piłka nożna / III liga skryba1213 - 16.05.2019 07:38
29. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net Przed nami kolejne spotkania III Ligi grupy 2. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Bengoro - 19.05.2019 17:34
Ważna wygrana Gwardii
autor: skiba Gwardia Koszalin wygrywając 2:1 z Chemikiem Bydgoszcz zapisała na swoje konto bardzo ważne trzy punkty.

Początkowe minuty spotkania to strzały na bramkę gości w wykonaniu Dominika Drzewiecki egoi Keisuke Naka. W 27. minucie Hartleb wygrał pojedynek sam na sam z zawodnikiem Chemika. Niestety wywalczony rzut rożny przez przyjezdnych zamieniony został na bramkę przez Dawida Janickiego. Koszalinianie bardzo szybko starali się o zmianę wyniku. Udało im się to dopiero w 40. minucie Naka dograł do a Sebastiana Gintera, a ten z bliska posłała futbolówkę do siatki bydgoskiego klubu.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 16.05.2019 13:47
Wyprawa Świtu do wicelidera
autor: fb Świt SkoliwnPiłkarze Świtu zmierzą się w sobotę o godzinie 18.00 w Kaliszu z miejscowym KKSem, który wciąż pretenduje do awansu do rozgrywek II ligi. Spotkanie zostanie rozegrane na nowoczesnym stadionie, który może pomieścić blisko 7 tysięcy widzów i którego nie powstydziłyby się niejeden klub z wyższej klasy rozgrywkowej.

Gospodarze zawodów w ostatnich trzech spotkaniach zanotowali trzy remisy z zespołami z dolnej części ligowej klasyfikacji, przez co ich dystans do liderującego Lecha II Poznań wynosi już 5 punktów. Na skutek słabszych rezultatów od oczekiwanych pracę w Kaliszu stracił trener Dariusz Marzec, a zespół objął były reprezentant Polski Sławomir Majak, który co ciekawe ubiegał się wcześniej o pozycję trenera w Świcie. W jego debiucie KKS zremisował 3:3 w Pelpinie z Wierzycą tracąc bramkę w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry. Najskuteczniejszym strzelcem zespołu z Kalisza jest Hubert Antkowiak, który zdobył dotąd 20 goli, w tym pamiętną bramkę w meczu w Skolwinie w ostatniej minucie spotkania, po której KKS wyszarpał 3 punkty.
autor: choro4Wraz z początkiem maja Andrzej Tychowski został trenerem Świtu Szczecin. Zespół pod jego wodzą zanotował 4 kolejne zwycięstwa i awansował do górnej części ligowej klasyfikacji. Postanowiliśmy porozmawiać z trenerem Tychowskim jak pracuje mu się w Skolwinie oraz o jego pierwszych spostrzeżeniach.

- Objął trener zespół seniorów Świtu Szczecin i jak dotąd ekipa pod Pańską wodzą nie straciła w lidze jeszcze punktu i awansowała do półfinału Pucharu Polski. Jak trener oceni ostatnie wyniki i potencjał tego zespołu?

A.T.: Wyniki zespołu w ostatnich tygodniach to zasługa Pawła Ozgi, Wojtka Polakowskiego oraz Mariusza Pikuły, czyli trenerów, którzy w obecnych rozgrywkach pracowali z drużyną Świtu i którzy dobrze ją przygotowali do trudów sezonu. Mi pozostało jedynie nakreślić plan taktyczny na ostatnie mecze, który zawodnicy zrealizowali.
piłka nożna / III liga Emkaesiak - 14.05.2019 18:15
Kotwica w górę
Czwarte zwycięstwo z rzędu przed własną publicznością zanotowała Kotwica Kołobrzeg. W sobotę na własnym obiekcie kołobrzeżanie w dobrym stylu pokonali piąty zespół tabeli - drużynę Mieszka Gniezno 4:1.

Bohaterem spotkania ponownie został Dawid Retlewski. 27-letni napastnik 'biało-niebieskich' podobnie jak w meczu z  Bałtykiem Gdynia zdobył 3 gole. Sobotni pojedynek od początku do końca kontrolowali podopieczni Sławomira Suchomskiego, którzy zagrali naprawdę koncertowo. Od pierwszej do ostatniej minuty przeprowadzali bardzo składne akcję na bramkę gości z Wielkopolski.
piłka nożna / III liga dyroSwitu - 12.05.2019 23:36
III liga: Sokół ustrzelony w Skolwinie
autor: dyroSwituŚwit Szczecin przełamał niemoc spotkań z Sokołem Kleczew na własnym stadionie i pokonał gości z Wielkopolski 2:0. Była to czwarta kolejna wygrana Świtu w lidze, dzięki której awansowaliśmy na 8. miejsce w tabeli.

Spotkanie od pierwszych minut było toczone w głównej mierze w środkowej strefie boiska, a sam mecz był stosunkowo wyrównany, choć gospodarze byli groźniejsi. W 8 minucie Paweł Krawiec minął jednego z zawodników Sokoła i ładnie strzelił po długim rogu, ale Hubert Świtalski odbił jego strzał na rzut rożny. Chwilę później Adam Nagórski główkował po dośrodkowaniu, jednak jego strzał był minimalnie niecelny. W końcu tuż przed przerwą ponownie Paweł Krawiec ubiegł rywali na lewej stronie boiska i dośrodkował w pole karne, a tam Adam Nagórski popisał się ładnym strzałem z woleja i otworzył wynik spotkania. Świt utrzymał jednobramkowe prowadzenie do przerwy.
piłka nożna / III liga yodastars - 12.05.2019 15:32
Powrót Frączczaka w wielkim stylu!
autor: pogonszczecin.plW dniu dzisiejszym rezerwy Pogoni Szczecin zmierzyły się na własnym boisku z pogrążoną w kryzysie Gwardią Koszalin. Mecz III-ligowych drużyn zapowiadał się bardzo interesująco ze względu na okoliczności towarzyszące temu wydarzeniu. Po 254 dniach przerwy kapitan Portowców - Adam Frączczak wystąpił w oficjalnym meczu. Zawodnik pokonał ciężką chorobę i po długim okresie leczenia oraz rekonwalescencji mógł dziś ponownie zaprezentować swoje umiejętności szczecińskim kibicom. Powrót okazał się być wymarzonym. Frączczak strzelił 3 bramki, a Pogoń ostatecznie wygrała 5:0, psując tym samym debiut nowego szkoleniowca Koszalinian - Wojciecha Polakowskiego.

Już w 3 minucie Adam Frączczak potwierdził, że jest w pełni sił i gotowy do poważnego grania. W polu karnym doskonale opanował piłkę dośrodkowaną przez Oskara Kalenika, sprawnie obrócił się z przeciwnikiem na plecach a następnie pewnym strzałem po ziemi strzelił gola na 1:0.
piłka nożna / III liga dyroSwitu - 11.05.2019 06:41
III liga: Sokół zawita do północnego Szczecina
autor: dyJuż dziś o godzinie 16.00 Świtowcy zmierzą się w kolejnym meczu o ligowe punkty przed własną publicznością z drużyną Sokoła Kleczew. Rywale zajmują siódme miejsce w ligowej klasyfikacji i w przypadku ewentualnej wygranej Skolwinianie mogą ich wyprzedzić.

O zwycięstwo nie będzie jednak łatwo, bo goście to zespół który na przestrzeni ostatnich sezonów plasuje się w górnej części ligowej klasyfikacji. Podopieczni trenera Łukasza Cichosa ostatnie dwa mecze rozgrywane w trakcie długiego majowego weekendu rozstrzygnęli na swoją korzyść, wygrywając po 1:0 w Koninie oraz Pelplinie. Co ciekawe w ostatnich 4 meczach ligowych z udziałem zespołu z Kleczewa padły zaledwie 3 bramki, a to świadczy o sporej koncentracji i dyscyplinie taktycznej rywala. Najlepszym strzelcem w szeregach przyjezdnych jest pomocnik Tomasz Kowalczuk (6 bramek w tym 5 z rzutów karnych), choć ciężko wskazać u rywali jednoznacznego lidera zespołu. W środowym meczu pucharowym Sokół pokonał w Kościanie tamtejszą Obrę 2:1 po bramkach Mikołaja Pingota oraz Jana Paczyńskiego.