inne / kolarstwo
inne / kolarstwo paulinus - 08.10.2017 09:42
Kolejne medale torowców
autor: A. PiątekW trzecim dniu rywalizacji na welodromie w Pruszkowie kolarze torowi z naszego regionu powiększyli swój dorobek o kolejne medale. Mistrzynią Polski w elicie została Wiktoria Pikulik (KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska) a jej siostra Daria, występująca w barwach zawodowej grupy Cervelo - Bigla Pro Cycling Team zajęła trzecie miejsce. Trzeci krążek podczas tych zawodów, tym razem brązowy zdobył Damian Zieliński z GK Piast Szczecin w konkurencji keirinu. Podium zdominowali tu zawodnicy z Grudziądza.
inne / kolarstwo paulinus - 07.10.2017 08:42
Medale torowców
autor: Paweł Chmielewski W Pruszkowie trwają Mistrzostwa Polski w kolarstwie torowym. Po dwóch dniach rywalizacji dwoma medalami mogą pochwalić się zawodnicy GK Piast Szczecin. Na najwyższym stopniu podium stanęła drużyna sprinterów w składzie Damian Zieliński, Maciej Bielecki, Kamil Kuczyński i Mateusz Miłek. Panowie w finale osiągnęli czas 43,886. Powracający do zdrowia po wypadku w połowie czerwca, podczas Grand Prix Niemiec w Cottbus, Zieliński zajął drugie miejsce w indywidualnej rywalizacji sprinterów. Medale zdobywały też zawodniczki z regionu.
inne / p3ywanie
inne / p3ywanie paulinus - 05.10.2017 20:58
Podium Zaborowskiego
autor: www.facebook.com/Filip-ZaborowskFilip Zaborowski z MKP Szczecin zajął trzecie miejsce w finałowym wyścigu na 400 metrów stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata w Doha. Czas szczecinianina to 3:44.75. Zwyciężył Gabriele Detti - 3:42.57, drugie miejsce zajął Wojciech Wojdak - 3:42.98. Na dystansie o połowę krótszym Zaborowski przeszedł eliminacje. Podopieczny Mirosława Drozda osiem długości basenu pokonał w 1:49.54 i zajął w nich czwarte miejsce. W finale zajął piątą lokatę, osiągając czas 1:47.03. Wyścig ten wygrał lider Pucharu Świata Chad le CLos, który w swoim stylu rozstrzygnął kolejną potyczkę z Tomem Shields’em na swoją korzyść na ostatnich metrach (1:44.40).
inne / wioślarstwo
inne / wioślarstwo paulinus - 02.10.2017 21:58
Majka i Gadowski z brązowym medalem
autor: https://www.facebook.com/rehbetJolanta Majka i Michał Gadowski ze Startu Szczecin zdobyli brązowy medal odbywających się w Sarasocie parawioślarskich Mistrzostwach Świata. Polska para startowała w dwójce podwójnej, kategoria mix. Pewne zwycięstwo odniosła Holandia (8.11,00). Polacy stoczyli twardą walkę z Ukrainą, która uzyskała czas 8.28,71. Nasi reprezentanci minęli linię mety z czasem 8.29,77. - Do drugiego miejsca zabrakło naprawdę niewiele, mieliśmy ambicje żeby skończyć na tym drugim miejscu, ale brązowy medal Mistrzostw Świata też jest sukcesem. - powiedział po wyścigu Michał Gadowski dla TVP Sport.
inne / p3ywanie paulinus - 02.10.2017 21:33
Zaborowski tuż za podium
autor: Andrzej SzkockiFilip Zaborowski z MKP Szczecin zajął czwarte miejsce w finale konkurencji 400m stylem dowolnym podczas zawodów Pucharu Świata, rozgrywanych na krótkim basenie w Hongkongu. Drugie miejsce w tym biegu zajął inny Polak Wojciech Wojdak. Czas Zaborowskiego to 3.43,89, zwycięzcy Włocha Gabriele Detti - 3.43,11. - Dziś niestety uplasowałem się na najmniej lubianym 4 miejscu, a do trzeciej lokaty zabrakło tylko 0,02 sec 😡😡. Sam wyścig był bardzo zacięty i stał na wysokim poziomie, a uzyskany przeze mnie czas jest na prawdę bardzo wartościowym rezultatem jak na pierwszy start w tym sezonie. Nigdy wcześniej w mojej karierze nie pływałem tak szybko podczas pierwszych startów.[pisownia oryginalna] - skomentował swój start Zaborowski.
inne / inne sporty
inne / inne sporty Kawaler - 29.09.2017 15:04
Sukces młodych zawodników Ju Jitsu
Dwa medale wywalczyli szczecińscy zawodnicy Pucharu Świata U15 w Ju Jitsu. Impreza odbyła się w stolicy Czarnogóry. Szczecin reprezentowało troje zawodników: Wiktoria Zarychta (Berserkers Team/Tatakai), Piotr Łysakowski (Berserkers Team) oraz Mikołaj Kosakiewicz (Judo Koch).

Jako jedyna na najwyższym stopniu podium stanęła Wiktoria Zarychta. Piotr Łysakowski zdobył brąz w swojej kategorii, a Mikołaj Kosakiewicz był siódmy. Wszystkie kategorie były bardzo mocno obsadzone a poziom przeciwników bardzo wysoki. Reprezentacja Polski w ogólnej klasyfikacji Pucharu Świata zdobyła 10 medali: 1 złoty, 2 srebrne i 7 brązowych.
inne / ?eglarstwo
inne / ?eglarstwo Bengoro - 29.09.2017 12:12
Regaty na finał sezonu
autor: Polskie Stowarzyszenie Klasy 505Przed nami kolejne regaty na szczecińskich wodach! Puchar Polski klasy 505 rozegrany zostanie w najbliższy weekend na Jeziorze Dąbie. Wydarzenie tej rangi i w tej klasie odbywa się w Szczecinie po raz pierwszy.

Tegoroczna edycja Pucharu Polski klasy 505 to sześć imprez w różnych miejscach kraju. Szczęśliwymi gospodarzami byli m.in. Puck, Zbąszyń, Kamień Pomorski i Krynica Morska. Ostatnie wyścigi na finał sezonu odbędą się 30 września i 1 października w Szczecinie, dokąd regaty przeniesione zostały z Gdyni. 505 to jedna z najszybszych jednokadłubowych łodzi mieczowych na świecie. Ich cechą charakterystyczną są „skrzydlaty” kształt kadłuba oraz wielki, 27-metrowy, symetryczny spinaker.
inne / inne sporty pszczolek - 28.09.2017 19:37
Michał Fijałka wraca do KSW
Jeden z najtwardszych zawodników wagi półciężkiej w polskim MMA, Michał Fijałka (16-6-1, 5 KO, 8 Sub) po raz kolejny pojawi się w okrągłej klatce KSW. Zawodnik Berserkers Team Szczecin skrzyżuje rękawice 22 października z Chrisem Fieldsem (11-7-1, 6 KO, 5 Sub) na KSW 40 w Dublinie.
„Sztanga” zadebiutował w KSW już na gali Elimination 2 w 2008 roku! Wtedy szczecinianin wygrał cztery pojedynki z rzędu. Ponownie kibice największej organizacji mieszanych sztuk walki nad Wisłą mogli oglądać Fijałkę na gali KSW 35 przegrał po wyrównanej walce z późniejszym pretendentem do pasa dywizji półciężkiej, Marcinem Wójcikiem. Po wygranej ze znanym z KSW Marcinem Łazarzem poza organizacją, podopieczny Piotra Bagińskiego wraca, by zmierzyć się z weteranem z Dublina na jego ziemi.