piłka ręczna / Superliga kobiet
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 20.09.2018 08:53
Piekielna skutecznośc po przerwie
[autor: Energa AZS Koszalin Podopieczne Anity Unijat zanotowały znakomity start. Sądząc po terminarzu rozgrywek i potencjale drużyn rywalizujących z Energą AZS-em takie wyniki nie powinny dziwić. Koszalinianki spełniły minimum i są jednym z dwóch zespołów, które w sezonie 2018/2019 jeszcze nie przegrały.

Kolejny raz Energa AZS Koszalin wygrała. Zespół Anity Unijat kontynuuje serię kolejnych wygranych. Zwycięstwo 34:20 z Piotrcovią Piotrków Trybunalski było czwartą kolejną ligową wygraną.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 19.09.2018 07:30
Energa AZS bez problemów wygrywa
Energa AZS Koszalin podtrzymuje dobrą formę. W meczu trzeciej kolejki PGNiG Superligi kobiet akademiczki odniosły trzecie kolejne zwycięstwo, tym razem pokonując 36:28 Koronę Hanball Kielce.

Od samego początku w barwach Biało Zielonej Dumy Koszalina błyszczała Romana Roszak, która w całym spotkaniu rzuciła rekordowe 14 bramek - jej najlepszy wynik w historii gry w Superlidze.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 14.09.2018 06:53
Podtrzymać zwycięską serię
autor: RobertEnergę AZS Koszalin w najbliższą sobotę 15 września czeka trudne spotkanie we własnej hali z Koroną Handball Kielce. Oba zespoły jeszcze w trwającym sezonie nie przegrały.

Korona Handball Kielce rozgrywki rozpoczęła od wyjazdowej wygranej z UKS PCM Kościerzyna 30:26. W drugiej kolejce zespół z Kielc pokonał 25:23 KPR Jelenia Góra.

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 10.09.2018 11:29
Energa AZS gromi
Energa AZS Koszalin bez większych problemów pokonała UKS PCM Kościerzyna 41:20. Najskuteczniejszą w barwach koszalińskiego zespołu była Tracz, która rzuciła 7 bramek.

Początek rywalizacji był w miarę wyrównany. W 13 minucie Alicja Pękala rzuciła bramkę na 5:7 dla akademiczek. Wydawało się, że gospodynie nawiążą walkę, tym bardziej, że za chwilę miały rzut karny. Rzutu z 7 metrów na bramkę nie zamieniła Joanna Gędłek. Podopieczne Anity Unijat zaczęły wypracowywać sobie przewagę, która do przerwy wynosiła już osiem bramek.

piłka ręczna / Superliga kobiet maggi - 09.09.2018 21:16
Pogoń przegrywa z wicemistrzyniami
autor: adi1990Już w 2. kolejce PGNiG Superligi Kobiet szczecińscy kibice mogli obejrzeć szlagierowy pojedynek. Marząca o powrocie na podium krajowych rozgrywek SPR Pogoń podejmowała wicemistrza kraju z Lubina. Początkowo ekipa gospodyń realizowała nakreślony przez trenera Nevena Hrupca plan.

Taktyka miejscowych zaczęła brać w łeb dopiero po około 15 minutach rywalizacji. Do tego czasu żadna z drużyn nie zdołała sobie wypracować wyraźnej przewagi. Sygnał dała Klaudia Pielesz, która w całych zawodach zagrała więcej niż poprawnie. Miedziowe swoją klasę pokazały dzięki skutecznie wyprowadzanej kontrze, którą mogły przećwiczyć w poprzednim spotkaniu przeciwko jeleniogórzankom.
piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 07.09.2018 11:25
Energa AZS jedzie do Kościerzyna
autor: Artur RutkowskiEnerga AZS w drugiej kolejce Superligi kobiet zmierzy się w Kościerzynie z miejscowym UKS-em PCM. Zdecydowanym faworytem wydają się koszalinianki, ale wszystko zweryfikuje parkiet.

Koszalinianki na inauguracje rozgrywek wygrał zgodnie z planem 30:25 z Ruchem Chorzów. Podopieczne Anity Unijat przez całe spotkanie kontrolowały przebieg wydarzeń na parkiecie. Najwięcej bramek dla akademiczek rzuciła Roszak - 7, ale warto dodać, że Wołownyk i Smbatian rzuciły, po 5 trafień.

piłka ręczna / Superliga kobiet adi1990 - 03.09.2018 22:05
Inauguracja Pogoni Szczecin przed własną publicznością
autor: K.GrzeszkowiakPiłkarki ręczne szczecińskiej Pogoni w najbliższą sobotę rozegrają pierwszy mecz przed własną publicznością, a przeciwnikiem będzie Metraco Zagłębie Lubin.

Podopieczne Nevena Hrupca w pierwszej kolejce Superligi Kobiet pokonały KPR Kobierzyce 23:25 i tym samym 3 punkty wróciły do Szczecina. Natomiast podopieczne Bożeny Karkut pewnie pokonały na własnym obiekcie zespół z Jeleniej Góry 39:20

Pogoń zakontraktowała siedem nowych zawodniczek

Przed sezonem zespół z Grodu Gryfa zakontraktował siedem nowych zawodniczek m.in. Ivana Dežić, Monika Prünster, Bianca Del Balzo, Daria Szynkaruk, Joanna Kozłowska, Ivana Božović oraz Jelena Agbaba

piłka ręczna / Superliga kobiet arti15 - 01.09.2018 21:00
Energa AZS pewnie wygrywa
autor: Energa AZS KoszalinEnerga AZS od zwycięstwa 30:25 nad Ruchem Chorzów rozpoczęła rozgrywki Superligi kobiet. Akademiczki przez całe spotkanie były stroną przeważającą i zasłużenie odniosły zwycięstwo.

Pierwsze sześć minut rywalizacji były wyrównane. Sprowadzona przed sezonem do koszalińskiego zespołu pochodząca z Ukrainy Natalia Wołownik dała sygnał do ataku zdobywając bramkę na 4:2.

W 11 minucie po trafieniu Mazurek było już 7:2 dla gospodyń. Przyjezdne zaczęły odrabiać straty i w 20 minucie było już tylko 9:7 dla Energi AZS.

Energa AZS Koszalin

dane uzupełnić pomogli: arti15, krab, crash, maksiu1986, krab, krab, Lukas1986, Lukas1986 - dziękujemy