skryba1213
inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka paulinus - 09.10.2019 09:46
Lisek nominowany
autor: szlemielPiotr Lisek (OSOT Szczecin) został nominowany przez Międzynarodowy Komitet Fair Play w porozumieniu z IAAF do nagrody Fair Play za zakończone w niedzielę mistrzostwa świata w Dosze. Lisek, który wywalczył na tych mistrzostwach brązowy medal w konkursie skoku o tyczce, nominację otrzymał wspólnie z mistrzem świata, Amerykaninem Samem Kendricksem i wicemistrzem globu, Szwedem Armandem Duplantisem. Tyczkarzy doceniono za koleżeńską rywalizację, wzajemny szacunek i wspólną celebrację po zawodach.
autor: TVPMałgorzata Hołub - Kowalik (KL Bałtyk Koszalin) wraz z koleżankami Patrycją Wyciszkiewicz, Igą Baumgart-Witan i Justyną Święty - Ersetic zdobyła srebrny medal kończących się w Doha lekkoatletycznych Mistrzostw Świata. 'Aniołki Matusińskiego', rywalizujące w sztafecie 4x 400 metrów czasem 3:21.89 o niemal trzy sekundy poprawiły rekord Polski i uległy tylko Amerykankom. Biało - Czerwone niemal od początku plasowały się na drugiej pozycji. Polki biegały na tych mistrzostwach dużo i rotowały składem sztafety, w eliminacjach biegła Anna Kiełbasińska. W finale indywidualnie biegły Iga i Justyna, które jednak zajęły dwa ostatnie miejsca.
inne / lekka atletyka paulinus - 01.10.2019 21:10
Lisek brązowym medalistą Mistrzostw Świata!
autor: krzysztof grzeszkowiakPiotr Lisek (OSOT Szczecin) zdobył brązowy medal w skoku o tyczce podczas odbywających się w Doha Mistrzostw Świata. Lisek, podobnie jak pozostali zawodnicy zaczął od wysokości 5,55. Tę wysokość ominął tylko Szwed Armand Duplantis, ubiegłoroczny mistrz Europy z Berlina. Ostatecznie w grze o medal została tylko trójka Duplantis, Lisek i Kendricks. Pierwsze kłopoty zaczęły się na 5,87, ale ostatecznie za drugim razem zaliczyli ją Szwed i Polak a Amerykanin w trzeciej próbie.
Jako pierwszy z poprzeczką na 5,92 uporał się Sam Kendricks, aktualny mistrz Świata na stadionie i on wyszedł na prowadzenie, pozostali nie zdołali przeskoczyć poprzeczki w pierwszej próbie. Duplantis nie zaliczył drugiego podejścia a szczecinian przełożył dwa skoki na 5,97. Szwed w trzeciej próbie zaliczył wysokość.
inne / football amerykanski
inne / football amerykanski maggi - 30.09.2019 00:05
I liga futbol amerykańskiego w Szczecinie. Awans Armady
autor: Szymon PaterWczoraj w Szczecinie na boisku przy ulicy Witkiewicza odbył się finał play-off o awans do I ligi futbolu amerykańskiego. Nawet rzęsisty deszcz nie przeszkodził szczecinianom w wywalczeniu awansu na najwyższy poziom rozgrywkowy federacji LFA (tzw. wrocławskiej). Armada Szczecin pokonała Silesię Rebels Katowice 27:0.

Armada to zespół, który powstał z połączenia Husarii z Cougars. Trener szczecinian, Roman Łakomiak, mówi o tym nowym zespole: - Atmosfera jest naprawdę świetna. O tym, że kiedyś były podziały w Szczecinie nikt już nie pamięta i śmiało możemy stwierdzić że udało nam się stworzyć prawdziwą drużynę. Łatwe zwycięstwa zwiększają tylko apetyt chłopaków. Mam wrażenie, że każdy czeka na ten moment, w którym zacznie być ciężej żeby pokazać swoje 100% i żeby samemu sprawdzić, gdzie tak naprawdę jesteśmy jeśli chodzi o nasz poziom. Baliśmy się trochę, że zawodnicy stwierdzą, że są najlepsi i poziom treningów i przygotowań spadnie przez to jak łatwo było do tej pory. Okazało się zupełnie odwrotnie i musimy trochę narzucać na nich kagańce, bo z treningu na trening widać więcej i więcej szybkości, intensywności i chęci do kontaktu.
inne / lekka atletyka paulinus - 29.09.2019 12:47
Awans Liska i sztafety, Dobek żegna się z mistrzostwami
autor: K.GrzeszkowiakW Doha rozpoczęły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Świata. Już na początku zawodów do rywalizacji stanęli tyczkarze. W eliminacjach najlepiej spisał się Piotr Lisek (OSOT Szczecin). Jako jedyny z Polaków awansował do finałowej rywalizacji. Skakał bezbłędnie - zaliczył w pierwszych próbach 5.45, 5.60, 5.70 oraz 5.75.
Z pierwszego miejsca w drugiej serii eliminacyjnej sztafety mieszanej do finału awansował polski zespół w składzie z Małgorzatą Hołub - Kowalik (KL Bałtyk Koszalin). Oprócz koszalinianki pobiegli Wiktor Suwara, Anna Kiełbasińska i Rafał Omelko, Polacy uzyskali czas 3:15.47. Chwilę wcześniej znakomity poziom miał pierwszy wyścig kwalifikacyjny. Zwycięstwo odnieśli w nim Amerykanie, którzy jednocześnie czasem 3:12.42 ustanowili rekord świata.
autor: Centrum ŻeglarskieOstatni weekend września będzie obfitował w żeglarskie zmagania. Już 28 września odbędą się drugie regaty o Puchar Kapitana Borchardta. Na Odrze powalczą ze sobą zawodnicy pływający na optimistach i deskach windsurfingowych. Z kolei na jeziorze zaroi się od najszybszych łódek, które zmierzą się w finale Pucharu Polski klasy 505.

Zapraszamy do wspólnego kibicowania. W sobotę, 28 września będziemy mieli okazję zobaczyć prawdziwą żeglarską walkę w wykonaniu najmłodszych wilków morskich. Na Odrze zaroi się od małych żagielków. Przed nami drugie już regaty o Puchar Kapitana Borchardta. Pierwsze zawody zostały zorganizowane rok temu przy okazji stulecia jednostki.

Wyścigi będą odbywać się między Mostem Długim, a Trasą Zamkową. Ścigające się jednostki będzie można oglądać ze szczecińskich bulwarów. Regaty rozegrane zostaną w klasie Optimist (A, B) oraz Windsurfing Bic Techno 293 w kategoriach 4.0; 5.8; 6.8 i 7.8. Start jest bezpłatny!
autor: kogutW chłodne i pochmurne przedpołudnie na kameralnym stadionie lekkoatletycznym przy Liceum Ogólnokształcącym im. Mikołaja Kopernika w Kołobrzegu rozegrano 21. Memoriał Michała Barty - tradycyjne zakończenie sezonu polskich oszczepników.
Jak co roku na zaproszenie Dariusza Trafasa, niegdysiejszego rekordzisty Polski, nad Bałtyk przyjeżdżają czołowi oszczepnicy. W tym roku grona tego nie uzupełnili Marcin Krukowski i Cyprian Mrzygłód - ten pierwszy szlifuje w Turcji formę przed mistrzostwami świata, drugiego z tej części sezonu wykluczył uraz. Ich nieobecność wykorzystał Dawid Kościów, który wygrał z wynikiem 76.82. Drugi był Łukasz Grzeszczuk, trzeci Krystian Bondarenko. W konkursie kobiet, przy absencji również trenującej już w Turcji Marii Andrejczyk, najlepsza była Aleksandra Ostrowska. Podopieczna Leszka Walczaka uzyskała 55.65, czyli drugi wynik w karierze (dalej rzucała jedynie w 2015 roku gdy zdobywała brąz mistrzostw Europy U20).

inne / tenis
inne / tenis paulinus - 19.09.2019 08:43
Partyka i Chojnowski mistrzami Europy
Natalia Partyka i Patryk Chojnowski (oboje klasa 10) ze Startu Szczecin zdobyli złote medale w turnieju indywidualnym mistrzostw Europy niepełnosprawnych w tenisie stołowym. Zawody odbywają się w szwedzkim Helsingborgu. Oboje wywalczyli kwalifikacje na paraolimpiadę w Tokio. Łącznie Polska wywalczyła dziesięć krążków. Przed naszymi zawodnikami jeszcze turniej drużynowy.