inne / lekka atletyka
inne / lekka atletyka tasia - 22.06.2017 11:59
Pobiegną w niedzielę
autor: RAZW najbliższą niedzielę o godzinie 9 z Polic wystartuje 3. Maraton Szczeciński Sanprobi. W tym roku ze względu na duże perturbacje organizacyjne trasa maratonu będzie biegła z Polic do Szczecina do mety przy Azoty Arenie. Pomimo wielu niewiadomych do biegu zgłosiło się prawie pół tysiąca biegaczy. Organizator zapewnił dojazd autobusowy z bazy wyścigu na start zarówno dla zawodników jak i kibiców.
Robert Szych - dyrektor maratonu nie ukrywa, że ta frekwencja jest zadowalająca i pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość.
inne / lekka atletyka paulinus - 21.06.2017 22:41
Zachodniopomorscy lekkoatleci w kadrze na Drużynowe ME
autor: paulinusWczesnym popołudniem ze stołecznego Lotniska Chopina reprezentacja Polski wyleciała na 7. Drużynowe Mistrzostwa Europy. Zawody potrwają od 23 do 25 czerwca a odbywać się będą na Stadium Nord Lille Métropole we Francji. W składzie reprezentacji znaleźli się Sofia Ennaoui (MKL Szczecin) - 3000m, Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) - 5000m, Małgorzata Hołub (KL Bałtyk Koszalin) - 4 x400m, Michał Rozmys (Barnim Goleniów) - 3000m, Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) - 3000 m z przeszkodami i Piotr Lisek (OSOT Szczecin) - skok o tyczce.
inne / p3ywanie
inne / p3ywanie paulinus - 20.06.2017 18:20
Podium i minimum Zaborowskiego
autor: Filip ZaborowskiFilip Zaborowski (MKP Szczecin) zajął drugie miejsce w finale na 400 metrów stylem dowolnym. Pływak okrasił swój medal nowym rekordem życiowym i czasem lepszym od minimum na Mistrzostwa Świata w Budapeszcie. Zaborowski przepłynął dystans w 3:47,28 i po dwóch latach poprawił swój najlepszy wynik. - Dziękuje wszystkim za ogromne wsparcie i za to, że wierzyliście we mnie i w moje możliwości do ostatnich chwil 😀. To był bardzo udany wyścig, który stał na wysoki poziomie (4 zawodników uzyskało czas poniżej 3:49). Co więcej, chyba pierwszy raz w karierze udało mi się uzyskać jednakowe międzyczasy na półmetku 1:53,64-1:53,64 😜. [pisownia oryginalna]- napisał na swoim profilu pływak. Najszybciej dystans pokonał Aleksandr Krasnych z Rosji (3:46.93).
inne / lekka atletyka paulinus - 19.06.2017 19:03
Błocki z medalem
autor: Krzysztof Grzeszkowiak /KoGut/Damian Błocki z MKL Szczecin zajął drugie miejsce w Mistrzostwach Polski w chodzie na 20 kilometrów, rozegranych w niedzielę w Nowej Dębie. Czas Błockiego to 1:24:00. Mistrzem Polski został trzeci przed rokiem Artur Brzozowski a trzeci był Rafał Fedaczyński (1:24:11). Na początku czerwca Damian Błocki, poprawiając na tym dystansie rekord życiowy z czasem 1:21:52 zapewnił sobie prawo startu w mistrzostwach świata IAAF w Londynie.
inne / kolarstwo
inne / kolarstwo paulinus - 19.06.2017 18:57
Podium Skrzypińskiego
autor: tasiaTrzech Polaków stanęło na podium wyścigu ze startu wspólnego, rozegranego podczas zawodów Pucharu Europy w handbike'ach w czeskim Louny. Wygrał Rafał Wilk (1:03:37,6) a za nim linię mety ze stratą 2:13,3 min przekroczył Arkadiusz Skrzypiński (Team Sunrise / Izoblok Start Szczecin). Trzeci był Krystian Giera. Skrzypiński był również czwarty w jeździe indywidualnej na czas, tutaj pierwsze miejsce również należło do Wilka.
autor: A. PiątekKamil Kuczyński z Piasta Szczecin triumfował w sprincie podczas niemieckich zawodów w kolarstwie torowym Cottbuser-Sprintercup. Podczas pierwszego dnia rywalizacji Kamil Kuczyński pokonał w finale sprintu utytułowanego Niemca Maximiliana Levy'ego. Nie udał się start innemu szczecinianinowi. Damian Zieliński wywrócił się i złamał obojczyk. - Dziś pod wozem. W eliminachach na 200 metrów na zawodach w Cottbus zerwał się gwint ze starego koła i leżałem. Efekt..... złamany obojczyk. Czeka mnie krótka przerwa od startów. Wrócę silniejszy. [pisownia oryginalna] - napisał na fejsbuku zawodnik.
inne / lekka atletyka paulinus - 18.06.2017 20:23
Po mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie
autor: Krzysztof Cichomski /C80/Krystian Zalewski (Barnim Goleniów) zajął ósme miejsce w biegu na 3000 metrów z przeszkodami podczas mityngu Diamentowej Ligi w Sztokholmie. Wicemistrz Europy z Zurychu uzyskał czas 8.28,50, a zwyciężył 21-letni Marokańczyk Soufiane El Bakkali 8.15,01. Z kolei Paulina Kaczyńska (WMLKS Pomorze Stargard) była dziesiąta w biegu na nietypowym dystansie 3000 metrów - 9.13,09. Wygrała Szwedka Meraf Bahta - 8.47,07. Wychowanek Ósemki Police Marcin Lewandowski (obecnie Zawisza Bydgoszcz) ponownie pokazał się ze znakomitej strony w biegu na dystansie 1500 metrów. Halowy mistrz Europy czasem 3:34.50 poprawił swój niedawno ustanowiony rekord życiowy o 0.10 sekundy.
inne / lekka atletyka paulinus - 18.06.2017 20:05
Lisek wygrywa w Pile
autor: K.GrzeszkowiakPiotr Lisek (OSOT Szczecin) wygrał dziś w plenerowym konkursie skoku o tyczce, który rozegrano w niedzielne popołudnie na deptaku w Pile. Halowy mistrz Europy pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 5.80, później miał trzy zrzutki na 5.90. Drugie miejsce w konkursie mężczyzn zajął Paweł Wojciechowski. Zawodnik bydgoskiego Zawiszy po zaliczeniu 5.70 dwukrotnie strącił 5.80, a później trzecią próbę przeniósł na 5.85 (także strącenie).