piłka nożna / III liga Bengoro - 21.09.2017 09:23
8. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net Przed nami kolejne wrześniowe spotkania III Ligi grupy 2. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 23.09.2017 21:17
Zwycięska kampania wrześniowa lidera
autor: MajchrzakŚwit Szczecin Skolwin pokonał 3:0 w meczu wyjazdowym KP Starogard Gdański i zdobył cenne trzy punkty pozwalające zachować fotel lidera III ligi. Podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski odnieśli tym samym czwarte zwycięstwo w czwartym spotkaniu rozegranym we wrześniu.

Sam pojedynek mógł rozpocząć się fantastycznie dla gości, jednak w 4 minucie Oskar Szczepanik przegrał pojedynek 1 na 1 z bramkarzem Łukaszem Zapałą. W odpowiedzi po kontrataku Damian Zagórski trafił w dogodnej sytuacji wprost w Przemysława Matłokę. Po upływie kolejnych kilku minut przyjezdni dopięli w końcu swego i zdobyli bramkę za sprawą Kamila Walkowa, lecz zawodnik był w tej sytuacji na pozycji spalonej i gol nie został uznany.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 22.09.2017 23:21
Trudna przeprawa Świtowców w mieście Deyny
Miejscowość w której urodziła się legenda polskiego futbolu - Kazimierz Deyna, będzie miejscem zmagań Świtowców w walce o kolejne punkty na III-ligowym froncie. W sobotę o 16.00 podopieczni duetu Ozga-Jabłonowski zmierzą się na stadionie w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym Klubem Piłkarskim.

Zespół ze stolicy Kociewia pozyskał przed startem ligi licencje od KS Chwaszczyno, które wycofało się z rozgrywek z uwagi na problemy organizacyjne. W ubiegłym sezonie KP Starogard zakończył zmagania IV ligi pomorskiej tuż za Wierzycą Pelplin. Obecnie Starogardzianie z dorobkiem 10 punktów, zamykają górną połówkę ligowej klasyfikacji, co ciekawe 90% swojego dorobku punktowego zawodnicy KP zgromadzili przed własną publicznością.
piłka nożna / III liga Bengoro - 18.09.2017 10:23
Wygrana w Solcu Kujawskim
autor: EBP Pogoń SzczecinRezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Solcu Kujawski z Unią 3:1. Kolejną bramkę na swoje konto zapisał Aron Stasiak, może czas na jego grę w pierwszym zespole?

Obie jedenastki na początku spotkania nie tworzyły sytuacji bramkowych. Dopiero w 15. minucie pierwszą sytuację miał Rafał Maćkowski, ale przy jego strzale arbiter dopatrzył się zagrania ręką. Po chwili swoją szansę miał Pawłowski, ale szybszy był golkiper Unii. Na koniec pierwszej połowy Aron Stasiak pokonał Pawła Laskowskiego dając prowadzenie Portowcom, a po chwili piłkę do siatki skierował Jakub Kuzko.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 17.09.2017 09:14
Świt wyszarpuje zwycięstwo i fotel lidera
autor: BengoroDrużyna skolwińskiego Świtu w czwartym meczu ligowym na własnym stadionie, odniosła 4 zwycięstwo, pokonując po dramatycznym boju Wierzycę Pelplin 2:1. Dzięki tej wygranej zespół prowadzony przez duet Paweł Ozga - Rafał Jabłonowski została samodzielnym liderem rozgrywek!

W pierwszych trzech kwadransach optyczną przewagę posiadała Duma Skolwina, jednak jedenastka z Pelplina prezentował się bardzo solidnie. W 25 minucie spotkania sprytnym strzałem głową akcje tercetu Hilicki-Krawiec-Wyganowski wykończył Nigeryjczyk Charles Nwaogu i kibice mogli podziwiać ekwilibrystyczne salta w jego wykonaniu. Podrażnieni przyjezdni po stracie gola próbowali odpowiedzieć uderzeniami z dystansu bądź po stałych fragmentach, gdzie szczególnie ten drugi element w ich wykonaniu budził niepokój w defensywie Świtu, lecz blok defensywny gospodarzy w decydujących momentach spisywał się bez zarzutu. Do przerwy więcej bramek już nie padło, a jednobramkowe prowadzenie gospodarzy wskazywało, że emocji po przerwie nie zabraknie.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 15.09.2017 14:07
Trudna przeprawa Świtu. Przyjdź i pomóż
W sobotę czekają nas kolejne emocje związane z rozgrywkami III ligi, kiedy to do Skolwina zawita mistrz IV ligi pomorskiej - Wierzyca Pelplin. Początek spotkania o godzinie 13.00.
Zespół z powiatu tczewskiego w minionym sezonie zwyciężył rozgrywki IV ligi z 18 punktową przewagą nad drugim w tabeli KS Starogard Gdański! Obecnie zawodnicy trenera Michała Anslika z dorobkiem 9 punktów zajmują 10 miejsce w ligowej klasyfikacji. Warto nadmienić, że Kociewiacy w bieżących rozgrywkach tylko raz zaznali goryczy porażki, kiedy to przegrali w inauguracyjnym meczu z Wdą Świecie 0:2. O tym, że Wierzyca to zespół nieobliczalny dobitnie świadczy wynik sprzed tygodnia, kiedy to ograli 3:2 w Pelplinie niedawnego II-ligowca - Kotwicę Kołobrzeg.
piłka nożna / III liga Bengoro - 15.09.2017 08:45
7. kolejka III ligi gr. 2
piłka nożna / III liga woolskyy - 10.09.2017 20:43
Nudy w Gryfinie
Regularnie ponosząca porażki drużyna Energetyka Gryfino podejmowała na własnym boisku jak dotąd niepokojącą ekipę Polonii Środy Wielkopolskiej. Przez większość meczu, ku zaskoczeniu kibiców to drużyna prowadzona przez Łukasza Cebulskiego przeważała. Większość ataków Energetyka była przeprowadzana lewą stroną, gdzie stacjonował niezawodny Łukasz Aleksandrowicz.

Można powiedzieć, że ów mecz był typowym meczem walki w środku pola. Mało było skladnych akcji czy przemyślanych zagrań. Energetyk atakował - Polonia kontrowala. Kibice zgromadzeni na stadionie mogli zaobserwować jedna nieuznana bramkę dla Wielkopolan.