piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 01.12.2019 01:09
Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać mecz
Kosta Runjaić (Pogoń): - Co możemy powiedzieć o tym 1 punkcie? Zrobiliśmy wszystko, aby wygrać mecz, ale to nie wystarczyło. Zabieramy więc ten 1 punkt ze sobą do Szczecina i szanujemy go, bo w przyszości może okazać się bardzo ważny. Wiedzieliśmy, że Arka będzie walczyła i nie podda się. Widziałem, że moi zawodnicy byli rozczarowani, ale walczyliśmy dziś przez cały mecz i to pozwoliło zdobyć 1 pkt. Gratuluję drużynie i mam nadzieję, że nasi kibice, którzy pokonali długą drogę, także są zadowoleni z naszej postawy. Życzę trenerowi Rogiciowi wszystkiego najlepszego w pozostałej części sezonu. Jestem przekonany że Arka jeszcze wielu drużynom uprzykrzy życie, szczególnie na własnym stadionie.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 30.11.2019 17:10
Remis w Gdyni
Tylko punkt wywalczyli w Gdyni szczecinianie. Pogoń pozostaje liderem tabeli, ale może stracić prowadzenie jeszcze po dzisiejszych meczach. Duma Pomorza zagrała dobre zawody w Gdyni. Pogoni zabrakło jednak skuteczności pod bramką Arki. Warto także podkreślić, że bardzo dobre zawody rozegrał Pāvels Šteinbors.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 29.11.2019 22:24
Pozostać na szczycie
Następnym ligowym przystankiem Portowców będzie Gdynia. Jutro szczecinianie będą chcieli zdobyć komplet punktów i pozostać na pierwszej lokacie w tabeli. Dumę Pomorza czeka teoretycznie łatwiejsza przeprawa. Arka Gdynia zajmuje miejsce w strefie spadkowej. Gdynianie są także wygodnym rywalem dla Portowców. W ostatnich dziesięciu potyczkach Pogoń ograła Arkę aż dziewięć razy, do tego zaledwie raz remisując.
piłka nożna / Ekstraklasa Bengoro - 23.11.2019 22:39
Runjaic: My byliśmy lepszym zespołem
Kosta Runjaic, trener Pogoni Szczecin: - To był szczęśliwy dzień i wspaniałe zwycięstwo dla naszych kibiców, dla Szczecina, dla naszej drużyny. My byliśmy lepszym zespołem i wynik nie oddaje do końca tego, co się wydarzyło. Ja podczas konferencji przed meczem mówiłem, że o wyniku zadecydują szczegóły i szczęście. To zasłużone zwycięstwo i możemy być dumni z naszej drużyny.
piłka nożna / Ekstraklasa WpV - 23.11.2019 19:25
Legia na kolanach. Pogoń liderem
autor: KohutPogoń Szczecin w efektowny sposób wróciła po przerwie reprezentacyjnej do rywalizacji w piłkarskiej ekstraklasie. Portowcy przed własną publicznością pokonali dotychczasowego lidera Legię Warszawa 3:1. Bohaterem tego spotkania został Adam Buksa, który zanotował dwa trafienia (jedno po rzucie karnym), a także asystował przy efektownym trafieniu Srdana Spiridonovicia. Dla gości honorowe trafienie zanotował Jarosław Niezgoda. Dzięki tej wygranej Portowcy ponownie zasiedli na fotelu lidera, wyprzedzając Legię, a także Piasta Gliwice, który poległ w piątek w Poznaniu.
piłka nożna / Ekstraklasa yodastars - 22.11.2019 18:29
Startuje druga część fazy zasadniczej
Już jutro o godzinie 17.30, Pogoń Szczecin zagra na własnym boisku swój pierwszy mecz w rundzie rewanżowej. Rywalem Portowców będzie Legia Warszawa, która po 15 kolejkach jest liderem PKO Ekstraklasy. Jeżeli nastąpi odpowiednia koniunkcja zdarzeń - Pogoń pokona Warszawian, Piast Gliwice nie wygra w Poznaniu, wówczas pozycja lidera będzie ponownie w posiadaniu podopiecznych Kosty Runjaicia.

Po przerwie reprezentacyjnej zespół Dumy Pomorza przystąpi z 3 miejsca do tzw. 'rundy wiosennej'. W poprzednim spotkaniu pokonali oni po bramce Zvonimira Kożulija gdańską Lechię 1:0. Z kolei Legioniści w ostatnich 4 ligowych pojedynkach zdobyli komplet punktów, legitymując się imponującym bilansem bramkowym - 15 strzelonych bramek przy zaledwie 2 straconych. Przed dwoma tygodniami rozgromili Górnika Zabrze aż 5:1.

Lipcowe spotkanie, będące premierowym w bieżącym sezonie dla obu drużyn zakończyło historycznym tryumfem Pogoni, która wygrała na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej 2:1. Była to pierwsza od 36 lat zwycięska batalia na tamtym terenie. Ostatnie 8 potyczek między obiema ekipami Legia wygrała 5 razy, szczecinianie dwukrotnie, a raz miał miejsce remis.

piłka nożna / Ekstraklasa skryba1213 - 22.11.2019 13:16
Utworzono dział współpracy z kibicami w Pogoni
autor: pogonszczecin.plW połowie listopada w klubie utworzono nową komórkę - dział współpracy z organizacjami kibicowskimi i kibicami. Szefem tego pionu został Robert Rusinek.

Obszar prac nowego działu będzie bardzo szeroki. Dotyczyć ma m.in. bieżącej, bliskiej współpracy zarówno ze sformalizowanymi grupami kibiców, jak i wszystkimi fanami. Ponadto, rozwijać będzie nowe inicjatywy związane z ruchem kibicowskim oraz pozytywnymi trendami kibicowania. Robert Rusinek funkcjonuje w środowisku kibicowskim od wielu lat. Jest sekretarzem Stowarzyszenia Kibiców Pogoni Szczecin „Portowcy” oraz organizatorem wyjazdów na mecze Pogoni Szczecin. Jest też odpowiedzialny za szczecińską część ogólnopolskiego projektu „Kibice Razem”, realizowanego we współpracy m.in. z samorządem i Ministerstwem Sportu i Turystyki.
piłka nożna / Ekstraklasa royal447 - 15.11.2019 21:17
Kowalczyk i Listkowski zagrali w kadrze
autor: ME Reprezentacja Polski U-21 przegrała ze swoimi rówieśnikami z Bułgarii 3:0. Podopieczni Czesława Michniewicza są wiceliderem swojej grupy eliminacyjnej do Mistrzostw Europy. W kadrze wystąpili zawodnicy Pogoni Szczecin. Do przerwy na boisku przebywał Marcin Listkowski, którego w drugiej połowie zastąpił Przemysław Płacheta. Z kolei po przerwie na placu gry pojawił się Sebastian Kowalczyk, który wszedł w miejsce Macieja Ambrosiewicza. Następnym rywalem Polaków będzie reprezentacja Czarnogóry. Towarzyski mecz odbędzie się w najbliższy poniedziałek w Podgoricy.