siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 19.01.2018 09:39
Czas na wygraną

W piątek, 19 stycznia w hali Netto Arena o 18:00 siatkarze Espadonu Szczecin zagrają o pierwszą wygraną w tym roku. Tym razem w ramach Plus ligi szczecinianie zagrają z Czarnymi.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 20.01.2018 12:22
Waleczny Espadon przegrywa w tie-breaku
autor: materiały prasowe EspadonPodopieczni Michała Gogola gładko przegrali dwie pierwsze partie, ale po 10-minutowej przerwie wrócili na parkiet i po heroicznej walce doprowadzili do tie-breaka. W tym nieco lepsi okazali się goście z Cerradu Czarnych Radom, którzy ostatecznie triumfowali 3:2.

Pojedynek od początku nie układał się po myśli gospodarzy, którzy w ciągu kilku pierwszych minut popełnili parę błędów własnych i szybko znaleźli się w dość kiepskiej sytuacji (3:9). Część strat udało się odrobić błyskawicznie (dobre ataki Michała Ruciaka i Marcina Wiki oraz as serwisowy Eemiego Tervaporttiego), ale po chwili radomianie znów wrzucili wyższy bieg i odskoczyli jeszcze bardziej. Trener Gogol wspomagał zespół zadaniowymi zmianami, ale odwrócić losów pierwszej partii się nie udało. Siatkarze Cerradu grali bardzo uważnie i pewnie wygrali 25:17.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 19.01.2018 09:37
Jaskuła: Chcemy się w końcu przełamać
autor: BP Espadonu SzczecinJuż w najbliższy piątek Espadon stanie przed szansą na wywalczenie pierwszych ligowych punktów w roku 2018. Do szczecińskiej Netto Areny tym razem przyjedzie ekipa Cerradu Czarnych Radom. Początek spotkania zaplanowano na godzinę 18:00.

Do tej konfrontacji podopieczni Michała Gogola przystępują w średnich nastrojach, ponieważ nie udało im się zapunktować w żadnym z trzech ostatnich meczów. Najpierw były dwie porażki 0:3 u siebie (kolejno z Asseco Resovią Rzeszów oraz Indykpolem AZS Olsztyn), później wyjazdowa przegrana 1:3 z Cuprum w Lubinie. W tej Espadon prezentował się już jednak lepiej, co może być dobrym prognostykiem na przyszłość. - W końcu zaczęliśmy walczyć, więc myślę, że da się z tego meczu wyciągnąć parę pozytywnych wniosków - mówi Marcin Jaskuła, libero szczecińskiego zespołu.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 18.01.2018 10:38
Chcemy znów seryjnie zdobywać punkty
autor: AR BonoEspadon Szczecin nie notuje ostatnio najlepszej serii. Ekipa Michała Gogola przegrała trzy spotkania z rzędu i wciąż czeka na pierwsze zwycięstwo w roku 2018. Szansa na to pojawi się w najbliższy piątek, gdy do stolicy Pomorza Zachodniego przyjadą Cerrad Czarni Radom.

0:3 z Rzeszowem i Olsztynem, teraz 1:3 w Lubinie. Dalej bez punktów, ale jakiś mały progres już jest?

Adrian Mihułka: Nie udało się wprawdzie wygrać tego spotkania, ale można było wyciągnąć kilka pozytywów. Urwaliśmy seta, a w pierwszej partii też byliśmy naprawdę blisko. Na dobrą sprawę nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż chociażby w pojedynku przeciwko Indykpolowi AZS Olsztyn. W zespole Cuprum po kontuzji wrócił właśnie Robert Taht, a to bardzo ofensywny zawodnik, który pomaga drużynie dźwigać grę w ataku. W piątek zaprezentował się naprawdę solidnie i niestety wracaliśmy do Szczecina bez jakiejkolwiek zdobyczy punktowej.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 13.01.2018 08:59
Gogol w sztabie reprezentacji
autor: Biuro Prasowe EspadonuJak poinformował nas Polski Związek Piłki Siatkowej procedura wyboru nowego szkoleniowca reprezentacji Polski wkracza w decydującą fazę. W walce pozostało już tylko trzech szkoleniowców. Ale jak się okazuje - niezależnie od ostatecznego wyboru w sztabie reprezentacji pojawić się ma Michał Miszko Gogol - trener Espadonu Szczecin.
W przedostatnim etapie wyboru trenera reprezentacji Polski mężczyzn pozostaje trzech kandydatów: Piotr Gruszka, Vital Heynen i Andrzej Kowal.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 12.01.2018 23:16
Espadon wraca bez punktów
Siatkarze ze stolicy Pomorza Zachodniego nie zdołali pokonać w wyjazdowym starciu zespołu Cuprum Lubin i ulegli nieco wyżej notowanym przeciwnikom. Spotkanie zakończyło się rezultatem 3:1 na rzecz ekipy trenera Patricka Duflosa.

Od początku było widać, że szczecinianie nie weszli najlepiej w piątkowy mecz. Sporo zepsutych zagrywek, problemy z odbiorem i już po kilku minutach trzeba było gonić rywali (5:9). Pojedyncze bloki Bartłomieja Klutha i Bartosza Gawryszewskiego oraz skuteczna zagrywka Eemiego Tervaporttiego sprawiły jednak, że niedługo później na tablicy świetlnej znów widniał rezultat remisowy. Losy zwycięstwa w inauguracyjnej partii decydowały się w samej końcówce.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn pszczolek - 11.01.2018 19:42
Malinowski: Na boisku nie będzie sentymentów
Inauguracja drugiej rundy plusligowego sezonu zasadniczego nie poszła po myśli Espadonu. W pierwszym spotkaniu roku 2018 szczecinianie ulegli we własnej hali Indykpolowi AZS Olsztyn w stosunku 0:3. W najbliższy piątek podopiecznych Michała Gogola czeka kolejne trudne zadanie, tym razem wyjazdowy mecz przeciwko Cuprum Lubin.

- W konfrontacji z Olsztynem zdecydowanie nie zagraliśmy na swoim poziomie, więc po zakończeniu spotkania byliśmy rozczarowani i wkurzeni - wspomina Mateusz Malinowski, atakujący Espadonu. - Szkoda, że popełniliśmy aż tak dużo błędów i w zasadzie w ogóle nie zaprezentowaliśmy swojej gry. W jednym secie podgoniliśmy w końcówce takim delikatnym zrywem, ale z kolei w innej partii dostaliśmy do czternastu. Wydaje mi się, że w niedzielę zawiodły w zasadzie wszystkie elementy. Musimy szybko wyrzucić tę porażkę z głowy i skupić się na tym, aby w Lubinie wszystko wyglądało już zdecydowanie lepiej. Na pewno trzeba znowu solidniej spisywać się na zagrywce i przede wszystkim poprawić skuteczność ataku w pierwszej akcji po przyjęciu.
siatkówka / Ekstraklasa mężczyzn Bengoro - 07.01.2018 22:11
Espadon pokonany w Szczecinie
autor: Biuro Prasowe EspadonuW inauguracyjnym spotkaniu rundy rewanżowej fazy zasadniczej PlusLigi siatkarze ze Szczecina przegrali na własnym parkiecie z Indykpolem AZS Olsztyn 0:3.

Pierwsza konfrontacja obu ekip zakończyła się domową wygraną olsztynian 3:1 i był to jeden z trzech dotychczasowych meczów, w których Espadonowi nie udało się zapunktować. Podobna sytuacja miała miejsce tylko w konfrontacjach z PGE Skrą Bełchatów (1:3 na wyjeździe) oraz Asseco Resovią Rzeszów (0:3 u siebie). Nic więc dziwnego, ze do starcia z Indykpolem zawodnicy z Pomorza Zachodniego podchodzili z wielkimi nadziejami na rewanż.