piłka nożna / wojewódzka okręgówka Oderka1946 - 21.08.2017 13:40
autor: PszczółekPrzed zbliżającym się wielkimi krokami sezonem 2017/18 redakcja 'Szczecińskiej Okręgówki' postanowiła przeprowadzić krótki wywiad wśród przedstawicieli wszystkich klubów Szczecińskiej Okręgówki. Zadane zostały im trzy proste pytania:

Tomasz Brzozowski (na zdj.) - trener Piasta Chociwel: '1. Główny faworyt :Chemik Police oraz ktoś z dwójki Flota Śwoniujście i Wicher Brojce
2. Nikogo przed sezonem nie można pozbawiać szans na utrzymanie to jest sport z wieloma niespodziankami w tle..nikomu tego Piast Chociwel nie życzy jak i sobie:)
3. Beniaminkowie: Biali Sądów oraz Ogniwo Babinek.'

piłka nożna / wojewódzka okręgówka Oderka1946 - 20.08.2017 23:49
Wesoły, radosny futbol
autor: Pszczółek1 kolejka zakończona ! Jak najlepiej opisać to, co działo się w miniony weekend? Myślę, że odpowiednim określeniem będzie: 'Wesoły, radosny futbol'. W 8 meczach tej kolejki padło aż 47 bramek! Daje to fantastyczną średnią 5,87 bramki/mecz.

Sezon zaczęliśmy wyjątkowo w piątek w Babinku. Beniaminek - Ogniwo podejmował na własnym boisku Odrę Chojna. Było to 1 w historii spotkanie Ogniwa na poziomie Szczecińskiej Okręgówki. Pogoda nie rozpieszczała zawodników jak i kibiców, ale mecz się odbył. Było dużo emocji, dużo fauli i ostrej gry. Były rzuty karne, 7 bramek, czerwona kartka. Ogniwo wygrało 4:3, decydującą bramkę zdobywając w doliczonym czasie. Odra przegrywała już 1:3, do tego w osłabieniu po czerwonej kartce dla Kuby Pożyczki. Zdołała jednak zdobyć 2 bramki i wyrównać. Mogła strzelić jeszcze więcej, ale zawodziła skuteczność. Punkt straciła w końcówce po strzale Grzegorza Kanieckiego. Za tydzień zagra na własnym boisku z Wybrzeżem Rewal, Ogniwo zaś w Golczewie zagra z tamtejszą Iskrą.

piłka nożna / wojewódzka okręgówka Oderka1946 - 19.08.2017 00:20
Dreszczowiec na start
autor: mks48W meczu inaugurującym sezon 2017/18 w Szczeciński Szczecińskiej Okręgówce, w którym beniaminek - Klub Sportowy 'Ogniwo' Babinek grał z MKS Odra Chojna było dosłownie wszystko.

Rozpoczęło się znakomicie dla gospodarzy, bo już w 4 minucie bramkę zdobył po mocnym strzale z bliskiej odległości Łukasz Konraciuk. Rzęsisty deszcz i pioruny nie pomagały piłkarzom, a boisko z czasem zmieniało się w bagno. Ataki Odry opłaciły się w 34 minucie, kiedy to błąd Karola Kądziołki wykorzystał Mikołaj Daszkiewicz, który wpakował piłkę do pustej bramki. 4 minuty później po stałym fragmencie gry Szymon Woźniewski zdobył gola głową i było 2:1 dla Ogniwa. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie Ogniwo atakowało i zdobyło bramkę na 3:1. Jej autorem był Konraciuk. Kilka minut później drugą żółtą kartkę ujrzał kapitan gości-Kuba Pożyczka i musiał opuścić boisko.
piłka nożna / wojewódzka okręgówka jakubek14 - 16.08.2017 22:28
Sezon 2017/18 czas zacząć
Czekali, czekali i się doczekali. Już w sobotę zespół Błoni Barwice prowadzony w sezonie 2017/18 przez Pawła Drozdowskiego rozpocznie rozgrywki w Koszalińskiej Klasie Okręgowej. Na inaugurację Barwiczanie wyjadą na jeden z najdłuższych wyjazdów a mianowicie do Postomina. Pierwszy mecz i od razu pojedynek z rywalem, który jest uznawany za jednego z pretendentów w walce o awans.

Po udanej rundzie wiosennej ubiegłego sezonu apetyty kibiców z Barwic z pewnością są duże. Zespół Błoni dobrze przepracował okres przygotowawczy i po samych meczach sparingowych można było dostrzec, że w dobrej formie są piłkarze z Barwic.
piłka nożna / wojewódzka okręgówka pszczolek - 16.08.2017 22:11
KOZPN zaskoczył wszystkich
Do startu rozgrywek w Koszalińskiej Klasie Okręgowej oraz regionalnych klasach okręgowych w grupy koszalińskie pozostały trzy dni. Wydawało się, że już wszystko wiemy. A jednak nie - Koszaliński Okręgowy Związek Piłki Nożnej zaskoczył wszystkich, bowiem dokonał zmian aż w trzech ligach. Wszystko to za sprawą Drawy Drawsko Pomorskie, która w ostatniej chwili wycofała się z KKO.
Władze, związku postanowiły uzupełnić ilość drużyn w KKO o najwyżej sklasyfikowanego spadkowicza, tj. Victorię Sianów. Problem w tym, że Victoria miała grać w grupie północnej i po zmianach grupa ta liczyła by czternaście drużyn a południowa szesnaście. W Koszalinie postanowiono, wiec przenieść Jedność Ikar Krosino. Na całe szczęście nie wywrócono do góry nogami całego terminarza, podmieniono tylko zespoły i w każdej kolejce jedna z drużyn z grupy południowej będzie pauzować.
Żółte/czerwone kartki:48/3
Najlepszy strzelec: Maciej Ropiejko ( 36 bramek)
Najwyższe zwycięstwo: 8:0 ( Błękit Pniewo, Odra Chojna)
Najwyższa porażka: 1:2 ( Ina Ińsko, Stal Szczecin)

Na koniec naszego podsumowania sezonu zajmiemy się najlepszą drużyną ligi - Morzyckiem Moryń. Morzycko już rozpoczęło nowy sezon 2017/18. W sobotę, w 1. kolejce czwartej ligi pokonali na własnym boisku Spartę Węgorzyno 4:2. Morzycko w awans do 4 ligi celowało od 3 sezonów.

Klub Sportowy Arkonia Szczecin

dane uzupełnić pomogli: Ataner, bikko, mati15kul, obiektywnyy, donald1988, brzoza76, brzoza76, brzoza76, Irekplus, baaru, JoseMorales, JoseMorales, Manager, qbakoz, qbakoz, maras76, Lukas1986, maras76 - dziękujemy