bengoro
inne / karate
inne / karate Bengoro - 18.06.2018 08:26
Mistrzowie Świata w karate
autor: aszef Znakomicie zaprezentowali się zawodnicy Bushikanu Szczecin w Mistrzostwach Świata w Karate WUKF, które odbywały się w dniach 14-17 czerwca w Dundee (Szkocja). W tej największej imprezie świata w karate wzięło udział 2300 zawodników z 40 krajów, rywalizujących na 12 matach.

Karatecy szczecińskiego Bushikanu: Jakub Piotrowski (11 lat), Paweł Juraszek (12 lat) oraz Maciej Waryński i Michał Brysik (obaj 13 lat) pierwszego dnia sięgnęli po 2 brązowe medale - w kata drużynowym mini-kadetów (13-14 lat) oraz kumite drużynowym rotation mini-kadetów. Sukcesy tym cenniejsze, że osiągnięte w starszej kategorii wiekowej. Szczecińscy zawodnicy pokonali Anglików i Czechów, ulegając tylko późniejszym zwycięzcą - reprezentacji Stanów Zjednoczonych.
inne / tenis
inne / tenis paulinus - 17.06.2018 18:12
Porażka w finale
autor: K.GrzeszkowiakMarcin Matkowski i szwedzki tenisista Robert Lindstedt przegrali 6:7 (5-7), 3:6 w finale debla turnieju ATP na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród 656 015 euro). Rywalami polsko - szwedzkiej pary byli Niemcy: Philipp Petzschner - Tim Puetz. Pochodzący z Barlinka Matkowski nie ma w tym sezonie stałego partnera. Ze Szwedem grał już w 2015 roku, ale nie połączyli sił na dłużej.
inne / gimnastyka artystyczna
inne / gimnastyka artystyczna paulinus - 17.06.2018 11:05
Tuż za podium
autor: pzg.pl
W Wieliczce odbyła się III edycja Pucharu Polski seniorek. W wieloboju triumfowała Wiktoria Mielec z Sokoła Kraków, przed Natalią Kulig z Widzewa Łódź i Natalią Wiśniewską z Jantara Gdynia. Tuż za podium na czwartym miejscu zameldowała się Małgorzata Romaniuk (Błękitna Szczecin) a siódma była Małgorzata Daniluk (Kusy Szczecin). Romaniuk była druga w konkurencji z piłką i trzecia z obręczami.
inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 17.06.2018 10:52
Lisek drugi w Zweibrücken
autor: krzysztof grzeszkowiak Piotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął drugie miejsce w konkursie skoku o tyczce podczas mityngu w Zweibrücken. Lisek początkowo miał problemy na wysokości 5.36, następnie w pierwszej próbie zaliczył wysokość 5.61, a później, dzięki pokonaniu poprzeczki zawieszonej na 5.71, zapewnił sobie drugie miejsce w konkursie. Zwyciężył Raphael Holzdeppe (5.81). Z kolei podczas mityngu w Tübingen druga w drugiej serii biegu na 400 metrów była Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin). Rezultat 51.75 to trzeci wynik w karierze zawodniczki.
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 17.06.2018 10:46
Pliś Mistrzynią Polski
autor: maggi12. Bieg Ursynowa, który rozegrano w sobotę w Warszawie był również areną walki o medale Otwartych Mistrzostw Polski w biegu ulicznym na dystansie 5 km. Na najwyższym stopniu podium w rywalizacji pań stanęła Renata Pliś (Maraton Świnoujście). Zawodniczka znana z występów na 1500 metrów nadawała ton rywalizacji od startu, kontrolowała sytuację na trasie i nie oddała prowadzenia do samej mety. Ostatecznie złoty medal i tytuł Mistrzyni Polski zdobyła z czasem 16:33. Za jej plecami trwała zacięta walka o kolejne miejsca na podium. Na finiszu najmocniejsza okazała się Ewa Jagielska, która na mecie zameldowała się z wynikiem 16:36, o sekundę wyprzedzając trzecią Monikę Kaczmarek (16:37).
inne / tenis paulinus - 15.06.2018 09:17
Awans Matkowskiego do półfinału
autor: atpworldtour.comMarcin Matkowski w parze ze szwedzkim tenisistą Robertem Lindstedtem awansował do półfinału turnieju debla na kortach trawiastych w Stuttgarcie. W czwartek duet pokonał rozstawionych z numerem trzecim Białorusina Maksa Mirnyja i Austriaka Philippa Oswalda 6:3, 6:4. W kolejnej odsłonie turnieju polsko-szwedzka para zmierzy się z Francuzami Jonathanem Eysseric i Lucasem Pouille lub Węgrem Martonem Fucsovics i Niemcem Mischą Zverev. Matkowski w tym sezonie nie ma stałego partnera w deblu.
inne / tenis paulinus - 11.06.2018 21:12
Awans Matkowskiego
autor: K.GrzeszkowiakMarcin Matkowski i Szwed Robert Lindstedt awansowali do ćwierćfinału debla w turnieju ATP na kortach trawiastych w Stuttgarcie (pula nagród 656 015 euro). W pierwszym meczu pokonali niemiecki duet Andre Begemanna i Maximiliana Marterera 7:5, 7:5. Kolejnymi rywalami polsko - szwedzkiej pary będą rozstawieni z 'trójką' Austriak Philipp Oswald i Białorusin Maks Mirnyj lub Kanadyjczyk Denis Shapovalov i Francuz Hugo Nys.
inne / lekka atletyka paulinus - 11.06.2018 20:36
Trzecie miejsce Liska
autor: paulinusPiotr Lisek (OSOT Szczecin) zajął trzecie miejsce w Mityngu Diamentowej Ligi IAAF w Sztokholmie. Lisek zaliczył wysokość 5.76. Czwarty był Wojciechowski.
W tym sezonie najpierw zdecydowanie lepiej skakał Lisek (OSOT Szczecin). Później, po otrzymaniu nowych tyczek, lepsze wyniki zaczął osiągać Wojciechowski (Zawisza Bydgoszcz). W niedzielne popołudnie w stolicy Szwecji dwóch naszych tyczkarskich asów popisało się wysokimi skokami. Obaj zaliczyli 5.76 (Lisek w drugiej, Wojciechowski w trzeciej próbie) i atakowali jeszcze 5.81 oraz, w przypadku mistrza świata z Daegu, 5.86.