piłka nożna / II liga
piłka nożna / II liga royal447 - 18.05.2019 15:33
GKS na koniec sezonu
Przed nami ostatnia kolejka rozgrywek II ligi. Błękitni Stargard są już pewni utrzymania, z kolei ich rywale wciąż walczą o awans do I ligi. Brunatni będą faworytem w jutrzejszej potyczce. GKS w minionej kolejce wygrał z Widzewem Łódź 3:1 i potwierdził pierwszoligowe aspiracje. W dotychczasowych potyczkach na szczeblu II ligi bełchatowianie nie potrafili wygrać w Stargardzie. Jeśli chcą awansować, muszą nawiązać do 27 września 2003 roku. Wówczas GKS pokonał Błękitnych przy Ceglanej 2:0.
piłka nożna / II liga royal447 - 11.05.2019 21:52
Jednym radość, drugim smutek
Błękitni Stargard zremisowali na wyjeździe z Ruchem Chorzów i zapewnili sobie utrzymanie w II lidze. Trzeci spadek z rzędu zanotowali 14-krotni mistrzowie Polski, Niebiescy. Chorzowianie przystępowali do sobotniej potyczki z nikłymi szansami na pozostanie w II lidze. Nie zdominowali jednak początku spotkania. Dopiero w 20. minucie Ruch mógł wyjść na prowadzenie. Piotr Giel podał na dziesiąty metr do Wojciecha Kędziory, którego strzał pewnie zatrzymał Mariusza Rzepeckiego. Kilka minut później to Piotr Giel stanął przed szansą. Na szczęście dla gości z bliskiej odległości nie zdołał pokonać uderzeniem głową bramkarza Błękitnych.
piłka nożna / II liga bialoniebiescy - 04.05.2019 23:37
Trzecie zwycięstwo
autor: KibicStargardTrzecie zwycięstwo z rzędu notuje nasz zespół na swoim koncie. Tym razem wyższość Błękitnych musiała uznać Skra Częstochowa. Błękitni po bramkach Przemysława Brzeziańskiego, Adriana Kwiatkowskiego oraz Filipa Karmańskiego przed własną publicznością pewnie zwyciężają Skrę 3:0. W ostatnich trzech meczach notujemy znakomitą serię trzech zwycięstw w których strzelamy 7 bramek i żadnej nie tracimy. Zwycięstwo ze Skrą przybliża bardzo blisko do celu, czyli utrzymania się w II lidze.

Walczący o utrzymanie Błękitni Stargard atakowali od początku meczu,ale i Skra nie pozostawała bierna, przez co pierwsza połowa choć nie przyniosła bramek dostarczyła sporo emocji. W 11 min Piotr Kurpiel oddał strzał z linii pola karnego, który Mikołaj Biegański sparował piłkę na korner. Potem jeszcze dwukrotnie bramkarz gości interweniował, a Skra miała swoją szansę na gola w 33. min. Piotr Nocoń oddał mocny strzał na bramkę rywali ale piłka została zablokowana. Zawodnicy z Częstochowy domagali się rzutu karnego za zagranie ręką, ale sędzia nie użył gwizdka.Ostatnie minuty przed przerwą to otwarta gra z obu stron, obaj bramkarze mieli okazje do interwencji po strzałach z dystansu.
piłka nożna / II liga royal447 - 26.04.2019 12:34
Lider na horyzoncie
Najbliższym rywalem Błękitnych Stargard będzie lider rozgrywek, Radomiak Radom. Kibice ze Stargardu marzą o sensacji. Zespół Radomiaka w końcu jest na najlepszej drodze do awansu do I ligi. W ostatnich latach zespół często w końcówce sezonu wypuszczał szanse z rąk. Na cztery kolejki przed końcem drużyna Dariusza Banasika ma pięć punktów przewagi nad czwartym zespołem. Stargardzianie cały czas balansują na krawędzi grupy spadkowej. W niedzielę zagrają na boisku najlepszej domowej drużyny II ligi w tym sezonie. Sami w delegacji radzą sobie fatalnie.
piłka nożna / II liga royal447 - 25.04.2019 00:06
Ulga, cenne zwycięstwo Błękitnych
Trwa batalia Błękitnych Stargard o pozostanie w drugiej lidze. Dziś stargardzianie wywalczyli ważny komplet punktów. Napięta sytuacja na dole tabeli powoduje, że Błękitni ostatnio grają z nożem na gardle. W meczu z Siarką gospodarze powinni prowadzić od 22. minuty. Przemysław Brzeziański przegrał jednak pojedynek z Hieronimem Zochem. Na szczęście zawodnik Błękitnych zrewanżował się po chwili. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Siarka mogła szybko wyrównać, lecz z błędu bramkarza Błękitnych nie skorzystał Mateusz Janeczko.
piłka nożna / II liga royal447 - 20.04.2019 18:10
Wielkie lanie w Wielką Sobotę
autor: Jurgol Nie było świątecznego przełamania Błękitnych Stargard. Bezlitosna dla gości z Pomorza Zachodniego była dzisiaj Pogoń Siedlce. Dobrze mecz rozpoczęli stargardzianie. Grzegorz Rogala kąśliwie dośrodkował z rzutu rożnego, a chwilę później groźnie huknął z dystansu. Piotr Smołuch w obu przypadkach spisał się jednak bez zarzutu. W kolejnych minutach celne strzały na bramkę Pogoni oddali Kwiatkowscy. Niestety Błękitni nie potrafili udokumentować przewagi, za co zapłacili stratą gola.
piłka nożna / II liga royal447 - 19.04.2019 21:47
W pogoni za zwycięstwem
Drugi z rzędu mecz na wyjeździe rozegrają Błękitni Stargard. Stargardzianie poszukają przełamania w potyczce z Pogonią Siedlce. Finisz rozgrywek II ligi dostarcza sporych emocji i u góry i na dole tabeli. Błękitni uwikłani są w rywalizację o utrzymanie. Od ostatniego w lidze Rozwoju Katowice dzielą ich zaledwie trzy punkty. Do końca sezonu bliżej, a przed Błękitnymi jeszcze starcia z taki drużynami jak Radomiak Radom czy GKS Bełchatów. Zespół z Ceglanej musi w końcu przełamać się na wyjeździe.
piłka nożna / II liga royal447 - 14.04.2019 20:59
Wyjazdowy impas
Oczko z wizyty na Lubelszczyźnie przywieźli do Stargardu Błękitni. Stargardzianie zremisowali z Górnikiem Łęczna 1:1. Sobotnie starcie lepiej rozpoczęli miejscowi. Górnik miał optyczną przewagę. W 4. minucie Robert Pisarczuk dośrodkował piłkę w szesnastkę, a tuż nad bramką główkował Jakub Kowalski. Groźny strzał z dystansu oddał natomiast Igor Korczakowski. Pod dwóch kwadransach meczu na prowadzenie wyszli stargardzianie. Junpei Shimmura podał do Krystiana Sanockiego, a ten dopełnił formalności. Dla 23-latka to trzeci gol tej wiosny.