koszykówka / I liga Bengoro - 11.04.2020 08:00
Życzenia Radosnych i przede wszystkim Zdrowych Świąt Wielkanocnych wypełnionych nadzieją budzącej się do życia wiosną i wiarą w sens życia wszystkim naszym użytkownikom, sportowcom, sponsorom i przyjaciołom życzy Redakcja Ligowiec.net.

koszykówka / I liga skryba1213 - 10.03.2020 14:12
Komunikat dotyczący meczów na szczeblu PZKosz
autor: pzkosz.plW związku z decyzją ogłoszoną przez Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Polski Związek Koszykówki informuje, że wszystkie spotkania na szczeblu PZKosz o charakterze imprezy masowej do odwołania będą rozgrywane bez udziału publiczności.

- Zagrożenie rozprzestrzeniania się koronowirusa w Polsce jest coraz bardziej realne, a Polska Liga Koszykówki oraz Polski Związek Koszykówki dostosowuje się do obowiązujących przepisów. Premier Mateusz Morawiecki we wtorek poinformował o odwołaniu wszystkich imprez masowych. Podjęliśmy decyzję, że mecze na szczeblu PZKosz będą odbywały się zgodnie z terminarzem, ale bez udziału publiczności. Taka sytuacja będzie miała miejsce do odwołania. Mamy jednocześnie nadzieję, że kibice będą mogli jak najszybciej wrócić do hal i wspólnie przeżywać sportowe emocje - powiedział Radosław Piesiewicz, Prezes Energa Basket Ligi i Polskiego Związku Koszykówki.

koszykówka / I liga me - 21.01.2020 16:31
Derby z Czarnymi
autor: MUKS Kotwica 50 Kołobrzeg Jak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami.

Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia. W poprzednim sezonie pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy właśnie nad drużyną ze Słupska na ich parkiecie. Czy pierwsze zwycięstwo w nowym roku odniesiemy w hali Gryfia?
koszykówka / I liga maggi - 09.01.2020 08:57
Porażka na rozpoczęcie roku
autor: Kotwica KOłobrzegPo świąteczno-noworocznej przerwie powróciliśmy do rozgrywek I Ligi Koszykówki Mężczyzn. Czarodziei z Wydm czekała trudna przeprawa z drużyną czołówki ligi WKK Wrocław z Piotrem Niedźwiedzkim w składzie. Mecz ten był pojedynkiem najlepszych środkowych ligi ,,Niedźwiedzia” z Madrayem. Kto wygrał to podkoszowe starcie?

Mecz rozpoczęliśmy składem Jakub Stanios, Bartosz Wróbel, Patryk Przyborowski, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Początek spotkania to nasza agresywna obrona, która niestety często kończyła się rzutami wolnymi, które bezbłędnie wykorzystywali wrocławianie. W naszym ataku szalał powracający po kontuzji Patryk Przyborowski. W połowie kwarty udało się wyjść gościom na kilkupunktowe prowadzenie za sprawą Jędrzejewskiego. Chwilę później Kotwica rozpoczęła serię 8-0 dającą jej czteropunktowe prowadzenie. Niestety ostatnie minuty tej kwarty należały do gości, którzy objęli prowadzenie za sprawą celnych rzutów z dystansu Prostaka. Po pierwszej części meczu przegrywaliśmy 25-29.

Początek drugiej kwarty to powiększająca się przewaga gości do 8 punktów. Za zdobywanie punktów w tym czasie odpowiedzialny był lider wrocławian Niedźwiedzki, który trafiał zarówno spod kosza, jak i zza łuku. Goście nadal powiększali przewagę za sprawą dobrej skuteczności z dystansu, która w 7 minucie kwarty pozwoliła im objąć kilkunastopunktowe prowadzenie. Do przerwy prowadzili goście 45-60.
koszykówka / I liga skryba1213 - 23.12.2019 11:33
To już trzynaste Boże Narodzenie, które spędzamy razem z Wami. Po raz kolejny składamy tradycyjne życzenia - 'zdrowych, wesołych' oraz sportowych świąt.

Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia,
życzymy Wam chwil wypełnionych radością
i miłością, niosących spokój i odpoczynek,
by w życiu zawsze panowała ta niepowtarzalna świąteczna atmosfera.
Wielu budujących myśli, energii potrzebnej
do osiągnięcia wszystkich zamierzonych celów
oraz wspaniałego 2020 Nowego Roku,
obfitującego w pasmo sukcesów!

Sami wiecie najlepiej czego chcecie i potrzebujecie, a my właśnie tego Wam życzymy :).

Znacie możliwości portalu. Możecie dodawać swoje życzenia - zarówno w komentarzach, jako zdjęcia lub wideo.

koszykówka / I liga maggi - 14.12.2019 11:22
Po punkty do Krosna
autor: Kotwica KOłobrzegPo meczu w hali Milenium z Pogonią czeka nas wyjazd na trudny terem do Miasta Szkła Krosno. Podopieczni trenera Radomskiego we własnej hali przegrali tylko z Politechniką Opolską pokonując między innymi Czarnych Słupsk oraz Sokół Łańcut. Jak widać Czarodziei z Wydm czeka bardzo trudne zadanie.

Drużyna z Krosna to spadkowicz z ekstraklasy, który musiał budować drużynę praktycznie od zera. Budowy Szklanego Teamu podjął się Marcin Radomski twórca niespodzianki poprzedniego sezonu, jakim był Górnik Wałbrzych. W drużynie po spadku pozostał weteran oraz ikona klubu Dariusz Oczkowicz. Zdecydowanym liderem drużyny z Krosna jest Marcin Dymała piąty rzucający ligi ze średnią 18,8 punktu na mecz. Dodatkowo zbiera on ponad 7 piłek oraz rozdaje ponad 4 asysty średnio na mecz. Nie możemy zapominać o Alanie Czujkowskim najlepszym zbierającym drużyny oraz Pawle Śpicy znanego z występów z jeszcze 1 ligowej Astorii. Co ciekawie podstawowym środkowym tej drużyny jest nasz były zawodnik Maciej Żmudzki, który właśnie w barwach Kotwicy debiutował na 1 ligowych parkietach.
koszykówka / I liga maggi - 05.12.2019 10:06
Mikołaje wchodzą za darmo
autor: Energa kotwicaPo pauzie w ostatniej kolejce i po blisko trzech tygodniach powracamy do hali Milenium, by powalczyć o dwa punkty z Pogonią Prudnik. Drużyna z Prudnika aktualnie zajmuje 9 miejsce w tabeli. Pogoń zdecydowanie można nazwać drużyną swojego parkietu, ponieważ większość zwycięstw w tym sezonie odniosła właśnie w hali Obuwnik. W ostatniej kolejce we własnej hali wygrała wyraźnie z Księżakiem, z którym my ostatnio przegraliśmy po dogrywce.

Drużyna z Prudnika jest jedną z najbardziej doświadczonych ekip w całej lidze. Właśnie w Prudniku gra najstarszy zawodnik ligi 42-letni rozgrywający Grzegorz Mordzak, który w ostatnim meczu zdobył 33 punkty i rzuca średnio 14 punktów na mecz. Najlepszym strzelcem drużyny jest Wojciech Pisarczyk ze średnią 14,7 punktu na mecz. Pogoń to również inni doświadczeni gracze tacy jak Adrian Mroczek-Truskowski, Marcin Salomonik, Marcin Sroka oraz były zawodnik Kotwicy Adrian Suliński. Dotychczas spotykaliśmy się z Prudnikiem sześciokrotnie. Jak na razie wygraliśmy 3 mecze wszystkie w Kołobrzegu co może być dobrą prognozą przed sobotnim meczem.
koszykówka / I liga maggi - 24.11.2019 23:41
Z Łowicza wracamy na tarczy
autor: Energa kotwicaOstatni raz z Księżakiem spotkaliśmy się w poprzednim sezonie. W końcówce rundy zasadniczej wygraliśmy na wyjeździe 86-76. Do Łowicza wybraliśmy się bez kontuzjowanego Patryka Przyborowskiego oraz chorego na grypę Marcela Korolczuka. Księżak po spadku i wykupieniu dzikiej karty w poprzednim sezonie radzi sobie znacznie lepiej będąc w pierwszej szóstce ligi. Jak na razie wywieść z Łowicza 2 punkty udało się tylko Sokołowi Łańcut.

Trener Karol zdecydował się na taką samą piątkę jak w meczu z Poznaniem, czyli Jakub Stanios, Hubert Kruszczyński, Jakub Dłoniak, Łukasz Bodych oraz Nick Madray. Mecz rozpoczął się nerwowymi akcjami z obu stron. Pierwszy celny rzut zobaczyliśmy dopiero po 2 minutach gry a jego autorem był Grod celnym lay upem. Dalsza część meczu to bardzo wyrównana gra oscylująca w granicach remisu. Dopiero w 7 minucie kwarty gospodarze objęli 6 punktowe prowadzenie. Na nasze szczęście po dobrej grze Kruszczyńskiego i Madraya udało nam się dogonić gospodarzy i wyjść na punktowe prowadzenie. Kwarta zakończyła się wynikiem 20-19 dla Kotwicy.