inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 04.03.2019 08:32
Hołub-Kowalik Mistrzynią Europy
Małgorzata Hołub-Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) wraz z koleżankami ze sztafety 4 x400 metrów Anną Kiełbasińską, Iga Baumgart-Witan i Justyną Święty-Ersetic wywalczyły złoty medal Mistrzostw Europy w Glasgow.
Polki prowadziły od startu do mety. Po pierwszej zmianie jako pierwsza pałeczkę przekazała Anna Kiełbasińska, druga biegła Baumgart, która powiększyła przewagę nad kolejną reprezentacją. Na trzeci odcinek wybiegła koszalinianka, a kończyła Święty. Polki w Glasgow uzyskały czas 3:28.77 i obroniły wywalczony przed dwoma laty tytuł halowych mistrzyń Europy. Drugie miejsce zajęła reprezentacja gospodyń - 3:29.55 a trzecie Włoszki- 3:31.90. Mistrzem Europy na 1500 metrów został pochodzący z Polic Marcin Lewandowski.
inne / lekka atletyka paulinus - 02.03.2019 22:51
Srebrny medal Liska
Zacięta walka dwóch Polaków o złoty medal uświetniła finałowy konkurs Halowych Mistrzostw Europy w skoku o tyczce. Wygrał Paweł Wojciechowski, który pokonał poprzeczkę na wysokości 5,90, uzyskując swój najlepszy wynik w tym sezonie. Piotr Lisek (OSOT Szczecin), lider światowych tabel, długo prowadził w konkursie, ostatecznie jednak zajął drugie miejsce, ustępując Wojciechowskiemu. Lisek pokonał 5,85. Trzecie miejsce zajął Svard Jacobsson ze Szwecji - 5r,75.
inne / lekka atletyka paulinus - 02.03.2019 06:41
Lisek w finale
autor: krzysztof grzeszkowiakPiotr Lisek (OSOT Szczecin) awansował do finału konkursu skoku o tyczce podczas odbywających się w Glasgow Halowych Mistrzostw Europy. Lisek pokonał poprzeczkę na wysokości 5,70. Będący liderem światowych tabel z wysokością 5,93 Polak to faworyt tych zawodów a także obrońca tytułu. W finale wystąpi dziewięciu zawodników, wśród nich drugi Polak Paweł Wojciechowski. Początek finału w sobotę o 19:10.
inne / lekka atletyka paulinus - 01.03.2019 21:09
Rozmys odpada z dalszej rywalizacji
autor: kogutMichał Rozmys (Barnim Goleniów) zajął czwarte miejsce w swoim biegu eliminacyjnym na 800 metrów i nie awansował do dalszej rywalizacji podczas Halowych Mistrzostw Europy, które odbywają się w Glasgow. Czas Polaka to 1:49.3. Rozmys cały czas biegł w czołówce, próbował nawet atakować pierwsze miejsce i chyba ten atak kosztował go zbyt wiele sił. Zawodnikowi z Goleniowa na ostatnich metrach zabrakło sił i dał się wyminąć dwóm zawodnikom. Bieg wygrał Niemiec Christoph Kessler z czasem 1:48.62. Awans do półfinału uzyskało dwóch pierwszych zawodników z każdego biegu i dwóch z najlepszymi czasami.
inne / inne sporty
inne / inne sporty paulinus - 01.03.2019 19:03
Triathlon Szczecin 2019, trwają zapisy
autor: materiały prasoweDużymi krokami zbliża się Triathlon Szczecin 2019. W środku lata, nad Odrą, znowu będziemy mogli obserwować zmagania 'ludzi z żelaza' podczas Triathlonu Szczecin 2019. Impreza startuje 21 lipca, a do końca lutego można jeszcze po tańszej cenie wykupić pakiety startowe.Triathlon Szczecin należy do cyklu imprez Tri Tour. Przez 12 miesięcy 'ludzie z żelaza' spotykają się czterokrotnie w ramach Tri Tour.
inne / kolarstwo
inne / kolarstwo tasia - 01.03.2019 10:17
Gryfusowe plany na rok 2019
autor: Paweł Chajda (Szczeciński Klub RFundacja Szczeciński Klub Rowerowy Gryfus przedstawiła swoje plany na rok 2019. Gryfus, który jest organizatorem największych wydarzeń turystyki rowerowej na Pomorzu Zachodnim, dzięki ogromnemu zaangażowaniu wolontariuszy nie tylko będzie kontynuował dotychczasowe inicjatywy, ale również zaproponował kilka nowych kierunków.
Wyprawy rowerowe, rajdy, wycieczki, szkolenia oraz działania edukacyjne organizują wolontariusze fundacji w ramach działalności społecznej. Wydarzenia mają charakter otwarty i może w nich uczestniczyć każdy zainteresowany, a klub przy ich realizacji współpracuje z wieloma urzędami, instytucjami oraz sponsorami dzięki czemu większość wydarzeń lokalnych jest bezpłatna dla uczestników, a koszty wypraw i rajdów rowerowych są możliwie najniższe. Klub kładzie duży nacisk na promocję Szczecina oraz Pomorza Zachodniego i jest ambasadorem naszego regionu podczas organizowanych wypraw.
inne / tenis
inne / tenis paulinus - 27.02.2019 09:02
Wandachowicz najlepszy w Kwidzynie
autor: SalosLiliana Przybył (MKS Rokita Brzeg Dolny) oraz Michał Wandachowicz (UKS Chrobry Międzyzdroje) złotymi medalistami 3. Grand Prix Polski młodzików w Kwidzynie.
Wśród młodzików najlepszy okazał się Michał Wandachowicz, który w finale wygrał z Dawidem Jadamem (PKS Kolping Jarosław) 3:0 (5,6,7). Na najniższym stopniu podium znaleźli się: Szymon Zguczyński (SMS Włodawa) i Marcel Błaszczyk (Dwójka Rawa Mazowiecka).
inne / p3ywanie
inne / p3ywanie paulinus - 25.02.2019 21:16
Udany weekend piłkarzy wodnych
autor: maggiUdany weekend mają za sobą piłkarze wodni Arkonii Szczecin, którzy wygrali oba mecze w VI kolejce ekstraklasy polskiej piłki wodnej.
W sobotę pokonali vice-mistrza polski WTS Polonię Bytom 13:9(3:3, 4:3, 1:2, 5:1). Strzelcami bramek byli Bartosz Szymański 4, Piotr Ławniczak 3, Tomasz Sypuła 2, Karol Walkowiak 2 i Paweł Radziński 2. Najlepszym zawodnikiem meczu wybrano Pawła Radzińskiego za bardzo dobrą pracę w obronie.