piłka nożna / III liga Bengoro - 17.09.2021 09:10
Dziewiąta kolejka trzeciej ligi
W weekend rozegraną zostaną kolejne mecze III Ligi grupy II w rundzie jesiennej. .

Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy.
Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 20.09.2021 10:33
Świt odwrócił losy meczu
autor: dyroSwituPiłkarze Świtu Szczecin zaserwowali swoim sympatykom spotkanie pełne emocji po, którym pokonali niewygodny zespół KP Starogard Gdański 3:1.

Mecz był ciekawy i obfitował w wiele sytuacji strzeleckich oraz zwrotów akcji. Już w 4 minucie do siatki mógł trafić Adam Nagórski, ale posłał piłkę nieznacznie obok słupka, goście odpowiedzieli strzałem w poprzeczkę. W 20 minucie ofiarnie interweniujący we własnym polu karnym Patryk Bil zablokował strzał rywala łokciem i sędzia podyktował rzut karny, który na bramkę zamienił Filip Sosnowski. Świt mógł wyrównać w 26 minucie, kiedy to Damian Michułka zagrał w polu karnym do Jakuba Białczyka, ale ten zbyt długo zwlekał z oddaniem strzału. Niespełna 10 minut przed przerwą świetnie z piłką w pole karne gości zabrał się Szymon Kapelusz, który podał do Adama Nagórskiego, a ten ze spokojem pokonał bramkarza KP i doprowadził do wyrównania. Jeszcze przed zmianą stron Szymon Kapelusz po solowej akcji trafił w słupek, ale w tej części gry wynik nie uległ już zmianie.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 16.09.2021 13:17
Wizyta Kociewiaków
Weekendowa rywalizacja na III-ligowym froncie upłynie Świtowcom pod znakiem starcia z drużyną Klubu Piłkarskiego Starogard, w którym pierwszy gwizdek rozbrzmi w sobotę o godzinie 16.00.

Sobotni rywal Dumy Skolwina z dorobkiem 9 punktów plasuje się na 12. miejscu w ligowej klasyfikacji. Podopieczni byłego obrońcy m.in. Zagłębia Lubin czy Lechii Gdańsk - Jacka Manuszewskiego przed tygodniem podzielili się punktami w meczu derbowym ze Stolemem Gniewino. Ciekawostką jest fakt, że w zespole ze stolicy Kociewia występuje 22-letni syn szkoleniowca KP, Miłosz Manuszewski, który zdobył dotąd 2 gole. Podobnie jak napastnik Filip Sosnowski czy znany z występów w Bałtyku Gdynia Arkadiusz Korpalski.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 13.09.2021 21:15
Determinacja i zwycięstwo
autor: Świt Skolwin FBW 8. serii gier III ligi zespół Świtu Szczecin wywalczył w Środzie Wielkopolskiej cenne 3 punkty, pokonując tamtejszą Polonię 1:0 po bramce Kacpra Wojdaka.

Trzeba jednak oddać, że pierwsza część meczu przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy mogli objąć prowadzenie zaraz po rozpoczęciu gry, jednak przytomnie interweniował Przemysław Matłoka, który wykazywał się kunsztem bramkarskim jeszcze kilkukrotnie. Podopieczni trenera Andrzeja Tychowskiego mogli odpowiedzieć tuż przed przerwą jednak Szymon Kapelusz w dobrej sytuacji trafił w bramkarza ze Środy Wielkopolskiej, a dobitkę Adama Nagórskiego wybili z linii bramkowej obrońcy Polonii. Do przerwy zatem bez goli.
piłka nożna / III liga Bengoro - 10.09.2021 17:51
Ósma kolejka trzeciej ligi

piłka nożna / III liga Swit1952 - 10.09.2021 14:36
W niedzielę do Środy
autor: Krzysztof CichomskiPiłkarze Świtu w 8. serii gier zmierzą się w niedzielę o godzinie 14.00 w wyjazdowym pojedynku z jednym z ligowych faworytów Polonią Środa Wielkopolska.

Poloniści prowadzeni przez byłego trenera Błękitnych Stargard Krzysztofa Kapuścińskiego pokonali w minioną środę Stolem na jego terenie aż 4:1. Dwa gole w tym meczu zdobył Hubert Antkowiak, a po jednym dołożyli Adam Borucki oraz Jędrzej Kujawa. Dwaj pierwsi z 6 golami na koncie po 7 kolejkach przewodzą w klasyfikacji ligowych strzelców i obrona Świtu będzie musiała zwrócić na nich baczną uwagę. Polonia to także Klub, który od kilku sezonów prowadzi inwestycje związaną z budową nowego stadionu, który był inspiracją dla Skolwinian i która pokazuje jak tego typu obiekty są ważne i potrzebne.
piłka nożna / III liga royal447 - 09.09.2021 13:59
Błękitni pozostają w czołówce
W dobrych nastrojach do Stargardu wrócili Błękitni. W środowe popołudnie stargardzianie rozbili na wyjeździe Zawiszę Bydgoszcz 4:1. Katem gospodarzy został wczoraj Damian Niedojad. 27-latek już w 12. minucie sprawdził formę Michała Dumieńskiego, który z kłopotami odbił futbolówkę po jego strzale. Kolejny pojedynek obu zawodników także zakończył się dobrze dla bramkarza Zawiszy i jedynie na rzucie rożnym dla Błękitnych. Goście coraz mocniej naciskali. Efekt pojawił się tuż przed przerwą.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 08.09.2021 09:12
Bałtyk przed Anglią
autor: Aszef Dziś wieczorem pojedynek Polski z Anglią w ramach eliminacji do Mistrzostw Świata na stadionie narodowym w Warszawie, który jednak o godzinie 17.00 poprzedzą III-ligowe Derby Pomorza Zachodniego, w których Świt podejmie w Skolwinie drużynę Bałtyku Koszalin. Start obecnego sezonu nie jest wymarzony dla ekipy z Koszalina, która po sześciu rozegranych kolejkach zajmuje 17. miejsce z dorobkiem 2 punktów. Podopieczni trenera Mariusza Lenartowicza w meczach w których schodzili z boiska pokonani, byli zazwyczaj o jedną bramkę gorsi od rywali, a gole tracili po rzutach karnych bądź w końcówce spotkań. Pierwszej zdecydowanej porażki koszalinianie doznali w miniony weekend ulegając Stolemowi Gniewino na własnym boisku 0:3. Najlepszym strzelcem Bałtyku jest jak na razie Sebastian Ginter, który dwa razy pokonywał bramkarzy drużyn przeciwnych.

Klub Sportowy Świt Szczecin

dane uzupełnić pomogli: McMagic, Majchrzak, mustafa, Swit1952, bikko, KM, Hutnik81, byku8, 200ton, tasia, Lukas1986, FANHKS49, Majchrzak79, dyroSwitu - dziękujemy