piłka nożna / III liga Bengoro - 15.09.2017 08:45
7. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net Przed nami kolejne wrześniowe spotkania III Ligi grupy 2. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Bengoro - 18.09.2017 10:23
Wygrana w Solcu Kujawskim
autor: EBP Pogoń SzczecinRezerwy Pogoni Szczecin wygrały w Solcu Kujawski z Unią 3:1. Kolejną bramkę na swoje konto zapisał Aron Stasiak, może czas na jego grę w pierwszym zespole?

Obie jedenastki na początku spotkania nie tworzyły sytuacji bramkowych. Dopiero w 15. minucie pierwszą sytuację miał Rafał Maćkowski, ale przy jego strzale arbiter dopatrzył się zagrania ręką. Po chwili swoją szansę miał Pawłowski, ale szybszy był golkiper Unii. Na koniec pierwszej połowy Aron Stasiak pokonał Pawła Laskowskiego dając prowadzenie Portowcom, a po chwili piłkę do siatki skierował Jakub Kuzko.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 17.09.2017 09:14
Świt wyszarpuje zwycięstwo i fotel lidera
autor: BengoroDrużyna skolwińskiego Świtu w czwartym meczu ligowym na własnym stadionie, odniosła 4 zwycięstwo, pokonując po dramatycznym boju Wierzycę Pelplin 2:1. Dzięki tej wygranej zespół prowadzony przez duet Paweł Ozga - Rafał Jabłonowski została samodzielnym liderem rozgrywek!

W pierwszych trzech kwadransach optyczną przewagę posiadała Duma Skolwina, jednak jedenastka z Pelplina prezentował się bardzo solidnie. W 25 minucie spotkania sprytnym strzałem głową akcje tercetu Hilicki-Krawiec-Wyganowski wykończył Nigeryjczyk Charles Nwaogu i kibice mogli podziwiać ekwilibrystyczne salta w jego wykonaniu. Podrażnieni przyjezdni po stracie gola próbowali odpowiedzieć uderzeniami z dystansu bądź po stałych fragmentach, gdzie szczególnie ten drugi element w ich wykonaniu budził niepokój w defensywie Świtu, lecz blok defensywny gospodarzy w decydujących momentach spisywał się bez zarzutu. Do przerwy więcej bramek już nie padło, a jednobramkowe prowadzenie gospodarzy wskazywało, że emocji po przerwie nie zabraknie.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 15.09.2017 14:07
Trudna przeprawa Świtu. Przyjdź i pomóż
W sobotę czekają nas kolejne emocje związane z rozgrywkami III ligi, kiedy to do Skolwina zawita mistrz IV ligi pomorskiej - Wierzyca Pelplin. Początek spotkania o godzinie 13.00.
Zespół z powiatu tczewskiego w minionym sezonie zwyciężył rozgrywki IV ligi z 18 punktową przewagą nad drugim w tabeli KS Starogard Gdański! Obecnie zawodnicy trenera Michała Anslika z dorobkiem 9 punktów zajmują 10 miejsce w ligowej klasyfikacji. Warto nadmienić, że Kociewiacy w bieżących rozgrywkach tylko raz zaznali goryczy porażki, kiedy to przegrali w inauguracyjnym meczu z Wdą Świecie 0:2. O tym, że Wierzyca to zespół nieobliczalny dobitnie świadczy wynik sprzed tygodnia, kiedy to ograli 3:2 w Pelplinie niedawnego II-ligowca - Kotwicę Kołobrzeg.
piłka nożna / III liga woolskyy - 10.09.2017 20:43
Nudy w Gryfinie
Regularnie ponosząca porażki drużyna Energetyka Gryfino podejmowała na własnym boisku jak dotąd niepokojącą ekipę Polonii Środy Wielkopolskiej. Przez większość meczu, ku zaskoczeniu kibiców to drużyna prowadzona przez Łukasza Cebulskiego przeważała. Większość ataków Energetyka była przeprowadzana lewą stroną, gdzie stacjonował niezawodny Łukasz Aleksandrowicz.

Można powiedzieć, że ów mecz był typowym meczem walki w środku pola. Mało było skladnych akcji czy przemyślanych zagrań. Energetyk atakował - Polonia kontrowala. Kibice zgromadzeni na stadionie mogli zaobserwować jedna nieuznana bramkę dla Wielkopolan.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 09.09.2017 20:36
Świt liderem po zwycięstwie w Ostrowie
autor: Świt Skolwin FacebookDrużyna skolwińskiego Świtu pokonała w Ostrowie tamtejszą Centrę 1:3 po dwóch golach Michała Kołodziejskiego (na zdj.)i jednym Kamila Walkowa. Dzięki temu zwycięstwu Świtowcy awansowali na pozycje lidera rozgrywek.

Wygrana w Ostrowie nie przyszła jednak łatwo. Samo spotkanie rozpoczęło się z 10-cio minutowym opóźnieniem z uwagi na zbliżony kolor strojów obu zespołów. Zmiana trykotów pomogła gospodarzom, którzy na samym początku spotkania mieli sytuacje sam na sam, jednak górą był Oskar Rechtziegel. Kilka minut pózniej we własnym polu karnym jednego z rywali faulował Michał Kołodziejski i arbiter podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Tomasz Adamiak.
piłka nożna / III liga Bengoro - 09.09.2017 15:12
Rezerwy Lecha Poznań wygrały w Szczecinie
autor: EBP Pogoń Szczecin/Wiola Ufland Rezerwy Pogoni przegrały z drugim zespołem Lecha Poznań 1:4. Bramkę dla szczecinian zdobył Patryk Paczuk. Miejmy nadzieję, że wynik niedzielnego meczu pierwszym drużyn będzie odwrotny.

Trener Sikora w swojej jedenastce miał do dyspozycji pięciu piłkarzy trenujących z pierwszym zespołem: Jarosława Fojuta, Sebastiana Rudola, Sebastiana Kowalczyka, Marcina Listkowskiego i Patryka Paczuka. Przyjezdni od początku spotkania przejęli inicjatywę i próbowali konstruować ofensywne akcje. Piłkarze Kolejorza na prowadzenie wyszli w 34. minucie, po tym jak Tomasz Kaczmarek z 16. metrów strzelił nie do obrony.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 07.09.2017 23:54
Świt zagra o pierwsze wyjazdowe zwycięstwo
W najbliższy weekend czeka nas kolejna seria spotkań III ligi, a w niej zespół skolwińskiego Świtu stanie w szranki w Ostrowie Wielkopolskim z tamtejszą Centrą. Spotkanie odbędzie się w sobotę o godzinie 17.00 na stadionie przy ulicy Kusocińskiego.

Gospodarze spotkania to tegoroczny beniaminek III ligi, który powrócił na ten szczebel rozgrywek po zaledwie rocznej przerwie. Centra zdecydowanie zwyciężyła swoją grupę IV ligi, by następnie w dwumeczu barażowym pokonać w dramatycznych okolicznościach Lubuszanina Trzcianka. Obecnie po 5 kolejkach sezonu 2017/2018 podopieczni trenera Mariusza Posadzego z sześcioma punktami na koncie plasują się na 12. pozycji w ligowej klasyfikacji. Przed tygodniem zawodnicy z Ostrowa ulegli w Kołobrzegu Kotwicy 3:0, lecz dwa tygodnie wcześniej w analogicznym stosunku bramkowym ograli przed własną publicznością Unię Solec Kujawski.