piłka nożna / III liga skryba1213 - 10.10.2019 19:53
11. kolejka III ligi gr. 2
www.ligowiec.net W weekend rozegrane zostaną kolejne III Ligi grupy 2 w sezonie 2019/2020. Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy. Przeczytaj naszą POMOC.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 13.10.2019 00:53
III liga: Świt pokonuje Gwardię 👏⚪️🔵
Świt Szczecin w meczu XII kolejki spotkań III ligi pokonał przed własną publicznością zespół Gwardii Koszalin 1:0. Bramkę na wagę 3 punktów zdobył niezawodny Adam Nagórski.
Od pierwszego gwizdka sędziego, który z uwagi na awarie autokaru przyjezdnych rozbrzmiał 15 minut pózniej, Świt nacierał i stwarzał zagrożenie pod bramką Gwardzistów. Jednak na wysokości zadania stawał albo bramkarz gości, albo obrońcy z poświeceniem blokowali strzały zawodników w błękitno-białych pasiakach. W 34 minucie Paweł Krawiec próbował zaskoczyć Dawida Skoczyka z rzutu wolnego, lecz ten pewnie interweniował. W 40 minucie Patryk Bil przestrzelił nieznacznie nad poprzeczką po wgraniu piłki w pole karne przez wspomnianego Pawła Krawca. Tuż przed przerwą kapitalny strzał z dystansu oddał Adam Nagórski, po którym piłka odbiła się jednak od poprzeczki następnie od linii bramkowej i trafiła do Przemysława Brzeziańskiego, którego ekwilibrystyczne dobitki obronił bramkarz Gwardii.

piłka nożna / III liga Swit1952 - 11.10.2019 08:50
Derby z Gwardią Koszalin
autor: ArielW najbliższą sobotę o godzinie 15.00 drużyna Świtu Szczecin rozegra kolejny mecz ligowy, w którym zmierzy się przy Stołczyńskiej z Gwardią Koszalin. Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

Zespół trenera Łukasza Drożdżala latem przeszedł sporo zawirowań i jego kadra opiera się na kilku doświadczonych zawodnikach uzupełnionych młodymi zawodnikami z regionu. Mimo początkowych zawirowań Koszalinianie w dwóch ostatnich meczach odnieśli 2 zwycięstwa, pokonując Górnika w Koninie (2:3) oraz zwyciężając w derbach Koszalina z Bałtykiem 2:0. Wcześniej w dość pechowych okolicznościach przegrali 0:2 z Mieszkiem, ale także pewnie ograli 3:0 Bałtyk w Gdyni. Gwardia plasuje się obecnie na 12 pozycji z 11 punktami na koncie, a jej najlepszym strzelcem jest napastnik Sebastian Ginter z trzema bramkami na koncie.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 08.10.2019 20:04
Ozga poprowadzi rezerwy Pogoni
autor: pogonszczecin.pl Dotychczasowy trener juniorów młodszych - Paweł Ozga - stanął za sterami trzecioligowych rezerw Pogoni Szczecin.

Na poziomie Centralnej Ligi Juniorów U17 zespół Dumy Pomorza poprowadzi natomiast jego dotychczasowy asystent - Arkadiusz Jarymowicz. - Wszystkie roszady są płynne. Tak poukładaliśmy wszystkie klocki, by nie zaburzyć struktury Akademii - tłumaczył trener-koordynator, Maksymilian Rogalski. Zmiany w sztabach szkoleniowych grup młodzieżowych Pogoni Szczecin związane są z odejściem trenera Pawła Crettiego. Dotychczasowy szkoleniowiec zespołu rezerw zdecydował się bowiem na przeprowadzkę do Suwałk i objęcie pierwszoligowych Wigier.
piłka nożna / III liga dyroSwitu - 06.10.2019 20:39
Remis Świtu w Starogardzie Gdańskim
autor: Świt Skolwin FbW pierwszej połowie gospodarze z premedytacją cofnęli się na własne przedpole, oddając inicjatywę Świtowcom, ale to zespół ze Starogardu Gdańskiego pierwszy strzelił gola, po dalekiej wrzutce z głębi pola piłkę przyjął Sosnowski i mocnym strzałem „nie do obrony' pokonał Matłokę.

Nasz zespół potrzebował dziesięciu minut na wyrównanie, gdy Filipowicz odebrał piłkę rywalom, zapoczątkowując składną, zespołową akcję, którą groźnym strzałem zakończył Ładziak, ale zanim piłka wpadła do siatki, zmienił nogą jej lot jeszcze Krawiec, więc to jego wpisano na listę strzelców.
piłka nożna / III liga yodastars - 06.10.2019 00:10
Ciężko wywalczone zwycięstwo Kotwicy
autor: SkibaKotwica Kołobrzeg po zaciętym boju pokonała Sokoła Kleczew 1:0. Autorem jedynej bramki dla gospodarzy okazał się kapitan zespołu - Sebastian Deja. Spotkanie stało pod znakiem walki i agresywnej gry z obu stron, czego efektem była duża ilość żółtych kartek pokazanych przez sędziego. Zważywszy na przetasowania w górnej cześć tabeli, dzisiejsza wygrana sprawiła, iż podopieczni Petra Nemca zmniejszyli stratę do 6 pkt w odniesieniu do lidera, którym została po 11 serii gier Radunia Stężyca.

Pierwsza połowa nie była porywającym widowiskiem. Drużyny nie potrafiły wykreować sobie wielu dogodnych sytuacji. Kotwica wprawdzie na początku oddała groźny strzał po zamieszaniu w polu karnym, lecz bramkarz gości wykazał się dobrym refleksem i intuicyjnie sparował piłkę na rzut rożny. Sokół ograniczał się do gry z kontrataku, ale im dłużej trwał mecz, tym coraz bardziej zaznaczali swą obecność na połowie gospodarzy. Kibice po gwizdku kończącym tę część pojedynku zdecydowanie mieli powody do narzekań na poziom spotkania.

piłka nożna / III liga skryba1213 - 04.10.2019 17:54
Paweł Cretii poprowadzi Wigry Suwałki
Szkoleniowiec Pogoni Szczecin - Paweł Cretti - w niedzielę po raz ostatni poprowadzi zespół rezerw Dumy Pomorza. Od nowego tygodnia doświadczony trener przejmie stery pierwszoligowych Wigier Suwałki.

Trenerską karierę Paweł Cretti rozpoczynał w Mierzyniance Mierzyn. Do Pogoni Szczecin trafił przed jedenastoma laty z Gryfa Kamień Pomorski. Przez ponad dekadę pracował z grupami młodzieżowymi Dumy Pomorza, wychowując setki młodych zawodników. W sezonach 2015/2016 i 2016/2017 - prowadząc drużyny juniorów starszych - zdobył srebrne medale mistrzostw Polski. Na początku ubiegłego sezonu przejął zespół juniorów młodszych, a od lutego tego roku z sukcesami prowadzi trzecioligowy zespół rezerw.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 04.10.2019 10:58
Wyjazd do Starogardu Gdańskiego
Świt Szczecin zmierzy się w meczu otwierającym XI kolejkę spotkań III ligi grupy 2, w Starogardzie Gdańskim z tamtejszym Klubem Piłkarskim. Początek meczu w mieście Kazimierza Deyny w sobotę o godzinie 11.00.

Gospodarze w ostatniej serii gier zremisowali bezbramkowo w Koszalinie z Bałtykiem, a we wcześniejszych 6 spotkaniach zanotowali 5 porażek. Wyniki poniżej oczekiwań spowodowały, że pożegnano się w Starogardzie z trenerem Sebastianem Letniowskim, a zespół objął jego dotychczasowy asystent Błażej Mierzejewski. Najlepszym strzelcem KP jest Konrad Rudnicki, napastnik pozyskany przed sezonem ze Świtu Nowy Dwór, który zdobył dotąd 3 bramki. W szeregach gospodarzy występuje również kilku piłkarzy z bogatym doświadczeniem z wyższych lig, jak chociażby pomocnik Marcin Kajca czy napastnik Daniel Kraska.

Klub Sportowy Świt Szczecin

dane uzupełnić pomogli: McMagic, Majchrzak, mustafa, Swit1952, bikko, KM, Hutnik81, byku8, 200ton, tasia, Lukas1986, FANHKS49, Majchrzak, Majchrzak79, Majchrzak79 - dziękujemy