skryba1213
koszykówka / I liga
koszykówka / I liga royal447 - 17.10.2019 19:56
Fatalny początek Kotwicy
Energa Kotwica Kołobrzeg pozostaje bez zwycięstwa na zapleczu koszykarskiej ekstraklasy. W czwartej potyczce w tym sezonie kołobrzeżanie przegrali z STK Czarnymi Słupsk 80:58. Środowa potyczka świetnie rozpoczęła się dla gospodarzy. Daniel Grujić był skuteczny pod koszem gości i po trzech minutach Energa Kotwica prowadziła 10:0. Po trójce Damiana Janiaka i kolejnych trzech minutach był już remis, 13:13. Damian Janiak dorzucił cztery punkty, kołobrzeżanie zaliczyli przestój w ofensywie i STK Czarni prowadzili po pierwszej kwarcie 17:15.
koszykówka / I liga maggi - 15.10.2019 11:02
Derby Pomorza Środkowego
autor: Energa kotwicaJak wiadomo, derby rządzą się swoimi prawami. Często miejsce zajmowane w tabeli nie ma żadnego znaczenia. W poprzednim sezonie pierwsze zwycięstwo odnieśliśmy właśnie nad drużyną ze Słupska na ich parkiecie. Czy historia powtórzy się tym razem, ale w hali Milenium? Jak mawia przysłowie ,,historia lubi się powtarzać”.

Patrząc na skład Czarnych można zdecydowanie powiedzieć o wzmocnieniu w porównaniu do drużyny z poprzedniego sezonu, która zajęła 3 miejsce w lidze. Miejsce Rducha, Cechniaka i Wieczorka zajęli Małgorzaciak, Dutkiewicz, znany w Kołobrzegu Janiak oraz Fraś, czyli na papierze zawodnicy na jeszcze lepsze granie. Dzięki takim wzmocnieniom Czarni stawiani są roli faworyta do awansu. Jak na razie drużynę ze Słupska można okrzyknąć ekspertami od meczów na styk, ponieważ łączna przewaga wygranych 3 spotkań wynosi zaledwie 6 punktów.
koszykówka / I liga royal447 - 12.10.2019 01:50
Trzecie podejście
Od dwóch porażek nowy sezon I ligi rozpoczęli kołobrzeżanie. O przełamanie powalczą w Tychach. Energa Kotwica uległa do tej pory WWK Wrocław 102:82 oraz Rawlplug Sokołowi Łańcut 93:78. Kołobrzeżanie równie źle wystartowali rok temu. Wówczas pierwsze zwycięstwo odnieśli w 4. kolejce rozgrywek. W Tychach gościli ponad siedem miesięcy temu. Przegrali tam wówczas z GKS-em 94:85.
koszykówka / I liga me - 05.10.2019 10:35
W sobotę wszyscy na halę Milenium

Po długiej przerwie powracamy do własnej hali. W drugiej kolejce podejmować będziemy drużynę Rawlplug Sokoła Łańcut, który na inaugurację sezonu pokonał wyraźnie drużynę z Łowicza.
koszykówka / I liga maggi - 28.08.2019 09:00
Wychowanek zostaje w Kotwicy
Marcel Korolczuk, który dołączył do Kotwicy w trakcie II rundy poprzedniego sezonu nadal będzie reprezentował barwy kołobrzeskiego klubu. Rozgrywający zadebiutował na boiskach I ligi w hali Milenium w wygranym meczu z Pogonią Prudnik.

Ostatnie kilka lat Marcel spędził w Asseco Gdynia reprezentując drużyny młodzieżowe oraz II ligowe rezerwy. W 2018 roku nasz wychowanek wraz z drużyną z Gdyni zdobył mistrzostwo Polski U20 będąc jednym z podstawowych graczy. Poprzedni sezon rozpoczął on w drugim zespole Asseco, zdobywając blisko 11 punktów oraz 3,8 asysty na mecz. Korolczuka zapamiętaliśmy w szczególności z meczu przeciwko WKK Wrocław oraz AZS AGH Kraków, kiedy to bez kompleksów wchodził w mecz rozdając efektowne asysty.
koszykówka / I liga maggi - 27.08.2019 09:59
Wzmocnienie prosto z Kanady
autor: Jacek WojciechowskiNick Madray (206 cm) to zawodnik grający na pozycji silnego skrzydłowego oraz centra. Ten wszechstronny zawodnik znany jest w Polsce z występów w niedalekiej Spójni Stargard. Nick ma polskie korzenie, a od 2018 roku posiada polskie obywatelstwo. Nick wzmocni szeregi Energa Kotwicy Kołobrzeg.

W swojej karierze akademickiej reprezentował aż trzy różne uczelnie. Przez dwa lata reprezentował Binghamton Bearcats w konferencji America East. Następnie pauzował regulaminowo rok po transferze do zespołu Eastern Michigan Eagles, występującego w konferencji Mid-American. Po sezonie 2016/2017 przeniósł się po raz kolejny, tym razem zasilając Wagner Seahawks (Northeast). Madraya mieliśmy okazję zobaczyć na żywo w hali Milenium przy okazji turnieju przedsezonowego. W pierwszym swoim zawodowym sezonie 2018/19 w barwach Spójni rozegrał 13 meczów w ekstraklasie zdobywając blisko 4 punkty oraz zbierając 3 piłki na mecz. Resztę sezonu Nick dokończył w Hiszpanii. Co ciekawe Madray był przymierzany do drużyny Polonii Leszno w poprzednim sezonie.
koszykówka / I liga maggi - 05.08.2019 22:39
Nowy kontrakt Daniela Grujicia
autor: Energa kotwicaDaniel Grujić to wszechstronny zawodnik mogący grać na pozycji niskiego skrzydłowego, silnego skrzydłowego oraz centra. Ostatni sezon w wykonaniu Daniela był najlepszy w barwach Kotwicy.

Grujić w poprzednim sezonie spędzał średnio ponad 28 minut na mecz będąc graczem pierwszej piątki. Patrząc na statystyki Daniel rzucał średnio 11 punktów, zbierał ponad 6 piłek oraz wymuszał blisko 4 faule na mecz. Daniel jest bardzo niewygodnym graczem. Świadczy o tym najlepsza średnia w drużynie oraz 19 miejsce w lidze pod względem ilości wymuszonych fauli (średnio 3,7 faulu wymuszonego na mecz). Bardzo dobrze pamiętamy występ Daniela w Słupsku, kiedy to wymusił 8 fauli wykorzystując przy tym 14 na 16 rzutów osobistych. Kolejnym pamiętnym meczem było wyjazdowe spotkanie z Księżakiem, w którym Grujić zagrał całe 40 minut trafiając swoje rekordowe 31 punktów ze skutecznością 80% z gry.
koszykówka / I liga maggi - 23.07.2019 09:12
Sebastian Walda nowym zawodnikiem Kotwicy
autor: Kotwica KOłobrzegJest to wszechstronny zawodnik grający na pozycji rzucającego obrońcy oraz niskiego skrzydłowego. Sebastian Walda (196 cm. wzrostu) został wypożyczony na sezon 2019/2020.

Osiemnastolatek jest wychowankiem UKS 7 Trefl Sopot. Od początku swojej przygody z pomarańczową piłką zawodnik świetnie odnajdował się na parkiecie. Prawdziwym popisem koszykarza były mistrzostwa Polski U-16 w sezonie 2015/2016. Najpierw Sebastian znacznie przyczynił się do wywalczenia przez Trefl awansu do finału, zdobywając 30 punktów w wygranym meczu 66:62 przeciwko TKM Włocławek, a później skradł całe show spotkania decydującego o złotych medalach. W finale z Hensfortem Przemyśl zagrał „od deski do deski” i mógł pochwalić się niesamowitym wynikiem, jakim było zdobycie 38 punktów w wygranym przez sopocian meczu 74:66.