony. Rywalem była drużyna Fali Międzyzdroje, a mecz rozegrany został na ich stadionie. Spotkanie rozpoczęło się bardzo dobrze dla drużyny Fali, już w 3 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego bramkę głową zdobyła zawodniczka Fali. Po stracie bramki nasza drużyna próbowała organizować kontrataki, ale Fala bardzo dobrze grała w środkowej części boiska. Zawodniczki Fali rozbijały ataki i same dobrze rozgrywały piłkę.
piłka nożna / kobiety paulinus - 20.05.2018 08:02
Zagrały do końca
autor: aszef Piłkarki Olimpii Szczecin wywalczyły jeden punkt, remisując w Wałbrzychu 2-2. I choć już przegrywały dwiema bramkami, potrafiły skutecznie odwrócić losy sobotniego spotkania. Szczecinianki bramki traciły po indywidualnych błędach w obronie. Pierwszą, jeszcze przed przerwą, strzeliła Małgorzata Mesjasz z rzutu karnego. Na 2-0 podwyższyła w drugiej odsłonie Julita Głąb. Olimpijki odpowiedziały, pierwszym w Ekstralidze, trafieniem Natalii Oleszkiewicz oraz na sekundy przed zakończeniem meczu bramką Magdaleny Szwed.

piłka nożna / kobiety paulinus - 18.05.2018 13:26
Ratajczyk powołana na mecze Eliminacji ME U-19
autor: arch. prywatneDwadzieścia zawodniczek powołał trener reprezentacji Polski kobiet do lat 19 Marcin Kasprowicz na mecze eliminacji mistrzostw Europy. Wśród powołanych tradycyjnie już znalazła się Roksana Ratajczyk z Olimpii Szczecin. Biało-czerwone zagrają z Islandią (5 czerwca o godzinie 17:00), Grecją (8 czerwca o godzinie 17:00) i Norwegią (11 czerwca o godzinie 17:00).
piłka nożna / kobiety paulinus - 18.05.2018 09:54
Decyzja utrzymana. Czarne w finale PP
Najwyższa Komisja Odwoławcza Polskiego Związku Piłki Nożnej odrzuciła w całości odwołanie Olimpii Szczecin dotyczące półfinałowego meczu Pucharu Polski. Jednocześnie utrzymała, zgodnie ze słowami Wiceprzewodniczącego Komisji ds. Rozgrywek i Piłkarstwa Profesjonalnego p. Łukasza Wachowskiego, decyzję opartą na wróżeniu z fusów, podtrzymującą wynik z boiska.

piłka nożna / kobiety paulinus - 18.05.2018 09:22
Olimpia zagra w Wałbrzychu
autor: paula
Przed nami przedostatnia kolejka Ekstraligi Kobiet. Tym razem piłkarki Olimpii Szczecin udadzą się do Wałbrzycha, gdzie zmierzą się z miejscowym AZS PWSZ. Zespół z Wałbrzycha zajmuje czwarte miejsce w tabeli i zgromadził 46. punktów, szczecinianki plasują się na szóstym miejscu z dorobkiem 28. oczek.
piłka nożna / kobiety maksiu7 - 17.05.2018 20:52
KP Błękitni Stargard pokonują Olimpię III Szczecin
autor: maksiu7Nietypowo, bo w czwartek 17 maja 2018r ostatni mecz w tym sezonie przed własną publicznością rozegrały zawodniczki KP Błękitni Stargard. W poprzedniej rundzie nasze zawodniczki uległy drużynie Olimpii aż 7:1. Tym razem zawodniczki KP Błękitni Stargard zapowiadały, że ten mecz będzie wyglądał inaczej i że chcą powalczyć o zwycięstwo. Chciały też pokazać się z jak najlepszej strony swojej poprzedniej trenerce, która obecnie trenuje zespół Olimpii III Szczecin. Tak zmotywowane rozpoczęły mecz od kilku ataków, zespół Olimpii również kontratakował i trzeba przyznać, że pierwsze 15 minut spotkania było wyrównane.

W 17 minucie meczu rzut rożny wybijała Patrycja Szymańską i zrobiła to bardzo precyzyjnie, piłka wpadła wprost na nogę wbiegającej z pola Natalii Chudyk, która zdobyła pierwszą w tym meczu bramkę. Na kolejną bramkę musieliśmy poczekać do 30 minuty, kiedy to w zamieszaniu podbramkowym piłkę do bramki Olimpii wbiła Natalia Gugała. Zespół KP Błękitni grał bardzo dobre spotkanie, przechwytywaliśmy wiele piłek w środku polu i wyprowadzaliśmy groźne kontry. Do przerwy wynik nie uległ już zmianie.
piłka nożna / kobiety paulinus - 17.05.2018 09:38
Przegrana w Sosnowcu
autor: paulinaPiłkarki Olimpii Szczecin po raz czwarty w tym sezonie przegrały z Czarnymi Sosnowiec. W Sosnowcu Czarne wygrały 2:0. Rozmiary zwycięstwa powinny być dużo wyższe jednak fantastycznie w bramce rywalek spisywała się Beata Niesterowicz, kilkakrotnie gospodynie obiły również poprzeczkę szczecińskiej bramki.
Na pierwszego gola kibice gospodarzy musieli czekać do 21. minuty, kiedy to na rajd przez połowę boiska zdecydowała się Lucia Suskova, która następnie mocnym strzałem obok słupka pokonała bramkarkę Olimpii. Mimo kilku dogodnych sytuacji gospodyń w pierwszej części meczu nie udało się podwyższyć wyniku. Rywalki jedynie raz zagroziły poważnie bramce Czarnych, kiedy to w 42. minucie Matilda Bohm trafiła w poprzeczkę bramki strzeżonej przez Annę Szymańską.