piłka ręczna / II Liga mężczyzn
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 16.02.2019 20:11
Ciężka porażka w Brodnicy
Ciężka porażka w Brodnicy, gospodarze zdecydowanie lepsi.

Na mecz do Brodnicy pojechaliśmy bez aż 5 podstawowych graczy, konflikt terminu meczu, małe kontuzje oraz przyczyny osobiste jak i służbowe - to powody nieobecnych graczy: Tomasz Matoszko, Bartosz Telenga, Lucjan Galus, Mateusz Kminikowski i Przemysław Tołyż. Braki tych zawodników były widoczne od samego początku meczu, gospodarze postawili nam bardzo wysoko poprzeczkę. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 12:10, i gdyby dwa niewykorzystane rzuty karne przez Maciek Jezierski - mielibyśmy remis. Druga połowa to już popis gospodarzy, a od 45 minuty na boisku zawitali wszyscy zawodnicy KPRów… Szanse na grę dostał Artur Matwis i wykorzystał to w 100% - dobra gra w obronie jak i premierowo rzucona bramka dodała mu skrzydeł.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 09.02.2019 21:52
KPR Gryfino gromi Szczypiorniaka, 3 miejsce w Gryfinie!
autor: egryfino.plGryfino, 9 luty 2019r., godzina 18:00- zaczynamy mecz o mistrzostwo II Ligi Pomorskiej. Przeciwnikiem naszym jest drużyna, młoda, zdolna i bardzo silna z dalekiego Olsztyna.

Nasi dzielni wojownicy, wzięli sobie do serca ogromną porażkę z przed tygodnia. Dzisiaj pokazali, że mają serducho do gry i nie dali najmniejszych szans młodej ekipie z Olsztyna. Od samego początku, mecz był zdecydowanie widowiskiem jednostronnym. Pierwsza połowa skończyła się wynikiem 16:6, a nasi przeciwnicy nie mogli rzucić bramki do 13 minuty. Olbrzymią robotę w bramce dzisiaj zrobił Grzegorz Słomczyński, to co nasz bramkarz wyprawiał dzisiaj w bramce to było mistrzostwo świata - po prostu zamurował bramkę. Druga połowa to już spokojna gra naszej drużyny, po 10 minucie II połowy nasz trener dał szanse gry zmiennikom i oni już pociągnęli mecz do samego końca.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 02.02.2019 21:03
Porażka w Grudziądzu
autor: KPR GryfinoNo i kolejny bardzo ciężki mecz II Ligi Pomorskiej za nami. W dniu dzisiejszym graliśmy z MKS Grudziądz na ich terenie. Drużyna ta wzmocniona graczami byłego już I-ligowego Malborka nie dała nam szans na wygraną.

Mecz zaczęliśmy wyjątkowo dobrze, od 7 minuty wyszliśmy na prowadzenie i do końca I połowy już go nie oddaliśmy. Nasi przeciwnicy grali bardzo agresywnie, łapali mnóstwo 2-minutowych kar, a do końca I połowy wyrzuconych zostało dwóch graczy z Grudziądza, którzy otrzymali czerwone kartki w tym znana postać Polskiej Piłki Ręcznej Sebastian Rumiak (nie dawno gracz Super Ligi - Orlen Wisła Płock) - który wzmocnił szeregi MKS Grudziądz. II połowa to już był koszmar w naszym wykonaniu - przez całe 30 minut gry rzuciliśmy tylko 4 bramki. Pierwszą bramkę w II połowie rzuciliśmy dopiero po 13 minutach gry, mnóstwo błędów i brak koncentracji zawiniły dzisiejszej porażce.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 27.01.2019 20:08
Remi i karne na szczęście dla KPR-u
autor: KPRGniew - miasto położone w województwie pomorskim, w odległości 350km od Gryfina. Przybyliśmy na miejsce o godzinie 14:30, aby rozegrać pierwszy mecz rundy rewanżowej o mistrzostwo II ligi pomorskiej.

Mecz od samego początku był bardzo wyrównany z lekką przewagą naszych zawodników. Do Gniewu pojechaliśmy praktycznie bez prawej strony, z leworęcznych zawodników został nam tylko Lucjan Galus który stanął jak zawsze na wysokości zadania i rzucił aż 9 bramek, w czym jedną najważniejsza 10-sekund przed końcem meczu, z 9 metra dając nam remis w tym pojedynku. Widać było całkowity brak prawego skrzydła na którym gra nieobecny dzisiaj Maciek Jezierski. W drugiej połowie nasi przeciwnicy wyszli bardzo mocno zdeterminowani, zagrali perfekcyjnie w obronie i mieli bardzo dobrą skuteczność.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 26.01.2019 09:14
Jedziemy do Gniewu
autor: KPR GRYFINOWracają na parkiet zawodnicy KPR Gryfino. Pierwszym przeciwnikiem gryfinian będzie drużyna Latocha Agropom Gniew, z którym rozegrają mecz w niedzielę na ich terenie o godzinie 15:30. Na wyjazd szykujemy się pełną parą i na pewno łatwo skóry nie oddamy. Co jest już potwierdzone zadebiutuje w niedziele nasz nowy 'stary' nabytek Przemysław Tołyż i na jego wsparcie bardzo liczymy.

Niestety w niedzielę zabraknie też kilku graczy, w dalszym ciągu kontuzje leczą: Tomasz Matoszko i Maciej Polak, zabraknie również braci Jezierskich, Marka i Maćka. Przed nami trudne spotkanie, z przeciwnikiem który ,na swoim terenie jest dosyć mocny, więc Panowie Cała Gryfińska Publiczność Liczy na was. Dajcie Czadu !!!!

piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 16.01.2019 08:00
Sparing w Eberswalde
autor: KPR GRYFINOKPR Gryfino jest już po pierwszym tegorocznym sparingu. Odbył się on w Eberswalde.

Do Eberswalde drużyna z Gryfina przyjechała zgodnie z planem o godzinie 19:00. Start meczu o 19:30, zagraliśmy 3x20 minut, sam mecz rozegrany został w przyjaznej atmosferze, po dogadaniu warunków gry i ustaleniu sędziów Polskiego (Adam Zieliński) i Niemieckiego - zaczęliśmy. Trener Arkadiusz Augustyniak wystawił najmocniejszy skład z obecnych na meczu graczy. Mecz stał na dość wysokim poziomie, lecz od samego początku na naszą korzyść, nie daliśmy gospodarzom wyjść ani na chwile na prowadzenie. Trener zastosował kilka ryzykownych wariantów gry, na duże brawa zasługuje cała drużyna, lecz bardzo dobrą skuteczność gry miał Przemysław Kręcki, który po raz pierwszy zagrał na ROZEGRANIU. Jak widać po ilości bramek - egzamin zdał na 5+, najwięcej bramek rzucił Bartosz Telenga, ale po przerwie świątecznej musimy popracować nad jego skutecznością, cieszy postawa Mateusza Kminikowskiego w grze w obronie oraz Rafała Lasko za bardzo dobre rozgrywanie piłek, na skrzydle też dobrze zagrał Maciej Jezierski, i powoli „Maćko” wraca do swojej formy z przed sezonu. Na mecz jak widać na zdjęciu pojechała cała „śmietanka” działaczy z głównym prezesem Jerzym Milerem w roli głównej. Cieszy nas fakt również że, mecz wygraliśmy na trudnym terenie przeciwnika. Teraz czeka nas turniej w Nowogardzie….
piłka ręczna / II Liga mężczyzn KPRGryfino - 10.01.2019 21:38
Hit transferowy w Gryfinie
autor: KPR GRYFINODo KPR Gryfino dołączy Przemysław Tołyż. Przemysław pochodzi z Bań, urodził się 25.03.1987 roku w Gryfinie. Mierzy 187cm i waży 97 kg. Jest dobrze zbudowanym, silnym mężczyzną, od półtora roku żonaty z Hanią. Gra na pozycji rozegrania i kołowego, jego olbrzymim atutem jest mocna i silna obrona, której ostatnio w naszej drużynie brakowało.

Przygodę z piłką ręczna zaczął w wieku 8 lat, jego talent wychwycił Trener Andrzej Mrzygłocki, który zaszczepił w nim początkową grę, dalszym szlifem jego talentu zajęli się znani nam trenerzy, Piotr Kejs i Arkadiusz Augustyniak. Po przygodzie juniorskiej, talent Przemka zauważyli działacze z Gryfina, Marek Zielonka wdrążył Przemka do II ligowego Energetyka, z którym związał się na 3 lata. W tym czasie pod wodzami trenera Augustyniaka, Przemek był w składzie drużyny, z którą awansowali do I ligi i dał poznać się w superlatywach Gryfińskiej publiczności. Po sezonie spędzonym w I lidze, Przemek odpoczął półtora roku od piłki ręcznej, ale nie mógł się pogodzić z myślami, że już nigdy nie zagra i spróbował swoich sił w drużynach zza odry. Pierwszym jego klubem Niemieckim była drużyna 1. SV Eberswalde, w której spędził rok czasu, następnie przeszedł do HSG Schlaubetal/Odervorland, w którym grał przez 2,5 roku i jak sam mówi wspomina tę drużynę najlepiej. - Super atmosfera, super ludzie, Super drużyna - mówi sam zawodnik.
piłka ręczna / II Liga mężczyzn Bengoro - 23.12.2018 13:59
Wesołych Świąt
autor: maggiTo już dwunaste Boże Narodzenie, które spędzamy razem z Wami. Po raz kolejny składamy tradycyjne życzenia - 'zdrowych, wesołych' oraz sportowych świąt.

Aby Święta Bożego Narodzenia były Bliskością i Spokojem, a Nowy Rok - Dobrym Czasem.

Sami wiecie najlepiej czego chcecie i potrzebujecie, a my właśnie tego Wam życzymy :).

Znacie możliwości portalu. Możecie dodawać swoje życzenia - zarówno w komentarzach, jako zdjęcia lub wideo.