koszykówka / I liga
koszykówka / I liga maggi - 22.01.2019 09:52
Jutro derby!
autor: Energa kotwicaJuż jutro o godzinie 18:30 czeka na nas nie lada gradka - DERBY z zespołem STK Czarni Słupsk. Mecz o olbrzymim znaczeniu dla obu ekip, ponieważ tak Kotwica jak i Czarni grają poniżej przedsezonowych oczekiwań. Z tym, że drużyna ze Słupska po roszadach w składzie (zakończenie kariery zawodniczej przez Mantasa Cesnauskisa i rozpoczęcie przez niego kariery trenerskiej oraz zatrudnienie „naszego” Szymona Rducha) zaczyna grać coraz lepiej.

Potwierdzeniem tego jest trwająca seria czterech kolejnych wygranych (od kiedy stery jako trener przejął Cesnauskis). Czy podobnie jak w czwartej kolejce odniesiemy zwycięstwo z lokalnym rywalem? Czy zapowiadane wsparcie „Kotwica Kołobrzeg Kibicowsko” przypomni nam ducha PLK??
koszykówka / I liga royal447 - 19.01.2019 23:19
Kotwica lepsza od Pogoni
Koszykarze Kotwicy Kołobrzeg wykorzystali atut własnej hali. Kołobrzeżanie pokonali u siebie słabą na wyjazdach Pogoń Prudnik 87:81. Aż 50 punktów rzucili koszykarze obu zespołów w pierwszej kwarcie. Lepiej w mecz weszli przyjezdni. Wojciech Pisarczyk trafił za dwa, a trójką poprawił Marcin Sroka - lider gości z Prudnika w sobotnim meczu. Kotwica szybko wyrównała i w kolejnych minutach non stop doskakiwała do gości, którzy uciekali na 3-4 punkty. Dopiero na nieco ponad trzy minuty przed końcem gospodarze objęli prowadzenie 21:19, którego nie oddali już do końca kwarty.
koszykówka / I liga skryba1213 - 18.01.2019 09:31
Jakóbczyk rozwiązał umowę z AZS-em
autor: http://www.azs.koszalin.pl/Krzysztof Jakóbczyk nie jest już zawodnikiem koszalińskiego klubu. Umowa została rozwiązana za porozumieniem stron. Obecny sezon gracz dokończy w zespole FutureNet Śląsk Wrocław.

Decyzją sztabu szkoleniowego Krzysztof Jakóbczyk opuszcza szeregi koszalińskiej drużyny, jednocześnie wzmacniając I-ligowy zespół FutureNet Śląsk Wrocław. Kontrakt z zawodnikiem został rozwiązany za porozumieniem stron. Krzysztof Jakóbczyk w ciągu piętnastu meczów w barwach AZS, zdobywał średnio 5.6 pkt. Najlepszym spotkaniem rzucającego obrońcy w barwach AZS był ostatni pojedynek z Treflem Sopot, w którym zdobył 17 pkt. (4/4 za 3 pkt.) i 4 asysty. Krzysztofowi dziękujemy za grę w naszych barwach i życzymy powodzenia w dalszej karierze.
koszykówka / I liga maggi - 18.01.2019 09:16
Wrócić na zwycięską ścieżkę
autor: Energa kotwicaW 3 kolejce rundy rewanżowej gościć będziemy zespół Pogoni Prudnik. Pogoń możemy nazwać zespołem własnej hali, ponieważ u siebie są ekstremalnie mocni (w hali Obuwnik legitymują się bilansem 7 zwycięstw i tylko 2 porażek i o ich sile przekonał się o tym między innymi FutureNet Śląsk Wrocław, WKK Wrocław czy Polfarmex Kutno), natomiast na wyjazdach jak dotąd zwyciężyli tylko raz (z Elektrobud-Investment ZB w Pruszkowie).

Zawodnicy z Prudnika bardzo dobrze opanowali umiejętność wymuszania fauli (3 miejsce w lidze - 22,4 wymuszonego faulu co mecz), a jeszcze lepiej wykorzystania tej umiejętności, ponieważ są liderami ligi, jeśli chodzi o skuteczność rzutów za 1 pkt. (81,4%). Średnio co mecz z samych tylko rzutów wolnych zdobywają 18,1 punktu (2 miejsce w lidze). Jako że grają szybki basket, generują też sporo przechwytów (8,2 przechwytu/mecz - 3 miejsce w lidze).
koszykówka / I liga royal447 - 13.01.2019 16:06
Porażka w Lesznie
Energa Kotwica Kołobrzeg nie sprawiła niespodzianki w Lesznie. Koszykarze z Kołobrzegu przegrali z czołową drużyną ligi, Jamalex Polonią 1912 Leszno 88:77. Goście dobrze rozpoczęli mecz w Lesznie. Skuteczna gra pozwoliła im objąć prowadzenie 8:3. W połowie kwarty gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą rzutu Adama Kaczmarzyka 10:10. Ta część spotkania należała jednak do gości. Siedem oczek Damiana Janiak i kończąca kwartę trójka Adriana Sulińskiego dały wygraną przyjezdnym 20:16.
koszykówka / I liga maggi - 11.01.2019 09:38
Trudny pierwszy wyjazd w tym roku
autor: Kotwica KOłobrzegJuż w najbliższą sobotę koszykarze Energa Kotwica Kołobrzeg rozegrają pierwszy wyjazdowy mecz w 2019 roku, a przeciwnikiem będzie Jamalex 1912 Polonia Leszno. Przed sezonem uważany za faworyta ligi. Plany te delikatnie pokrzyżowała kontuzją szykowanego na lidera Tomasza Ochońki (którego powrót na parkiety spodziewany jest w okolicach marca 2019). Cóż to jednak dla Polonii, jeśli „wróbelki ćwierkają”, iż zespół „kradnie” kolejnego gracza z PLK - posiadającego polski paszport Kanadyjczyka Nicka Madraya. Czy z taką „furą” talentu osiągną cel, jakim jest awans do PLK??

Na ten moment swoją grę zespół z Leszna w dużej mierze opiera na dwóch graczach: Kamilu Chanasie (7 pod względem średniej punktowej w lidze) i Adamie Kaczmarzyku. Nie można też zapomnieć o braciach Sanny (z których Marc-Oscar rzucił nam 22 pkt. w Kołobrzegu) oraz Adrianie Mroczek-Truskowskim. Na obecną chwilę Polonia zajmuję 4 pozycje w lidze z 11 zwycięstwami i 5 porażkami. W swojej hali „Trapez” w tym sezonie jeszcze nie przegrali i liczymy, że tę passę przełamią już w sobotę zawodnicy Energa Kotwicy Kołobrzeg.
koszykówka / I liga Bengoro - 23.12.2018 13:59
Wesołych Świąt
autor: maggiTo już dwunaste Boże Narodzenie, które spędzamy razem z Wami. Po raz kolejny składamy tradycyjne życzenia - 'zdrowych, wesołych' oraz sportowych świąt.

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem.

Sami wiecie najlepiej czego chcecie i potrzebujecie, a my właśnie tego Wam życzymy :).

Znacie możliwości portalu. Możecie dodawać swoje życzenia - zarówno w komentarzach, jako zdjęcia lub wideo.

koszykówka / I liga maggi - 30.11.2018 15:27
Podtrzymajmy dobrą passę
autor: Energa kotwicaW najbliższą sobotę o godzinie 18:00 w hali Milenium Energa Kotwica Kołobrzeg podejmie SKK Siedlce. Będzie to drugi z trzech kolejnych meczów rozgrywanych w hali Kotwicy i oby drugi zwycięski. Energa będzie walczyć z sąsiadem z tabeli (ostatnią drużyną ligi), który zgromadził identyczną liczbę punktów. Kotwica wyprzedza rywala jedynie korzystniejszym stosunkiem zdobytych/straconych punktów.

SKK to drużyna, która wymusza najmniej fauli w całej lidze (17,4 wymuszonego faulu/mecz), a co za tym idzie są ostatni w ilości wykonywanych (15,7 rzutu za 1 pkt./mecz) i celnych (10,9 celnego rzutu za 1 pkt./mecz) rzutach za 1 pkt. Za to można zauważyć, iż preferują szybką koszykówkę i są w ligowym czubie, jeśli chodzi o średnią ilość oddawanych rzutów z gry (3 miejsce w lidze z wynikiem 66,7 oddanego rzutu/mecz). Jeśli im „siedzi” to mogą wygrać z każdym - pokazały to mecze z Jamalex Polonia 1912 Leszno i w szczególności mecz z KS Księżak Syntex Łowicz wygrany przez SKK 104:81 gdzie Siedlczanie rzucali z gry na skuteczności 60,9% (w tym 60,9% w rzutach za 3 pkt.)