Kotwica Kołobrzeg przed kilkunastoma dniami zakończyła rundę jesienną. Ciężko jednoznacznie stwierdzić czy był to dla nadmorskiego zespołu okres udany, czy jednak rozczarowujący. Wszystko to zależy od perspektywy, z jakiej patrzy zainteresowana osoba . Z jednej strony 6 punktów starty do lidera to wynik poniżej oczekiwań, z drugiej zaś wciąż na horyzoncie pojawia się realna szansa na awans, dzięki bardzo dobrej końcówce, podczas której kołobrzeski zespół zanotował passę 5 zwycięstw z rzędu. Ciężko uznać za fatalny bilans 36 punktów, 12 wygranych i 5 porażek. Jednak poza boiskiem miały miejsce wydarzenia o wydźwięku negatywnym, rzucające cień na wynik sportowy. Wycofanie rezerw, zwolnienie części sztabu szkoleniowego lub zaległości finansowe względem piłkarzy stanowiły minionej jesieni główny temat.

Powiedzenie „Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o twoich planach na przyszłość.” od dłuższego czasu jest mocno adekwatne, jeśli chodzi o aspirację Kotwicy. Największy kurort nadmorski, piękny kameralny stadion oraz wysoki jak na standardy III ligi budżet, to jedne z wielu przesłanek, poprzez które w Kołobrzegu jawią się perspektywy na zbudowanie drużyny, będącej w stanie awansować na poziom centralny. Co pół roku, po każdej rundzie, od kiedy prezesem jest kołobrzeski przedsiębiorca Adam Dzik, klub przechodzi rewolucję kadrową, mającą na celu podwyższenie wartości sportowej. Mimo iż pozyskano graczy z wyższych lig i zapewniono im komfortowe warunki, zwłaszcza płacowe, wciąż nie można powiedzieć, że został stworzony zespół, który prezentuję się na miarę potencjału i oczekiwań.
piłka nożna / III liga paulinus - 02.12.2019 09:50
Chemik wygrywa z Piastem
autor: Ariel SzydłowskiW meczu IV Rundy Regionalnego Pucharu Polski piłkarze Chemika pokonali na wyjeździe Piast Chociwel 2:1.
Chemicy już w 3 minucie meczu wyszli na prowadzenie, dośrodkowanie Mateusza Kowalczyka z rzutu wolnego wykorzystał Szymon Kapelusz i strzałem z główki pokonał Marka Ufnala. W 26 minucie było już 2:0 dla Chemików. Drugi raz na listę strzelców wpisał się Szymon Kapelusz a piłkę dogrywał Oskar Klimkowicz. Tuż przed gwizdkiem kończącym pierwszą część meczu gospodarze za sprawą Damiana Żaby zdobyli bramkę kontaktową.
autor: dyroSwituJesienna runda rozgrywek sezonu 2019/2020 z pewnością zapisze się wielkim literami w historii klubu z Północy Szczecin. Po nieco słabszym poprzednim sezonie Świtowcy mają realną szansę na włączenie się do walki o piłkarską II ligę.

To było jak przebudzenie z krótkiego snu. Drużyna pokazała, że drzemie w niej głęboki pokład energii i potrafi grać skuteczną oraz fajną dla oka piłkę. Ekipa ze Skolwina w rundzie jesiennej wygrywała prawie wszystko, poza jedyną, pechową przegraną w Gnieźnie. Potem dosłownie szła jak burza...

W tym duchu piłkarze, trenerzy, działacze i przyjaciele Świtu oraz ich partnerki spotkali się w piątkowy wieczór w restauracji Vivat w podszczecińskim Mierzynie, gdzie podsumowano mijający rok. Prezes Klubu Paweł Adamczak ocenił ostatnie 12 miesięcy jako udane, czego dobitnym potwierdzeniem są wyniki sportowe oraz grono osób, które zaszczyciło nas tego dnia swoją obecnością.
piłka nożna / III liga skryba1213 - 29.11.2019 08:44
Grają o Puchar Polski
W sobotę, 30 listopada br. o godz. 13:00 rozegrane zostaną mecze IV rundy Pucharu Polski ZZPN - okręg Szczecin oraz Koszalin.

Zachęcamy do dodawania własnych relacji i fotorelacji, oraz oczywiście do komentarzy. Najlepsze relacje ukażą się również jako newsy.

Pary IV rundy Pucharu ZZPN - Szczecin

Pary IV rundy Pucharu ZZPN - Koszalin
piłka nożna / III liga ArieL - 25.11.2019 14:24
Zimowe sparingi Chemików
autor: Ariel SzydłowskiPrzed nami jeszcze mecz w IV rundzie Pucharu Polski na szczeblu ZZPN. Jednak poznaliśmy już rywali z którymi zmierzą się podopieczni Łukasza Borgera i Józefa Rembisza w ramach przygotowań do rundy rewnżowej III ligi . Piłkarze Chemika Police do 7 stycznia będą przebywać na urlopach, a do treningów wrócą dzień później.

piłka nożna / III liga paulinus - 20.11.2019 11:03
Prezgrana w Koszalinie
autor: crashNiestety w meczu XVII kolejki III ligi piłkarze Chemika Police przegrali na wyjeździe z Bałtykiem Koszalin 3:1. Jedyną uznaną bramkę dla żółtozielonych zdobył w 90 minucie meczu Adam Wiejkuć.
Od początku spotkania Chemicy byli stroną która przeważała i miała zdecydowanie więcej z gry. Niestety nasza drużyna nie potrafiła wykorzystać przewagi i na domiar złego w 40 minucie goście przeprowadzili szybką akcję, którą na bramkę zamienił Bartłomiej Putno, pokonując Patryka Brzozowskiego strzałem z ostrego kąta.
piłka nożna / III liga norbert1998 - 17.11.2019 17:11
Gwardia Koszalin punktuje mimo przeciwności losu
Gdybyśmy mieli stwierdzić przed sezonem, w jakich nastrojach przystąpimy do opisania poczynań Gwardii Koszalin w rundzie jesiennej, pewnie postawilibyśmy na mnóstwo gorzkich słów, raz po raz wylewających się po kolejnych porażkach bardzo mocno odmłodzonego koszalińskiego zespołu. Tymczasem jest... umiarkowanie optymistycznie.

Miejsce ponad strefą spadkową, które przed sezonem wydawało się mrzonką, stało się realne. Oczywiście nie można popadać w euforię, zresztą taki stan po zdobyciu piętnastu punktów w siedemnastu spotkaniach byłby sporym nadużyciem, ale należy docenić pracę, jaką - na przekór wszystkiemu, na czele z problemami organizacyjnymi
- wykonali piłkarze, trenerzy i działacze.
piłka nożna / III liga Swit1952 - 17.11.2019 10:27
III liga: Twierdza Skolwin niezdobyta
autor: dyroSwituŚwit Szczecin w meczu kończącym zmagania w rudzie jesiennej pokonał przed własną publicznością ambitną Unię Janikowo 1:0. Świtowcy w ten sposób odnieśli trzecie zwycięstwo z rzędu i awansowali na podium rozgrywek, przez co kibice już nie mogą doczekać się rundy rewanżowej.

Samo spotkanie obfitowało w wiele pojedynków w środkowej strefie boiska, gdzie od początku nieco lepiej wyglądali gospodarze. Dobre zawody rozgrywał pomocnik Świtu Adam Ładziak, który regulował tempo akcji Dumy Skolwina. W pierwszej części gry było niewiele sytuacji bramkowych, w 26 minucie Adam Nagórski uderzał z woleja, lecz pewnie jego strzał obronił Gracjan Fabiszewski. Warto odnotować też próbę strzału nożycami Patryka Baranowskiego z 29 minuty spotkania. W końcu w 32 minucie Adam Nagórski przejął piłkę po niedokładnym wybiciu bramkarza gości, ograł obrońcę rywali i mocnym strzałem z 20 metrów otworzył wynik spotkania.

Klub Sportowy Świt Szczecin

dane uzupełnić pomogli: McMagic, Majchrzak, mustafa, Swit1952, bikko, KM, Hutnik81, byku8, 200ton, tasia, Lukas1986, FANHKS49, Majchrzak, Majchrzak79, Majchrzak79 - dziękujemy