koszykówka / I liga
koszykówka / I liga Bengoro - 21.04.2019 12:40
Wesołych Świąt
Redakcja portalu Ligowiec.net z okazji Świąt Wielkanocnych składa wszystkim użytkownikom, sportowcom, sponsorom i przyjaciołom najserdeczniejsze życzenia, smacznego jajka, mokrego dyngusa, a także odpoczynku w rodzinnym gronie. Niech każdy z nas wykorzysta ten czas jak najlepiej.
koszykówka / I liga Bengoro - 29.03.2019 17:34
Zakończenie rundy na Śląsku
W najbliższą niedzielę o godzinie 18:00 rozegramy wyjazdowy mecz z Wałbrzychem, czyli z drużyną, którą eksperci przed sezonem skazywali na miejsca w dolnej części tabeli, a od meczu z Kotwicą zależeć będzie czy zajmie 8 miejsce premiujące grę w fazie play-off.

Czarodzieje z wydm jako nieliczni w lidze pewni są już swojego 11 miejsca po rundzie zasadniczej. Mimo to Kotwica z pewnością nie ułatwi drużynie ze Śląska wejścia do fazy play-off.
koszykówka / I liga maggi - 17.03.2019 09:45
Z Łowicza wracamy z wygraną
autor: Beata Brociek Fotografia - ReporPo wyjazdowym zwycięstwie w Siedlcach czekała nas podróż do Łowicza, by zmierzyć się z miejscowym Księżakiem. Jak pokazują statystyki to bardzo groźna drużyna we własnej hali. Bilans tej drużyny u siebie przed meczem z Kotwicą wynosił 9-4.

Mecz rozpoczęliśmy stałą w ostatnim czasie piątką Jakub Stanios, Jakub Zalewski, Szymon Ryżek, Daniel Grujić i Łukasz Bodych. Pierwsze punkty w meczu padły dopiero po półtorej minucie gry, a autorem celnego rzutu był Łukasz Ratajczak. Następnie celnym rzutem za trzy popisał się Salamonik i na samym początku meczu zrobiło się 5-0. Na szczęście Czarodzieje zabrali się za rzucanie. Pierwsze punkty rzucił Daniel Grujić i ze stanu 5-0 zrobiło się 5-7. Druga część kwarty to wyrównana gra z końcówką dla Kotwicy, dzięki czemu na przerwę schodziliśmy z trzema punktami przewagi.
koszykówka / I liga maggi - 15.03.2019 22:44
Po kolejne zwycięstwo do Łowicza
autor: Kotwica KOłobrzegW sobotę o godzinie 18:30 rozegramy ostatni z serii trzech meczów wyjazdowych. Czeka nas wyjazd do beniaminka rozgrywek Księżaka. Do Łowicza jedziemy nie tylko po dżem, ale po jakże ważne 2 punkty dające jeszcze szanse na 10 miejsce w tabeli. Księżak to nasz sąsiad w tabeli (obecnie zajmujemy 12 miejsce, natomiast Księżak jest na 14 pozycji), który traci tylko punkt do naszego zespołu.

O tym, że w Łowiczu nie gra się łatwo przekonało się już wiele drużyn o czym może świadczyć bilans meczów 9-4 we własnej hali. Księżaka nazwać można drużyną swojego parkietu, ponieważ udało im się wygrać tylko jeden mecz wyjazdowy z Górnikiem Trans.Eu Wałbrzych. Patrząc na statystyki zespołu nie warto ich faulować, gdyż zajmują 2 miejsce, jeśli chodzi o skuteczność rzutów wolnych. Dużo gorzej radzą sobie pod koszem będąc na ostatnim miejscu ze średnią 33 zbiórek na mecz. Z pewnością gra pod koszem będzie naszym atutem co potwierdzić mogą statystyki z meczu pierwszej rundy tych drużyn. Zbiórki wygraliśmy w tym meczu 42-25.
koszykówka / I liga maggi - 10.03.2019 11:23
Powracamy na zwycięską ścieżkę
autor: Energa kotwicaNietypowo jak na sobotę rozpoczęliśmy spotkanie w Siedlcach o godzinie 16:00. Co ciekawe ze względu na targi gastronomiczne w hali Milenium nasza drużyna trenowała w hali Rycerskiej również od godziny 16:00. Mecz zaczęliśmy piątką Jakub Stanios, Jakub Zalewski, Szymon Ryżek, Daniel Grujić, Łukasz Bodych.

Spotkanie rozpoczęliśmy od celnego rzutu Daniela. Na nasze punkty odpowiedział jeden z dwóch liderów SKK Rafał Król. Po tym rzucie nastąpiła bardzo ważna seria punktowa. Była to seria 7-0 dzięki świetnym rzutom Łukasza Bodycha oraz Szymona Ryżka. Dalsza część kwarty to przewaga Kotwicy utrzymująca się w okolicach 10 punktów. Końcowa część kwarty to trzy celne trójki gospodarzy, którzy tym samym zniwelowali przewagę gości do 2 punktów. Na nasze szczęście w ostatnich dwóch minutach trafiali tylko Czarodzieje z Wydm. Wynik ustalił na 2 sekundy przed końcem Damian Janiak rzutem za 3 punkty. Pierwszą kwartę wygraliśmy wysoko 17-28.
koszykówka / I liga maggi - 22.02.2019 09:16
Czas na poważny sprawdzian umiejętności
autor: Beata Brociek Fotografia - ReporW niedzielę 24 lutego halę Milenium w Kołobrzegu odwiedzi lider 1 ligi FutureNet Śląsk Wrocław. Najlepiej punktująca (średnio 92,0 punktu na mecz), oddająca i trafiająca najwięcej rzutów 3 pkt. w lidze (średnio 33,2 oddawanego rzutu za 3 pkt. oraz 11,8 trafionego rzutu za 3 pkt), najlepiej zbierająca drużyna ligi (średnio 45.9 zbiórki na mecz) i osiągająca najwyższy wskaźnika Eval wśród wszystkich drużyn 1 ligi (108,6).

Posiadająca w swoich szeregach najlepszego aktualnie zawodnika 1 ligi - jest nim Aleksander Dziewa, lider ligi pod względem średniej ilości zdobywanych punktów (21,61 pkt./mecz), 4 pod względem średniego czasu spędzanego na boisku (33:53 na mecz), 3 w lidze (zaraz za „Naszym” Przemkiem Wroną) pod względem skuteczności z gry (63,7%), 1 w lidze pod względem skuteczności w rzutach za 2 pkt. (73,6%), 4 pod względem średniej ilości zbiórek (9,22 zbiórki na mecz), 4 pod względem średniej ilości bloków (1,22 bloku na mecz), 7 pod względem średniej ilości wymuszanych fauli przeciwnika (4,87 wymuszonego faulu przeciwnika na mecz), 1 w lidze, jeśli chodzi o wskaźnik ± (zespół zdobywa średnio 11,87 pkt. więcej niż przeciwnik, jeśli Dziewa jest na boisku) oraz 1 w lidze, jeśli chodzi o wskaźnik Eval (25,4).
Śląsk to nie tylko Aleksander Dziewa.
koszykówka / I liga royal447 - 16.02.2019 23:14
Kołobrzeżanie na fali zwycięstw
Bardzo dobrze atut własnej hali wykorzystują kołobrzeżanie. Energa Kotwica wygrała u siebie trzecie mecz z rzędu. W sobotę z Kołobrzegu na tarczy wraca Elektrobud-Investment Pruszków. Kotwica udanie rozpoczęła mecz. Po trójce Jakuba Zalewskiego miejscowi prowadzili 5:0. W połowie pierwszej kwarty gospodarze byli w jeszcze lepszej sytuacji. Skutecznie rzuty wolne egzekwował Łukasz Bodych, a trójkę dołożył Jakub Stanios (14:8). Koszykarze z Pruszkowa obudzili się jednak w końcówce. Rzutem za trzy do remisu doprowadził Wojciech Hałas. Pierwsze dziesięć minut pozostało bez rozstrzygnięcia (22:22).
koszykówka / I liga maggi - 15.02.2019 09:29
Pora odebrać #PasMistrzowskiPLK
autor: Kotwica KOłobrzegGwoli wyjaśnienia „#PasMistrzowskiPLK” jest to twitter-owa gra, której zasady podobne są do walk bokserskich. Gra powstała po zdobyciu mistrza Polski przez Stelmet w 17/18 i od tego czasu pierwszy zespół, który pokonał Mistrza zdobywa umowny pas, a później kto pokonuje zdobywcę przejmuje ten pas. 13.09.2018 po zwycięstwie Polfarmexu Kutno nad Anwilem Włocławek pas opuścił PLK i trafił do 1 ligi a od 19.01.2019 od zwycięstwa Elektrobud-Investment ZB Pruszków nad GKS Tychy jest w posiadaniu Pruszkowian.

Odrywając się od tych wszystkich internetowych zabaw trzeba napisać, iż Znicz jest drużyną z aktualnie najdłuższą serią zwycięstw w 1 lidze. Na ten moment licznik wskazuje sześć i Nasi „Czarodzieje z Wydm” już w najbliższą sobotę (16.02.2019) o godzinie 18:00 w Hali Milenium niesieni dopingiem Swoich kibiców będą starali się zatrzymać tę serię.