bengoro
piłka nożna / III liga arti15 - 12.11.2018 07:38
Świt wygrywa z Gwardią
Gwardia Koszalin w Święto Niepodległości przed własną publicznością przegrała ze Świtem Skolwin 0:2. Była to pierwsza wyjazdowa wygrana Świtu w trwającym sezonie.
Pierwsze fragmenty rywalizacji należały do zespołu ze Skolwina. Swoje okazję mieli Nagórski i Wyganowski. Ataki gości przyniosły efekt w 36 minucie, wówczas jeden z defensorów Gwardii sfaulował rywala w polu karnym. Sędzie wskazał na 11 metr, a  piłkę do siatki z rzutu karnego skierował Nagórski. W pierwszej połowie więcej bramek nie padło.

piłka nożna / III liga Bengoro - 10.11.2018 16:25
Kolejna wygrana rezerw Pogoni
autor: Aszef Rezerwy Pogoni Szczecin pokonały Wierzycę Pelplin 5:0. - Jakość piłkarska była dziś po naszej stronie. Myślę, że kibice - którzy mimo chłodu przyszli na mecz - nie mogli narzekać - mówił po meczu szkoleniowiec Pogoni.

Trener Tychowski miał w tym meczu do dyspozycji zawodników trenujących z pierwszym zespołem, na bramce Łukasz Budziłek, w obronie Sebastian Rudol, Mariusz Malec, Dawid Stec i Paweł Marczuk, a w ofensywie Tomasz Hołota, Stanisław Wawrzynowicz, Michał Graczyk, Dawid Błanik, Marcel Wędrychowski i  Adrian Benedyczak. Szczecinianie od początku przejęli kontrolę nad meczem. Prowadzenie w 6. minucie Portowcom dał Adrian Benedyczak, który wykorzystał podanie Hołoty. Dwanaście minut później było już 2:0, tym razem na listę strzelców wpisał się Michał Graczyk.
piłka nożna / III liga Bengoro - 05.11.2018 20:22
Lebedyński trenuje z rezerwami Pogoni
autor: pogonszczecin.plByły napastnik Pogoni - Mikołaj Lebedyński - wrócił do Szczecina i rozpoczął treningi w drużynie trzecioligowych rezerw.

Dla 28-letniego napastnika treningi pod okiem trenera Andrzeja Tychowskiego są szansą na powrót do wysokiej dyspozycji. Wychowanek Dumy Pomorza ostatnie lata spędził w Wiśle Płock, z którą wywalczył awans do Lotto Ekstraklasy. W najwyższej klasie rozgrywkowej rozegrał jednak zaledwie trzy spotkania, po czym został wypożyczony do pierwszoligowego GKS-u Katowice. Po powrocie do Płocka ponowie był podstawowym napastnikiem Wisły, ale w dalszym rozwoju kariery przeszkodziła mu kontuzja. - Miałem problemy z kostką. Pół roku miałem praktycznie wycięte z życiorysu - opowiada Lebedyński.
piłka nożna / III liga arti15 - 04.11.2018 15:27
Bałtyk rozbity przez Mieszka
autor: looola91Bałtyk Koszalin w niedzielę 4 listopada przegrał z jednym z kandydatów do awansu do drugiej ligi Mieszkiem Gniezno 0:4. Wszystkie bramki zespół z Gniezna zdobył w drugiej połowie.

Pierwsze 45 minut spotkania było wyrównane. Goście imponowali warunkami fizycznymi i kilka razy na swoich nogach odczuli siłę rywala zawodnicy gospodarzy. Podopieczni Mariusza Lenartowicza mieli swoje szanse, ale nie potrafili znaleźć drogi do siatki.
piłka nożna / III liga Bengoro - 04.11.2018 14:44
Z Pelplina z tarczą
autor: http://www.gwardia-koszalin.pl Gwardia Koszalin wygrała w Pelplinie z Wierzycą 3:2. Było to trzecie z rzędu wyjazdowe zwycięstwo podopiecznych Tadeusza Żakiety. Bramki dla Gwardzistów zdobyli Michał Szubert, Dominik Drzewiecki i Krystian Przyborowski.

Początek spotkania należał do gospodarzy, którzy prowadzenie objęli już w 2. minucie, po tym jak Dulewicz skapitulował po strzale Hieronima Gierszewskiego. Gwardziści po stracie gola przejęli inicjatywę. Golkiper Wierzycy Arkadiusz Moczadło miał dużo pracy w tym okresie gry. Kilka razy został on sprawdzony przez Szuberta, Drzewieckiego, Gintera i Karbowiaka, ale Arkadiusz Moczadło był na posterunku.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 03.11.2018 20:43
Cenne zwycięstwo Świtu
autor: Świt Skolwin FbW sobotnie popołudnie do północnego Szczecina przyjechała ekipa Polonii Środa Wielkopolska, którą prowadzi doskonale znany w regionie trener - Krzysztof Kapuściński. Goście choć mieli w swoich szeregach wielu doświadczonych piłkarzy, to musieli uznać tego dnia wyższość Świtu, który w pełni zasłużenie zwyciężył 2:0.

Mimo, że w kadrze drużyny z Wielkopolski znaleźli się tacy piłkarze jak Jakub Wilk czy Panamczyk Luis Henriquez to Skolwinianie nie przestraszyli się renomowanego rywala, a wręcz odwrotnie bo to gospodarze od początku posiadali optyczną przewagę. Jednak mimo to pierwsze trzy kwadranse były bliźniaczo podobne do dotychczas rozegranych spotkań przy Stołczyńskiej 100. To znaczy Świt niby przeważał i sprawiał lepsze wrażenie, jednak z tej przewagi nic konkretnego nie wynikało. Na tablicy świetlnej po pierwszej połowie widniał zatem wynik 0:0.
piłka nożna / III liga Bengoro - 03.11.2018 19:44
Konin zdobyty
autor: pogonszczecin.pl Rezerwy Pogoni Szczecin wygrały kolejny mecz. Tym razem szczecinianie 2:1 w Koniniewygrali w Koninie i w końcu opuścili strefę spadkową. - Stąpamy twardo po ziemi. Wiemy, że wypiliśmy dopiero część piwa, które wcześniej nawarzyliśmy. Ale po takich meczach jest chwila na radość i uśmiech - mówił szkoleniowiec Pogoni.

Do Konina z zespołem nie pojechał Sacharuk i Kuzko. Tychowski miał w zamian do dyspozycji z pierwszego składu Sebastian Rudol, Jakub Bursztyn i Dawid Błanik.
- Jestem zadowolony z moich rezerwistów. Po dłuższej przerwie wystąpił Oskar Fürst i zagrał dobre zawody. Po kontuzji pleców powrócił również Maciej Żurawski i potwierdził swoje ekstraklasowe aspiracje. Nie mogę jednak nie pochwalić trzech zawodników, którzy na co dzień trenują z pierwszym zespołem. Zachowali się jak profesjonaliści i wydatnie nam pomogli. Zależało im, by dźwignąć rezerwy ze strefy spadkowej - ocenił postawę podopiecznych w rozmowie z pogonszczecin.pl trener Tychowski.

Klub Sportowy Świt Szczecin

dane uzupełnić pomogli: McMagic, Majchrzak, mustafa, Swit1952, bikko, KM, Hutnik81, byku8, 200ton, tasia, Lukas1986, FANHKS49, Majchrzak, Majchrzak79 - dziękujemy