bengoro
piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 12.11.2018 22:28
Challenge Cup: Remis w Netto Arena, awans Pogoni do 1/8
autor: scashoneW drugim meczu 3 rundy Challenge Cup, Pogoń Szczecin zremisowała z HIFK Helsinki 21:21, ale szczecinianki wypracowały sobie przewagę po niedzielnym meczu w Netto Arenie (33:22) i cel osiągnęły, a awans do czwartej rundy został przypieczętowany
Od początku to Pogoń starała się pokazać, że jest zespołem lepszym i zasługuje na reprezentowanie Polski w Europie. Szczecinianki starały się grać wolno, wyraźnie oszczędzały swoje siły. Trener Neven Hrupec starał się zaś bardzo umiejętnie rotować składem. Zachowywał przy tym duży spokój. Na ławce posadził Valentinę Blazević, którą miała zastąpić Agata Cebula, a potem również Karolina Kochaniak. Na kole zaś zamiast Jeleny Agbaby swoją szansę otrzymała Marlena Urbańska.

piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 10.11.2018 15:30
Challenge Cup: Wyjątkowe wydarzenie i bicie rekordu Polski
autor: adi1990W najbliższą niedzielę (tj. 11.11.2018) odbędzie się trzecia runda EHF Challenge Cup, a przeciwnikiem szczecińskiej drużyny będzie fiński HIFK Helsinki.

Pogoń jako jedyny klub reprezentuje miasto
W tym roku SPR Pogoń Szczecin jako jedyny szczeciński klub reprezentuje nasze miasto na arenie międzynarodowej. Udział w rozgrywkach EHF jest efektem sukcesu jakim w zeszłym sezonie był finał Pucharu Polski, a po drugie, 11 listopada świętować będziemy 100 lecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Ten zbieg terminów był dla nas bodźcem do zrobienia czegoś nieszablonowego

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 03.11.2018 06:54
Derby dla Koszalina
autor: arti15Energa AZS pokonała na wyjeździe Pogoń Szczecin 29:25. Zwycięstwo pozwoliło koszaliniankom wskoczyć na pozycję lidera PGNiG Superligi kobiet. Wysoką skuteczność w meczu ze Szczecinem zaprezentowała Hanna Rycharska zdobywczyni 9 bramek.

Podopieczne Anity Unjat przystąpiły do spotkania z Pogonią bez swojej najskuteczniejszej zawodniczki Romany Roszak, a mimo to od początku prezentowały wysoką skuteczność. Koszalinianki w 6 minucie po trafieniu Dominiki Han prowadziły już 4:1. W kolejnych minutach gospodynie odrobiły straty i po kwadransie gry był remis 6:6. W drugich piętnastu minutach rywalizacji żaden zespół nie zdołał wypracować sobie przewagi i na przerwę szczypiornistki schodziły z wynikiem remisowym 12:12.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 02.11.2018 08:33
Hit! Pogoń Szczecin podejmuje Energę AZS Koszalin
autor: ScashoneW piątek 2 listopada w Szczecinie miejscowa Pogoń zmierzy się z Energą AZS Koszalin. Spotkanie zapowiada się fantastycznie, oba zespoły są w formie, co widać w ligowej tabeli. Pikanterii rywalizacji dodaje fakt, że kibiców z województwa zachodniopomorskiego od zawsze elektryzowały starcia Szczecina z Koszalinem, podobnie jest, również i tym razem.

Obecne rozgrywki są dla zespołów z z naszego województwa bardzo udane. Pogoń Szczecin po ośmiu kolejkach z 21 punktami na koncie zajmuje drugą lokatę, zaś Energa AZS Koszalin ma o dwa punkty mniej i jest czwarta, ale podopieczne Anity Unijat rozegrały dotychczas o jedno spotkanie mniej.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 25.10.2018 19:01
Twierdza niezdobyta
Energa AZS Koszalin odniosła szóste ligowe zwycięstwo w trwającym sezonie. W meczu ósmej kolejki akademiczki pokonały przed własną publicznością KPR Jelenia Góra 29:22.

Na początku spotkania żadna z drużyn nie potrafiła wypracować sobie przewagi. Oba zespoły toczyły zacięty pojedynek do 20 minuty, wówczas znak do ataku gospodyniom dała Marta Tomczyk trafiając na 11:10. W ostatnich dziesięciu minutach pierwszej połowy akademiczki nie pozwoliły rywalkom rzucić chociażby jednej bramki. Do przerwy Energa AZS prowadziła 14:10.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 23.10.2018 16:22
Akademiczki powalcza o kolejne zwycięstwo
autor:  loola1991W środę 24 października w Koszalinie, miejscowa Energa AZS zmierzy się z KPR-em Jelenia Góra. Faworytkami są gospodynie, które we własnej hali jeszcze nie przegrały.

Zawodniczki KPR-u Jelenia Góra początek sezonu miały bardzo trudny. W pierwszych pięciu spotkaniach KPR musiał uznać wyższość rywali, przegrywając 20:39 z Zagłębiem Lubin, 23:25 z Koroną Handball Kielce, 18:32 z Pogonią Szczecin, 21:24 z Arką Gdynia, a także 29:30 ze Startem Elbląg. W kolejnych dwóch spotkaniach szczypiornistki z Jeleniej Góry pokonały 31:21 Ruch Chorzów i 36:26 UKS PCM Kościerzyna.

piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 21.10.2018 11:44
Wygrać z Ruchem i wskoczyć na fotel lidera
W dzisiejsze popołudnie SPR Pogoń Szczecin podejmie we własnej hali KPR Ruch Chorzów. W tym spotkaniu podopieczne Nevena Hrupca murowanym faworytem.

Od 6 lat KPR nie zdobył szczecińskiego parkietu
Parkiet w Szczecinie pozostaje dla chorzowianek niezdobyty już od ponad 6 lat. Ostatni raz Ruch wywiózł z Grodu Gryfa komplet punktów 22 września 2012 roku. Była to 3. kolejka PGNiG Superligi w sezonie 2012/2013. Nasze panie przegrały wówczas 21:27
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 15.10.2018 07:35
Roszak trafia, Energa AZS wygrywa
autor:  loola1991Energa AZS Koszalin pokonała we własnej hali KPR Kobierzyce 33:28. Znakomity mecz w barwach gospodyń zagrała Romana Roszak, która rzuciła 12 bramek, w drużynie KPR-u najskuteczniejsza Anna Mączka rzuciła 9 bramek.

Pierwsze minuty należały do przyjezdnych, które po trafieniu Anny Mączki w 4 minucie prowadziły 3:1. Następnie podopieczne Anity Unijat wyszły na prowadzenie 4:3, po golu Romany Roszak. W kolejnych minutach akademiczki zaczęły odskakiwać rywalkom, w 13 minucie rywalizacji gospodynie prowadziły 8:5.