koszykówka / PLK adi1990 - 17.01.2019 12:43
Wielkie święto koszykówki w Szczecinie
Niedzielny derbowy pojedynek Kinga ze Spójnią będzie dla zachodniopomorskich drużyn inauguracją rundy rewanżowej Energa Basket Ligi. Tym spotkaniem Wilki Morskie rozpoczną rundę rewanżową,a do Netto Areny przyjedzie mnóstwo kibiców ze Stargardu
koszykówka / PLK adi1990 - 17.01.2019 12:05
Konrad Koziorowicz wypożyczony do drugiej ligi
Konrad Koziorowicz został wypożyczony z ekstraklasowej Spójni Stargard do drugoligowego Ogniwa Szczecin. W swoim nowym zespole rozegrał już pierwszy mecz, zdobywając 21 punktów
koszykówka / PLK royal447 - 14.01.2019 14:11
Ważne zwycięstwo AZS-u
Po trzech porażkach z rzędu AZS Koszalin odniósł zwycięstwo. W meczu drużyn z dołu tabeli koszalinianie pokonali na wyjeździe Trefl Sopot 100:90. Pierwsze dziesięć minut to wyrównana walka. Mecz lepiej rozpoczęli koszalinianie, którzy regularnie zdobywali punkty. Miejscowych w grze utrzymywał Piotr Śmigielski. AZS prowadził 10:5, ale w połowie kwarty to Trefl za sprawą Łukasza Kolendy po raz pierwszy w spotkaniu objął prowadzenie 14:13. Kwarta zakończyła się jednak remisem 23:23.
koszykówka / PLK royal447 - 13.01.2019 17:26
Zmarnowana szansa
autor: Andrzej Romański / Energa Basket To gorzkie popołudnie dla fanów szczecińskiej koszykówki. King Wilki Morskie Szczecin mogły sprawić niespodziankę i pokonać Polski Cukier Toruń. Tak się jednak nie stało. W pierwszej połowie obie drużyny stworzyły ciekawe widowisko. Jedni i drudzy rzucili łącznie ponad 100 punktów. Szczecinianie zaskoczyli faworyta z Torunia. King Wilki Morskie wygrały dwie pierwsze kwarty różnicą siedmiu oczek (30:23, 31:24). Liderem w zespole gospodarzy był Paweł Kikowski - 27 punktów. Czternaście punktów przewagi było dobrą prognozą przed drugą połową.
koszykówka / PLK adi1990 - 11.01.2019 12:19
Nick Madray odchodzi ze Spójni
autor: Spójnia StargardZarząd klubu Spójnia Stargard informuje, że kontrakt z Nick’iem Madray’em został rozwiązany za porozumieniem stron w dniu 10.01.2019 roku. Nick w biało-bordowych barwach rozegrał 14 meczów, z czego 6-krotnie wychodził w pierwszej piątce. Średnio grał po 17:16 min. notując 3,7 punktów i 3.0 zbiórek
koszykówka / PLK royal447 - 10.01.2019 23:52
Pierniki za twarde dla AZS-u
Podopieczni Marka Łukomskiego nie sprawili niespodzianki. Koszalinianie wyraźnie przegrali z Polskim Cukrem w Toruniu. Czwartkowy pojedynek od wygranego rzutu sędziowskiego rozpoczęli goście. Pierwsze punkty w meczu zdobył jednak zespół gospodarzy, po celnym rzucie Aarona Cela. Koszalinianie toczyli wyrównany pojedynek z Polskim Cukrem. Co więcej po dwóch celnych rzutach wolnych Brandona Waltersa oraz skutecznych akcjach Marko Tejicia przyjezdni prowadzili 14:6. Serb w pierwszej kwarcie był nie do zatrzymania i rzucił 10 punktów dla AZS-u. Koszalinianie wytrzymali tempo i wygrali pierwszą część gry 22:16.
koszykówka / PLK Bengoro - 06.01.2019 13:33
Porażka Kinga z Treflem
autor: King Szczecin King Szczecin w sobotnie popołudnie zmierzył się z Treflem Sopot. Mecz zakończył się zwycięstwem gości.

Szczecinianie spotkanie te rozpoczęli w swoim stylu. Przyjezdni bardzo szybko dostosowali się do gry miejscowego zespołu. King miał problem z zastawianiem swojej tablicy, po rzutach rywali. Sopocianie dzięki wykorzystaniu słabości zespołu z Grodu Gryfa do przerwy schodzili z przewagą sześciu punktów.
koszykówka / PLK royal447 - 04.01.2019 13:50
Początek roku z porażką
Trzeci mecz z rzędu przegrali koszykarze Spójni Stargard. Pierwszy mecz w 2019 rozegrali ze Startem Lublin i ulegli 87:75. Początek spotkania to wyrównana walka obu zespołów. Żadna z drużyn nie potrafiła zbudować większej przewagi i jej utrzymać. Jeszcze na niecałą minutę przed końcem na tablicy widniał remis 21:21. Końcówka tej części należała jednak do lublinian. Anton Gaddefors trafił za trzy, a po chwili trzy oczka (2+1) dorzucił Mateusz Dziemba. Koszykarze Startu zwyciężyli 31:24.