skryba1213
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 12:37
Wypuszczone zwycięstwo
Dwie różne odsłony miało spotkanie pomiędzy Treflem Sopot, a PGE Spójnią Stargard. Pierwsza część meczu należała do gości, a w drugiej zdecydowanie lepsi byli żółto-czarni. Spotkanie rozpoczęło się od dwóch trafień z linii rzutów wolnych Mateusza Kostrzewskiego, byłego zawodnika Trefla Sopot. Po chwili tym samym odpowiedział Cameron Ayers, a gdy Paweł Leończyk, wychowanek PGE Spójni Stargard ponowił wyczyn swoich kolegów, żółto-czarni po raz pierwszy wyszli na prowadzenie. Do połowy inauguracyjnej części meczu gra była wyrównana, lecz z czasem to zespół gości radził sobie coraz lepiej. Efektem tego była seria dziewięciu punktów z rzędu i prowadzenie PGE Spójni Stargard 22:14.
koszykówka / PLK royal447 - 19.10.2019 11:51
Na fali zwycięstw
King Wilki Morskie Szczecin wróciły do własnej hali. W pierwszym domowym pojedynku szczecinianie pokonali TBV Start Lublin 90:81. Początek spotkania był bardzo wyrównany. Żadna ze stron nie potrafiła zbudować większej przewagi. Kibice obejrzeli jednak sporo ciekawych akcji, zakończonych punktami. Kiedy Thomas Davis wykorzystał trzy z rzędu rzuty osobiste szczecinianie prowadzili 24:18. Było to najwyższe prowadzenie gospodarzy w pierwszej kwarcie.
koszykówka / PLK maggi - 15.10.2019 11:09
King wygrywa we Wrocławiu, 24 punkty Kikowskiego
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LPaweł Kikowski rzucił 24 punkty, a jego King Szczecin pokonał WKS Śląsk Wrocław 83:73 w pierwszym niedzielnym meczu Energa Basket Ligi.

Początek spotkania należał do gości, którzy po trafieniach Pawła Kikowskiego prowadzili 6:2. Później nieźle spisywał się też Ben McCauley, a przewaga Kinga wzrastała do ośmiu punktów. Wrocławianie odpowiedzieli na to serią 7:0, ale dzięki kolejnej akcji Kikowskiego to zespół trenera Mindaugasa Budzinauskasa po 10 minutach był lepszy - 16:15. Zaraz na początku drugiej kwarty WKS Śląsk wychodził na prowadzenie, a było to możliwe głównie dzięki Mathieu Wojciechowskiemu. Do ataku włączyli się też Torin Dorn i Devoe Joseph, a przewaga gospodarzy wzrosła do dziewięciu punktów! Goście starali się tę różnicę ciągle zmniejszać, ale ostatecznie to wrocławianie po pierwszej połowie wygrywali 36:32.
koszykówka / PLK royal447 - 13.10.2019 20:03
Anwil potwierdził formę
Nie było niespodzianki w Stargardzie. PGE Spójnia uległa mistrzowi Polski, Anwilowi Włocławek 95:82. Włocławianie szybko uzyskali przewagę. Tony Wroten rzucił pierwszą trójkę w meczu i goście prowadzili 9:2. Stargardzianie także trafili za trzy, ale Tony Wroten poprawił drugą trójką z rzędu. Anwil dominował w ofensywie i wygrał pierwszą kwartę aż 36:18. Na początku drugiej części meczu obie drużyny nie potrafiły zdobyć punktów. Niemoc przełamał rzutem za trzy Jakub Karolak. Celny lay-up Krzysztofa Sulimy wyprowadził gości na przewagę aż 23 oczek (44:21). Do przerwy przyjezdni prowadzili 56:37.
koszykówka / PLK royal447 - 11.10.2019 01:14
Mistrz odwiedzi Stargard
Koszykarze PGE Spójni Stargard w poprzedniej kolejce wygrali pierwszy mecz w tym sezonie. W najbliższą sobotę stargardzian czeka trudny sprawdzian. We Własnej hali PGE Spójnia Stargard zmierzy się z mistrzem Polski, Anwilem Włocławek. W ubiegłym sezonie stargardzianie pokonali Anwil na jego parkiecie, czym sprawili wielką sensację. Na podobną niespodziankę kibice ze Stargardu liczą w najbliższą sobotę. Transmisja na żywo w Polsacie Sport od godziny 12:30.
koszykówka / PLK maggi - 29.09.2019 01:27
Trefl lepszy od Kinga
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LTrefl świetnie rozpoczął sezon Energa Basket Ligi! Sopocianie pokonali przed własną publicznością King Szczecin 90:77.

Cleveland Melvin był bardzo aktywny od początku spotkania i to dzięki niemu King miał małą przewagę. W Treflu z kolei świetnie spisywał się Nana Foulland, a po zagraniach
Pawła Leończyka był remis. Spotkanie było bardzo wyrównane, mimo że gospodarze potrafili zdobyć cztery punkty przewagi po akcji Witalija Kowalenki. Trafienie Melvina sprawiło, że po 10 minutach był remis po 19.
koszykówka / PLK maggi - 29.09.2019 00:52
Porażka Spójni na własnym parkiecie
autor: Andrzej Romański/Energa Basket LAsseco Arka Gdynia pokonała PGE Spójnię Stargard 76:65 w sobotnim spotkaniu Energa Basket Ligi. Josh Bostic zdobył 23 punkty i 6 zbiórek.

Początek spotkania był nerwowy dla obu stron, chociaż to Asseco Arka miała inicjatywę w ofensywie. Po trójkach Leytona Hammondsa, Bena Emelogu i Krzysztofa Szubargi goście uciekli nawet na 10 punktów. PGE Spójnia miała problemy z konstruowaniem swoich akcji w ataku, a gdynianie dobrze czuli się w kontrach. Po 10 minutach i trafieniu Devonte Upsona było 23:11.
koszykówka / PLK royal447 - 18.08.2019 19:28
Kadra Spójni coraz silniejsza
autor: Jokūbas Gintvainis Instagra Jokūbas Gintvainis został nowym rozgrywającym PGE Spójni Stargard. 25-letni Litwin miniony sezon spędził w hiszpańskim BAXI Manresa. Litwin zdobył wicemistrzostwo Europy z kadrami U-16 oraz U-18, a także brązowy medal z kadrą U-20 na mistrzostwach świata. W poprzednim sezonie jego BAXI Manresa zakończył rozgrywki na ćwierćfinale po porażce z Realem Madryt. Litwin w 18 meczach zanotował średnią 2,8 punktu na mecz. Jokūbas Gintvainis to drugi zagraniczny transfer PGE Spójni Stargard tego lata po Justinie Tuoyo (USA).