piłka nożna / I liga
piłka nożna / I liga Bengoro - 22.07.2024 10:30
Podział punktów na inaugurację
autor:  Wisła Płock S.ANa inaugurację sezonu 24/25 1 Ligi Wisła Płock zremisowała 1:1 z Kotwicą Kołobrzeg. Wynik w 13. minucie otworzył Michał Cywiński, a w 47. wyrównał grający pierwszy mecz w barwach Nafciarzy Maciej Famulak.

W pierwszych dwóch minutach obejrzeliśmy dwa groźne dośrodkowania Macieja Famulaka i Przemysława Misiaka, ale najpierw piłkę wyłapał Marek Kozioł, a następnie niewiele brakowało, żeby Mateusz Lewandowski zdołał do niej doskoczyć. Później do akcji wkroczył Miłosz Brzozowski, ale dwukrotnie czujność przy jego płaskich dograniach zachowali obrońcy. W 9. minucie Lewandowski mógł wyprowadzić nas na prowadzenie, kiedy po świetnym podaniu Dominika Kuna biegł z piłką praktycznie od połowy boiska. Pod presją goniącego go obrońcy uderzył jednak zbyt lekko, żeby zaskoczyć bramkarza. Nafciarze prowadzili grę, ale to goście jako pierwsi trafili do siatki, kiedy w 13. minucie pięknie do strzału z półwoleja złożył się Michał Cywiński.
piłka nożna / I liga Bengoro - 19.07.2024 14:57
Hubert Turski wypożyczony do Górnika Łęczna
Hubert Turski został wypożyczony na rok do I-ligowego Górnika Łęczna. 21-latek ostatnie pół roku spędził na wypożyczeniu w innym pierwszoligowcu, Arce Gdynia.

Wychowanek Unii Dolice rozegrał dotąd w barwach Pogoni 9 spotkań w PKO Bank Polski Ekstraklasie (w 2020 roku). W poprzednich sezonach był wypożyczany do klubów I-ligowych (Chrobrego Głogów i Arki Gdynia) oraz odbudowywał formę w drugiej drużynie Pogoni po ciężkiej kontuzji. Najbliższy sezon napastnik spędzi na wypożyczeniu w Górniku Łęczna. Pogoń Szczecin zagwarantowała sobie także prawo do jednostronnego przedłużenia umowy z piłkarzem, która obecnie wygasa z końcem sezonu 2024/25.
piłka nożna / I liga Bengoro - 14.07.2024 13:36
Pewna wygrana w sparingu z Kotwicą
autor: tkowNa tydzień przed inauguracją nowego sezonu Ekstraklasy Pogoń Szczecin wygrała 3:0 w meczu towarzyskim z Kotwicą Kołobrzeg. Bramkarza gości dwukrotnie pokonał dziś Efthymis Koulouris, a jedno trafienie dołożył Linus Wahlqvist.

Granatowo-bordowi od pierwszego gwizdka sędziego narzucili rywalom mocne tempo gry. Najpierw Kamil Grosicki wycofał piłkę tuż przed linię pola karnego, a Vahan Bichakhchayn uderzył soczyście, lecz futbolówka po drodze odbiła się od obrońcy zespołu z Kołobrzegu i trafiła tylko w boczną siatkę. Obserwowaliśmy istną nawałnicę szczecińskiej drużyny.
piłka nożna / I liga Bengoro - 13.07.2024 09:36
Próba generalna przed ligą
autor: tkowW sobotę Pogoń Szczecin czeka próba generalna przed nowym sezonem PKO Bank Polski Ekstraklasy. Tydzień przed inauguracją rozgrywek Portowcy podejmą beniaminka I ligi - Kotwicę Kołobrzeg.

Mecz rozpocznie się o g. 16.00. Szczecinianie przystąpią do niego - po raz pierwszy - w  jednym z nowych kompletów strojów na sezon 2024/25 od Capelli Sport. Spotkanie z trybun będzie mogło obejrzeć nawet 9,5 tysiąca kibiców. Na 30 godzin przed pierwszym gwizdkiem swoje wejściówki odebrało już ponad 8 500 fanów.
piłka nożna / I liga Bengoro - 02.07.2024 15:28
Tydzień przed ligą z Kotwicą
autor: tkow13 lipca, w sobotę, o g. 16.00 Pogoń Szczecin czeka próba generalna przed sezonem 2024/25. Portowcy zmierzą się na stadionie im. Floriana Krygiera w Szczecinie z zaprzyjaźnioną Kotwicą Kołobrzeg. Rozpoczynamy dystrybucję bezpłatnych biletów na to wydarzenie!

Klub otworzy na sobotnie spotkanie z beniaminkiem I ligi trybunę 'A', a w przypadku dużego zainteresowania także część trybuny 'B'. Na stadionie tego dnia zasiąść będzie mogło maksymalnie 9566 kibiców. Serdecznie zapraszamy na to spotkanie wszystkich kibiców Pogoni! Poza samym meczem planujemy dla obecnych szereg atrakcji, o których informować będziemy od początku przyszłego tygodnia.
piłka nożna / I liga Bengoro - 02.07.2024 11:25
Rusza modernizacja stadionu Kotwicy
2 lipca rozpoczęła się modernizacja stadionu miejskiego im. Sebastiana Karpiniuka w Kołobrzegu. Według zapewnień inwestora prace potrwają nie 45 a 12 dni.

- Poprosiliśmy, aby od razu po podpisaniu umowy przekazano nam plac budowy - mówił Tomasz Tamborski, przedstawiciel firmy Hybrid Sport z Torunia podczas wtorkowej konferencji z udziałem władz miasta, wykonawcy oraz przedstawicieli Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji.
piłka nożna / I liga Bengoro - 01.07.2024 20:51
Kotwica przygotowuje się do ligi
autor: BengoroDrużyna Kotwicy Kołobrzeg do rozgrywek I ligi przygotowuje się w wielkopolskiej Buczy.

Pierwszy sparing podczas obozu kołobrzeżanie przegrali z ekstraklasowym Piastem Gliwice 1:3. Kolejny mecz kontrolny zaplanowany jest na środę, 3 lipca z rywalem z ligi, Chrobrym Głogów. Powrót do Kołobrzegu zaplanowano w czwartek. Podopieczni trenera Tarasiewicza zagrają jeszcze sparing z Pogonią Szczecin.

Łódzki KS

dane uzupełnić pomogli: radekd160, FeBo66, maksiu1986, Lukas1986, LordVader - dziękujemy